Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Běž do porodnice, kde si rodila prvni mimčo a kde ti to podělali, tam si myslím, že by na to měli přistoupit, vzhledem k tomu, že jak mi rekl muj gyndar, tak je to chyba porodníka, tak to znovu riskovat nebudou...já ted řeším,jetsli se jít regikstrovat do Podolí, nebo se na to vykašlat..

mpavlinka
29. led 2011

@lutta přesně tak, já jsem si první dva měsíce neužila a to mne na tom nejvíc mrzí, nikdo mi to nevrátí 😢 😢

@lutta hele u Apolináře mi řekli, že druhý mimčo půjde líp, takže tam už ani nevkročím 😠

lutta
29. led 2011

@mpavlinka já bych jim řekla, že pokud se mi za to nezarucí, že to budu řnásledně ešit...plkat se dá o všem. Konkrétně co jsem hledala informace tak MUDr. Koutský od Apolináre má na to názor, že doporučuje sekci, co jsem četla...posílám odkaz na webovky např. tady : http://www.porodnice.cz/node/55061

mpavlinka
29. led 2011

@lutta děkuju moc!!! Opravdu. Jsem přesně tento případ, malá taky špatně rotovala ☹

lutta
29. led 2011

@mpavlinka doufám, že to pomůže 😉

tercina
29. led 2011

Holky, jak to tak čtu, tak mi jde mráz po zádech. 😖
Po takovýchhle zkušenostech (mých i vás všech),mi může někdo vykládat o "přirozeným porodu" nebo "porodu doma" nebo "ambulantním porodu" 😖 Myslím, že některé z nás by tu již asi nebyly ☹ Ach jo.

gabin6
29. led 2011

Holky, ale za tu bolest a námahu to přece stojí! Když se podíváte na naše sluníčka, tak se na vše zapomene. Já si říkám, že může být hůře!!!☹ Co naděláme. Já rodila 12hod na sále a pak mi museli syna úplně vytlačit, když manžel to viděl, tak chtěl zakročit. Dvě sestry si lehly úplně na mé břicho a tlačili! Děs, jak mě potom vše bolelo a pak mačkali znova na placentu. To už jsem opravdu nemohla. A do všeho mi ještě řekli druhý den, že syn má zlomenou klíční kost a že se to stává při porodu.☹ První porod a takové zkušenosti. Hold musíme vydržet a bojovat za naše zlatíčka!

mpavlinka
29. led 2011

@tercina jo a víš co mne štve nejvíc 😠 Že mi každý číká, buď ráda žes neměla císaře. Jsem myslela že už budu dávat pěstí 😝 😠 Císař určo není žádný med a komplikace bývají ošklivé, ale to co jsem si prožila byl regulérní hnus a následky mám napořád ☹ Díky bohu že Nikišku netahali kleštěma, odesr 🤐 jsem to jen já 🙄

mpavlinka
29. led 2011

@gabin6 mně si taky dvě lehly na břicho a já nemohla proti tý bolesti ani tlačit, na konci jsem omldévala bolestí a únavou a prosila o císaře a oni že ten už nejde udělat 😔 Holky to zoufalství že to nedám... panebože... však to znáte, nemusím popisovat. Nemít tam mýho manžela, tak nevím, kde bych sebrala sílu. Pomohl mi nejvíc jako zatím nikdo v životě.

lutta
29. led 2011

Já taky nejsem uplněj příznivec císaře,ale jenom z jednoho jediného důvodu, vím, že mi po císaři nepriloží mimčo a bojím se problémům s kojením, nechci aby mi zase hráblo ☹((. Desně me vadí, ta neskutečná nalejvárna ohledně toho, že jenom matka, která kojí je dobrá matka..ještě doteď je mi z toho ouzko kdyz si na to vzpomenu. Pak (po 2 měsících)jsme to nějakl zvládly a kojila jsem dcerku do 11 mesiců, než se sama odstavila....

collette
29. led 2011

@dlabinecka Já vím, mám doma poklad... Tedy dva 😵

@hanka. Kdyby by mi bylo alespoň o dva roky méně, bylo by to jiné. Ale teď ještě těhotenství nepřipadá v úvahu. Nejsem sice žádná třasořitka, ale nejdřív se musím dát do kupy a pak bych o tom mohla začít přemýšlet. Jenže to mi už bude skoro 40 a nechci mít zase nervy kolem genetiky. Jednou to stačilo a teď by riziko bylo zase ještě větší.

@mpavlinka řekni to gynekologovi a ať Ti napíše doporučení a s tím pak zajdi na Vinohrady za dr, Ducháčem, ten tam je (jak já říkám) odborník na h***o na svém místě (odborně se tomu říká "poruchy defekace"). Udělá Ti vyšetření a řekne co a jak dál. Což mi připomíná, že mu taky musím zavolat a domluvit si přeměření funkčnosti svěračů.

@gabin6 Taky skělý 😖 No, hlavně, že se s tím dá něco dělat. Tak rychle do druhého 😉

@lutta nic není banalita, zvláště v této oblasti. Je to "jenom" zadek, ale potřebuješ ho každý den a pokud nefunguje tak, jak má, tak je to průser. Doslova a dopísmene. Jak fyzicky, tak psychicky. Takže hlídat a třeba se s doktorem i pohádat. Je to Tvoje zdraví a ne jeho a máš jen jedno. Jinak bych taky doporučila konzultaci u Ducháče, jak jsem doporučovala Pavlínce a naprosto souhlasím s tím, že bychom měli doktory strašit zmínkami o inkontinenci.

Ale opravdu je to nejdůležitější, že naši cvrčci jsou v pořádku 😵 😵 😵

gabin6
29. led 2011

@mpavlinka tak jsme měli asi podobný porod. Kdybych tam neměla manžílka, tak opravdu nevím!☹ Dost mě podržel a hlavně byl mou velkou oporou!Já též omdlévala a prosila aspoň o epidural. Bylo mi řečeno, že je pozdě a že to bude za chvilku. No nic nenaděláme. Prostě na to nejde zapomenout. ☹

tercina
29. led 2011

@mpavlinka No právě - ty následky. A to jak fyzický tak psychický. ☹
A víš co je taky strašný? Když ženská takhle strašně trpí, má "dole" moc hezké "výšivky" od pana doktora - co si tady budeme asi všichni povídat - nikdo z nás to "dole" asi nemá stejné jako před porodem. A chlap jí řekne, že s ní spát nebude, že se mu to hnusí a že "tamtudy" lezlo dítě, a podobně.
Není to z mé zkušenosti - zaplaťpámbůh. Mě manžel dělal oplachy a furt mě utěšoval, že to vypadá už moc dobře. Zrcátko jsem použila asi po 3 týdnech - a málem mě ranilo ☹

mpavlinka
29. led 2011

@collette děkuju, jsi hodná, to víš, moc se mi tam nechce, ale je fakt, že to asi nefunguje úplně jak má. Aspoň ten únik moči je jakštakš 😵
Já bych asi ani nedovedla pořádně tlačit při porodu, už to prostě nejde 😒
Navíc se bojím že druhý mimčo bude opět velký. Manžel se narodil jako nedonošenec - na osmým měsíci a měl 3,80 a ká měla 3,75 a Nikča měla 4,12.

gabin6
29. led 2011

@collette Do dalšího potomka si počkám ještě a taky mi moc neříká slovo sex,milování! Řeší se to nyní u lékaře. Po milování pálení.....atd. Tak uvidíme.☹

mpavlinka
29. led 2011

@tercina přesně tak. Já mám taky kliku, manžel byl u porodu, pomáhal jim, takže viděl všechno, nástřih, hlavičku, hromady krve... a je v pohodě a naštěstí ho to nijak neovlivnilo a sex v pohodě. Ale bála jsem se jak to ustojí. Jinak já když si sednu třebas do vany na tvrdý tak cítím tu jizvu, je tvrdá, hnusná 😠

lutta
29. led 2011

@tercina tak to si byla statečnějsi nez já, já se jukladolu asi po 3 mesících 😀 Ale zase holky, když ctu co jste vytrpěly u těch porodů, tak smekám. Já mám sice následky podobné jako vy,ale porod byl u mě teda rychlej a relativně vpoho, na šití jsem si pospala....mě děsili až ty doktoři při vizitě druhý den a sestry, které se mi neskutečně a mile pořád věnovali a pořád mi nabízely něco na bolest....sem si řikala, že to asi museli hodně podělat, když se ke mě chovali jako ke královně🙂)

mpavlinka
29. led 2011

@lutta to jsi dobrá a máš můj obdiv! Hele mně Nikinku taky nedali, páč spěchali s anrkozou a šitím. Moc mne to mrzí. Když ji manžel přinesl zabalenou za chvíli po porodu, tak než mne uspali, tak jsem na ni promluvila a ona se na mne dívala, bylo to tak dojemný, tady brečím, když si na to vzpomenu 😢

collette
29. led 2011

@tercina tak v tomto směru si já teda stěžovat nemůžu. Částečně asi proto, že se extra snažili, když už se to stalo pod jejich rukama a došli k závěru, že toho mám i tak naloženo víc jak dost, a taky proto, že ví, že to není žádná sranda, tak mě pozašívali jako kapsičku ručně šitého obleku. I můj obvodní gynekolog, který nejdřív nadával jak špaček (a to jsem mu, protože ho znám, poslala propouštěcí zprávu v předstihu poštou 😀 ), říkal, že je to excelentní práce. Měla jsem strach z první sexy akce, ale bylo to v pohodě, asi jako když to děláte poprvé po dlouhé době. Což bylo taky, tak nevím, co mělo větší vliv 😀 😀 😀 Manžel také říkal, že žádnou zásadní změnu necítí a že se mu tam líbí 😀 😉 😵

mpavlinka
29. led 2011

@lutta hele já jsem se probudila z narkozy a cítila se relativně dobře, nadopovaná všema sráč 🤐 a přisla doktorka a říká, že bohužel ta poranění jsou horší a já si říkám, ale mně je celkem fajn (oproti megabolesti při tom když jsem Niky tlačila na konci a když mne roztrhla) a pak dodá že to ruplo do konečníku, ale že by měl snad fungovat... to jsem polkla naprázdno a pravý galeje teprve začaly 😢

tercina
29. led 2011

@mpavlinka Manžela to taky nijak neovlivnilo, sex by byl taky v pohodě, ale u mě se to asi nějak šprajclo ☹ Mě se udělala nějaká "blána" u vchodu a strašně to tahá. ☹ Teď už je to sice lepší, ale žádný med. 😖
No a teď jsem po operaci a zas mám 6-nedělí. Takže paráda

mpavlinka
29. led 2011

@collette manžel taky říká, že necítí změnu 🙂 Zaplaťpánbuh.

mpavlinka
29. led 2011

@tercina hele mně to taky trochu bolí, ale pak se to poddá a jde to. Jinak občas to tahá, štípe, konečník hodně svědí 😠

collette
29. led 2011

Holky, víte, co mě sejří nejvíc? Že mám za sebou 3 plastiky a ani tu jedinou, o které by se dalo říct, že byla i estetická, tak tu nikomu, kromě gynekologa a manžela, rozhodně ukazovat nebudu 😀 😀 😀

tercina
29. led 2011

@collette 😀

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Já ti zase závidím tyhle pocity, to já vůbec neměla ☹ ☹ . mě malou odnesli taky hned, ukazali mi ji zabalenou, dali mi ji do ruky a pak mi ji vzaly a odnesly a nebehl tam anesteziolog s masinou a uspali me. po cca pul hodine jsem se vzbudila, rozbulela jsem se, za vsechno jsem jim jako magor děkovala...byla jsem trochu mimo,ale tohle si pamatuju a prosila jsem je at mi sezenou pritele. ten dosel a na tom sale jsme byli jeste 3 hodiny nez me prevezli na pokoj,ale malou nam už nedovezli. U mě bylo veselo na pokoli kdyz me dovezli, byla tam nejaka posahana sestra, ktera za mnou porad chodila, ze musim do sprchy se vyčurat,ale mela jsem velikou krevni ztratu, tak jsem se fakt postavit a jit nemohla, tak dovalila s vozíčkem, na ten me s pritelem posadili a vezli do sprchy, tam jsem skoro omdlela,tak usoudila, ze to nechame na pozdeji a zase me vezli na pokoj, no fakt komedie. Celou noc za mnou chodila a ptala se jestli uz se mi chce na zachod a ze pokud nepujdu nez ji skonci smena, tak me vycevkuje, což byla fakt desna představa, a to me cevkovali uz na sale. Nakonec se mi to nejak povedlo,ale bylo to teda vesele 😉

mpavlinka
29. led 2011

@collette 😀

mpavlinka
29. led 2011

@lutta hele já jim taky děkovala ☹ 😠 Mně vycévkovali už na sále. Pak mne taky poslali pár hodin po porodu do sprchy, stojím, najednou krev v hlavě, hluchota a sestra áá paní kolabuje 😠 a takto několikrát po sobě 😠
Pak jsem nepochopila když druhej nebo třetí den přišla doktorka a ptala se mne jestli chci ještě transfuzi... Jako kdybych to mohla posoudit (obecně jsem jako nechtěla, ale furt jsem měla blbej krevní obraz).
Prostě koukám je to všude stejný. Bohužel 😔

mpavlinka
29. led 2011

@lutta jo a horší bylo, že jsem dostala šetřící dietu, jejíž výsledkem byla taková zácpa, že jsem pak na záchodě asi dvě hodiny brečela, střídavě tlačila a střídavě to zadržovala strachy ať to nepraskne a šlo to po bobíčkách... Já zkoucená v bolestech... pak si zas konenčík dělal co chtěl a nešlo to zastavit.. to pokračovalo i doma... ježiš marja, hnus 🙄

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Ale zase kdyz to pišu tak se docela bavím,ale já jsem už od porodu 2 roky a měsíc.....
A člověk opravdu zapomene to špatné, někdy to trvá déle,ale určitě to špatné vytěsní to neskutečné štěstí a láska, kterou cítím, když se dívám na tu svojí princeznu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru