Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

collette
29. led 2011

@mpavlinka To mi připomíná situaci už na chirurgii, po zanoření stomie: chcete něco na bolest? Ne. Chcete něco na bolest? Zatím ne. Chcete něco na bolest? Jo, už to zase docela bolí. No ale vy to máte psaný až za hodinu... 🙄

mpavlinka
29. led 2011

@lutta to máš pravdu, já už si nevybavím tu bolest... Ale vždycky když o tom takhle víc mluvím, tak dostanu vztek! A hlavně ta bezmoc a bezpráví, že se ještě musíme doprošovat za druhý porod císařem 😠

mpavlinka
29. led 2011

@collette jak u blbejch viď 😠 😠

mpavlinka
29. led 2011

@collette hele po tý plastice to bolí jako po šití po porodu. Nebo jak?

collette
29. led 2011

Holky, hlavně, když máte zácpu, tak netlačte. Já to udělala jednou a týden jsem krvácela. Dneska už to řeším tak, že si pomáhám domácím klystýrem. Může se to jevit jako nechutný, ale to je mi fuck. Prostě sundám sprchu a "napustím" trochu vody a hned běžím na záchod. Bacha, hadici nikam nestrkat, jen přiložit, proud vody si už cestu najde sám. Stačí troška...

mpavlinka
29. led 2011

@collette hele občas mám zácpu a jde krve jak z vola...

collette
29. led 2011

@mpavlinka Asi tak... Ale já musím říct, že to moc nebolelo... Ale fakt je, že manžel říká, že mám někde rodě pitbula, tak nevím...

tercina
29. led 2011

@collette No to mi připomíná... celý těhu jsem děla všechno možný, abych si nevytlačila hemoroidy. Byla jsem na sebe tak pyšná, že jsem to zvládla..a u porodu? šup a byly venku 😖

lutta
29. led 2011

@mpavlinka JJ jako kdybych se videla, celý týden jsem měla mléčnou kašovitou stravu, takže přesnídávky, jogurty apod. a do toho mě cpali źelezem, to jak je známo způsobuje zácpu.. Když mě pořád strašili, že pokud nepůljdu na velkou, nepustí mě domu, tak jsem asi po 5-ti dnech šla, celej pokoj mi fandil, já se tak bála, že mě málem kleplo Nechala jsem si zavést čípek, odmítla jsem si ho tam strčit sama to jsem se taky bála, nadopovala jsem se laktulozou a čekala jsem kdy to na mě přijde. Po pul hodině jsem za fandění spolubydlících vyrazila na záchod. Panicky jsem se bála zatlacit. Pak jsem zatlacila a vypadl ze mě celej čípek 😀 😀 😀 To měl být už dávni rozpuštěněj 😀 a nic se nedělo..vrátila jsem se na pokoj s nepořízenou. Pak jsem šla ještě jednou a to bylo fakt peklíčko, tekutá strava, laktuloza, čípek nic nepomohlo, všechni přebouchlo železo a já měla naprostou zácpu, dostat to ze sebe bylo fakt neskutecne peklo,bolelo to dost,ale horsi to bylo psychycky, pocit jak by člověk rodil a to víš, že si tam, sešitá.....,jaké polohy jsem dělala na záchodě, to kdyby někdo viděl, tak se popuká 🙂

mpavlinka
29. led 2011

@collette hele teda fakt smekám... Já jsem teď tak posr 🙄 , já už bych to asi znova nedala a třikrát už vůbec ne ☹

collette
29. led 2011

Holky, číst tohle nějakej úchyl přes lejno, tak bude jak Křižíkova fontána 😀 😀 😀

mpavlinka
29. led 2011

@lutta jojo 😅 Hele laktulozu jsem brala ještě 4 měsíce po porodu 😠 Jináč přesně, mně taky fandil celý pokoj a neonatologie, páč jsem jim taky Nikču dala, že to bude nadýl.

tercina
29. led 2011

@collette ježiš, tys mě pobavila 😀

mpavlinka
29. led 2011

@lutta hele a mě na tom záchodě ještě furt někdo otravoval nejen maminy, ale i udržbář, otevřel prostě dveře (páč se tamk nedalo zamknout) a viděl mne ubrečenou v jakýs takýs poloze, tak se jen tiše omluvil a odešel 😀 )

mpavlinka
29. led 2011

@collette já mám záchvat... od srdce 😀 😀 😀 😀

lutta
29. led 2011

@collette 😀 😀 😀 😀 dobrý

collette
29. led 2011

@mpavlinka Neležela jsi náhodou na P3? Ty záchody byly úžasný - vymrzlý, mrňavý a neuzaviratelný... To se mi ten pytlík na břiše pak hodil: na velkou jsem nechodila a čůrat jsem chodila do sprchy, kde bylo teplo, sprcha bránila štípání a měla jsem tam víc soukromí než na tom ajnclíku...

mpavlinka
29. led 2011

Holky ještě že existujou takovýhle fora a můžem si pokecat, hned je mi líp 😵

mpavlinka
29. led 2011

@collette hele ne, já na P15, ale hajzly odpovídají tvému popisu 😅 😀 Jinak čůrala jsem tayk ve sprše kvůli štípání a hlavně jsem ji měla přes chodbu a pro mne byl fakt problém dál dojít 😒

lutta
29. led 2011

Jinak mě holky teda úplně děsí kolik bab má nějaké velké porodní poranění. Co se týče mých kamarádek, které opravdu znám, ne že jsem to jenom slyšela to v posledních dvou letetch bylo pět...

mpavlinka
29. led 2011

Jo a vzpomínám si jak jsem vždy ve sprše byla šťastná, páč mi přišlo, že to skoro necítím. Jenže jsem vylezla a zasejc to bylo peklo 😠

collette
29. led 2011

@mpavlinka Jo, mě taky... Jen občas sama sebe překvapím, že jsem se přes to pořád nepřenesla. Naposledy ve čtvrtek na té rehabilitaci: fyzioterapeutka potřebovala vědět, co mám za sebou a já to zase ořvala...

lutta
29. led 2011

@mpavlinka Já jsem to měla přes celou chodbu a půl,ale ještě se mi po porodu vyloučila bílkovina do kotníků, tak jsem je měla doslova jako slon oteklé tak, že jsem s nima nemohla pořádně hýbat, takže když jsem se já šourala přes chodbu, tak na mě byl báječněj pohled.

mpavlinka
29. led 2011

@lutta já znám minimálně tři případy z Apo co dopadly jako já a i hůře - kleště ☹

Holky ale! Mám teďka případ v okolí, mojí mamky kadeřnice. Skoro 40 let, nemohla mít děti, manžel se s ní rozvedl, po letech se povedlo IVF s přítelem a byla těhotná, před porodem... Pak porod a asi komplikace a miminko se udusilo na pupeční šňůře 😢 😢 😢

Takže hlavně že máme dětičky zdraví, to je nejcennější. A snad se i my dáme do kupy a ikdyž to asi nebude jako dřív, tak doufám, že mi nikdy nebude chybět humor jako nechybí collete 😵

collette
29. led 2011

Když už tady píšeme o tom, co se může stát u porodu: když jsem byla na té poslední operaci, tak se mnou na pokoji ležela mamina, co taky skončila po porodu s vývodem a byla právě po zanoření. Ale dámy držte se: ne proto, že by se potrhala při spontánním porodu, ale proto, že jí doktor při císaři fiknul tlusté střevo 😨 Chápete to? Kam proboha pižlal?

mpavlinka
29. led 2011

@lutta počkej! Mně taky natekly nohy třetí den... Jsem hystericky řvala že mám otravu apod. 😖

mpavlinka
29. led 2011

@collette simtě to mi ani neříkej! No já furt chci císaře, ale kámoška mi tuhle řekla, co mlže být za komplikace a...
Navíc se hojím keloidně, tak budu mít asi hnusnou jizvu dole i nahoře 😠

lutta
29. led 2011

@collette no to je taky paráda 😠 😠 neuvěřitelné......

mpavlinka
29. led 2011

@collette hele já si taky myslím, že jsem se srovnala, ale nesrovnala ☹

collette
29. led 2011

@mpavlinka hele, to bude v poho. Jak se sekcí, tak s jizvou. Sice keloid, ale pod bříškem. Já mám 10 cm stonožku vedle pupíku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru