Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

f.miracle
15. dub 2010

jj miky, vidím, že taky máte doma malého vodnáříčka 🙂

peta.cz
15. dub 2010

Myky, já zas tak hodně potrhaná nebyla, do 3 měsíců to bylo ok - to šití bylo potřeba,protože mě musela sestřička na poslední chvíli skočit na břicho - měl celou dobu blbý ozvy a na konci to nějak hodně spadlo tak musel rychle ven - ani nevím jak jsem ho porodila, já ho vůbec necítila prolézat mezi nohama (zato druhýho jsem cítila ažaž 😀) a ještě k tomu se při lezení ven hlásil(měl jednu ručku nahoru), takže mě to tam asi víc potrhal. Ale nebylo to nic strašného, takže jsme to při druhém porodu neřešili. Problém byl spíš s tím, že se mi při druhém těhu udělaly křečáky mezi nohama a proto pak byly problémy s těma hematomama.

Collette, to je super, že je ti už líp!!!!

kratena
19. dub 2010

Holky, a jakej má ten klystýr vliv na to poranění? To jsem nějak nepochopila.

collette
20. dub 2010

kraten - bylo by tam víc místa...

myky
20. dub 2010

peta.cz jsem se zasmála s tím hlášením 😀 . No na mě hupsali taky úslužně. Až žebírko nevidrželo, což jsem se dozvěděla tak rok po porodu 😀 😢 .
Kratena a taky když máš plná střeva, tak ten tlak je prý větší a víc to bolí a je větší šance protržení konečníku. No a když už k tomu dojde a máš něco ve střevech, tak u porodu je na 100% vyprázdníš a můžeš mít pěkný infekt. Vpodstatě si naneseš stolici do otevřené rány a to nikdy není dobré.
Při dalším porodu budu ve dveřích volat klystýr 😀! A klidně si jich nechám dát víc 😀.

kratena
21. dub 2010

Jo jo, to zní logicky. já jsem teda klystýr měla a myslim, že důkladnej, ale přitom největšim tlačení jsem stejně cítila, že ze mě trošku něco jde. A kámoška měla klystýr a stejně se na sále normálně pokadila. No, příště si asi nechám dát dvojitej 🙂

myky
21. dub 2010

Kratena jj, přesně tak. Dvojitej si dáme a bude klid. Teda jestli teď nebude císař a to stejnak budu chtít dvojitej klystýr, abych pak nemusela tlačit s jizvou na pupku 😅 .

peta.cz
22. dub 2010

Já měla klystýr u obou porodů, ale na rovinu, ani jsem ho nepotřebovala. Mě se oba porody totiž spouštěly tím,že jsem musela na záchod a tam to šlo horem dolem 😀 Takže než jsem dorazila do porodnice, tak jsem byla na záchodě asi 5x...ale i tak jsem si klystýr nechala dát, určitě je to lepší přesně jak píše Myky. A to že při porodu i tak z tebe něco leze vůbec neřeš, oni tam jsou na to zvyklý a při tom obrovským tlaku se není čemu divit.
Hele Myky a jak se řešilo to žebro? 😒 To srostlo samo?

collette
22. dub 2010

peta - no, nevím, jestli byli zvyklí na to, co jsem jim tam nechala já 😀 ale já je varovala. Říkám: potřebuju na záchod. Oni: Nepotřebujete, rodíte. Ale já fakt potřebovala... Proto jsem měla problémy s tlačením. Jakmile jsem zatlačila, tak místo Kuby lezl bobek a já v tu ránu přestala, protože jsem se styděla 😅 Ale pak už jsem na to kašlala a holky vyměňovaly jednu podložku za druhou 😝 Vzhledem k tomu, co následovalo potom, říkám, že můj porod a následný pobyt v porodnici byl o h***ě 😀

myky
22. dub 2010

Collette ty mi mluvíš z duše 😀 . Se tu tlemim. Taky jsem škemrala, že musim na záchod a oni, že rodim. Tak jsem si vymyslela čůrání a hobelec. Mě vycévkovali 😀 .
Peta.cz tak to je teda taky dobrý s tím běháním na WC a horem, dolem 😨 ? Jsi jako i zvracela 😖 ? Žebro srostlo samo a ono se to ani nevědělo. Jen na mě koukali, jak na simulantku. Dneska už vim, proč jsem nemohla dýchat 😅 . Ono mi na to přišli tak, že Dr si myslel, že mám bulku v prsu a tak mě poslal na vyšetření. A tam mi to paní doktorka řekla. Prý: "Vám tam trčí žebro 🤐!" Prostě ho nalomili, nebo zlomili a ono se vytrčelo směrem do prsa a srostlo. Doktorka mi to napsala do správy pro mého Dr.

hanka001
11. kvě 2010

Na hojení ran je skvělý curenzym, já ho vyzkoušela po slepém střevu a pomohl mi.

nikoll1
4. čer 2010

@collette Mám podobný problém, jako ty collette, mohla bys mi napsat na můj soukromý meil jarka.kuc.1@seznam.cz . Děkuji

safety
28. čer 2010

Ahoj děvčátka, jsem 5 týdnů po porodu (ruptura 3.st) , celých těch 5 týdnů piju lactulosu na litry a zatím musím říct, že to celkem jde. Ale jednou to přestat pít musím (na to radši nemyslím). Mám ale jiný problém. Když se po stolici utírám, cítím že mám ven z konečníku takovou bouličku a když stáhnu svaly (svěrač) tak zajede. Co to může být? Myslíte že hemeroidy ?? Co s tím?
PS: collete jsi neuvěřitelně optimistický člověk, potřebovala bych trochu tvé energie 🙂 , držím ti palce

myky
28. čer 2010

Safety já to mám taky a myslím, že je to hemeroid. A právě mě to docela občas bolí. Jestli ti Dr potvrdí hemeroidy, tak mi písni, ju? Já se toho svého nezeptala. Myslim si, že kdyby to bylo něco špatnějšího, že by mi to ale řekl. Když vyšetřuje, tak určitě ví, co to je. Navíc mě vyšetřovali pro podezření prošití pochvy a konečníku. Tak snad kdyby to bylo něco....., tak by mi to řekl.
Lactulosu jsem taky pila celé šestinedělí a bála se, že až přestanu, tak co bude? Ale dobrý. Ona se ještě v organismu nějakou dobu drží a tak je to vysazení v podstatě pozvolné. Ale musim říct, že dneska jí nemůžu ani cejtit 😝 .
Přeju ti hodně štěstí a aby jsi se hezky zahojila.

safety
29. čer 2010

Myky jak dlouho jsi po porodu? Na kontrolu jdu až v půlce července, tak se zeptám. Jinak už mě to ani moc nebolí. Akorád když dlouho jdu nebo když dlouho stojím. V porodnici na ultrazvuku než mě pustili mi řekli že se ještě neví jestli nebudu muset na plastiku, že to je ještě brzo, ale myslím, že to je v pohodě (až na tu bouličku 😎 😎 )

collette
30. čer 2010

ach jo, holky, to by měli řešit hned a ne až se uvidí ☹

jinak já byla dnes na poslední UTZ kontrole a mám padla 😵 vše zhojeno, svěrače svírají a ten nejdůležitější je dokonale kulatý, jizva na něm není vidět. Jupí 🙂 jinak jizva na břiše pobolívá, ale to se dalo čekat. lepší než pytlík 😉

@safety @myky nejspíš to bude hemoroid, sice žádná výhra, ale pokud se spontánně reponuje (zasouvá se), je velká pravděpo dobnost, že se to brzo srovná samo. netlačit, udržovat v čistotě (budete kupovat víc ubrousků na prdelku 😀 ), jíst v malém množství častěji, pozor, problém může způsobit i průjem, pokud vyjede a nezajede, tak se uvolnit, prstem zatlačit dovnitř, stáhnout zadek a pomalu prst vytahovat, kdyby to začalo krvácet, tak se mi nejvíc osvědčily čípky Faktu. A čas od času si sednout do odvaru z dubové kůry. Byste měly občas vidět ty dýchánky u nás 😀 😀 😀 Jinak si hlavně hlídejte podezřelé výtoky - zvlášť safety - nechci nikoho strašit, ale tak by se mohla projevovat píštěl

safety - optimizmu mám docela dost, s tou energií je to už horší 😉

Tak se držte, ale hlavně proboha ne za zadky a dejte vědět, jak se rovnáte!

nela2008
autor
1. črc 2010

Ahojky holky, tak já píšu asi po 5. měsících a musím řici, že mi naštěstí vše srostlo dobře. Není to samozřejmě jako to bylo před porodem, ale nemám naštěstí žádné komplikace. Jen když přemýšlím do budoucna, raději bych rodila císařem, bojím se, aby se mi to zase vše neroztrhalo..... Porodní asistentka mi doporučila hodně dlouho nemít další mimčo nebo nemít už žádné. Jinak byl pokus o sex a byla to hrůůůza 🙄 , no a nevim, nevim jestli se někdy odhodlám znova 🙂

Všem přeji, aby to všechno bylo v pořádku.

maly_prcek
1. črc 2010

Ahoj holky, tak jak se vám to vyvíjí? U mně teda po 9m konečník OK, i když je to takové jiné, při tužší stolici to šití cítím. Vnitřní šití a hráz při sexu stále nic moc ☹ Ani nemám pocit, že by se to nějak lepšilo... Říkám si, jak je to super, mít ve 24letech sprasený sexulání život 🙄 😔 Lepší se vám to ještě s časem po tolika měsících?

maly_prcek
1. črc 2010

Taky si říkám že příště radějii císaře... 😒

maly_prcek
1. črc 2010

@nela2008 U nás sex do 6m nebyl technicky možný, pak už to hóóóódně pomalu šlo (i když bolest jak prase) a teď už je to lepší, i když bolí furt...

collette
2. črc 2010

No to mě teda potěš 🙄 Páni doktoři mě nabádali, abychom to zkusili a dala jim vědět 😅 Asi na o praskne láhev vínka a hóóódně lubrikantu😀

monja
2. črc 2010

Holky, to je teda fakt mazec!! Ale hlavne,ze jste uz na tom lip!
Proti vam vsem je moje poraneni asi prochazka ruzovym sadem....

myky
2. črc 2010

Safety, po produ jsem skoro 17měsíců ☹ .
Collette gratuluju, že už je vše ok a jen tak dál. Jsi si fakt užila.
U nás první sexík probíhal zajímavě 😀 . Manžel byl hodně nervózní a dával si velikej pozor. Pořád se mě ptal, jestli dobrýýýýýý 😀 . Zlato moje. Myslim, že si ulevil, když jsme skončili a já řekla, že ok 😀 . Ale vám nebudu zapírat, že auauau..... Ale dobrý. Citlivost v pohodě. Bolí občas, ale jinak dobrý.
Musim říct, že bolí mě to pořád. Už si začínám zvykat, že je to norma a jiný to bude maximálně po dalším porodu. Myslim, že císaře mi neudělaj, tak jsem se rozhodla pořídit Epino a trénovat. Taky prý maliník a lněné semínko či co, je bezva. Jen nevim od kolikátého týdne těhotenství. Ale na to mám ještě času dost 😀 .
Tak všem přeji, aby se tělíčko hojilo a druhý porod odpuštěný za ten první 😉 .

maly_prcek
2. črc 2010

Jo, lubrikant si pořiď... A manža ať potrénuje, ať mu to jde rychle 😀 Manža se teda taky snaží dávat bacha... Taky s zvykám, je mi jasné, že takhle to už nejspíš zůstane 😔 Jen aby to nebylo po dalším porodu ještě horší ☹

Maliník a lněné semínko se pije od nějakého 32.-34.tt (asi nechceš slyšet, že jsem ho pila pomalu na litry, že? 🙂 Měla jsem slíbený vyvolávaný porod, tak jsme se to snažili podpořit přírodně 😀 Jaksi to nezafungovalo... Porod byl vyvolávaný a skončil kleštěma a štupováním... 😔 )

collette
2. črc 2010

holky, jestli tohle budou číst naše drahé polovičky, tak nás buď zabijou nebo budou impo nebo obojí 😀

o epi-no jsem uvažovala, ale nakonec jsem ráda, že jsem do toho nešla. Nedokážu si představit, co bych dělala, kdyby mi to vzhledem k té mojí anomálii prasklo při "trénování". Doktoři by na mně koukali jak na debila non plus ultra a já bych se šla střelit, protože by to samozřejmě byla moje vina, protože nic takového se používat nemá... Takže když to mělo prasknout, tak při porodu, ať si za to drbe hlavu někdo jinej 😀 😀 😀

safety
3. črc 2010

Myky, maliník jsem pila, hráz jsme masírovali a podivej jak jsem skončila. Nevěřím už ničemu, všechno jsou to keci. Když se máš potrhat, tak se potrháš i kdyby jsi se stavěla na hlavu. 😢
Hele nestrašte mě s tím sexem. Teďka jsem 6 týdnů po porodu, za 14 dní jdu na kontrolu k Dr. a pak by jsme to chtěli zkusit. 😀 😀 asi jsem naivní...
Je tu vůbec někdo kdo se odvážil po dvou měsících po porodu?
Hehe, je to trapné ale nevím co je EPINO 🙂 děvčátka.
Jinak manžílek se slzami v očích řekl, že už nechce žádné další dítě, po tom co jsme zažili teď, že se o mě hrozně bál. Ale pokud by mi Dr. slíbil císař, tak bych do toho možná znovu šla...uvidíme

collette
3. črc 2010

@safety epi-no je takový balónek, který si spláclý zavedeš do pochvy a pak ho nafoukneš (je u toho takový menší balónek jako u starých přístrojů na měření krevního tlaku) a vytlačíš. Postupně ho nafukuješ víc a víc, a tím trénuješ na průchod hlavičky, Myslím, že je to dobrý nápad, ale všespasitelné to taky nebude...

O manželově strachu mi něco povídejte, z toho mého postupně lezou takové věci 🙄 Hodně z toho, co se dělo, jsem se dozvěděla až ex post, prý mě nechtěli strašit 😅 Jinak mně řekli rovnou, že POKUD další dítě, tak jedině sekcí. Ale Kubou na 99,99 % končíme, máme z dalšího dítka vítr oba ☹

marhulinka
6. črc 2010

Tak jdu na vás kouknout,jak se všechny máte a hlavně "hojíte"...

@collette to je super,že je vše o.k. 😉 Taky mi manža a i zbytek rodiny ze začátku říkali,ať už si druhé mimi určitě nepořizujeme....ale postupem času už se mě teď ptají,jestli si druhé budeme pořizovat...i manža už o tom sám mluví...Já mám všude napsáno,že druhé mimčo půjde jedině sekcí...

@myky taky jsem pila maliník a to od 34tt 🙂

@safety tak my se "pokusili" osmý týden po porodu...při kontrole po šestinedělí nám doky řekl,že to bude chtít hooodně lubrikantu a masírovat,masírovat a trénovat a trénovat a máme dát vědět,jak to jde...No tak teda teď budu čtyři měsíce po porodu a stále nejde ☹ Jsem prostě zašitá víc,bolí to jako kdybych si prožívala druhý porod...jen při prvním to šlo ven a teď dovnitř 😀

collette
6. črc 2010

holky nechte toho, zítra máme třeí výročí svatby a já uvažovala, že bych manžovi dala "dárek" 😅 nějak ztrácím odvahu ☹

collette
6. črc 2010

@monja no jo, on má každý něco 😉 ono je vždycky nejhorší to, co se děje s Tebou, protože se to děje právě Tobě 😀 ale díky tomu, co slyší, získá často nadhled a už to nebere tak tragicky... díky bohu za "procházku" 🙂

Děvčata, nevím, jestli to je tím, že kdy se něco stane vám, začnete si těch případů v okolí víc všímat, nebo jestli se toho sejří čím dál tím víc, ale fakt je toho dost. ráda bych věřila, že je to ten první případ, protože jinak je něco fakt špatně. jak už jsem psala, měly bychom se těšit z voňavého uzlíčku a ne řešit rozsakrovaný zadek. I když díky bohu za zadek. Po té kontrole jsem volala té doktorce, co mě rodila a byla tak nadšená z dobré zprávy, až mi to přišlo ujeté a ona říkala, že se omlouvá, ale že blbý týden - měli tam dvě těhulky kolem termínu, co docházely na monitor a bohužel ozvy nikde 😢 😢 😢 tak to teda fakt raději ten pytlík!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru