Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

marhulinka
7. črc 2010

@collette k dnešnímu výročí vše nej a neztrácej odvahu!!! Hold pokusit se člověk někdy musí a třeba to bude o.k. 😉

marhulinka
7. črc 2010

@collette to je pravda,člověk si pak toho všímá víc a dozvídá se-bohužel-že to není žádný "ojedinělý případ"...Přesně týden po mě maminka vykrvácela ☹ Já měla to štěstí,že jsem se svým uzlíčkem mohla odejít domů...a že mám takovéhle problémy mi najednou přijde jako maličkost...

collette
18. črc 2010

Děvčata, tak hlásím, že to na výročí nevyšlo, ale dnes jo a nebylo třeba ani vína ani lubrikantu a žádný problém 😵 Tak mě to jen utvrdilo v tom, že jsou u Apolináře fakt šikovní 🙂 Manžel prohlásil něco v tom smyslu, že nemá pocit, že by se tam něco změnilo, a pokud ano, tak k lepšímu. Už se těším, až to sdělím Mašatovi 😀

marhulinka
18. črc 2010

@collette tak to je super 🙂 Trošku závidím,ale v dobrém 😀

myky
19. črc 2010

Ahoj, jdu juknout 🙂
Holky děkuju za info ohledně maliníku a tak. Zkusim všechno včetně EPINA a uvidíme. Jen jak čtu diskuzi Epino a jak to bolí při tom tréningu, tak mám strach, jak blázen. Ale určitě to udělám.
Collette gratuluju a jen tak dál 😀 .Vždyť jsi si zkusila dost, tak aspoň tahle útěcha 😉 . Mám radost 🙂.
Taky vnímám víc, když někdo řekne VEX, nebo kleště. A i vyvolávaný porod. A fakt je to, že najednou je kolem mě dost lidí, co má nějaký problém s porodem. Asi jsem se nechtěla strašit a byť jsem věděla, tak jsem pořád říkala, že určitě porodim v termínu a v pohodě. Jen jsem řekla, co všechno hlavně nechci a pak jsem to do písmenka absolvovala, kromě císaře 😅 .
Ale nejlepší jsou ty, co rodili a byl to pro ně zážitek. Vždyť je to taky bolelo a šití taky měli. To je přece normální. Blbej porod jsem si zavinila sama, protože jsem se určitě bála a podobný hovadiny. A taky, že jestli si nepřipouštim, že jsem ohrozila malého na zdraví, protože jsem u porodu zmatkovala a že chyba nebyla v doktorech, ale vě mě? No co by jste na tohle řekli? Já už se směju 😅

andelka
21. črc 2010

@myky z toho si nic nedělej. Příště to bude lepší. Je fakt, že já na porod vzpomínám moc ráda, otevřeně říkám, že byl super a krásný, když se někdo zeptá, i když samozřejmě tlačení bolelo jako prase a šitá taky trochu jsem (na poslední 3 stehy ani moc nefungovalo znecitlivění). a bolesti u Epina se neboj, proti porodu je to maličkost a pomáhá to 😉

Holky, jste statečné.
A
@collette gratuluju k povyražení s manželem. Taky to brzo plánuju, ale jaksi není čas a únava je šílená.

collette
21. črc 2010

@andelka Já na to taky strašně ráda vzpomínám a to, co se dělo potom, na tom nic nemůže změnit. Fakt jsem si to užila a bylo to bezva. A přiznám se, že je mi líto, že už si to nezopakuju 😢
Neplánuj nic, nech to plynout, nebo z toho zcvokneš 😀
Prďoch krásně prospívá 😉 Co to očíčko?

janulazaynab
21. črc 2010

Ahoj,
měla jsem vyvolávaný porod a Mikulášek šel s rukou u pusiny, takže jsem byla dost potrhaná zvenku i zevnitř. Šití bolelo snad víc než porod, protože až na ty bolesti při posledních stazích a konečném rození si nemůžu na nic stěžovat.. Horší je, že malý už má skoro deset měsíců a sex je u nás docela tabu. Sešili mně trochu víc, než bylo třeba a bolí to mně i manžela. Kdyby to bolelo jen mně, tak to zas tolik nevadí - gynekolog říkal, že to bude jako poprvé. Jenže už jsme to zkoušeli několikrát a zatím pořád žádná změna k lepšímu..
Při dalším jim hold řeknu, ať to nechají radši volnější 😒 😀 😝

andelka
21. črc 2010

@collette máš recht - nebo budem plánovat do jeho 3 let 😅 Očičko furt zlobí, máme žádanku na oční. Zítra tam budu volat. ☹

collette
22. črc 2010

@janulazaynab tak to je na posr ☹ Doufám, že to nebude znamenat větší potrhání u dalšího. A co nějaké "mazadlo"?

@andelka Tak ať je to brzy v cajku!

Když už mluvíme o těch mazadlech, netušila jsem, jaký problém je sehnat obyčejný lubrikant, bez nějakých přiblblých vůní a příchutí 🙄 Nakonec jsem sehnala za 89 korun v lékárně, dělá ho farmaceutická fírma, takže by měla být záruka nezávadnosti. Mělo mě to napadnout hned 😠

marhulinka
22. črc 2010

@collette taky jsme sháněli mazadlo 😀 a sehnali až v lékárně 😉 leč nám to nejde ani s tím mazadlem 😠 ☹

collette
22. črc 2010

@marhulinka @janulazaynab Holky, to mě moc mrzí ☹ Nezbývá než doufat, že se to časem změní. Ještě mě napadá zkusit si vzpomenout na přípravy na porod a zopakovat si masáže hráze 🙂 Možná by to pomohlo?

marhulinka
22. črc 2010

@collette já masíruju,masíruju a nic...dokymu se to stejně nelíbí..mám to prý zašité až moc,navíc jedna jizva mě pořád dost táhne,jak roztáhnu nožky 😀 Takže jsme se domluvili,že až dokojím,tak uvidíme,jestli to bude ještě zlobit a šla bych na plastiku,protože takhle bych opravdu nemohla...leda,že bych si našla nějakou nítěnku 😀 😀 😀 😀

safety
22. črc 2010

Tak my jsme to ještě taky nezkoušeli, ale už se na to chystáme každý den, jen kdyby ustoupil ten strach. Píšu si s holkama z porodnice, co se mnou byly na pokoji a rodily "normálně" tak sex taky nebyl zrovna to pravé ořechové....tak jaké to budu mít já proboha??????
Nejlepší byl ale můj ginekolog na 6-týdenní prohlídce: Paní, to se hold někdy stává, občas ten sfinkler nevydrží a praskne, nesmíte se tomu tak podávat..............
No prostě chlap, který tuhle bolest nikdy nezažije.

collette
22. črc 2010

@marhulinka Ty jsi bubá 😀 No, doufám, že se to poddá a plastika nebude třeba!

@safety radím lahvinku vína 😉

Já teda měla strach děsnej a z manžela pak vylezlo, že taky a to dokonce takovej, že se bál, že zklame jako muž, a to jediné by opravdu nepřežil 😀 😀 😀 Ale bylo to OK. Důležitá je nálada a vykváknout se na nějaké plánování. Když to k tomu bude tak na to vlítnout 😉 Nám se ta nálada takhle scházela 4 měsíce od "zapošití", takže 8 od porodu. Dejte tomu čas. Ale fakt je, že jsem přesvědčená, že vzhledem k tomu, jak jsem byla rozmasakrovaná, tak se extra snažili a mám jí jako novou 😀 Kdoví, jaké by to bylo, kdybych porodila bez problémů ☹

marhulinka
22. črc 2010

@collette Já ji chci taky novouu!!!!!!!!!!!!!!!! No snažíme se trénovat,ale prostě to moc nejde ☹ tak vážně asi bude potřeba té nítěnky...víš kolik chlapů by se mi ozvalo na inzerát 😀 😀 "hledám chlapa,zn:s malým" 😀 😀 😀 😀 Si z toho už děláme s manžou srandičky.

collette
22. črc 2010

@marhulinka chjo... mám kamarádku, co to tam má (dle jejích vlastních slov) jako Panamský průplav ☹ Prý když plave, tak cítí, jak jde voda tam a zase spátky, ze sexu požitek veškerý žádný. Při porodu něco zanedbali a pak to bylo honem honem a museli jí rozšmikat jak vysřihovánku. Ale pokud se nemýlím, tak by teď někdy měla rodit druhé, tak jí pak přešijou. Což je tedy asi lepší, než když tam nejde (kromě nítěnky) nic...

marhulinka
22. črc 2010

@collette tak ať jí to přešijí aby byla spkojená 😉 Já mám druhé mimčo jedině císařem a tak musím na plastiku...no a taky to mimčo nechci s Duchem svatým,že? 😀 😅

marhulinka
22. črc 2010

@collette Koukám,že váš Kubíček je šikulka🙂 musíš být teď už dost ve střehu 😀

andelka
22. črc 2010

Holky, ad lubrikant - při epinování jsem používala na vodní bázi, bez chuti a zápachu 😀 normálně ze Schleckera. Stál asi 80kč a jmenoval se Eros 😅 Má průhlednou tubu.
Já abych se přiznala, tak mám trochu obavy, že i když jsem měla stehů pár a dneska mám problém hmatem tu jizvu vůbec najít, tak že to tam bude moc volné. 😒 Si "stěžoval" manžel už v půlce těhu, že jsem tam dole volnější, že to tření je prostě děsně slabý. Přisoudili jsme to těhotenským hormonům, bo před těhu problém nebyl a v 1.trimestru taky ne. No tak mám trochu strach, že z toho zas nic nebude. ☹

janulazaynab
22. črc 2010

@collette - zkoušeli jsme několik lubrikantů, protože po porodu jsem jako Sahara, ale výsledek veškerý žádný.. Masáž hráze jsem nikdy nedělala, tak nevím, jestli by to nějaký úspěch mělo. Nechci strašit, ale četla jsem, že když jsi jednou nastřižená, automaticky se ti to zase rozjede při dalším porodu. Možná je to fáma.. 😕

janulazaynab
22. črc 2010

@marhulinka - promiň, nečetla jsem všechny Tvé příspěvky, ale z těch pár jsem usoudila, že máme úplně stejný problém - sešili nás víc a sex je teď tak trochu peklo 😒 Jak jsi to myslela s plastikou? Ptala jsem se gynekologa, jestli se s tím dá něco dělat, ale řekl mi jen tolik, že se to roztáhne samo. Zatím teda nic, jizva mně sem tam pobolí. Ani se moc k doktorovi netěším, když mi tam po porodu strčil zrcátko, vylezla jsem po té koze skoro až na strop 😖 😀

andelka
22. črc 2010

@janulazaynab řekla bych, že tak horké to nebude. Co jsem četla na diskuzi o epinu, tak i holky, co měly po prvním porodu jizvu, porodily podruhé bez nástřihu. Takže příště jdu do něj znovu a budu věřit a hlavně poctivěji cvičit 😅

janulazaynab
22. črc 2010

@andelka - nepsala jsem, že je to jisté, ale někde jsem to zaslechla nebo četla. Ono je to u každého jiné, každopádně u sebe moc nepočítám, že bych šla bez nástřihu.

marhulinka
22. črc 2010

@janulazaynab já měla velké šití,šili mě skoro dvě hodiny 😝 a bohužel jsem chytla tu nejhorší doktorku,byla šílená...ona byla vypomáhat mému dokymu s tím šitím...byla strašně nervní,všem nadávala a pořád křičela-nejhorší zážitek z mého porodu byla ona... 😝 no a ona mě prostě zašila víc...přitom doky jí říkal,aby to už nešila a ona se cejtila asi dotčená,že ji mlaďoch upozorňuje,tak to prostě sešila 😠 Jak jsem psala-je to tak na nítěnku 😀
Po porodu jsem dva týdny ještě lezla po zdech,jak mě to všechno bolelo...a při chůzi dobré 3měsíce,teď už je to lepší,bolí to jen když chodím nějak moc dlouho...Můj doky když mi to shlídnul /zatím 2x/,tak hnedka napoprvé mi řekl,že mám opatrně masírovat,máme to zkoušet,ale to se rozhodně už neroztáhne-ne tolik,vyřeší to jedina ta plastika,protože uvnitř to mám taky sešité nic moc ☹

marhulinka
22. črc 2010

Tak já další porod mám jedině císařem-zpětně bych ho brala hnedka....

janulazaynab
22. črc 2010

@marhulinka - ta plastika by mě zajímala.. to Tě na ni pošle gynekolog nebo musíš jít přes jiného doktora a jak to bude s hrazením, pomůže Ti pojišťovna?

marhulinka
22. črc 2010

@janulazaynab dělá to plastický chirurg,musí být dopuručení a prohlídka u něj,kde se na všem domluvíme,jinak já to budu mít vše napsáno,aby to pojišťovna uhradila,protože to nemám z důvodu estetického!! 😉

janulazaynab
22. črc 2010

@marhulinka - tak to u mého nevím, jestli bych pochodila.. Byla jsem tam jen po šestinedělí a malý už má skoro 10 měsíců. Doktor mi jen řekl, že to bude jak poprvé a roztáhne se to, jenže to bolí pořád stejně a teďuž i manžela..

collette
22. črc 2010

Děvčata, vzhledem k tomu, že je to náprava po porodu a jde o obnovu funkčnosti, tak to půjde na pojišťovnu. Protože pokud by tohle chtěl někdo platit, tak je magor.

@marhulinka - hele, třeba to šila podle svých zkušeností 😀 😠
@janulazaynab - no, ono se to spíš rozjede kolem, protože ty jizvy bývají paradoxně pevnější 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru