Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

monika12353
9. čer 2012

@petja Malej proste nesel vytlacit- hlavicka 34,5 ale dost kulata, kdyz sem vydela jiny, prislo mi, ze nas ji ma jak micek 🙂 🙂 a pry se proste zasekl v panevni uzine...skoda no, natrenovano sem mela pekne. A myslim, ze pri vexu nebo klestich byva stehu mnohem mnohem vic...viz tato diskuze

hanka.
10. čer 2012

@monika12353 5 stehů si myslím, že není velké porodní poranění. tak ono asi to epi no není uplně dokonalý, že ☹

petja
10. čer 2012

@hanka. jak to myslíš,není dokonalé? Monika psala,že rodila vaccum extraktorem,že právě díky epinu měla jen 5stehů. To,že se mimi sekne v pánvi epino opravdu ovlivnit nemůže...

hanka.
10. čer 2012

@petja no psala, že ji nešla vytlačit hlavička. věšina píše, že se pomocí epina naučí hlavičku vytlačovat. ale určitě to pomohlo v nástřihu, však píšu, že 5 stehů je fakt málo 😉

petja
10. čer 2012

@hanka. já to pochopila,že se blokl a proto nešel vytlačit,to myslim hlavičkou není,to by jí fikli a hotovo,takhle tam byl bloklej celej,tak šli do vaxu

jancip
10. čer 2012

Epino není dokonalé. Také jsem cvičila poctivě a nastřižena jsem vlivem vícero faktorů lehce byla. Ale jsem přesvědčena, že bez něho bych dopadla mnohem hůře. Prvorodičky často končí hůře než s malým nástřiem.

hanka.
10. čer 2012

@petja taky jsem to pochopila, ale dle mého je ta "šprajcnutí" vždy tím, že nemůžeš protlačit hlavičku ne?

chlebenka
10. čer 2012

Mám otázku na hodně potrhané holky u porodů. Pokud vše během porodu postupovalo tak jak má a miminko šlo hezky dolů, tak v jaké poloze jste tlačily?
díky za případné odpovědi 🙂

takyja
10. čer 2012

@chlebenka Polosed/pololeh. Ale já nejsem potrhaná, ale nastřihnutá.

chlebenka
10. čer 2012

myslím, že pokud jde u porodu vše v pohodě a miminko si normálně dorotovává, je lepší rodit ve vertikální poloze, pak k poranění a nastřihávání nemusí docházet, ale praxe v porodnicích je bohužel jiná 😠

monika12353
10. čer 2012

@hanka. Ahoj, malej se opravdu seknul, v uzine panevni- to s hrazi nema vubec co delat.... a jak pise petja- kdyby byl uz tam, kde se trha hraz, tak by hraz bud praskla nebo by ji smikli... Epino je dle meho nazoru velmi dobre, at uz jako psychicka pomoc , kdyz uz nic jineho, nelituji- sla jsem rodit sebevedome, bez strachu, s hlavou vztycenou. No, ze mel malej mooc kulatou hlavicku a zasekl se, bohuzel nikdo nemuze- ani epino 🙂

A hlavicka neleze jen tim nasim otvorem, alel celyma porodnima cestama- seknout se muze kdekoli..

monika12353
10. čer 2012

@chlebenka Ja teda myslim, ze je mnohem lepsi rodit v leze, i kdyz pred porodem jsem mela nazor jiny- porodni asistenky mi to rozmluvily, ze by nemohly pomahat tlacit, atd..a kontrolovat jak leze- ono neni dobre, kdyz leze moc rychle, pak nema hraz cas se natahnout atd... a po porodu musim rict, ze sem byla vdecna za to, ze muzu lezet

chlebenka
10. čer 2012

@monika12353 já teda rodila v polosedě a nikdo mi tlačit pomáhat nemusel a ani bych to nechtěla. Už jednou mě PA visela na břiše a dnes bych si to už líbit nenechala a šla by jak půl pátá.
To že když dítě leze na svět příliš rychle a hráz se pak nestačí natáhnout je blbost stejně jako, že při vertikální poloze vyjde s tebe dítě mnohem rychleji. Naopak samo si určí. Poloha v leže je pro porod nepřirozená. To že ti to PA vymluvily je pro ně výhodou, oni se totiž neradi sklání k ženě jenž rodí ve vertikální poloze. Pro ně je to jen o pohodlí, že k ženě v leže mají lepší přístup. Pak jsou právě zbytečné nástřihy a někdy bohužel i potrhání.

takyja
10. čer 2012

@chlebenka Jsou i jiné důvody, já jsem byla taky ráda, že ležím v nějakém polosedu.. stejně jako ty sem klopíš linky, můžu ti naklopit jiné, kde se dočteš, že v této poloze (na zádech) je ideálně otevřen porodní kanál, ale to by se ti asi nehodilo, co?

A ty máš nějaké větší poporodní poranění, nebo nám sem jen chodíš říkat, že si za to můžeme samy polohou na zádech? Navíc srovnávat druhý porod s prvním je nesmysl. Druhý porod je statisticky nejjednodušší a nejméně rizikový. 😝

chlebenka
10. čer 2012

@takyja já jsem se jen chtěla zeptat a nic víc 😝
nikdo neříká, že si za to můžete sami, nebo jsi se snad něco takového v mém příspěvku dočetla? Určitě ne, viď? Když už někdo za to může, tak ne vy, ale personál v porodnicích. Tak si laskavě nech své výlevy, jo? 😝
Druhý porod jsem měla po víc jak osmi letech, takže vlastně skoro jakobych rodila poprvé.
Jinak když už tě tak strašně zajímají má poporodní poranění, tak ano, i přes nástřihy, tak jsem menší poranění měla, ale nic velkého- naštěstí, jen o něco delší rekonvalescence. Jen jsem přesvědšená, že to bylo právě díky nezprávné poloze.
Takže laskavě nebuď vztahovačná a nechovej se jako ženská před krámama! Díky 😝 😀

monika12353
10. čer 2012

@chlebenka S pohodlnosti PA osuhlasim- to ano, nechce se jim- ale treba ja bych to nevydrzela... Jo a to, ze mi pomahaly tlacit a mackaly bricho jsem jen uvitala- uz proste nebyla sila...ono neni porod jako porod ☹

monika12353
10. čer 2012

@takyja SOuhlasim s tebou- manzel je doktor a jak rikas- v pololeze- polosede je to pry nejprirozenejsi pro dite. Ale ja se v tom nevyznam... cetla jsem spousty stranek a diskuzi, co odbornik, to jiny nazor. 🙂

chlebenka
10. čer 2012

@monika12353 jasně, pokud už nebyla síla, tak není co řešit, pořád lepší než aby to pak skončilo akut. císařem.
Tak snad jste pak byli i s mimčem v pořádku 🙂

monika12353
10. čer 2012

@chlebenka Jo, vse v naprostem poradku- jen 2hod.45 minut tlaceni, kdy slably kontrakce a tak malej nesel ven...ale vse ma zdarny konec 🙂

chlebenka
10. čer 2012

@monika12353 tak aspoň, že tak 🙂 😉

takyja
10. čer 2012

@chlebenka Ano, dočetla, píšeš, že je nepřirozená a důsledek jsou zbytečné nástřihy a potrhání. Vztahovačná nejsem, ale vadí mi, když tu někdo šíří bludy, zejména když většina z nás má trvalé následky a zažily si i třeba nepříjemnou situaci ohrožení dítěte. Takže trocha empatie by neškodila. 😝

Druhý porod - je jedno s jakým časovým odstupem. Je druhý a v tom je velký rozdíl. Takže další blud. 🙄

chlebenka
10. čer 2012

@takyja nebudu se bavit s člověkem který si myslí, že sežral všechnu moudrost světa 🙂
Jen ještě dodám k tomu to, že jsem se tu oháníš empatií, za to ty že jí máš teda nadmíru, když vlastně neznáš mou situaci a hned jsi mě odsoudila k nějakým závěrům a názorům které jsou naprosto scestné a vybrané z kontextu.
Asi zřejmě špatně čteš, ale to je v pohodě, každý není stoprocentní 😉
A ano, za tím si stojím, že je někdy poloha v leže pro porod špatná a nástřihy se dělají rutinně, kord při poloze v leže.
Co se týče tvého názoru na druhý porod ani radši komentovat už nebudu, člověk špatně něco vysvětluje zabedněnému člověku 😉

takyja
10. čer 2012

@chlebenka Užij si to 😉 Asi za to může ten "kord", co ti zůstal po poloze v leže. 😉

chlebenka
10. čer 2012

@takyja vždyť to říkám, typický zabedněnec 😝 😀

chlebenka
10. čer 2012

jsem ráda, že se mnou souhlasíš a jsi k sobě tak upřímná 🙂

chlebenka
10. čer 2012

@takyja jsem ráda, že se mnou souhlasíš a jsi k sobě tak upřímná 😉

mpavlinka
11. čer 2012

@chlebenka tak já díky tomu, že mi PA několikrát zatlačila na břicho (což bylo teda extrémně hnusný) tak jsem Nikču porodila. Sama jsem byla na konci se silama a císař údajně již nešel udělat, poněvadž malá byla již zaseklá v porodních cestách. Rodila jsem v té klasické poloze pololeh, přišlo mi. že tlačení mi vůbec nešlo, ale je fakt, že Nikča byla moc velká a já úzká, takže asi jen polohou ta zranění způsobená nebyla. Porod měl být sekcí. PA co mne měla na příjmu mi císaře naznačila, pokud to nepůjde jak má, ale pak se měnila služba a bohužel paní doktorka měla jiný názor.

chlebenka
11. čer 2012

@mpavlinka to mě mrzí ☹ Zvláštní, co doktor, to jiný názor, ale to že se kolikrát dáva všanc zdraví lidí, to je v pořádku....?
Jasný, ne všechny porody jsou v pořádku a ne všechny porody postupují tak jak mají. Tak snad jste dnes už OK 😉

mpavlinka
11. čer 2012

@chlebenka no úplně ok nejsem a už ani nebudu, ale žít se s tím dá, říkám si, že jsou jiná neštěstí a nemoci, které jsou fatální, a se kterými nejde nic dělat 😖 ... Ale přijde mi to celé, co jsem musela zažít, zbytečné 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru