Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

marhulinka
19. čer 2011

@pajuska87 přesně tak,bude líp...všechno to chce čas. Někdy ta psychika trvá na srovnání hodně dlouho...

pajuska87
19. čer 2011

@mpavlinka jo a to jsem byla tak měsíc na kontrole na gyndě a doktor říkal, že to ještě není úplně zhojené vevnitř, že se to může změnit až přestanu kojit a dostanu menstruaci,ale kdyby nee tak prý by uvažoval o plastice

pajuska87
19. čer 2011

@marhulinka jojo čas vyléčí všechny rány

marhulinka
19. čer 2011

@pajuska87 já na plastice taky byla,musela jsem

pajuska87
19. čer 2011

@marhulinka Opravdu a jak to probíhá a hradí to pojišťovna, já o tom vůbec nic nevím

mpavlinka
19. čer 2011

@pajuska87 hele mně tenkrát na kontrole po 6 nedělí řekl, že je to tam blbě srostlý - keloidně a že to prdne asi znova ☹ Jinak prej na to jakej to byl masakr, tak to bylo v mezích normy. No a dneska po roce už jsem celkem o.k., jen když jdu na velkou tak svěrač je jakoby ne úplně citelnej ☹ Takže musím používat vlhký ubrousky (omlouvám se že to tak popisuju), páč to nikdy úplně nevyjde vše. Na to že si konečník dělal po porodu co chtěl je to asi úspěch a jsem za to ráda. Inkontinence moči je už skoro o.k. 🙂

pajuska87
19. čer 2011

@mpavlinka panečku, tak to jsem na to výborně. Já neměla po porodu s inkontinencí problémy, jen trochu s tím konečníkem,ale to se pak vše srovnalo.

mpavlinka
19. čer 2011

@pajuska87 no já se počůrávala total ☹ Naštěstí se to srovnalo časem a snažila jsem se cvičit. Nicméně mám trvale poškozený svaly pánevního dna a čeká mne v budoucnu operace, ale mělo by to být kolem přechodu.

pajuska87
19. čer 2011

@mpavlinka panejo, je to hrozný co se může stát. no jo,ale hlavně, že ti naši drobci jsou na tom dobře

marhulinka
19. čer 2011

@pajuska87 jj hrazené pojišťovnou,protože jsem to měla sepsané od mudr. Já byla i víc sešitá,tak se to muselo řešit 😠 Byla jsem na ní 7měsíců od porodu a v nemocnici jsem byla jen pár dnů

mpavlinka
19. čer 2011

@pajuska87 tak tak odesr 🤐 jsem to naštěstí jen já... A to je hlavní. Hele jsou tu holky co dopadly hůř než já, vývod, plastiky. Si říkám že mohlo být hůř. Na druhou stranu k tomu nemuselo dojít 😠 Koukám máš Natálku, hezké jméno 😵, my máme Nikolku 🙂
Jinak já se druhýho porodu moc bojím, ale doufám, že to bude císař. Je blbý to takto říkat, ale po holky co tu choděj mne jistě chápou 🙂

pajuska87
19. čer 2011

@marhulinka Děkuju, no uvidíme jak dopadnu. Já po porodu měla jít za 14 dní na kontrolu,ale jeli jsme už týden, protože mi to začalo krvácet, naštěstí dobrý, vydezinfikovali, musela jsem jen oplachovat a brát antibiotika. A když jsem byla na poslední kontrole tak říkám MUDr. že dobrý, že? a on, že ano na to jak to vypadalo, že v jednu chvíli uvažoval o přešití 😒

mpavlinka
19. čer 2011

@marhulinka já se toho sešití bála, páč mi řekli že to sešili hodně aby to vydrželo, ale musím říct že je to o.k. 🙂 Hele ta plastika - mne to čeká jednou, tak to pak zas bolí jak když to bylo ruplý a sešitý?? To mně vomejou ☹

pajuska87
19. čer 2011

@mpavlinka jj máme Natálku,dnes jsou ji přesně 5 měsíců,já se taky bojím druhého porodu. Uvidíme jak bude vše probíhat,ale po zkušenostech z prvního bych si dala asi epidural. U 1. jsem nechtěla, chtěla jsem si to vytrpět se vším všudy a taky že vytrpěla

marhulinka
19. čer 2011

@pajuska87 tak přeju ať je to všechno o.k. a už je jen dobře 😉

marhulinka
19. čer 2011

@mpavlinka tak to buď ráda,u mě to o.k. nebylo,mě bohužel doktorka v tom svém "rozčilení a strachu" nakonec sešila moc,takže do mě by se dostala leda tak nítěnka 😀 😝 😅 Sex vypadal spíš jako další porod,snad to bylo ještě horší,vůbec se nic nepovolilo,prostě to nešlo...Po té plastice to bolelo jinak,míň,prostě jsem cítila chvíli jen jizvy,prostě že se tam dole něco dělalo,ale vše bylo brzo o.k. Konečně jsem mohla normálně si sednout,chodit - předtím jsem ušla bez bolesti jen kousek...

mpavlinka
19. čer 2011

@pajuska87 já ho měla v půlce porodu a úžasná úleva, ale malou jsem pak tlačila už bez něj 😒

mpavlinka
19. čer 2011

@marhulinka hnus 🙄 Ach jo, proč nám to tak zmrvili 😖

takyja
20. čer 2011

@mpavlinka Jak poznali, že máš poškozené svaly pánevního dna...? Jinak se hlásím do klubu necitlivých konečníků 😀 U mne ale jen polovina (přesně) a kousek hráze. Prý je to tím, že mám poškozený nerv... 😒

lutta
20. čer 2011

ahojky holčinky, tak Vás po dlouhé době zdravím, nakoukla jsem a tady to žije 🙂
Mě už se dalčí porod blíží a tak Vám pak povykládám jak to nakonec po totální ruptuře III. stupně u dalšího porodu probíhalo.
Zatím pořád nevím jak to nakonec všechno bude, rozhodla jsem se,že to budu řešit až začnu chodit do porodnice (cca 4 týdny). Musím říct, že jsem se docela uklidnila a jsem nakonec i smířená s tím, že kdybych měla rodit normálně, že to nějak dám - asi hormony nebo co,ale už se tak panicky nebojím 😉
Co se týče císaře, tak se zase bojím, že se nebudu pak moct o mimčo postarat, že nebudu kojit apod. 😖
Podle mého gyndaře ruprura III. stupně není důvod k císaři i když byla kompletní,ale musí být porod dobře veden s velkým preventivním nástřihem 😝 😝 😝 , báječná představa, copak já vím na koho tam narazím až tam dojedu... 😒

marhulinka
20. čer 2011

@lutta moc ti přeju ať druhý porod proběhne v pořádku,ať už bude císař nebo klasika 😉

mpavlinka
20. čer 2011

@takyja byla jsem po cca třech měsících od porodu na kontrole na urogynekologické klinice a bylo mi toto řečeno ☹

takyja
20. čer 2011

@mpavlinka Pěkné, pěkné - já zas tou dobou běhala po chirurgii se svěračem(a) - pohmatové vyšetření mu ukázalo opak než přístrojové, takže to uzavřeli, že mi nic moc není 😀 . Naštěstí se až na tu necitlivost všechno spravilo, ale představa, že se to znovu pokazí u druhého porodu mně nějak neláká. Jenže já císaře nechci a další dítě určitě ano. 😨

katerty
21. čer 2011

@pajuska87 S tím epiduralem pozor, já jsem ho měla a první doba porodní se tím dost protáhla, takže mi museli do žíly pustit oxytocin a pak když došlo na tlačení, tak mi na konci přestaly kontrakce. Na jednu stranu bylo fajn, že jsem necítila bolesti když jsem se otevírala a krásně jsem si odpočinula, ale na druhou dobu porodní to už stejně nezabírá a jak jsem už psala - dost pomalu se pak otevíráš, možná bude lepší podruhé cítit bolesti, ale mít to pak rychle za sebou...

pajuska87
21. čer 2011

@katerty Já vím, má to své pro i proti, zatím to říkám tak, třeba se to změní a vše bude probíhat lépe než u 1. porodu

mpavlinka
28. čer 2011

@katerty a mně zas epi porod vůbec nezpomalil, spíše urychloval, v tom fakt nebyl problém, až když pak došlo na tlačení, tak byl problém, ale to bylo prostě špatný rozhodnutí abych rodila přirozeně, vše nasvědčovalo na císař.

katerty
28. čer 2011

@mpavlinka tak to jsi měla "štěstí". Mě to fakt postupovalo docela rychle a pak jako když utne - otvírala jsem se strašně pomalu, tak mi museli dát kapačku s oxytocinem.... No každá na to zareagujeme jinak. Já si taky myslím, že mi měli udělat císaře, ale rozhoduje vždy lékař ☹ Tak příště už budem vědět, že? 🙂

mirasierra26
3. čer 2012

@lutta Ahoj, chtela bych se zeptat konkretne na tohle co jsi psala ze na gynde ti rekli že:

ruptura III- stupně je vždy chybou porodníka -chybně vedený závěr porodu a špatný nástřih......

Muzes mi prosim te napsat o tom vic ?? Proc ma gynekolog takovy nazor a jestli ho muze nejak dolozit ? Moc dekuji. Ja si to totizto taky myslim ze to je chyba tech co te rodi .... ale nikdo mi to nechce akosi *potvrdit*.

Verim ze jsi uz v poradku.

mirasierra26
3. čer 2012

Ahojte holky ... navsteva po roce ... jak vidim tak uz rok tady nikdo nediskutuje ... ja az dnes objevila tuhle diskuzi ... jsem slovenka, ale snazim se psat cesky, samozrejme budou tady i chybicky, ale snad me pochopite .... takze ja se radim k vam ... porodila jsem zdravou holcicku, Aurorku, 28.2. 2012. Porod hruza, roztrhla jsem se taky ruptura 3.stupne, presne charakterizovana ako 3b, takze ta horsi trojka ... pak uz myslim ze horsi je jenom 4. Nebudu se dopodrobna rozpisovat, ale v skratce ... zazila jsem asi vsechno co tu popisujete ... bolesti, zacpu, krvaceni z konecniku, vysoka ztrata krvi, odpadavala jsem ... atd atd. Taky problemy s inkontinenci, hlavne na zacatku, a taky problemy s curanim, je to s tim mechurem taky nejake porad divne ... no proste neni to ono ... mela jsem taky i infekcii mocovych cest asi 2x od porodu uz ... a navyse jeste po porode mi nevybrali dobre placentu, teda ne celou a ja dostala zapal maternice z toho a 2 tydny po porode me jeste operovali na zapal maternice a robili mi tam nejaky vyskrab tej maternice ... brala jsem uz 4x antibiotika, po operaci, pri infekci mocoveho mechure ... takze zadna slava .... psychika taky v cudu ... zajimalo by me jak se vam vsem vede ted po nejake te dobe ... jestli jste otehotneli i 2x, jak jste pak rodili, jestli znovu prirozene nebo cisarem ... ja mam z toho taky velkou hruzu rodit podruhe ... nevim jestli se na to jeste nekdy dam ... a pak by me zaujimalo jake jsou vase nazory, nebo nazory odborniku na to PROC jsme dopadli tak jak jsme dopadli ... proc se to stalo ... KDO spravil chybu ... fakt bych rada vedela pravdu, protoze ja mam takovy pocit ze to vsechno se nemuselo stat kdyby NEKDO neudelal chyby a delal jsi svou praci .... dekuji za nazory, tesim se na vase odpovede ...

mirasierra26
3. čer 2012

@katerty Pridala jsem prispevek do diskuse, mrkni se na to ... dik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru