Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

myky
25. srp 2010

Marhulinka taky se bojim, ale docela si to chválej, tak asi bude fungovat. Uvidíme. Ta cena je ale fuj 😝 .
A druhé by jsme chtěli někdy příští rok 😵 .

mpavlinka
25. srp 2010

@marhulinka já mám půst od od sedmýho měsíce těhu ☹

@myky mně to taky táhne, pálit a bodat to přestalo, jen to pálí při čůrání. Otok opadl a to byl obrovskej.

marhulinka
25. srp 2010

@myky tak to budu držet pěstičky,ať se mimi podaří 😵 Jo cena je šílená,ale jestli to má pomoci,tak to určitě za to bude stát 😉

@mpavlinka u nás jsou prý Vánoce častější 😀 😀 My v těhu nesměli ze začátku,pak se bál manža,no a až na konci jsem ho ukecala,abychom prdli vodu-stejně jsme ji neprdli,ale alespoň si užili...no a pak jsme se těšili,až budu teda moci po šestinedělí a ono ejhle,zase prdlačka 😠

mpavlinka
25. srp 2010

@marhulinka mně povídej 😠 . Vůbec nevím kdy si troufnu, na kontrolu se svěračem jdu v říjnu, to budou tři měsíce od porodu, tajně doufám, že bychom to pak prubli, ale nějak si to nedovedu představit 😖

marhulinka
25. srp 2010

@mpavlinka my na doporučení dokyho jsme to zkusili osm týdnů po porodu-jako jestli to půjde,pak jsem musela jizvy masírovat a měli jsme povinný trénink,jestli to půjde-bohužel nejde,porod tolik nebolel...fakt mazec ☹

mpavlinka
25. srp 2010

@marhulinka věřím ☹ To je prostě v pr 🤐 😠 😠 Strašně se bojím že to bude bolet a že to nepůjde. 😖 Hele a nemůže to při sexu znova prdnout, z toho mám největší strach

marhulinka
25. srp 2010

@mpavlinka taky jsem se bála,ale zkusit se to musí,ono se to časem trochu prý dá povolit...určitě si kupte lubrikační gel,to nám řekl doky hnedka...bez něj ať ani ň 😉 Jenže mě by tam teď vlezla leda tak nítěnka 😀 😀 😀

collette
29. srp 2010

Ahoj holky, tak vás všechny zdravím. Jsou to teda věci... My od slavnostní obnovené premiéry nic. tak nějak nám nezbývají síly 😅 Jinak jsem začala nosit podpůrný pás, protože mi ta kýla leze ven víc a víc a bolí to jak mrcha ☹

Pořád se pozoruju a sleduju, jestli něco nezlobí, už mi z toho hrabe. Dávat se do pořádku z porodu ještě skoro rok po mi přijde na palici. Ale co naděláme, že?

@mpavlinka Neboj, srůsty jsou pevnější, než tkáň sama 😉

marhulinka
29. srp 2010

Ahojky všem....

@collette tak mě už z toho všeho začíná taky hrabat,já bych si taaaaaaaaaaaaaak chtěla užít,asi brzo zkončím u Chocholouška 😝
Ať nemáš s tou kýlou velké trápení...achjo

janulazaynab
1. zář 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že jsem znovu těhotná, takže to moje sešití plastiku potřebovat nebude. Jen jsem začala mít strach, že se mi to samo roztrhá, když budu mít ty velké kontrakce ještě než bude mimčo pořádně sestouplé. U prvního porodu jsem ty poslední kontrakce vůbec nemohla rozdýchat a musela jsem tlačit, i když jsem nechtěla a snažila se to zabrzdit. Možná je to ale i tím, že jsem měla vyvolávaný porod a kontrakce byly snad po minutě..
16.září jdu na kontrolu pro těhu průkazku, tak se dozvíme, kolik těch miminek vlastně bude - díky manželově babči máme náběh na dovjčata..

shaula
1. zář 2010

@janulazaynab Gratuluji 😵 Podle mě ale manželova babička moc velký vliv mít nebude, to by musela být dispozice spíše z tvé strany... Jednovaječná dvojčata jsou čistě náhoda, dědit se dá dispozice ke dvojvaječným dvojčatům, ale manžel jaksi těžko ovlivní, kolik se tobě uvolní vajíček 😉

janulazaynab
1. zář 2010

@shaula - Pavlova babča měla osm dětí, z toho dvakrát dvojčata a jedno z těch dvojčat byla přímo Pavlova mamka. Říká se, že se to dědí ob generaci a zatím to nikdo v rodině neměl..

shaula
1. zář 2010

@janulazaynab Sice se to říká, ale platí to spíše pro ženskou linii. Kdyby to byla tvoje babička, tak by to určitě nějakou váhu mělo, ale takhle moc ne (můj osobní názor, nicméně o dvojčatech mám něco "nastudováno" :D ). Jinak by to bylo celkem nelogické, jak už jsem napsala výše 😉 Ale každopádně ať tvé těhu probíhá bezproblémově (ať už mono nebo dvojčecí 🙂 ).

mpavlinka
2. zář 2010

@janulazaynab byla jsem stejný případ jako ty. Vyvolávačka, nešlo to prodýchat, hodně brzo jsem měla nutkání tlačit... Fuj, už na to nechci myslet. Gratuluju!!!! 😵

@collette jo je to na palici 😠 Držím ti palečky, ať jsi o.k. 😵

Holky jsem už osm týdnů od porodu a dfurt jsem nenašla odvahu jít na gyndu 😢

collette
2. zář 2010

@janulazaynab 😵 🙂 😵 Bledá závist, my jsem s plozením skončili ☹ Tak ať je to všechno v cajku!

@mpavlinka Neblázni a mazej tam, ať na Tebe jukne, kdyby tam byl nějaký problém, tak ať se to začne řešit co nejdřív!

mpavlinka
2. zář 2010

@collette tak jsi mne přesvědčila, jdu příští úterý, prosím myslete na mne 😢

collette
2. zář 2010

@mpavlinka No pvoto! 😉

janulazaynab
3. zář 2010

@mpavlinka - vyvolávání bylo bez problémů, jen ty stahy rychle za sebou byly mazec.. Teď právě řeším, jak to udělám, až budu rodit na jaře. S Mikulíkem jsem věděla kdy a kde, protože jsem byla na tom vyvolání, jenže teď jsem ve stresu, že pokud mi praskne voda sama od sebe, co udělám s Mikulíkem, až pojedu do porodnice.. Rodinu máme 150km od nás, takže nikdo nám ho nepohlídá, manžel holt nepůjde k porodu a bude muset být doma.

zuzannes
5. zář 2010

Zdravím všechny 🙂
jdu se taky podělit se svými obavami. První porod před 1,5 rokem...ruptura konečníku, velké šití, porodní poranění III. stupně (klešťový porod). No a každým dnem mě čeká druhý porod a navíc to vypadá, že mimi bude mít ke 4 kilům. Mám fakt docela obavy, ale na druhou stranu...už aby to bylo, jelikož konec tohoto těhotenství je mazec. Většinu doby ležím a když stojím déle než 5 minut chytají mě takové křeče do třísel, že se to dá srovnat s nejsilnější kontrakcí. A to mám doma malou princeznu, která je naštěstí andílek, hladí mi bříško a nezlobí, když vidí, že musím ležet.
Tak mi držte palce, ať dopadneme lépe než při prvním porodu. Přeju všem pohodové a rychlé hojení. 😵

collette
6. zář 2010

@zuzannes No potěš koště ☹ A nějaká vůle k sekci?

zuzannes
7. zář 2010

@collette Dr. se vyjádřil, že pokud se vše dobře hojilo, není důvod. Popravdě, raději to taky zkusím přirozeně, jelikož známá měla takové komplikace při císaři, že jsem na tom byla já líp. Pořád se chlácholím tím, že druhý porod bude snazší, jelikož už jsou cesty prostupnější, ale vše se ještě ukáže. Možná je dobře, že člověk nikdy neví, jak to bude probíhat ...už aby to bylo za mnou 😖

collette
7. zář 2010

@zuzannes Ach jo, promiň, já vždycky když něco takovýho čtu, tak se mi vybaví moje zážitky a je mi na zvracení. Asi taky nejsem objektivní. Prostě mám strach. Mám pocit, že když je to už jednou tak potrhané, tak je to na pytel, protože pokud se trhneš znovu, tak většinou vedle jizvy, protože ta je kolikrát pevnější, než tkáň kolem. A mít zadek rozsakrovanej tak, že Ti nefungují svěrače taky není žádný šlágr ☹ Moc držím pěsti, ať je to všechno OK!

mpavlinka
7. zář 2010

Tak prohlídka je za mnou. Byl na mne strašně hodnej, použil nějaká minizrcadlo, takže mne vyšetření jen trochu škrábalo. Prý na to jak hrozný to bylo se to hojí pěkně, ale dělá se mi tam nějaká jizva, nezapamatovala jsem si její název, pokud by se vytvořila, při dalším porodu by to prdlo, takže mi to manža má masírovat měsíčkovou mastí. Dělal mi i vnitřní utz a děloha vypadá o.k., očistky už skoro nejsou.
Jinak se sexem útrum minimálně na čtyři měsíce, spíše půl roku...

collette
7. zář 2010

@mpavlinka nebyla to náhodou "keloidní"?

mpavlinka
7. zář 2010

@collette ano collete! Máš s tím zkušenost?

mpavlinka
7. zář 2010

Jo a naznačovala jsem jesi by nemohl bát příště císař a prý není důvod a vtipkoval, že vše půjde dobře apod. Fakt super 😠

marhulinka
13. zář 2010

Ahojky všem,jdu se na vás zase juknout 🙂

marhulinka
13. zář 2010

@janulazaynab gratuluji k těhu 😉 😵

marhulinka
13. zář 2010

@mpavlinka jj keloidní jizvy jsou 😝 ,taky jsem musela od začátku masírovat

mpavlinka
13. zář 2010

@marhulinka a jak dlouho a jak často jsi masírovala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru