Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

collette
10. bře 2010

No, jak jsem už psala, na sex jsem si ještě netroufla, hlubinný průzkum také ne, ale manžel říkal, že to zvenku docela poznává, tak uvidíme 😀

myky
13. bře 2010

Ahoj holky, prosím vás nevíte, jestli když jsem měla taky velké porodní poranění 😢 , jestli je problém v druhém těhotenství a pak jestli se dělá automaticky císař, nebo se zase rodí přirozeně?
Já mám strach, jak to bude bolet, až začne tlačit mimi na spodek a konečník. Taky kdyby mě pak hnali do přirozeného porodu, abych se nějak nerozpadla v těch jizvách?
A ještě jsem se chtěla zeptat na takovou blbou věc. Tak se nezlobte 😅. Když jste šli po porodu na velkou, jak vám fungoval svěrač? Mě se totiž stalo, že ja už nechtěla tlačit a ten svěrač si dělal co chtěl. Myslela jsem, že mi vypadne vnitřek. Byla to šílená bolest a nešlo to zastavit. Prostě tlak jak při porodu. Je to normální?

collette
14. bře 2010

Myky - nevím, kde jsi rodila a jaký byl rozsah poranění. Předpoklad je, že pokud budeš rodit ve stejné porodnici a měli vítr z toho, co se stalo, tak Tě kvůli vlastnímu klidu raději vezmou sekcí. Mě to řekli hned 😅

Co se záchoda týče, tak ty dva dny to bylo citlivější, ale s porodem bych to nesrovnávala. Ale já měla průjem a šlo to samo, takže jsem tlačit nemusela... Ale stát se to asi může. Přece jenom je to na ty partie záhul...

myky
17. bře 2010

collette děkuju za odpověď. Já rodila na Bulovce a už tam asi nepůjdu. Ale neříkám nikdy. Člověk neví co bude.
S tou stolicí jsem to měla tak, že já netlačila sama. Jakoby ten konečník sám a já spíš bojovala proti tomu samovolnému tlaku. Měla jsem roztržený svěrač, konečník, hráz a všechno na několika místech. Šití 2hodiny. Tak právě se bojim, aby to znovu nedopadlo takhle. A to s tou stolicí mě vyděsilo. Ale nevěděla jsem, jestli to náhodou není normální. Nešlo to ovlivnit a strašně bolelo. Tekli mi slzy a nemohla jsem vstát. Fakt jsem myslela, že budu muset zvonit na sestry.

collette
20. bře 2010

No, podle mě by tohle všechno mělo být napsáno v Tvé propouštěcí zprávě (myslím rozsah poranění a tak). Já k tomu měla zprávu z operace. Pokud sis neudělala kopii, tak požádej svého gynekologa, který zprávu dostal, o kopii. Ale myslím, že pokud máš gynekologa rozumného, tak by Tě na sekci mohl po přečtení zprávy indikovat sám. Pokud ses už jednou takhle potrhala, tak podruhé by to zavánělo průserem ☹ A věř mi, ono to ani ty porodníky nebaví tam něco dvě hodiny štrykovat 😅

Pokud jsi měla porušený svěrač, tak se není čemu divit, že nefungoval tak, jak má. Doufám, že Tě to netrápilo dlouho ☹

marhulinka
20. bře 2010

Ahojky holky...pročítala jsem si vaši diskuzi...já jsem čerstvě po porodu-bohužel taky s velkými por.poraněními,snad se vše brzo zhojí...na dušičce zatím jo,na to rychle člověk zapomene,jak drží drobečka v náručí...ještě ten zbytek by to chtělo 🙂

marhulinka
20. bře 2010

Myky mě řekl doktor,že při dalším porodu by určitě měl být císař...měla jsem toho taky dost....šili mě dva doktoři najednou a připadalo mi to nekonečné...Teprve včera jsem našla odvahu se na to všechno dole podívat do zrcátka....

mufinka1
20. bře 2010

holky ja to mela po porodu taky blby, mela jsem to sity - 3 vrstvy tkane a 3 dny po porodu mi praskly stehy a dostala se mi do toho infekce a zacalo se mi to cely rozjizdet, takze fakt mazet desnej, na velkou jsem nesla snad 4 dny jak jsem se bala a jak ty stehy bolely. PA poradila pritlacit na stehy treba slozenou vlozku nebo tak neco, ze se pak pri tlaceni nevyviji takovy tlak na to siti...

Ted me ceka kazdym dnem druhy porod a desne se bojim co mi to se spodkem zase udela, sice nasesti uz po tech dvou letech to mam zahojeny, ale kdyz si na tu jizvu zatlacim tak je to porad citlivejsi, tak jsem zvedava...

collette
21. bře 2010

mufi - já bych to hlásila, protože to vážně není legrace. Navíc pokud se zase potrháš, tak okolo, protože ta jizva je paradoxně pevnější. Fakt jim to řekni...

Moc se omlouvám, že vás tady v podstatě nutím do sekce, ale já jinak nemůžu. Když jsem byla těhotná, tak jsem si říkala, že sekci jen v krajním případě. Nakonec jsem rodila spotánně a průšvih řeším ještě dneska. V úterý sice nastupuji do nemocnice a doufám, že tím to bude celé uzavřeno, ale můžu vám říct, že ty 4 měsíce byly v tomto směru děsné. Takový záhul na psychiku nikomu nepřeju. Připravilo mě to o hodně věcí, malého si na bříško nedám ještě pár týdnů, o mléko jsem stresem přišla, pytlík na břiše taky není zrovna sexy, když někam jdu, tak musím myslet na to, abych moc nejedla a nemusela pytlík vysypávat, musím pořád hlídat, co jím, aby se mi střívko neucpalo. A to budu muset dělat až do konce života, protože jak prý se jednou do střev šáhne, musí se hlídat už pořád. I když se snažím přesvědčovat, že nejdůležitější je, že je malý zdravý, tak mě to i tak občas dohání k slzám. Kdyby to šlo sekcí, mohla jsem si tohle všechno ušetřit. I když kdo ví, pak bych si možná naříkala nad něčím jiným 😅 Ale tohle opravdu už nikdy...

Žádné z vás takovou zkušenost nepřeju, protože po porodu se máme radovat z uzlíčku a ne řešit rozsakrovaný zadek ☹ Dávejte na sebe pozor a klidně se s doktory hádejte, protože oni vás sice zašijou, ale následky si ponesete vy...

myky
21. bře 2010

Colete děkuju. No já myslim, že máš 100%pravdu se sekcí. Jen si to nedovedu představit, jak si o ní říkám. Paradoxně se CŘ šíleně bojim a chtěla bych rodit spontálně, ale za každou cenu už nikdy. Sama sebe přesvědčuju, že to bude jistější hlavně pro prcka, protože ten to mohl odnést nejvíc. Hodně mě vytáčej diskuze o CŘ, kde to některé holky odsuzují, že si jako člověk chce ulevit od bolestí a teď jsem si početla super kraviny v diskuzi, že děti narozené sekcí, jsou "jiné"! 😝
Já mám ještě pořád spodek citlivej a tak se bojim i dalšího těhotenství.
Držim ti na úterý moc palce. Opravdu jsis to vyžrala se vším všudy. Tak ať je to vše ok.
Mufinka1 držím moc palce, aby vše bylo ok. Dej nám vědět. Prosím tě a bolelo tě něco v těhu? Myslím to šití a tak?

collette
21. bře 2010

myky - díky moc, ozvu se po návratu a pevně doufám, že jen se samými dobrými zprávami 🙂

myky
22. bře 2010

Collette musí to být ok 😉 . Už jsi si vybrala. Budeme na tebe myslet a těšit se na ty dobré zprávy 🙂 . Hodně štěstí.

kratena
28. bře 2010

Colette, tak co, už jsi doma a jak se cítíš? Doufám, že je vše ok!!!
Já jsem měla také velké poranění - i když oproti většině z Vás slabej odvárek. Každopádně když jsem šla na velkou, tak se mnou chodil manžel - držela jsem se ho a brečela. No a co jsem dělala já - třeba to někomu pomůže.
Před spaním jedna kostka "fructolax"( přírodní projímadlo) a dvě lžíce lactulosy a zapít 1/2litrem vody. Ráno v pět jsem vypila ještě tak 3dcl vody a tak kolem osmé jsem šla na záchod. Kadila jsem ve sprše do kyblíku a byla jsem v kleče, ale jako narovno ... prostě, aby vůbec nebyl vyšpulenej zadek. Vím, že je to nechutný, ale v tý poloze to prostě bolelo o polovinu míň, než kdybych si sedla na záchod - to bych nedala. Joo a mazala jsem se proctoglyvenolem. A tak po týdnu už to bylo o hoooodně lepší a mohla jsem se vrátit ze sprchy na záchod 🙂
Stejně je to děs ... myslim, že by stačilo, že u porodu trpíme jak nevim co. Proč ještě to to? Collette, myslím, že ty máš vybráno na 10životů, takže tvůj příští porod bude absolutní pohodička 🙂

myky
30. bře 2010

Collete taky na tebe myslím, jak jsi dopadla?
Kratena taky dobrý způsob. Doufám, že už nebudu mít nikdy příležitost vyzkoušet 😉 . Já si říkám, že ten porod byl v podstatě "brnkačka" na to, co přišlo potom. Ta bolest byla šílená a hlavně hodně dlouhodobá.

marhulinka
30. bře 2010

Jdu nakouknout co Collete,ale ještě tu nebyla...určitě se ale brzo ukáže s dobrými zprávičkami.
Kratena jo to mě taky napadlo,že bych snad chodila na kyblík...na záchodě jsem si ale našla takovou prapodivnou polohu 😀 sedím na jedné půlce a místo té druhé se o prkýnko podpírám rukou...takže taky zajímavý...ten zadek vážně nejde roztáhnout,to bych raději znovu rodila...na záchodě prožívám muka,nejde mi to moc ovládat,prostě mi to někdy trvá celý den,než něco "vytvořím" Nejlepší bylo,když mě doky v porodce řekl,ať si hlavně dávám pozor,abych si nehrcnula-na záchodě,že by se mi to všechno mohlo roztrhat...mno a na pokoji samozřejmě záchod pomalu u země,jak pro trpajzlíky... 😠 😠

collette
3. dub 2010

Ahoj děvčátka,

tak se hlásím do stavu 😉

Pobyt v nemocnici se trošku protáhl, protože si to asi musím vyžrat až do samého dna a rána se mi zanítila, takže si mě tam místo týdne nechali deset dní 😖

Jsem doma, zatím se (ťuk ťuk ťuk) zdá, že vše funguje tak, jak má 😵 Jsem na dietě "kaše-haše", ale to mi nevadí, mě to chutná 😉 Jen na břiše mám ještě pořád ďuru, protože museli fiknout steh, aby ten sajrajt mohl vytékat, ale to se snad brzo zatáhne. Jen to bolí a bolet bude, dokud se to neuzavře ☹

A jak válčíte vy?

marhulinka
3. dub 2010

Ahojky Collete...tak už jen krásné domácí zotavení...brzičko ať se vše zahojí!!
Užívej si mimíska,je pravda,že s nimi člověk pookřeje a vše je rázem lepší 😵

myky
3. dub 2010

Ahoj Collete. Vítej doma 🙂 . No teda, co to čtu?! Ale už to bude každým dnem jen lepší a lepší. Přeju, ať tě to už nebolí. Hezky se uzdravuj. 🙂

peta.cz
9. dub 2010

Collete, držím palce ať jsi co nejdřív v pořádku! Taky přeji ať už nejsou žádné bolesti a můžeš si v klidu užívat miminka - tělo umí udělat zázraky a ty to zvládneš...

Problémy s vyměšováním jsem měla po druhémporodu (měla jsem poporodní komplikace - hematomy v pochvě, které tlačily na konečník, a než na to doktoři přišly, tak jsem myslela, že tu bolest nepřežiju 😖 Naštěstí zrovna nastoupil na směnu můj gynekolog a díky němu jsem dnes naprosto v pořádku - hned mě vzal na sál, kde jsem strávila 2 hoďky než to ze mě vyteklo a než mě zašili). V nemocnici jsem si vzala čípek, šla jsem na velkou v pohodě, ale doma mi vůbec čípek nepomáhal, taky mi u toho asistoval manžel - držel žínku na čele a já tlačila jak při porodu, bolest šílená - porod byl proti tomu hračka. pomáhalo mi sedět na záchodě s nohama podloženýma pixlou od pracího prášku 😀, švestkový kompoty, dubová kůra, lactuloza, dieta(žádné pečivo, čokoláda a jiné zacpávací jídlo)a hlavně hooodně pít, aby se stolice změkčila...ještě půl roku po porodu jsem občas měla bolestivou zácpu, ale teď je to v pohodě. Po prvním porodu jsem byla hodně potrhaná a šitá zvenku, a tam mi pohmáhaly řepíkové koupele, ale je pravda, že časem se tělo dalo tak nějak samo do kupy a už je mi fajn.
Moc všem přeju, aby bylo komplikací co nejméně a mohli si vklidu užívat miminka!!!!

collette
9. dub 2010

To je paráda 😀 Teď už se cítím lépe, když sedím na hajzelíku a pod každou nohou mám roli toaleťáku 😀 😀 😀 A cestu předmazávám přesnídávkama 😀

Jinak se vše snad hojí dobře, jen jsem to dneska přehnala s taháním těžkých věcí, takže mě trochu břicho bolí (mamčin týdenní nákup v tašce Ikea v jedné ruce a malého na druhé do druhého patra bez výtahu a náš podobně velký sice výtahem, ale parkování daleko a malým sice v kočáře, ale taky řádně naloženým, takže manévrování na dvě věci) 🙄 Mamka na mrtvici a jak řekl manžel, potřebovala bych přes ten svůj plastickej zadek. Ale ono to v ten okamžik jinak nešlo a taky mi to nepřišlo moc těžký. Když to těžký být začalo, tak jsem byla v půli cesty 😅

Mám venku stehy a MUDra říkala, že ohledně jizvy už mě vidět nechtějí 🙂 Jen se půjdu ještě ukázat panu doktorovi, co je na Vinohradech nejvyšší autorita přes zadky 😀 , abychom viděli, jak se to vyvíjí se svěrači a pak k Apolináři na závěrečnou celkovou kontrolu té plastiky. Zatím nikdo jiný neměl odvahu jít dál jak svěrače.

Jinak jsem zrovna uvažovala, že už si břicho na noc nebudu lepit, protože to vypadá dobře a lehkou košili to zvládne, tak ať to dýchá 🙂

Tak se mějte a užívejte jara!

myky
11. dub 2010

Jééé collette to je fajn, že je líp a bude už jenom líp. Jsi pěkný éro s těma nákupama, ale jsem něco podobnýho, tak mlčim 😀 😉
Peta.cz prosím tě a bavil se s tebou někdo před druhým porodem ve smyslu, že by ti nabízeli císaře? Jako když jsi byla víc potrhaná, aby to i podruhé nedopadlo stejně?

f.miracle
13. dub 2010

Pročítám tady vaši diskusi a smekám 😕 A v duchu si říkám, jaké jsem měla dost možná spíš štěstí, že můj porod takzvaně nepostupoval a po cca patnácti hodinách pětiminutových kontrakcí jsem musela porodit císařem. Jizva je sice kolem 20ti centimetrů, takže na druhé těhotenství si budu muset počkat nejméně tři roky, bolesti po císaři taky nic moc, ale v porovnání s tím, čím jste si musely projít (a mnohé ještě pořád procházíte) vy si nemám a ani nemůžu v podstatě na nic stěžovat... Moc vám všem držím pěsti, ať to napodruhé probíhá líp...

collette
13. dub 2010

myky - tak už vím, o čem jsi psala s tím nechtěným tlačením 😅 Jak je to všechno takové ještě vachrlaté, tak jsem v neděli šla na záchod a vypadalo to na průjem. Konečník se mi otevřel a neměl se k uzavření. A pocit jako bych tlačila, ale netlačila. Bolest jako kráva a pocit, že mi vypadne vnitřek. Svěrače byly poněkud zmateny a nesvíraly 😀 Ale bylo to jen jednou a už se to snad nebude opakovat 😕

f.miracle - každá máme něco 😉 Mě se vyhnuly dlouhé hodiny bolestí, ale někde jsem si to vybrat musela, tak mi ty bolesti osud nadávkoval do několika měsíců 😀

myky
14. dub 2010

Collette to je děs. Ty si fakticky vyžereš snad všechno. Já se taky bála, aby mi nevypadl spodek a byla jsem v porodnici. Kdyby se mi to poprvé stalo doma, tak nevim 😅. Hrůza. Ale je fakt, že to asi není normální a u druhého, už to mít nebudem 😉. A jak ti je teď? Co ta jizva po vývodu?
f.miracle děkujem. Je to hrozný. Člověk si skoro nevybere. Ono po císaři asi taky břicho bolí pekelně a navíc, když ho některý Dr sprasí, tak taky můžou být komplikace. Je hrozný a jen si musíme přát to, co píšeš. Příště to bude lepší 😵. Taky držím palce i tobě. Taková velká jizva, to jsi si užila hezky ☹ .

collette
14. dub 2010

myky - dobrý, už ani nelepím, jen sprchuju a chystám se mazat sádlem 🙂 Nechci to zakřiknout, ale už to v podstatě nebolí, jen někdy, když třeba sedím zkroucená do strany, tak to trochu táhne a bolí, ale jinak, dámy, nebe 😵

No, pro jistotu ŤUK ŤUK ŤUK!!!

myky
14. dub 2010

Collette, tak to je super 🙂

f.miracle
14. dub 2010

Jenom mně napadá, jestli se některým porodním komplikacím nedá předejít viz třeba špatné nastřižení, atd. Mluvím na základě své zkušenosti, protože jsem šla na vyvolávaný porod, nastoupila jsem ve čtvrtek, dostala dvě tablety, po kterých se nedělo naprosto nic, v půl jedenácté večer mi pak odešla voda, začaly kontrakce hned po pěti minutách, od čtyř ráno pak po třech minutách, v sedm ráno jsem byla otevřená sotva na prst, nicméně se pořád čekalo dál, v jedenáct dopoledne na tři centimetry a pak už ani milimetr a teprve když se v jednu odpoledne malému začaly horšit ozvy, jelo se rychle na sál... nejsem odborník, ale myslím, že už ráno bylo jasné, že to přirozenou cestou nepůjde a mohla jsem si ušetřit pěkných pár hodin bolestí...

collette
14. dub 2010

V mém případě se tomu předejít asi nedalo ☹ Malej prostě jel jako buldozer 😀 Možná, kdyby se stihl klystýr... A co se týče volby císaře, fakt je, že pokud to jen trochu jde, je spontánní porod přece jen lepší. Sice se to dneska dělá jak na běžícím páse, ale je to velká operace, otvírají dvě tělní dutiny, z nichž jedna následně masivně krvácí. Preventivní císař má jasně dané indikace. I když fakt je, že se to dá napasovat na cokoliv 😅

Nikdy nikdo nemůže říct, jak to bude probíhat. Ty jsi byla v 11 na 3 cm a pak už nic. Ale taky se mohlo stát, že se to mohlo rozjet a během půl hodiny jsi byla otevřená komplet. A u vyvolávaných porodů to platí dvojnásob. Ale fakt je, že někdy možná čekají až příliš dlouho...

U prvorodiček se říká, že otvírání 1 cm za hodinu je standard. Proto já jsem si střihla 6 cm za půl hodiny 😀 😀 😀

myky
14. dub 2010

Tak já to měla zase tak, že protože jsem se otvírala, tak furt říkali, že přirzený porod přesto-že malý měl špatné ozvy. Pořád mu měřili kyslík a říkali, že ok a pak to byl mazec ráz na ráz. Nerodila jsem krátký čas (3dny), ale ten samotný porod mi moc nenechali. Někdo tlačí třeba třikrát, čtyřikrát a mě nechali 2x zatlačit a to při tom druhém tlačení, už ho ze mě tahali. Potřebovali malého rychle vyndat a z toho to moje poranění vzniklo. Taky mi nestihli dát krystýr, protože sestra na odd nechtěla připustit, že rodim, když mi nepraskla voda 😀 . Prostě nezavolala doktora 😀 . Sranda co?

myky
14. dub 2010

Jé f.miracle já koukám, že máš Michálka o 5dní mladšího 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru