Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - jako u nás, navíc si myslím, že i tohle přispělo ke konci kojení.. 😒

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab jo tohle moc neprospěje ničemu ☹ Ale já už si za svůj život nějak zvykám,že nic nemám normálně,většinou se něco podělá ☹

janulazaynab
27. črc 2010

@marhulinka - na druhou stranu, když se podíváš na svoje chlapy doma, neměnila bys 😉

marhulinka
27. črc 2010

@janulazaynab přesně tak,za to to prostě všechno stálo 🙂

collette
29. črc 2010

No, holky, my s dětma končíme ☹ ještě před týdnem jsem s tím tak nějak koketovala, ale po tom pondělku už je to jasné:o( nechci riskovat, že se mi to v těhu zase rozjede budu zase muset pod nůž. O případu, že by se nestihl císař ani nemluvím ☹

Jména jsme měli Jakub (první v rodině, prostě se nám líbí) a Anna Kateřina (oba jsme měli babičku Annu a manželova maminka je Kateřina) a dokonale jsme se shodli. Záložní pak byla Antonie (12. červen je pro mě šťastný den, shodou okolností jsem ten den dělala bakalářské a o dva roky později magisterské státnice) a pro kluka asi Matěj (taky by byl první v rodině). Kuba a Matěj 😀 Nevím jak u vás, ale u nás se říká "ty jsi ale kuba" nebo "ty jsi ale matěj" když někdo něco zmatlá. Ale náš Kuba se zatím jeví jako šikulka 😉 A Anička a Tonička by taky znělo dobře 🙂

Samozřejmě, že to za to stálo, ale občas si postesknu. A vy nejspíš taky...

marhulinka
29. črc 2010

@collette jména jste měli vybraný hezký...my se na Kubovi shodli ihned 😉 V záloze máme ještě pro kluka Michala...
Taky si občas postesknu,hlavně,když mám pořád nějaký problémy 😠 vrrrrrrrrrrr

janulazaynab
29. črc 2010

Mně se cca druhý měsíc po porodu objevily hemeroidy - trápily mě skoro tři měsíce a bylo to snad horší, než všechno ostatní.. I když šestinědělí byla taky lahůdka - nešlo mi kojit vleže, takže posazení se pár hodin po porodu na tu ... byl masakr! Malý mi pak usnul na rukách, tak jsem ho chtěla dát do postýlky, ale ta byla 3m od mí postele - musela jsem vstát s malým na rukách, přitáhnout postýlku a dát ho tam. Spíš jsem ho tam "hodila", protože se mi zamotala hlava a krev mi tekla na podlahu.. Ještě že teď už je to za mnou - jen to sešití 😠

safety
30. črc 2010

Colette , ty si to tedy vyžíráš od začátku do konce 😔
Jsi strašně statečná holka, fakt že jo.

Jinak : Máme po prvním sexíku. 2 měsíce po porodu a dobrýýýýýýýý (sice to cítím , ale nebolí to)

marhulinka
30. črc 2010

@janulazaynab no tak to sis taky pěkně užila ☹ Ale člověk se podívá na zlatíčko v postýlce a je hnedka líp,viď? Ono se pak na to časem pozapomene,nějak se to v tom mozku dá "za roh" 🙂

marhulinka
30. črc 2010

My byli včera u dokyho a teda moc dobrý to není,odjížděli jsme se slzama v očích,manža strašně rozzuřený,chtěl se hnedka stavovat tady v nemocnici a něco jim říct...naštěstí jsem ho uklidnila...nemá to cenu,co si na nich vezmeme?? Nic,akorát se člověk zlobí...Já to beru tak nějak líp,jako vždycky,jsem v tomhle asi dost tvrdá,pořád věřím,že to bude dobrý 🙂

collette
30. črc 2010

@marhulinka a co vám teda řekli?

marhulinka
30. črc 2010

@collette no včera nic moc dobrýho,jukli na mě dva doktoři i plastic.chirurg a moc se jim to nelíbí,pokusí se to dát nějak dokupy,tak tomu věřím...ale čípek mám hodně blbý ☹

collette
30. črc 2010

@marhulinka jéžiš, já bych jí urazila ruce až pod bradou 😠

marhulinka
30. črc 2010

@collette jo to manža chtěl včera taky,udělat tam čóro,jenže co z toho?? Mohu tam akorát pak jít s papírem po operaci a nechat si zavolat vedení a tam to říct...ale nic mi to nevrátí...Teď se jen modlím,aby to dali do kupy a já mohla ještě teda mít šanci na další mimčo,protože další mimčo rozhodně chceme!!!

marhulinka
30. črc 2010

@collette a jak je tobě??

collette
30. črc 2010

@marhulinka stojí to za pendrek, je krásné, když mi říkají, jak se nesmém přepínat a tahat těžké věci, když Kuba má kolem 9 kilo a autosedačka 5 🙄 Takže dneska o bolí...

mahulena
30. črc 2010

ahoj holky, taky se pridavam do klubu - Justynku jsem rodila s velkym poranenim, masivni ztratou krve, sitim v celkove narkoze vic jak hodinu:(, transfuzema, infuzema. Sex byl OK az po roce, hned jsem otehotnela.
Alex, 2. dite, se narodil cisarem, jak kvuli prvnimu porodu a traumatu, tak kvuli genitalnim varixum, ktere se vytvorily jako nasledek prvniho porodu (jak vse museli zasit, tak se zvetsujici deloha nemohla vejit a tlacila na sesite... a na cevy).
Normalni porod uz bych nikdy nechtela zazit, do ted z toho mam hruzu.
Pipinu mam hroznou - nastrih az na stehno..., a ted pravou stranu varixovou a nad tim vsim jizvu po cisari.
Takze zatim u nas ted sex nebyl a vubec se mi nechce:(
Drzim vam vsem palce na zotavenou, me ceka navsteva na cevnim (s pipinou a pravou nohou) v zari, tak mi ji asi rovnou uriznou 😝 😵

collette
30. črc 2010

@mahulena jo, měli by nám jí uříznout všem a dát šroubovací 😀

holky, to je děs... mě by jenom zajímalo, jestli se v minulosti (a nemyslím jen desetiletí) takové věci nestávaly, nebo jak se to řešilo. ale to asi byla ta vysoká úmrtnost rodiček, co? nedokážu si představit, co asi dělala ženská, které se třeba stalo něco jako mně 🙄

marhulinka
30. črc 2010

@collette jo tak tohle je nejlepší když říkají 😝 a jako děti mají lítat?? 😠 Ale včera byl doky dobrý,strašně ohleduplný,sice dneska cítím úplně všechno,protože nohy do praku jsem měla snad hodinu 😝 Teď navečer to přišlo nějak všechno k sobě a já skoro nemůžu chodit 😀 😀

collette
30. črc 2010

@marhulinka napr***á bělice 😀 😀 😀

marhulinka
30. črc 2010

@mahulena je to děsný,taky přeju ať je všechno brzo o.k.

@collette no jak to prováděli dřív,radši nemyslet...asi bylo hodně polosyrotků 😠

marhulinka
30. črc 2010

@collette jooooo přesně taaaak si připadám,jenže bohužel vzpomínky na pr....ní žádné 😅

mahulena
30. črc 2010

hele, s tim sexem, me se to zlepsilo po ukonceni kojeni, jak uz nebyly vyschly ty sliznice tolik 😲 😀
predtim taky manzel furt rikal, ze me zasili asi moc a navic jsem byla jak Sahara a do toho jak prkno ocekavajici snad druhej porod..., tak snad to bude lepsi i u vas

marhulinka
30. črc 2010

@mahulena no tak já Sahara nejsem,mažu o sto šest 😀 k tomu jsme stejně přidali na doporučení dokyho gelík a nic 😝 Do mě by se dostala teď leda tak nítěnka

janulazaynab
30. črc 2010

@mahulena - držím palce 😉 Jak to všechno bere manžel?
@marhulinka - takže operace půjde?
@collette - možná to kdysi ty ženské tak neřešily - prostě se muselo rodit, v nemocnici byly rády, že je vůbec nějaký doktor ošetřil.. nedávno jsem v retru na ČT1 viděla, jak se chovali k čerstvě narozeným miminkům 😖 😕 MARAS! Dal ho hlavou dolů, zatřásl s ním a ještě ho pleskl po zadku napřaženou rukou! Mimčo modrofialové od řvaní, hned pod vodu, zabalit a matce ho snad ani neukázali.. 😠

safety
31. črc 2010

Holky, jak si čtu ty příspěvky, tak fakt kroutím hlavou nad tím, že v dnešní době moderní medicíny se prostě ještě stávají takové věci. Jaktože tohle ještě není za ty léta nějak ošetřené??
Jaktože se pořád rodí jak v pravěku?

andelka
31. črc 2010

@safety no, ono se to tak někdy prostě seběhne, že porod není úplná hitparáda. Možná kdyby nebyla ta moderní medicína, tak by holky a jejich prcci dopadli mnohem hůř 😔 Akorát na tom šití by si mohli dát co nejvíc záležet, aby se to nemuselo předělávat. 😒
Kdysi se asi rodilo buď dobře, nebo blbě - buď měly ženy 8, 10, 12 dětí takže rodily bez problémů, nebo málo dětí, protože se během některého z prvních něco po....a další už nešlo anebo bylo mimčo brzo polosirota ☹ Ale třeba taková Marie Terezie - ta musela rodit jedna radost, děcko každej rok. Sice měla kojné, chůvy...ale těhotenství a porod za ni nikdo neabsolvoval, celkem nechápu, jak to přežila, ale neporazily ji ani pravé neštovice, to musela být ženská 😅 Těm hoch postaveným se někdy povedly i dvě děti v jednom roce, jak se nekojilo a manžel měl "právo", tak klidně bylo jedno v lednu a druhé v listopadu - mazec.

marhulinka
31. črc 2010

@janulazaynab operace půjde,dokonce být musí,bude to sice větší,než jsme čekali,ale snad se to vše zvládne a nebudou problémy,abych mohla mít ještě mimčo...moc si ještě jedno přejeme,ale jestli mám v osudu dáno jen jedno své vlastní,nevadí,druhé bychom si adoptovali 😵

collette
1. srp 2010

@andelka hele, už jsem to tu psala, nebýt toho. co se projevilo až po porodu, taky bych klíďo rodila každý rok 😀 měla jsem štěstí na těhu a porod byl raz dva 🙂 no, dobře, tak možná až moc raz dva, ale kdyby to tak probíhalo pokaždé a bez následků, jdu do toho 😵

i když pak bych ty kojné a chůvy asi potřebovala taky 😀 ale pak bych se možná dostala do škatulky "sociální případ" a měli bychom se skvěle 😅

Přemýšlela jsem o té historii a je dost dobře možné, že pokud se žena při porodu trhla do konečníku, tak zemřela na sepsi a bylo to zahrnuto do skupiny "horečka omladnic" ☹

@marhulinka - pokud by to nešlo, tak si myslím, že jste jasní adepti na umělé... ale pak cisař a následná plastika ☹

andelka
1. srp 2010

@collette stejně je to pech, že těhu a porod bezva a pak se to po...
No, tehdy se nějaké diagnózy moc neřešily, prostě smrt při nebo po porodu a fertig. Ale nebylo toho zas tak moc, co jsem četla zápisky jedné porodní babky, většinu žen odrodila bez větších potíží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru