Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

chlebenka
11. čer 2012

@mpavlinka Tak moc držím palce, ať to zvládneš. To je hrozný toto, ještě žít s pocitem, že jsi si tím možná ani nemusela projít. To mě fakt mrzí.

bettyx
11. čer 2012

ahoj holky, narazila jsem tady na to a moje máma vždycky říkala že při bráchovi (byl první) měla dva nástřihy a ještě se natrhla až na konečník a se mnou bez nástřihu natržená a díky této diskusy si jí budu vážit ještě víc... osobně mám dvě děti a po druhém porodu jsem si teda vychutnala revizy, po který jsem si připadala jako praštěná palicí přes hrudník díky intubaci, nepříjemně se mi tři dny nadechovalo, ale to je úplný fň proti vám..
holky, přeju vám další miminka bez komplikací, šoků, následných problémů, ať se z toho, co teď zážíváte, co nejvíc vylížete! máte můj obdiv, jste hrozně statečný..

A pro chlebenku -rodila jsem jako ostatní v polosedu a obě děti jsem porodila bez poranění.. první po 16hod a druhý po 3hod... a znám více holek který to měly stejně.. spíš bude záležet na dispozici každý ženy než na poloze 😎..

chlebenka
11. čer 2012

bettyx taky jsem neřekla, že za to může jen poloha 😎 každý ale takové štěstí nemá, jako jsi měla ty, nicméně jsem ráda, že jsi spokojená a dopadlo ti nakonec vše ok.

mpavlinka
11. čer 2012

@bettyx měla jsem to stejně jako tvoje maminka... dvakrát nástřih a stejnak ruptura 3. stupně 😖

bettyx
11. čer 2012

@chlebenka jo, co si budeme vykládat -byla to klika.. celé těhotenství jsem měla hrůzu ze šití, takže mě fakt v tomhle štěstěna milovala byčejně mám ale fakt "kliku" na všechno 😖 ..

@mpavlinka no fakt jsi statečná! ta odvaha jít do dalšího miminka! fakt jo.. já bych to nezvládla -jsi fakt dobrá!

mpavlinka
11. čer 2012

@bettyx no kdybys věděla, jak jsem se bála porodu a především nástřihu... Musím se tomu až smát, že zrovna já jsem takto dopadla 😠 😝 😀

bettyx
11. čer 2012

@mpavlinka toho jsem se taky strašně bála.. a vždycky když nějaká moje kamarádka porodí a řiká mi jakou má výšivku, tak jí upřímně lituju a za jednou jsem byla v porodnici, ta měla asi 5stehů a ten pohled jak si sedá a v podstatě "sedí" na jedné noze.. fakt mi jí bylo neskutečně líto 😔 -a to měla proti vám prd poranění..
fakt vás tady všechny obdivuju! jste neskutečně statečný a hrozně vám fandím abyste podruhé měly větší štěstí

mpavlinka
11. čer 2012

@bettyx jsi moc hodná 😵

bettyx
11. čer 2012

@mpavlinka vy si obdiv zasloužíte

romca13
17. čer 2012

ahojky holky,,,, tak jsem jedna z vás, i když jsem poctivě cvičila s Epinem,,,,, porod se rozjížděl velmi pomalu, měla jsem časté kontrakce, ale neotvírala jsem se, tak mi píchli epidural, pak se to rozjelo, a když mi řekli, že už můžu tlačit, takto prostě nešlo,,,, trápila jsem se 2 hodiny, pak museli zavolat doktora, který provedl nástřih a celou rukou musel malému pomoct vylézt ze mě,,,, měla jsem hodně vnitřího poranění, malému se i zlomila kliční kost, jak se tlačil ven,,, prostě to nešlo,,,,,šili mě 45 minut,, ani nevím koik stehů mám,ale asi hodně,, rodila jsem 11.6. a doteď si nemůžu sednout, nevydržím ani stát, když se postavím, tak mě to šíleně tlačí na konečník, že mám pocit, že se každou chvíli po.eru,,,,mezi nohama mám 2 mega otoky a ta moje má barvu jako borůvky :( 3 dny mi nosily malého jen na kojení, nebyla jsem schopná vůbec vstát na WC a nosili mi mísu, jen jsem ležela s roztaženýma nohama a dole si to ledovala, nakonec mi nasadili ještě ATB baych tam nedostala nějakou infekci,,,,,,, no teď už jsem doma, a snažím se aspoň trochu fungovat,,,, věřím, že se to zahojí, a že bude vše ok,,,,,,

jop
17. čer 2012

@romca13 ahoj, to je mi líto, že máš takové trable, buď statečná, jsi teprv týden po porodu, ono se to časem zahojí, pořád stejně špatné to určitě nebude 😉 Z porodnice tě pustili, tak to je dobré znamení, teď už je to na tvém těle, jak si poradí. Já jsem měla na poporodní poranění nějakou olejíkovou - bylinnou směs na lepší hojení, bohužel si nepamatuju, co to bylo, ale měla jsem dojem, že mi to pomáhá. Na netu určitě něco takového najdeš, jestli budeš chtít. Já jsem měla jen menší poranění a stejně mi to bylo hrozně nepříjemné, takže si ani nedovedu představit, jak je tobě. Snad ti tady někdo zkušenější něco dobrého poradí. Drž se!!!

katerty
18. čer 2012

@jop ahoj, týden po porodu je to nejhorší, za pár dní už to bude bolet méně a měsíc po porodu už tu bolest neucítíš skoro vůbec. Chce to trpělivost... ☹ Já doporučuji alespoň jedno malé balení Wobenzimu, sama jsem ho po týdnu od porodu brala a už po první dávce zjistíš, že to bolí méně (urychluje to hojení). Je mi Tě líto... Snad budeš brzo OK

mpavlinka
20. čer 2012

@romca13 chudáku, přesně si pamatuju, když to líčíš jak ti je. Já měla strašnej strach jesi zas budu normálně chodit, sedět apod... Drž, čas to dá do kupy...

takyja
4. črc 2012

@romca13 Ahoj, pamatuji si to podobně - dokonce jsem doktorovi říkala, že mi tam "přišil druhý zadek" - měla jsem strašné otoky, hrálo to všema barvama, když jsem se koukla, absolutně NIC jsem nepoznávala (kde začíná a končí konečník, kde jizva, atd.). 😀 Trvalo to chvilku (taky jsem ledovala, atd.), ale otoky opadly, atd., prostě se to zlepšilo. Seděla jsem jen na plavacím kruhu (pomáhá! - doporučoval mi to i neurolog, kvůli hojení nervů, že se na to nemá tlačit), a to i tak se strašnou bolestí. Nemohla jsem chodit, nic. Dvě noci měly sestry malou, což mne dodnes hodně mrzí, ale prostě se mi podlamovaly nohy a nemohla jsem se o ni sama starat. 😖

ALE: Drž se! Bude líp!!! 😉 😉 😉

nikar
16. črc 2012

ahoj holky, já měla rupturu II. stupně (první mimi) a říkala jsem si, jak jsem na tom špatně 🙂, ale když čtu Vaše zážitky, tak mohu být ráda 🙂
můj zážitek - odtok plodové vody, cesta do porodnice a nic. Po 12 h oxytocín a mega bolesti, po pěti hodinách bolestí porod - s kyslíkem na tváři, tlačila jsem ale špatně, doktor na břiše, manžel říkal, že doktor se rozhodnout, že nenastřihnout - prý to zvládnu a prd, šili mě asi hodinu, počet stehů mu raději doktor neřekl, cítila jsem každé píchnutí, dva dny cévka, poté v poho, ale vyprázdnit se byl psychický probém (strach z bolesti, pomohli čípky), dva týdny jsem nemohla sedět (ouze na kruhu) a dobře chodit, poté již v poho, otoky zmizely, stehy vypadly, sedím a vše je o.k. Jinak jsem pouze zatínala svaly, po každém použití WC - v nemocnici i doma - ledová sprcha a vysušit fénem (aby tam nebylo vlhko).
Bála jsem se, ale zvládla jsem to.

tercina
16. črc 2012

@romca13 jako bych viděla sebe ☹ Měla jsem taky velký poranění (rodila jsem pomocí VEXu), takže taky lahůdka. 3 dny jsem byla "ležák" nemohla jsem mít ani malého u sebe. Kvůli velkému otoku a možnému zánětu jsem byla dýl v porodce. "Dolů" jsem se odvážila podívat za 3 týdny. No hrůza děs. A to manžel říkal, jak už je to "hezké". Neseděla jsem tak dva měsíce a i teď mě jizva bolí, když třeba sedím na bobku. Oplachovala jsem roztokem z Betadiny a nějakým čajem, taky jsem fénovala. Prý je moc dobrý Hemagel. Sice je drahý, ale když vidím, jak se krásně hojí malého rány, když se sedře, tak u druhého mimča do něj půjdu už hned po porodu.

romca13
16. črc 2012

@takyja
@tercina talže pokračování mého příběhu 🙂 týden po propuštění z nemocnice jsem šla na kontrolu šití do nemocnice,, mudře se to moc nezdálo že otok sice ustupuje,ale že se jí zdá, že se uvnitř udělal hematom,, proto jsem měla dojít ještě za 3 dny na kontrolu, to bylo pondělí,, no a bohužel hematom se potvrdil 9x5cm a druhý den jsem měla nástup do nemocnice, kde mi ho pod narkozou odsávali,,, byla jsem z toho na nervy, že jsem ztratila mlíko,, večer jsme malýmu už museli dát sunar, bo jsem v sobě nic neměla,,, druhý den mi malého hlídala mamča a taky byl na sunaru , bo jsem nedokazala nic odstříkat,,,, v úterý mi udělali ten zákrok s tím, že do týdne mám jít na kontrolu ke svýmu,,, tak jsem šla pak na kontrolu,ale s tím, že jsem se nemohla už ani vyčůrat, jak mě to nový šití bolelo a děsně štípalo,,,, mudr mi řekl, že se mi ty stehy zařezávají do sliznice, tak mi je odstřihl,,,, no ale po několika dnes se mi to pořád nezdýlo, tak jsem se dolů mrkla zrcátkem,, a měla jsem to celý rozjetý a bylo tam i něco bílýho jakoby hnis či co,, vydržela jsem to ještě několik dní s mastičkou Betadine ale nakonec jsem vyrazila na pohotovost do nemocnice, kde mi to šili,, tam mi řekli, že tam mám zánět, oplachy hypermanganem a zásyp framykoin, a až zánět zmizí, že se mám objednat do ambulance do nemocnice, že mi tam hodí ještě dva stehy aby to srostlo,, no ale jak se tak koukám, to bílý tam je pořád, proto zítra raději fičím do té ambulance ať mi na to mrknou, jestli se to hojí nebo ne a jestli bude potřeba jště další to šití,,,, mě z toh fakt jebne,,,, 🙂 navíc z těch všech nervů jsem asi pomalu ztrácela mlíko,takže v poradně jsme zjistlil že malej hodně zhubl, tak jsme museli začít přikrmovat a teď z prasa nechce už vůbec,takže jsme už plně na UM.,,, fakt paráda,,,,

katerty
17. črc 2012

@romca13 když se daří tak se daří, co? S tím mlíkem se netrap, já jsem taky nedokázala z těch nervů kojit. Sice UM stojí majlant, ale myslím, že význam kojení se přeceňuje. Můj Kuba je víc zdravý jak dva synové kamarádek, kteří byli kojeni, takže o tom to zas tak moc není. Ber to z té lepší stránky - teď potřebuješ hodně odpočívat, aby se tělo regenerovalo, a s lahvičkou s UM tě pohodlně může v noci zastoupit manžel a ty můžeš spát. Jinak já jsem taky musela na ambulanci, protože se mi rozjelo šití a měla jsem tam zánět, ale takhle hrozně jak ty jsem teda nedopadla. Držím pěsti, ať už to máš zdárně za sebou a konečně si to mateřství začneš užívat!

tercina
17. črc 2012

@romca13 jejda, to máš teda moc "pěkný" ☹ Ať se ti to brzo zahojí 🙂 Já to mám "dole" rozjeté ještě teď, takže se vlastně těším na druhý porod, až mi to mimčo spraví 😀. A jak píše @katerty , já mám syna taky na UM a je zdravý jako řípa 🙂 Ťuk ťuk, ještě zatím nestonal. A od kamarádek děti, co jsou a byly kojené, jsou hodně nemocné. Takže se netrap, lahvička není nic špatného. A taťka může zastoupit, bude určitě rád. Ono je supr se třeba v noci střídat (u nás jsme to měli tak, že jsme se po dni střídali a tak si pořádně ten druhý odpočinul 🙂 ).

mirasierra26
17. črc 2012

Ahojte holky, ja uz jsem po porodu 4 a pul mesice a porad to neni dobry ... jasne je to lepsi ako na zacatku, ale porad to hodne boli a mam pocit ze uz to nikdy nebude ono ...

takyja
28. črc 2012

@mirasierra26 Už to nikdy nebude ono. 😀 😎
@romca13 To je mi moc líto.. (dlouho jsem tu nebyla.. ), taky jsme byli na UM - velkou roli sehrála masivní ztráta krve při porodu... co naděláš 😒

danna88
2. únor 2016

Holky taky vás po nastrizeni a síti tam dole jak kdyby ty stehy tlačili ?jsem 10dnu po porodu a nemůžu skoro vůbec stát jak to tlačí nebo co 😒

jackjacek
3. čer 2016

Holky slyšeli jeste,že měla některá po porodu 63 stehů? Mě to teda přijde masakr,mámě v rodině takovou lidovou vypravěčku a její kamarádce se to prý stalo. Moc tomu nevěřím.

pety91
3. čer 2016

Asi to je teoreticky možné, ale rozhodně by si to lékař/ka nepamatoval/a, kolik stehů tam ušili. Takže stejně kecá. 🙂 🙂 🙂

jackjacek
3. čer 2016

@pety91 no je pravda,že sem byla šitá u dvou porodů a nikdy mi neřekli kolik mám stehů 😉 tak asi chtějí být důležité 😀

evee24
29. srp 2016

Ahoj holky, mam dotaz. taky mám rupturu 3 stupně. Rodila jsem 17 hodin. Silný křížový kontrakce. Od pulky porodu sem mezi kontrakci spala a byla vyčerpána. Nakonec sem se neotvirala a pichly mi oxytocin. Nemela jsem silu tlačit. A malou vytáhly vexem. Nastrihly me a ještě jsem se roztrhla. Sverac ještě ted po porodu zlobi. Od porodu neudržím plyny a jakmile mam průjem a vybehnu pozdě. Stane se mi nehoda :( spraví se to? Časem bych chtěla další mimi, ale mam strach ze to dopadne stejne.

babuna
31. srp 2016

Teda holky jak to čtu tak mi vstávají vlasy hrůzou teda .... já jsem měla strach, že jakožto diabetikovi se mi to bude po porodu blbě hojit a s podivem musím říct, že přesto, že jsem se škubla ,,od ucha k uchu,, tak jsem se zahojila bleskově ... na to že mi malá skončila na jipu ve vážném stavu, já nemohu kojit (odstříkávám a jsme na UM) ... jsem na tom ještě dobře ... jinak mi pomohl gel Herbalon s dubovou kůrou - na umývání - pomáhá to stahovat (tak to svíravě štípe) a není to s mýdlem tak to nedráždí ... ovšem co mě trápí tak když mám trochu plnější močák a kýchnu tak si ,,cvrnknu,, :/ což je trochu nemilé...

digydigy
31. srp 2016

@jackjacek to mela po cisari, ne? 😁

jitkazm
6. zář 2016

Ahoj holky,
taky se podělím. Porod v červenci, nestihli mě nastřihnout a natrhla jsem se taky skrz na skrz :(, .. Porod rizikový (pánevní dno hrozně oslabený, takže ted cvičím, ale taky jsem měla nařízenou Lactulosu), ale naštěstí naše štěstíčko je v pořádku 🙂.
Chtěla jsem se zeptat na vnitřní šití, gynekoložka mi na prohlídce po šestinedělí řekla, že mám vnitřní stehy zarostlý ve svalech a že to jsou ty silikonový, takže může trvat několik měsíců než se s nima tělo vypořádá :(..a je to děs, vevnitř mě to bolí a dráždí tak, že mám krvavé výtoky..a ted se mi jeden prorval skrz kůži u konečníku a píchá mě do půlky :(.. Máte nějaká podobnou zkušenost? A o sexu si můžu nechat zdát :/

kejty2501
24. črc 2022

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co jste měly velké šití, jak dlouho vás to bolelo při běžných činnostech přes den, při WC a při sexu? Jsem rok po porodu a pořád to vnitřní šití hodně cítím 😏 mám bobky, že už to tak zůstane. Druhý porod chci rozhodně císařem, ale gynekolog o tom nechce ani slyšet, teď jsem 14. týden.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru