Přípravy před příjezdem z porodnice. Co ještě?

slunatko.24.let
8. pro 2007

Co by určitě nemělo doma chybět a co by naopak nebylo tak potřebné před příjezdem miminka z porodnice domů? Čekám miminko pod stromeček a tak by mě zajímalo, co ještě ještě připravit.. Určitě nemusíte psát postýlku kočárek plínky..Ale zajímalo by mě, jestli pouhé základní věci opravdu stačí...

děkuji předem za všechny příspěvky

johanda
8. pro 2007

Slůňátko, novorozenec nepotřebuje téměř nic, kromě mámy. 😉
Dobré je ale mít odsávačku hlenů, zimní miminka občas chytnou v porodnici rýmu. Osobně si pochvaluju šátek, občas jsem musela doma něco udělat a miminu se nelíbilo být v postýlce, tak jsem ho pěkně zavinula a dělala, co bylo třeba. Taky polohovací lehátko nebo košík je fajn, třeba, když se potřebuješ osprchovat (což v šestinedělí děláš pořád) a chceš mít mrně pod kontrolou.
Jo a řekni manželovi nebo mamce, ať ti navaří tak na týden a jídlo zamrazí, abys nemusela řešit co do pusy.Případně si můžou vzít dovolenou a postarat se o tebe

slunatko.24.let
autor
8. pro 2007

johando tak s dovčou od manžy plně počítám protože jinač bych to asi nezvládla ale s tím jídlem moc děkuj to je dobrej typ ale ten šátek,je to náročné vázat??slyšela jsem že je dobrej a lepší než klokánka že s klokánky se křivěj mimču záda..

johanda
8. pro 2007

Náročné to vypadá, ale není, když jsem se to naučila vázat já 😉 . Klokanku bych nebrala, děcku ani tvým zádům neprospěje.

slunatko.24.let
autor
8. pro 2007

johandu,tak jo a kolik to tak stojí??no nic zítra se ozvu a počtu pokud tu něco přibyde...

schnek
8. pro 2007

slunatko, určo udělejte velikej nákup, ať pak nikam nemusíte, maximálně přes ulici pro rohlíky 😉 je fajn mít zavinovačku a doporučila bych mít připravenej dudlík 😉 a taky pořádnou zásobu porodnických vložek 😉 já jich měla málo a pak jsem je složitě sháněla po městě 😉

iza
8. pro 2007

ahoj tak já přidám trochu větší seznámek :
-myslím, že na začátek nepotřebuješ šátek,mimi hodně spinká, tak pokud máš rychlozavinovačku ta myslím zatím postačí(i líp se v ní s mimi manipuluje)
- rozhodně lehátko do vany(já se teda ze začátku koupání bála a lehátko pomohlo)
- určo tu odsávačku(asi nejlíp zatím hadičkovou)
- takovou ty základní lékárničku a olivový olej +rybilku a bepanthen
- dobrý jsou třešňový pecky v pytlíku na prdy, popř Sab
Je dobrý nebýt ze začátku doma sama..bodl by manžel nebo třeba tvoje mamka, sestra atd...člověk je přece jen ze začátku trochu mimo a nevíš jakej bude porod(teda držím palce aby byl rychlej a pohodovej)
- taky jsou dobrý takový ty polohovací válečky do postýlky

schnek
8. pro 2007

a ještě mě napadlo, není špatný mít jednu nebo dvě kojenecký lahve a lahev kojenecký vody. Třeba je nebudeš vůbec potřebovat, ale kdyby jo, tak budeš připravená + odsávačku na mlíko. Na začátek stačí taková ta obyč na vyzkoušení a pak pořídíš třeba nějakou tu fajnovější 😉

iza
8. pro 2007

jo jo lahev určitě a vody je taky fajn..
jinak tu odsávačku ti může skáknout manžel koupit, stejně tak např. kojící kloboučky 😉
jo my teda doma máme Nany...ta se nám osvědčila

schnek
8. pro 2007

iza, nějak si toho mýho nedokážu představit, jak to kupuje, by mi každý 2 minuty volal 😀 taky pytel podložek na přebalování, Ondra je likvidoval jednu za druhou 😀

iza
8. pro 2007

schnek : 😀 😀 no jo tak to můj manžel měl nastudováno...
jo a taky dostatek vložek(ty teda nejodu pro mimi, ale sakra se hodí) a čistící ubrousky(pokud nepreferuješ vodu)- dobré jsou pro začátek nějaký neparfémovaný,ale to bych zařadila k té drogérce

schnek
8. pro 2007

a na doma tak 2-3 kalhotky po porodu 😉

kristi
8. pro 2007

kloboucky na kojeni i odsavacku, pokud by vam kojeni neslo 😉

viona
8. pro 2007

Doporučuju několik balení vložek do podprsenky,během šestinedělí jsem jich spotřebovala spoustu 😉

ene
8. pro 2007

Na doma si do podprsenky radeji narvu pliny nez vlozky drahy jako mrcha 🙂) Dobry napad je pripravit vcas manzela, aby mohl neco pokoupit v pripade potreby. Odsavacku na mleko porizovat zatim nechci, ale mam vybrany tip, znacku a mam zjisteno, kde ji pak pripadne sezeneme, to same lahve atd.

kristi
8. pro 2007

vlozky do podprdy jsem taky nepotrebovala - neteklo.

hanulinek
8. pro 2007

Ahoj Slůně! Já osobně moc doporučuji velký gymnastický míč - poslouží jak tobě, tak mimískovi - tobě na záda a pro mimíska je to příjemné, když ho budeš chovat a mírně se na míči pohupovat. A pak ještě mě napadlo - čaj pro kojící maminky, např. od Lerosu, pro mimíska kapky do nosánku Libenar, elektronické chůvičky, sterilizátor..

kristi
8. pro 2007

no, to je sice fajn...ale zvyknout si mimi na houpani a uspavani na mici mi prijde vcelku neprakticky....ale kazdyho vec,ze?

petraluk
8. pro 2007

Sterilizátor bych nekupovala. Pokud budeš jen kojit, tak těch pár dudlíků se vyvaří v hrnci. Já nedělam ani to, my nedudláme 😀

kyri
8. pro 2007

jj, souhlas - gymn. míč nám hodně pomohl a šátek taky (úvaz pro minimimi "kolébka" je hrozně jednoduchý) dobré návody jsou tady:
www.babysatky.cz

jídla taky spoustu - já baštila hlavně pribináčky a ovocný tvarohy a pila vitakávu/meltu s mlíkem po litrech (dobrý na mlíčko) a k tomu buchty nebo loupáky😀

jo, a určo slepičí polívku - to byla vzpruha a bývala bych si ji vzala s sebou na sál a dala si hnedka po porodu (alespoň čirý vývar v termosce) - protože jsem byla vykrvená a nedali mi skoro vůbec najíst 😠 😠 😠

zdenka26
8. pro 2007

My jsme chůvičky koupili,ale vůbec jsme je nevyužili,protože se stejně pořád chodíš koukat.To samé s polohovacíma válečkama,koupili jsme je a ani jednou nepoužili.Petřík se rád rozvaluje.Takže nakuluj s rozvahou ,škoda peněz.Jinak bych doporučila odsávačku hlenů a digitální teploměr.Obojí se nám hned hodilo.

petraluk
8. pro 2007

jj, slepičí polévka super. Děda kvůli mě zabil tu nejlepší slepici 😀

schnek
8. pro 2007

petraluk 😀

jj, doporučuju tu odsávačku na vysavač. Na houpání bych mimi nezvykala, ale uvidíš sama, koupit to můžete vždycky 😉 chůvičky jsme měli až od 3 měsíců a válečky vůbec neměli. Tohle všechno objednáš bez problémů z netu a budeš to mít za 3 dny doma, pokud to bude potřeba 😉

hanulinek
8. pro 2007

Ten gymnastický míč využiješ i později, pokud budeš chtít chodit s mimískem cvičit. Když mimíska např.položíš břichem na míč a mírně s ním pohupuješ, je to dobrý i na úlevu od prdíků. Je to fakt výborná věc -multifunkční, takže nejen na pochování, či uspávání 😉.

honzina
8. pro 2007

Ještě bych doplnila - líh na čištění pupíčku, to potřebuješ doma mít hned. 😉

Lehátko do vany jsem pořídila, ale použili jsem snad jednou. Šátek mám, ale vázat jsme začali až tak v měsíci, teď vážeme docela často.

Ty přebalovací podložky se hodí. Stejně tak Rybilka, Bepanten, vložky do podprsenky, já nutně potřebovala - a potřebuju dodnes odsávačku, flaštičky a dudlíky, jinak bych neměla jak miminko nakrmit (nepřisál se, nesál...).

Odsávačka hlenů - v zimě - nutnost! 🙂

Digitální rychloměřící teploměr - super věc.

To je tak vše, co mě v rychlosti napadlo.

kyri
8. pro 2007

naše mimi bylo "zvyklé" na uspávání na míči, když mělo problém - teď např. uspáváme u prsa, ale i samo v postýlce to jde - nezávisle na tom, že jsme dřív hopsali...
miminka jsou z břicha zvyklá na pohyb, a tím, že vylezou, se to nemění 🙂 😉

gedren
8. pro 2007

Zakladni lekarnu: to urcite nekde najdes seznam, takovy ty veci jako lih, ctverecky z buniciny, olejicek na mazani...

Pro pripad, ze by byly problemy s kojenim: tak dve flasticky, dudlik, injekcni strikacku! (na krmeni novorozenatka, aby si nezvyklo na flasku), mozna i nejakej ten nutrilon (nemusite ho otevrit, ma trvanlivost dva roky, ale je dobry ho mit pro pripad nouze - pak ho muzes neotevrenej poslat dal, takze zadna skoda), manzel tohle vsechno musel shanet po navratu z porodnice, mezitim mi rvalo hladovy dite, proste rozkojeni trvalo delsi dobu, no...zvlast ty injekce byly problem, tady v lekarne je proste nemeli, nechapu 🙂 Jsou to teda vesmes low-cost polozky, ale muzes dost ocenit, ze je mas...

No a pak nejaky ty pliny, pro sebe porodnicky vlozky a tak, ale to je jasny 🙂

honzina
8. pro 2007

Čtverečky z buničiny doma mám, ale vůbec nechápu, na co jsem je kupovala - lékárnice mi je prodala s tím, že je budu potřebovat...
(přemýšlím, že je daruji naší dr. 🙂 )

iza
8. pro 2007

honzi : na líh..vytírá se tím čtverečkem namoč. v lihu pupík 😉
gender : no myslím, že Nutrilon může dokoupit až když bude potřeba...ainjekce taky ne ?Já teda jednu do foroty měla doma a hned jí využila,ale jak jsem pochopila, tak slunatko nechce vypisovat takový ty běžný věci jako líh atd ne ? to asi už doma má

schnek
8. pro 2007

já teda místo čtverečků používala vatový tyčinky. I v porodnici jsme to tak dělali 😕 Čtverečky jsme měli na očička. Měla jsem kvasinky a Ondra pak zánět očička.

hanulinek
8. pro 2007

Kyri: souhlas 🙂 Máme tu samou zkušenost - hopsáním a chováním naši malou spíše uklidňujeme, uspávání jde bez míče.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru