Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

lutta
29. led 2011

@mpavlinka V Podolí byla super nutriční poradkyně, která za mnou chodila a domlouvali jsme se co bych mohla jist...nejlepsi co mi dali bylo gervais a k tomu lžičku 😀 😀 😀 ,ale snažila se pan, a ta mi řekla, že co se týče těch otoků jde o vyloučenou bílkovinu, takže mám být vpoho, jakmile zvýším přísun bílkovin, tak to splaskne...v porodnici jsem ho z jogurtů a přesnídávek nezvýšila,ale doma už to bylo lepší. Jinak v porodnici jsem nechala 12 kg,ale po týdnu když jsem šla na UTZ svěrače a na testy na cukrovku jsem skoro nebyla schopna vylest dvě patra schodů, neměla jsem na to energii.

tercina
29. led 2011

Kamarádce takhle Dr. při císaři omylem přefikl močák - hned šla na revizi a měla asi 10 dní vývod, takže u sebe nesměla mít malého. ☹

collette
29. led 2011

Dámy, to jste se měli luxusně. Já byla 4 dny o hladu, pak 2 dny bujón a pak kaše a haše. To byla dobrota 😀

mpavlinka
29. led 2011

@lutta hele já jsem do 14 dní po porodu byla minus dvě kila před těhu. Jenže jsem žrala jen jogurty a přesnídávky a byla jsem psychicky hotová, takže jsem chřadla. No a teď jsem se dala do kupy a vesele přibírám 😠

Mně nikdo nevysvětlil, proč mám nohy jak bakule. To na doktorech miluju, jak se neobtěžují nic říct 😠

collette
29. led 2011

měly... hotntót mi říkejte...

mpavlinka
29. led 2011

@tercina to je hrozný, o tom močovodu jsem slyšela že se to stává 😢

collette
29. led 2011

@mpavlinka nám to řekly sestry a doporučily baštit kvalitní šunku a sýry... což teda na tu mojí hladovku nic moc 😀

mpavlinka
29. led 2011

@collette jo mně pak dokyna taky řekla jíst šunku a cottage, ale neřekla proč se to stalo a co to je, to mne nervovalo 😠

mpavlinka
29. led 2011

Holky já prostě jdu do druhýho jen když seženu doktora co uzná, že budu mít císaře 😠

lutta
29. led 2011

@mpavlinka já jsem začala pribírat když jsem hodně omezila kojeni, protože malá měla už příkrmy a nějak jsem nedokázala přestat s tou závislostí na sladkém,kterou jsem si vybudouvala když jsem kojila..... 😉

collette
29. led 2011

Jo, takže další argument proti dalšímu mimi. Jak říká moje obvoďačka, já jsem taková snaživá a musím mít všechno, co je popsáno v lékařské literatuře. Takže bych si ke zkušenostem s ileostomií střihla i urostomii? Děkuji, ale myslím, že tuto neodolatelnou nabídku odmítnu...

mpavlinka
29. led 2011

@lutta no malá mi nespí tak víc jím, ale spíše se obávám aby mi nenastaly problémy co jsem měla před těhu, neměla jsem menses a zadržovala jsem vodu. Rok jsem se hrabala z problémů po vysazení antika až jsem skončila v CAR. A teď to bude možná nanovo, ta váha letí dost rychle, než aby to bylo jen ze žraní ☹

collette
29. led 2011

Já jsem přibrala, protože jsem se nemohla pořádně hýbat a protože jsem útěchožrout - jak je průser nebo jsem v nepohodě, tak žeru jak na mlejn. A té pohody moc nebylo. Moc mě to mrzí, protože jsem v těhu paradoxně zhubla a z porodky jsem šla jak lunt...

mpavlinka
29. led 2011

@collette to zní děsně obojí 🙄

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Já si myslím, že by to snad neměl být takový problém...budu nám všem držet palečky 🙂 .
Budu Vás průběžně informovat o tom, co jsem zjistila a jaké jsou vyhlídky 🙂

mpavlinka
29. led 2011

@collette jsme na tom stejně, já po porodu byla krásně štíhlá, ale zas... zmasakrovaná, takže radějc kila navíc a moci sedět, chodit apod. 😉

mpavlinka
29. led 2011

@lutta to je skvělé! Já jsem ráda, za ten článek. 😉

lutta
29. led 2011

@mpavlinka a co štítná žláza?

mpavlinka
29. led 2011

@lutta tu mám o.k. aspoň jsem teda měla, mně vyšetřovali kde co jak jsem měla ty problémy 😅

lutta
29. led 2011

Já jsem krásně štíhlá byla neposledy tak ve 20,ale přítelovi jsem řekla, že za porod chci zaplatit trenera a to hned po sestinedelí a vletím na to jeste u kojení a to by bylo aby nebylo........

mpavlinka
29. led 2011

@lutta jojo taky mám ambice sportovat, ale furt jsem ještě nezačala 😠 😀

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Já jsem začala když byl lauře rok a cvičila jsem opravdu hodně i zdravě jedla, nechala si udělat jídelníčrk a výsledek -7kg, pak se to zastavilo a já ztratila motivaci...potrebovala bych -20 😒 Cvičila jsem dál,ale s jídlem jsem polevila,. Ale cvicim co to jde i teď, termím mám v srpnu a nechci moc přibrat, představa, že je 30 stupňů, já v devátém měsíci a 20 kg nahoře jo a u toho moje velice aktivní dcerka....no pěkné 😀 . Takže se snažím co to jde a jde to hůř a hůř 😀 chodit do fitka, na zumbu a pilates,ale bohužel už zase spadám k tomu, že se mi nechce...jsem totiž těhotná 😀 😀 , Tak uvidim jak dkouho mi to ještě vydrží.

lutta
29. led 2011

Holky já se pro dnešek loučím, díky za super pokec a krásně se vyspinkejte 🙂 🙂 papa a brou brou

mpavlinka
29. led 2011

@lutta jojo chce to cvičit!

Já půjdu též, taky děkuju za pokec! Papa všem 😵

susan87
30. led 2011

jak to tady tak čtu tak si to asi vše ještě rozmyslím☹bojím se i zubaře a jak sem si přečetla tohle forum,mam husi kuzi☹

tercina
30. led 2011

@susan87 neboj, vždy to není takové 🙂

susan87
30. led 2011

ale 90% pisatelek to sem psalo,planujeme mimco ale mam opravdu strach z bolesti celkove,nejradsi bych cisar ale to nikde jen tak nedaji,a pri mem stesti to bude nejsilenejsi porod na svete☹

tercina
30. led 2011

@susan87 Nojo, ale nezapomeň, že jsi na stránce - velké porodní poranění. Z celkového počtu rodiček nás moc velké procento nebude. Jinak jestli plánujete - tak takovýhle věci ani nečti, fakt radím. Zbytečně se stresuješ. Z bolesti jsme měly strach asi všechny a všechny jsme to zvládly 😉
A s tím císařem - není to také žádná výhra. Holky, co to tady psaly, k tomu mají nějaké závažné důvody (myslím jít na císaře).

susan87
30. led 2011

takze rikas pred porodem radsi tyto stranky nenavstevovat? ☹

tercina
30. led 2011

@susan87 Jako myslím ty stránky, kde si holky píší o porodech z té horší stránky. 😒
Já jsem se celé těhu o porodní problémy nezajímala, do porodnice jsem šla s tím, že to bude sakra bolet, ale že mi určitě pomůžou, a až budu mít po všem tom trápení, budu mít u sebe miminko. Vlastně jsem se těšila. 🙂
Dle mého názoru - to, že budeš číst ošklivé zážitky, ti moc síly nepřidá. Každý porod je jiný a nikde není psáno, že zrovna ty bys měla mít špatný. Já naopak ve svém okolí mám hooooodně maminek a ve velké většině převažují rychlé porody bez natržení nebo jen s malým šitím.
Takže hlavu vzhůru, nečti zbytečně ošklivé věci a hurá na miminko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru