Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

marhulinka
13. zář 2010

@mpavlinka já masírovala dvakrát denně,docela mě to už pak bolelo...teď už nemusím,protože jdu na operaci-plastiku. Ale ze své zkušenosti, mě masírování nepomohlo...po laparce mám pěkně hnusnou jizvu,mohla jsem jít s ní jedině na laser,ale nakonec jsem to neřešila.

mpavlinka
13. zář 2010

No mně to moc nejde. On říkal, že jesi se tam vytvoří jizva, že to prdne znova. Super. 😠

collette
13. zář 2010

@mpavlinka Promiň, nějak jsem zaspala - keloidní jizva je taková ta vystouplá. Nijak to neovlivníš, prostě se tak někdo hojí, ale masírování může jizvu zjemnit.

collette
13. zář 2010

@marhulinka Marhule, kdy tam jdeš?

janulazaynab
13. zář 2010

@marhulinka - díky, díky, jen doufám, že porod bude stejně "pohodový" jako ten první.. Teď mám pocit, že se mi jizva roztrhne, jen když si čapnu, natož při kontrakcích, co nepůjdou prodýchat.. co plastika?

marhulinka
13. zář 2010

Na plastiku jdu za tři týdny....

marhulinka
13. zář 2010

@janulazaynab mooooc ti přeju už teď,aby vše proběhlo v pohodě a bez následků 🙂

janulazaynab
13. zář 2010

@marhulinka - tak už se asi s manželem těšíte, až to bude jako za mlada, co 😝 😀 Jinak díky za podporu, uvidíme na jaře, pak napíšu, jak to dopadlo 😉

marhulinka
13. zář 2010

@janulazaynab joooo těšíme,jenže si ještě počkáme....pak se musí doržet minimálně šestinedělí 😀 a pak se budu asi stejně bát 😝

marhulinka
13. zář 2010

Já dneska pořídila první dárečky 😀 😀 😀 Nějak mě už chytá vánoční atmosféra-asi trumfnu obchoďáky 😅

mpavlinka
14. zář 2010

@collette no a je to hodně velkej problém když tam ta jizva bude? Gyndař mi řekl, že to při dalším porodu opět prdne. Tak bych si aspoň mohla trvat na císaři - využít to ve smyslu všechno zlý je pro něco dobrý 😠 Je kvůli tomu nutná ta plastika?

collette
14. zář 2010

@mpavlinka Holka, to nevím. Pokud je všechno ostatní OK, tak si myslím, že by byla plastika zbytečná, protože je velká pravděpodobnost, až skoro jistota, že se zase zhojíš keloidem, takže operace navíc a jizva stejná. O tom praskání nevím, ale většinou se říká, že to prdne kolem, protože jizva bývá pevnější. Ale pokud vím, tak jsi rodila u Apolináře a tam si myslím, že se po předchozím zážitku do spontánního porodu nepoženou a říznou Tě (teda pokud budeš zase rodit tam). Kdyžtak si při poradnách těsně před porodem, až už budeš chodit k Apolináři, stěžuj, že Tě to staré šití bolí a táhne (i když doufejme nebude pravda).

@marhulinka Jse nechutně aktivní 😀 Co jsi koupila krásného? Držím pěsti, ať je jako nová 😀 😀 😀 Kde Ti to budou dělat?

marhulinka
14. zář 2010

@mpavlinka přesně jak píše Collette kvůli tomuhle plastika není nutná,jizva by se zhojila stejně...Taky bych si vydupala císaře.

@collette 😀 😀 zatím jen maličkosti...pejsanovi bundičku na zimu,až bude řádit zase ve sněhu,Kubíčkovi leporelo se zvířátky a hračky do vody...Pořád nevím,co mu jako hlavní dárek koupíme k Vánocům...bude mu na Vánoce 9měsíců....nemáš tip??
😀 😀 😀 to mi říkal doky,že ji budu mít jako novou 😀 😀 😀 jedu do Prahy...tady bych se nikomu nesvěřila,mám jen špatné zkušenosti,tak tam to snad bude dobrý 😵

collette
14. zář 2010

@marhulinka Do Prahy kam?

collette
14. zář 2010

@marhulinka Co takhle velké pěnové puzzle? My jsme je teď koupili našemu Kubovi a je nadšenej. Ale chce to pořádné, silné a také nekomplikované tvary. Udělala jsem mu z nich kostku a on teda zatím jen strká ty tvary dovnitř a tahá je ven (jakýmkoliv otvorem), ale je spokojený. Trénuje na ježka v kleci 😀

peta.cz
18. zář 2010

Takové puzzliky jsme měli půjčené od kamarádky, byl tam krteček s dopravními prostředky a mělo to velký úspěch. Jinak já k minulým Vánocům Dádovi koupila kuličkovou dráhu - věž od Leny, teď už si vyhraje spíš s tou klasickou co má Míša - on je šikula už kolem roku si přestal strkat věci do pusinky, tak se nemusím bát že by nějakou kuličku spolknul.

Na mě skočila střevní chřipka, naštěstí to jde jen spodem,ale normálně cítím jak mě z toho věčnýho chození na velkou bolí jizvy mezi nohama (jak mi řezali ty hematomy na stěně pochvy co je spojená s konečníkem), co já bych za takovou hnačku dala toho prvního půl roku po porodu😀

peta.cz
18. zář 2010

Takhle ta dráha vypadá, kuličky jsou dřevěné a docela velké. Jo a vlastně jsme ještě pořídili takové pianko xylofon spojenené se zatloukačkou - jakmile to dělá nějaký randál, tak to má úspěch 😀

mpavlinka
19. zář 2010

Holky POZOR! Po cca pěti měsících jsme včera s manžou prubli návrat do sex. života 😎 , v centru, co chodíme na vaničky mi to poradila PA, že není na co čekat, vše je zhojený (na tu koloidní jizvu budu muset chodit na laser), tak ať to zkusíme. Tak jsem si dala burčák, ať to přežiju 😀 😀 no a nad očekávání v pohodě . Byli jsme teda hoodně opatrný a bylo to spíš jak když to puberťáci zkoušej poprvé 😅 😀 , ale vůbec mne to nebolelo a jsem o doost širší než jsem byla. Manža to ale vnímá pozitivně, páč předtím měl často problém jak jsem byla stažená. Tak uvidíme, jak to bude až to bude fakt naostro 😅... Ale myslím, že v poho 🙂

zuzannes
21. zář 2010

zdravím, před několika dny jsem se tu svěřovala s obavami z druhého porodu. (První s rupturou konečníku a poranění hráze III.stupně), tak se jdu podělit o výsledek. 🙂 Skoro přesně po roce a půl...byl to sice mazec, ale malý šel přirozenou cestou (téměř 3700g), trochu jsem se natrhla, ale nic hrozného a konečník vydržel (teda když pominu hemoroidy 😒 ) A jsem ráda, že nakonec jsem nekývla na sekci, jelikož přirozený porod je prý pro miminka o hodně lepší, taky jsme dostali apgar 10,10,10 a možná i díky tomu je Vojtíšek neskutečně klidné, pohodové a neplakavé miminko. Takže všem, kdo plánují sourozence přeji hladký průběh porodu a hlavně zdravé mimi. 😵

collette
24. zář 2010

@zuzannes Moc gratuluju! Jsem ráda, že jste oba v pořádku! 😵 😵 😵

marhulinka
24. zář 2010

Holky díky za tipy na dárečky 🙂

@zuzannes gratuluji k Vojtíškovi 🙂

myky
24. zář 2010

Ahoj, jdu na vás juknout 😵
Zuzannes moc gratuluji k Vojtíškovi a hlavně k úspěšnému porodu. To musela být paráda i v porodce, že? Moc mě tvůj příspěvek potěšil. Děkuju ti za něj.
Mpavlinka tobě moc gratuluji k sexíku 😀 . To je super, že to bylo a bude tak v pohodě 😀 .
Marhulinka ty jsi šikulka s dárečkama. Já už taky něco malinko mám. Taky Mikuláškovi bylo na vánoce 10měsíců a letos to bude suprovější s dárkama. Loni zvítězili kuličky s bazénkem a jeden svítící, houkací robot z Mothercare. Pak taky knížečky- tvrdá leporela z levných knih. Myslela jsem, jak bude nadšenej z trhání papírů a nic 😀 . Letos už mám jedno auto-popeláře 😀 , nalepovací metr na zeď se spoustou zvířátek, hadříky, plastelínu s vykrajovátkama z Chiba, koš na hračky, zahradní kolečko. Hodně se mi líbí stavebnice Megablogs ve vozíčku 😵 . Chci koupit dětský CD přehravač a nějaký knížečky, pak mám v plánu stoleček se židličkou a další pastelky a velikánský čtvrtky 😀. Už se moc těšim!

collette
26. zář 2010

Holky, vy jste děsný 😀 Já se ještě nevzpamatovala z dovolené a vy už máte nakoupeno na Vánoce 😀 No, jám mám teď jiné milníky: příští týden jdu probrat do práce můj případný návrat, 17/10 bude Kubovi 11 měsíců, takže budu zvracet z toho, že mu za měsíc bude rok a jak to letí a že asi budeme muset udělat nějakou oslavu a 25/10 nastupuju do tý nemocnice. Takže dárky budu (jako tradičně) lovit na poslední chvíli 🙄

myky
6. říj 2010

Ahoj, collette 🙂 . Máš teda vyhlídky. A kdy nastupuješ do práce? Nějak brzy, ne? 😨
25.10. na tebe budeme myslet 😉

collette
23. říj 2010

Dámy, tak v pondělí nastupuju. Včera jsem byla na poslední konzultaci, tak uvidíme, co všechno zvládne pan doktor zapošít. Tak na mně myslete, ozvu se po návratu.

@myky No, pokud vše půjde dobře, tak od začátku roku. Na jednu stranu se mi od Kubíka nechce, na druhou už doma blbnu. A peníze také hrají roli. A myslím si, možná špatně, že pro něj bude lepší, když bude trávit s mámou sice méně času, ale kvalitnějšího, protože máma bude v pohodě, než když bude celý den s troskou 😅

peta.cz
23. říj 2010

Collette, drž se a ať vše proběhne v nejlepším pořádku! A neboj, ty dva měsíce zvládneš v pohodě - a využívej toho, že tam budeš mít tchýňku a odpočívej co můžeš. S prací máš pravdu - i když se přiznám, že zrovna ten věk okolo 1,5 roku jsem měla u Míši nejraději, ale na druhou stranu, to na sobě vidím - když mám možnost na chvíli vypadnout od dětí, tak je pak ze mě skvělá a odpočatá maminka a o tom to je..

Zuzannes velká gratulace k narození Vojtíška a je super, že vše proběhlo v pořádku! To je super zpráva i pro snažilky 😉
Mpavlinka, tak to je fajn, že jste si to bez problémů užili 😀 a uvidíš, že čím později to bude od porodu, tím to bude lepší!

collette
31. říj 2010

Děvčátak, jsem doma 😵 Moc o tom nechci mluvit, abych to zase nezakřikla, ale 🙂 😵 😎

mpavlinka
17. led 2011

Holky, tak jak se daří?
Mně docela dobře. Sice teda pořád když sedím ve vaně cítím tu jizvu ala Himaláje 😠, s močí už je to taky lepší, i ten sex docela ujde. Jen občas když je zácpa, tak je to utrpení a někdy jde dost krve... Nicméně, konečně už nejsem na lactulose!

safety
21. led 2011

Ahoj holky, už jsem sem jednou psala (tímto zdravím collette myky marhulinka a spol)
Jsem 7 měsíců po porodu (ruptura 3.stupně o vlásek jsem unikla vývodu)....Nějak mi nedá spát myšlenka na to , že by měla moje dcera zůstat jedináčkem jen kvůli tomu, že jsem měla takový porod.
Chtěla jsem se vás zeptat jak to bude s druhým porodem, jestli bude automaticky císař nebo mě budou nutit do klasiky. Jak si vzpomenu na porod tak mi je hned zle od žaludku a hrozně uzko. Asi bych to nezvládla psychicky, celé těhotenství bych se nervovala a bála, to by asi nebylo pro plod uplně dobré. To radši do toho nepůjdu.

dlabinecka
23. led 2011

@safety Ahoj, také jsem měla těžký porod a dlouho se z něho dostávala. Chtěli jsme vždycky tři děti. Moc mi pomohlo popovídat si o tom s gynekologem. vysvětlil mi, proč můj porod probíhal, tak jak probíhala a dopadl, jak dopadl. Ale hlavně to, jaké mám vyhlídky na další porod - myslím, že by i v Tvém případě bylo dobré popovídat si o tom s ödborníkem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru