Přípravy před příjezdem z porodnice. Co ještě?

slunatko.24.let
8. pro 2007

Co by určitě nemělo doma chybět a co by naopak nebylo tak potřebné před příjezdem miminka z porodnice domů? Čekám miminko pod stromeček a tak by mě zajímalo, co ještě ještě připravit.. Určitě nemusíte psát postýlku kočárek plínky..Ale zajímalo by mě, jestli pouhé základní věci opravdu stačí...

děkuji předem za všechny příspěvky

petraluk
8. pro 2007

Tak já čtverečky nepoužila vůbec a ani nevěděla, že by měly být 😕 Na pupík jsem měla vatový tyčinky, kterýma můžu čistit i nosík 🙂

aniska
8. pro 2007

jj, ja sm ocenila velice digitalny teplomer- tychlo a presne zmeria teplotu, ja sm nemala nervy studovat tu teplotu na rychlobezke a toto ma teda zachranilo!

gedren
8. pro 2007

izo, no prave jsem psala, ze manzel mel opravdu docela problem sehnat tesne po navratu z porodnice tu injekci (asi ve dvou lekarnach nemeli a nebo meli zavrino, pak musel jet na delsi vejpravu do vetsi lekarny...), a jelikoz stoji tri koruny, tak stoji za to na to myslet predem 🙂 Nutrilon je fakt, ze se asi da sehnat i v drogerii nebo tak, kdyz je potreba.

ctverecky jsme pouzivali na pupik, pak na gencianku, kdyz mela Helca fialovou pusu, a na ocicko, kdyz ji neco bylo, ale ze zacatku je to dulezity akorat na ten pupik 🙂

Jo, teplomer se taky hodi, i kdyz my krkavci rodice jsme ho snad jeste nepouzili 🙂

susik77
8. pro 2007

ja som vyuzila na zaciatku, ked mala mala koliky gymnasticky mic-skakala som s nou na nom, len to pomahalo na utisenie-inak, nedoporucuje sa moc mimi na to navyknut-ja som to robila len prve tri mesiace.
este babyvak-mas volne ruky a mimi je stale s tebou-prip. satka
odsavacku mame na vysavac-doporucujem 😎 rychle vytiahne sopliky a netrapis mimco dlho.
moc som nevyuzila vela porod. vloziek-v porodnici boli erarne a doma uz som bola na alwayskach.
po porode som mala dost hemoroidy-s cim som velmi nepocitala-tak je dobre mat mast prip. cipky-dobra je Factu
a este som potrebovala strasne vela vlhcenych vreckoviek-pouz. som Lactacid.Kvoli ocistkom aj kvoli hemoroidom.

yenn
8. pro 2007

ja ctverecky pouzivam na nosik, pupik jsem cistila vatovou tycinkou

I pro pripad, ze kojeni bude v pohode - kvalitni odsavacku! Ja nemela nikdy problem s bradavkama, nebo kojenim a presto jsem vyuzivala a vyuzivam odsavacku na mliko - kdyz maly dele spi, mam pocit ze prasknu 😅 Takze odsavam a delam zasoby v mrazaku

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

Potěšilo mě že jste se rozepsali pomohlo mi to dots,a pěkně jsem si početla lahve mam doma 3 stačí nebo doporučujete 5??jěště jsem se chtěla zeptat na kolotoč nad postýlku...dnes jsme si koupili hezkou dřevěnou bez nebes. tak nevim jestli nebesa a koloč jsou dobrá investice či naopak špatná...tychůvičky uvidíme když dokoupíme pozdějic jestli bude potřeba máme malej byt a příjde mi trapné je používat když ujdu 5 kroků a jsem u něj

zdenka26
9. pro 2007

kolotoč nad postýlku je super malý se u něho zabaví a takz u něj usíná.

petraluk
9. pro 2007

Kolotoč na postýlku je super, malej už od jednoho měsíce na něj krásně koukal. Nebesa bych nekupovala, protože kdyby náhodou měl novorozeneckou žloutenku, tak je stejně musíš sundat, aby byl na světle.
S těma chůvičkama s tebou souhlasim, když je ve vedlejšim pokoji, musela bych být hluchá, abych ho neslyšela. 😀

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

no ty chůvičky opravdu jedině na léto když kořár bude pod oknem a já v bytě ale to je na houbeles protože v létě už nebude mimčo a bdue snad volat mamííí

lucianka
9. pro 2007

😀 myslím, že v létě Ti mamí volat nebude 😀

schnek
9. pro 2007

kolotoč je prima 😉 ještě je fajn taková spirála, co se namotá na postýlku, Ondra se naučil přetáčet, jak se za tím natahoval 😉 nebesa máme, je to takový hezký miminkovský a doporučuju mantinel, odpadne ti věčný sbírání hraček a dudlíků ze země a později to využiješ jako ochranu, aby se ti mimi neotloukalo, až začne po postýlce cestovat 😉 my máme ještě v pokojíku nalepený po zdech veliký samolepky krtka a to Ondra miloval, dokázal se koukáním na ně ohromě zabavit 😉

petraluk
9. pro 2007

Tak nakoukání mi máme lustr, každý ráno ho bezmezně pozoruje 😀

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

lucianka:bylo to myšleno obrazně že už prostě nebude jen spát a že si dokáže pořádně zařvat,no nebude to měsíční miminko

jana.1
9. pro 2007

Tak já něco sem hodím 😀 okopčila jsem nějaký seznam na netu a dopsala názor.. Nutno říct, že jsme nebyli zatím nemocní a neměli problémy s kojením do 3, 5 měsíce, kdy mi začaly snižovat monožství mléka debilní retence. Než se sehrajete, trvá to.. po miminku nemůže nikdo chtít režim.. bylo v břiše, takže třeba nebude spát, bude plakat, usne jen u prsa nebo v kočárku.. to je normální 😉 😀

* 2 ks ortopedických kalhotek na pleny - jsou super pro případ "širokého balení" - neměla jsem... ale problémy s kyčlema taky ne..

* lehátko - mám od fisher price houpací (nevýhoda - nejde složit, výhoda - houpe ke spánku..).. používali jsme až později (na to je čas).. Tomášek být v lehátku nechtěl, ale většina ostatních dětí ano (ale nemá tam být dlouho kvůli zádům)
* chůvička pro dálkový poslech miminka - to využívám běžně. mám za 200,- z druhé ruky.. dost se budil.. tady ticho, najednou hluk.. to ho budilo.. nespal nám moc už od příchodu domů, je to individuální, ale chůva je dobrá věc. Zapneš v postýlce do zásuvky a v druhém dílu na baterky, který si nosíš s sebou, slyšíš, jestli je vzhůru a nemusíš ho pořád rušit. My máme navíc kočky..
* vanička nebo kyblík - vanička.. kyblík snad není nutný. Vaničku ovšem je dobré napustit až po uši.. ne na dno, jak se někde píše, že stačí.. Dokud jsme nenapustili, řval. Je to logické. 9 měsíců je mimi v plodovce. Může být v plné vaně od začátku. Uklidní se tam.. Vaničku v každém případě co nejdelší, rychle rostou, tak abys s ním mohla "plavat". Není dobré preventivně kvůli případné reakci strkat mimi do normální vany. Nedoporučuje se.
* lehátko do vaničky (pokud si hned netroufnete na koupání ve vaničce plné vody, které mají miminka většinou raději) - tak měli jsme umělohmotné - nevýho tvrdé a molitanové - nevýhoda špatně schne, špatně se čistí.. Ještě prodávají takovou zahlou konstrukci s nataženou látkou - výhoda pratelnost a celkem to schne. Nepoužili jsme žádné. Dodnes koupem na ruce. Dáš jí do pravého úhlu, předloktím jistíš krček s hlavičkou a dlaní držíš pod ramínkem ručičku. Později ve vaničce můžeš s mimčem hýbat dopředu dozadu. Je to pro něj relax, má to rádo.

* přebalovací podložka - bez zadního (čelního) mantinelu.. zvednutého okraje.. rychle rostou, tak ať se vejde
* kojící polštář - využívám.. v těhu ne, ale na kojení ano.. Mám menší prsa, hodí se mi na fotbalovou polohu i normální.. pomáhá to hlavně ze začátku, když mimi nedrží hlavičku a člověk se bojí..
* papírové pleny - od začátku mám pampers, jsem spokojená.. do porodnice jsem vezla new baby, vel. 1 po 44 ks na zkoušku..
čistící ubrousky - mám pampers senzitive na cesty, reakce v pohodě.. jinak mám na pultě misku, do které točím teplou vodu, otírám většíma padíkama a suším plínkovýma ubrouskama (jako rozstříhaná plína na velikost kapesníku... prodávají se asi po 15 ks)
* 20-60 bavlněných plen (záleží na tom, jestli se rozhodnete používat pouze papírové, látkové nebo kombinovat - v případě, že budete na zadeček používat pouze jednorázovky, budete potřebovat cca 20 bavlněných jako ochranu při ublinknutí, pod hlavičku, podložku při přebalování atd.) - koupila jsem 30 látkových (zprvu jsem sušila po koupání každý den ¨novou, dávala ve vedru místo zavinovačky nebo později do zavinovačky,, na utírání blinkání atd...
* 3 osušky (1 froté, 2 tetra) - mám 3 froté a 2 tetra.. využívám ty froté
* 4 žíňky (2 bílé na obličej, 2 barevné na tělíčko) - nevyužívám vůbec, myju rukou
* 2 zavinovačky s vložkou nebo rychlozavinovačky - využívám rychlozavinovačky. lépe se v tom přenáší od prsa, kde usne.. aby se nevzbudil.. vyrostou z nich rychle, pak trčej nohy. ale pro přenášení se stějně hodí..
nějaké větší jsou zde v baby clubu kenny http://www.kennyshop.cz/
http://www.kennyshop.cz/potreby-a-pomucky-pro-k...

* 1 deka do kočárku - no... to mám ikea úpletové deky a dávám do povlaku na peřinku..
* 1 fusak do kočárku, případně i do autosedačky - mám od aestheticu, ale levnější je emitex 3 v 1. Aesthetic jsem brala kvůli lepší skladnosti v kočáru - je měkčí, dá se líp formovat
* 1 přikrývka do postýlky + polštářek (velmi tenký) - buď jsem v létě dávala tu úpletovou deku nebo teď v zimě peřinku s umělým vláknem (z ikea za asi 250,-)
* 2 povlečení do postýlky - mám 3
* 2-3 prostěradla do postýlky - mám 3
* 1 podložka pod prostěradlo (není absolutně nutná - někdo ji využije až při tréninku spaní bez plínek) - mám tam z ikea, ale nevyužívám.. když měníš velikost plen, tak to mimi než doroste, tak mu to vytéká po nožičkách a pak je pod ním načůráno.. takže jsem pod něj dávala jednorázovou podložku a na to plínu
* mantinel, nebesa, držák nebes - může a nemusí být -záleží od vkusu maminky
* buničité tampony (čtverečky) - mantinel jo.. hodí se, ať nestrká končetiny do špriclí. V ikea mají za 200 - 300 stovky takový, co je kolem celého obvodu postýlky..
* hodil by se mi i menší košík nebo kolébka.. miminka mají rády malý prostor, jsou tak zvyklá z bříška.. uklidnil by se mi tam.. znovu podotýkám, že máme živější mimi
* vatové tyčinky (pokud chcete mít jistotu, že mimi nezraníte, kupte ty anatomicky tvarované) - souhlas (buničité čtverrečky jsem využívala jen chvíli na čištění pupíku.. jinak do uší strčím radši ty tlusté miminkovské tyčinky a na holoubek v nose vezmu normální tenké tyčinky)
nůžky nebo kleštičky na nehty - s kulatou špičkou... ale pokud možno tenké "nože",oni je dělají silné a blbě se s tím stříhá
kartáček na vlásky - pokud nebude extra vlasaté, tak absolutně nepotřebné
digitální teploměr - speciální dětské mívají ohebnou špičku - nehrozí zranění
teploměr do vany - to jo + mám ušní braun.. u ušních bacha, mají tlusté konce, od některých značek se nevejdou miminku do ouška (omron asi..).. maminky mívají mikrolife, já mám braun.. ten má nejmenší konec, co jsem viděla.. je vhodný i pro malé děti.. naměřeno raz dva.. nezdržuje to.. miminko nemusí mít trpělivost...
* odsávačka na hleny (buď balónková nebo hadičková - ta je účinnější) - mám na cesty obyč za dvacku, ale samozřejmě kup za 300,- baby vac ariana - * odsavačku na vysavač - maminky jsou bez vyjímky spokojené
kosmetika dle výběru - zpočátku raději méně, nejlépe hypoalergenní z lékárny (Weleda, Lavera) V začátku se raději vyhněte značce Johnsons - poměrně často vyvolává alergické reakce. - souhlas.. žádné mýdlo, pěničky a podobný voňavoučký pajcy.. stačí voda.. mazat olivovým olejem, do zimy ven bílou vazelínu (mimi si ¨nehraje venku v bahně, až budeš vědět, že nemá negativní reakce, kup si, co je libo 😀 )
Bepanthen - na ošetření opruzenin nebo bolavých bradavek - opruzeninky jsme měli párkrát a malé, bepanthen vždy pomohl... alternativa puralen od medely, calcium panthotenicum, podolská mast, rybylka atd.. na opruzeniny je tu samostatné téma, každému zabere něco jiného.. rybylka a bepanthen, purelan je základ.
Líh pro novorozence - na ošetření hojícího se pupíčku - 60% líh
Borová voda na očička - nebo používat převařenou vodu. Každý doporučuje něco jiného - nejlépe to napřed konzultujte se svým pediatrem nebo rovnou v porodnici. Mám Opthal.. preventivně.. problémy s očima (slzení, hnisání nutno řešit (včas) okamžitě s dr.)
Na léto opalovací krém s vysokým faktorem - ideální je Daylong, který se nevstřebává do pokožky
Na zimu krém k ošetření pusinky - proti větru a mrazu (např Weleda nebo Bübchen) - to už jsem psala, mám bílou vazelínu a od dr. vzorek sudocremu
Prací prášek pro citlivou pokožku - Lovela nebo jiný určený pro děti. Aviváž z počátku raději nepoužívat a prádlu vždy přidat extra máchání navíc. - Mám lovelu pro barevné prádlo.. Nemáme reakci..
Dudlík - záleží na mamince - zkoušela jsem dát ve 3, 4 a 6 týdnech.. vždy pomohl na pár hodin, kdy se nevzbudil, hezky spal, mohl se přenést od prsa a po pár hodinách nám kazil kojení.. dudlík se kvůli kojení nemá dávat do 2 měsíců (cucání palce a odnaučování mi je fuk, ale to kojení ne) - potvrzuji.. dala jsem ve 2 měsících a už tu techniku znal a dudlík ji nekazil - jinak jsme si zažili dudlíkový teror, řev a špatné sání z prsa po pár hodinách dudlání dudlíku
Rektální trubička - hlavně u chlapečků v období tříměsíčních kolik, pokud nepomohou kapky ani masáže bříška, trubička jim uleví od bolesti - a vám od pocitu bezmoci (kupuje se ve zdravotnických potřebách) - ano, nebát se.. mít pro jistotu.. malá mimi mívají koliky, hlavně večer, kroutí se, pláčou.. nejde vždy o hlad, ale o bolení.. nezvykne si.. to by si na masáž bříška taky zvyklo, že nekaká samo..

Láhev - velká + malá, později hrníček - lahev ne, kazí kojení nesrovnatelně víc než dudlík.. některá miminka to zvládnou, ale většina se ti pak vykašle na kojení a hodně rychle můžeš přejít na UM. Kup stříkačku nebo 2 (20 ml), dále se vyrábí lahve se lžičkou, soft cupy apod. na alternativní krmení, pokud budeš odsávat... více na www.kojeni.net - technika kojení
Kartáč na mytí lahví a dudlíků - viz výše...

"Pomocníci" kteří být nemusí, ale které nejpíš oceníte
kojící polštář - využívám
polohovací válečky - roluju deku
ohrádka - miminka v ní některá nevydrží a někomu pro účely chvilkového odložení stačí cestovní postýlka, nevím, nemám zkušenosti..
šátek na nošení miminka - tak to by mi moc pomohlo, jenže ve 2 měsících už tam nechtěl být... takže bych si ho příště koupila dřív 🙂
chůvička pro dálkový poslech dítěte -mám využívám
monitor dechu ( hlavně pro nedonošená miminka nebo pro miminka s poruchami dýchání) - nemám, chtěla jsem, zvládla jsem to bez něj, spouští někdy planý poplach, tak neplašit! ale nebránila bych se koupi..
jednorázové podložky - mám od helen harper asi za 70,- prodávají se pod 10 ks.. bereš s sebou k dr., podkládáš mimi apod..
separační plenky - nevyužila jsem
odsávačka hlenů baby vac Arianna - i když mi představa dítěte napojeného na vysavač přišla vždy šílená, vyzkoušeli jsme ji a musím říci, že super. Příjde mi mnohem šetrnější než klasická, "boj" trvá jen pár vteřin, "ryk" minimální, úleva blesková (a odsaje opravdu jen ty hleny 🙂 jednoznačně obrovský pomocník, když odsává maminka sama. Pokud máte trable udržet dítě, hadičky a ještě zvládnout odsát, tak tohle je pro vás ideální pomocník. Dokonce se nekoná ani strach z vysavače. (bála jsem se, abychom si ho takto "nevypěstovali")

Dále určitě investovat do odsávačky MM,... není žádný problém ji prodat.. medelu swing nebo mini elektric, příp. ruční harmony.. Dá se půjčit nemocniční, ta je ještě lepší.. Medela Lactina.. viz www.medela.cz
Je dobrá na laktační krize (odsávat, odsávat, odsávat.. i kdyby jen vzduch!), když jsou přebytky mléka (ať se neudělá zánět nebo retence), tak odsávat do úlevy.. když je nedostatek.. odsávat, střídat prsa.. na zvýšení tvorby.. nebo jen tak do zásoby na později nebo pro manžela, maminku..na hlídání, na dokrm místo UM při krizích - samozřejmě krize být nemusí žádná.

Projít www.kojeni.net databázi otázek a odpovědí a techniku kojení. jsou tam fotky, videa atd. Dále www.kojeni.cz, kde je seznam laktačních poradců.

Příp. kloboučky pro jistotu, kdyby se mimi náhodou nechtělo přisát.. Viděla jsem několik značek (avent, boček).. určitě kup medelu.. mají vykrojenou jednu stranu, nejlíp pasujou na bradavky.. avent padají a jsou pro bradavky zbytečně velké.. třeba.

na míči jsme uspávali v 6nedělí

Po porodu jsem byla vyfluslá a to mi trval chvíli.. Hormony s tebou mávaj, jseš unavená, může tě šíleně bolet šití.. máš nedostatek bílkovin, železa... Takže opravdu nebudeš mít čas ani náladu ani sílu nikde lítat a přemýšlet, co koupit.
* Jo a na prdíky sab simplex, baby calm.. kapky, rektální rourku, ohřívat v mikrovlnce můžeš třeba pytlík, ponožku s rýží.. dále pomáhá odvar ze směsi kmín, fenykl,an¨ýz .. necháš projít varem lžíci na litr vody a piješ..
* na zvýšení mléka ricinus communis homeopatika v ředění 5 CH
* čaj pro kojící maminky..
* kolotoč jse zprvu prima elektrický, protože se ¨hýbe sám a nemusíš furt natahovat.. miminka zajímají nejdřív blikací a hrající věci.. pak stači už cokoliv (papírový kapesníky.. ale to až pro starší miminka)- i novorzenci vnímají barvy¨.. takže kontrastní hračky.. dětské knížky, lamaze věci bývají pěkné.. http://www.chiccocz.cz/index.php?level=hracky&s...
http://www.mimishop.cz/slunatko/detail.php?zboz...
http://www.baby-eshop.cz/lamaze-kolotoce/multif...
http://www.detskydum.cz/detail.aspx?kt=2954

jana.1
9. pro 2007

jo a ještě.. porodnický vložky jsem využila doma.. samu jsou daleko menší i tenčí než co maj v porodce gratis.. Ale já měla dost šílený šití.. musela jsem mít porodnické prodyšné bez lepíků a furt měnit.. a hodl se mi vlhčený toalěťák (mívaj v drogérce třeba) a to kvůli tomu, že mi bylo to šití nepříjemné a hrozně to řezalo a pálilo, tak mi bylo nepříjemné si tam dolů kamkoliv sahat.. a pokud jde o malou, tak v porodnici to nešlo jinak než do sprcháče a rovnou mýt... a stále omývat vlažnou vodou - i v noci.. jo a v gelu z dubový kůry je alkohol, takže moje šílený šití to pálilo.. ještě se dělají koupele z dubové kůry.. ta je sypaná.. dubová kůra obecně na tohle fakt pomáhá.

jana.1
9. pro 2007

jo a ještě není špatné v těhu koupit knížu od kiedroňový - něžná náruč rodičů.. je to ten typ moderní knihy.. málo textů, hodně obrázků a je tam přiložené dývko.. je tam, jak držet mimi a proč a co má rádo.., čehož, není toho moc a je to logické 😀 že je zvyklé z bříška na vodu, malý prostor, být zmáčklé, stažené.. být v měkkém (nikoliv na tvrdé rovné podložce nebo velkém prostoru, kde se cítí nejsistě).

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

jani rozepsala ses pěkně..mám doma náký 3 knížky typu matka a dítě...a už jsem to pročetla asi 5x stále si jsem nejistá tak uvidíme co semnou ten drobek udělá

slunatko.24.let
autor
10. pro 2007

holky v jednom obchodě jsem narazila na bezvadnou věcičku je to úžasná soupravička ale trošku drahá(650)myslíte vže to má cenu koupit když za 2 měsíce s toho mimi vyroste?

petraluk
10. pro 2007

Slunatko, malýmu jsou 4 měsíce, měří už 67cm a stále nosí oblečení vel 56 a 62. Taky jsem si myslela,že ze všeho za měsíc vyroste a nosí to stále. Takže pokud se ti to hodně líbí, tak neváhej 😉

ronie
10. pro 2007

my sme zase 56 nosili asi týden, 62 taky a teď nosíme věci na roční dítko č.86-je nám to volnější, ale snad to chvilku vydrží 🙂

petraluk
10. pro 2007

No on je malej dost hubenej, takže třeba nám to je kvůli tomu. Kamarádka má stejně dlouhýho, ale váží o kilo víc a oblečení už odkládala. My zatim jen jedno triko, a některý tepláčky mu jsou trochu kratší, ale overaly nebo bodíčka mu jsou v pohodě 😉

slunatko.24.let
autor
14. pro 2007

tak mě doktor řekl že to vidí že budu minimálně tejden přenášet takže to bude mimčo asi až na novej rok

xsipm04
15. pro 2007

Já souhlasím s holkama, , které psaly, že potřeba je jen minimum věcí a zbytek se dá dokoupit. Podle mě, co nejvíc budeš potřebovat vysihla Honzina no a plus ten velký míč na houpání. To je fakt nedocenitelná pomůcka. My už máme malou velkou, bavilo jí na něm uspávání asi tak max do 2 měsíce, ale teď, když je nemocná, tak jsem za ten míč zase ráda. Jo a tu odsávačku hlenů bych si taky rovnou koupila tu na ten lux, my jí sice nemáme, ale všichni si jí chválí a odsávat malýmu mimču normální je docela síla, jednak mu to nacpat do nosu, ono pak pěkně brečí a když se pokusíš něco odsát stejně mi přišlo, že jsem moc neodsála.

Jinak si myslím, že co možná budeš, ale možná nebudeš potřebovat a můžeš dokoupit pozdějc a mimo to tyhle věci seženeš v každé lékarně:
odsávačka ( já jí teď budu prodávat, odsávat jde poměrně jednoduše i rukou, takže jsem jí nakonec vůbec nepoužila)
lahvička pro miminko, nedoporučuje se s ní dítě krmit, pro začátek ti poslouží i lžičkam, nebo ta injekční stříkačka a když budeš potřebovat, pošlel manžu do lékárny pro něco jednoduššího
chůvičky pokud bydlíš v bytě, stejně mimčo nikde samotné nenecháš a kdyby, uslyšíš je přes otevřené dveře, zatím jsme je taky ani jedou nepoužily
lehátko do vaničky - dnes se doporučuje koupat tak, že je miminko celé ponožené ve vodě včetně oušek, pro nejmenší miminka je úplně nejlepší koupací kyblíček, je to o dost dražší než lehátko, ale miminka se v něm koupou rádi
sterilizátor - pokud budeš normálně kojit, což myslím můžeš teď předpokládat 😉 tak ho taky nebudeš potřebovat
válečky - pokud nebudeš mít nějaký extrémně blinkací miminko nebo nějaký jiný problém (těch blinkacích zas tolik není, v mém okolí je to snad 1-2 miminka, která blindí opravdu dost), tak je taky dost pravděpodobně nebudeš potřebovat, mimčo z počátku natočíš na bok a ono se ještě neumí převalit zpět a pozdějc už holt bude chtít ležet tak, jak mu to bude nejvíc pohodlné 🙂

No a pak bych si teda jako podporu možná předdomluvila nějakou porodní asistentku na návštěvy v šestinedělí. Je to docela příjemná věc mít komu zavolat, když si nevíš rady, ona člověka většinou hezky uklidní, popřípadě přijede, aby poradila s kojením nebo čímkoliv jiným, co maminka potřebuje. Jelikož jsi z Prahy, máš tady rozsáhlý výběr 🙂 Myslím, že investice to není až zas tak náročná, rozdíl od rad doktorky je ten, že ona má čas za tebou přijet, popovídat si s tebou o všem, protože je vlastně ve styku hlavně s novorozenci, přesně ví, která věc je naprosto normální a není třeba z ní vyšilovat 😀 a co by naopak mohl být problém a je třeba ho řešit s lékařem.

Tak přeju hezký porod a krásné miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru