Přivítání partnerem při příchodu z porodnice. Líbilo se?

ovecka85
28. led 2011

Milé maminky, zajímalo by mě, jaké bylo Vaše přivítání ze strany partnera při příchodu s miminkem z porodnice? Líbilo se Vám to? Měla jste jiné představy? Chtěla byste originální přivítání od partnera? A co nastávající maminky, jak si jej představují?

Pište prosím své názory pokud budete mít chuť a náladu....

korona
31. led 2011

@ovecka85 mne stacil domov, moje postel a koupelna a zadny privitani me nezajimalo.Hlavne bejt doma...

kammka
31. led 2011

hmm, tak my jsme přijely s malou do chaty, kde byl celkem binec, ale co se dalo dělat, museli jsme pár dní před porodem vzít dom dvě koťata ze stavby, a já pak rodila 10 dní před termínem, takže po příjezdu dom můj muž vzal ty kočky a rozvezl je zájemnců, protože ty tygry tam s miminkem nešlo mít... já mezitím po těch kočkách vytřela celou chatu, naštěstí jsem neměla nijak těžký porod... kytka nebyla, neměl ani kdy ji pořídit, byl celé dny na stavbě, chystal terén pro partu zedníků.. ti přijeli den po mém návratu z porodky a on jim byl k ruce, spolu s tchýní a tchánem ☹ ☹ večer se vracel dom totál grogy, takže na koupání jen koukal, spíš u toho usínal...a do toho tchýně...já bych teda byla úplně nejradši, kdyby tam nikdo krom nás tří nebyl, ale co se dalo dělat...večer se místo miminka spíše řešilo, co se na stavbě za ten den udělalo...jo a jako bonus, byli jsme bez funkční koupelny, neb to léto na chatě vyschla studna, takže sice koupelna byla, ale tam kýble s vodou a tu jsem si hřála na kamnech. během toho prvního týdne doma jsem byla několikrát blízko zhroucení, hlavně ta únava a malá ječela... další dítko už bude snad jednou do klidu, bez zedníků, bez tchýně... snad. doufám....buďte všechny rády za uklizený byt a kytku, u nás se to moc nepovedlo, díky mnoha okolnostem, ale já byla i tak ráda, že jsme šťastnými rodiči zdravé krásné holčičky, na nějaké slavobrány jsem neměla ani myšlenky....oba víme, že to nebylo ideální, ale malá nám dělá radost. a jednou to snad bude veselejší, i když nejdůležitější je vždycky to zdravé miminko, ne ty odměny... 😉

andelka
31. led 2011

No, když jsem zavolala manželovi, že nás za pár hodin pustí domů, tak reakce byla: " Už? a nemohli by si vás tam ještě nechat?" 😀
což vzhledem k tomu, že doma nebyla ani složená postýlka, komoda, kočárek, nic - úplně chápu. Naštěstí malej první den skoro celý prospal, takže jsme stihli základ připravit a pak všechno postupně. Tatínek si nás odvezl domů z porodnice - resp. jel s námi sanitkou, doma čekala moje mamka aby pomohla. Kytku jsem nedostala, vlastně žádný hmotný dar k narození prcka, docela mi satčilo, že byl manžel celou dobu porodu se mnou a nesekl sebou 🙂 a hlavně si pak vzal skoro 3 týdny dovolenou, protože jsem týden po porodu dostala šílené bolesti kyčle, nemohla jsem chodit, takže musel asistovat při všem, všechno zařizovat, všechny formality, nakupovat...a to bylo to nejhezčí 🙂

cikilik
31. led 2011

Manžel byl semnou chvíly před akutním císařem i potom mě přívítal už jako maminku.
Já na Jipce po porodu,on na Jipce u syna.
Navrát domů byl smutný,chlapeček musel zůstat v nemocnici,já furt brečela a první večer jsem skončila na pohotovosti-vynervovaná bez syna a do toho vysoký krevní tlak.
Druhý příchod domů byl krásný,sice jsme si přivezli 2 kilového trpaslíčka,ale byl zdravý!!!!!!!
Postýlka i monitor dechu nachystaný,dokonce koupil,vypral a vyžehlili miniaturní oblečení do porodnice.
Za syna jsem dostala řetízek s přívěškem 🙂)))

sophie1
1. únor 2011

Můj příjezd domů = totální výbuch hysterie. Měla jsem zánět v prsou, 40 horečky, hormony lítaly nahoru dolu, prostě děs stav, takže mi to, že doma není perfektně naklizeno přišlo jako konec světa 😀 . Manžel se chudák fakt snažil, ale chlap prostě ty drobnosti jaksi nevidí, takže nechápal moje výbuchy pláče když mi předával kytičku a krásné náušnice 🙂 . Byl z toho pak dlouho rozhozený, protože se na nás hrozně těšil a snažil se to doma přichystat jak nejlíp uměl a do toho mu přijede taková troska ukňouraná - teď už se tomu smějeme, ale tenkrát i kdybych dostala kytici 100 růží a přijel by zahrát smyčcový kvartet, stejně bych to ořvala 😀 .

kamusek
1. únor 2011

Náš příjezd domů byl perfektní. Řekla bych přesně podle mých představ. Manžel nás vyzvedl asi v 11hodin v porodnici, jeli jsme na chviličku ukázat malou jeho prarodičům a pak už domů. Doma na nás čekali už moji rodiče, od taťky jsem dostala kytici nádherných růží, na dveřích jsme měli balónky a nápis - VÍTEJTE DOMA! Od manžela jsem dostala taky velkou kytici, kde byl dokonce uvázaný i růžový dudlík a v krabičce ve tvaru kočárku na mě čekal zlatý prstýnek za Dominičku. Když mi to manžel předával, už jsem to nevydržela a i s malou v náručí brečela jako želva. Byla to nádhera...a ještě několik dní se o mě manžel i rodiče starali perfektně. Měla jsem se jako v bavlnce, nedělala jsem nic jiného než jenom kojila a starala se o malou, která je ale zlatá, takže to bylo v pohodě. Takže příjezd z porodnice byl super!

iluss
3. únor 2011

No tak můj příjezd z porodnice byl takový, že jsem hned po příjezdu domů šla uklízet po řemeslnících 😀 Pustili mě o pár dní dřív, než bylo původně v plánu (rodila jsem předčasně, tak jsem si tam měla nějakou dobu ještě pobýt, ale jelikož měli v porodnici plno, tak prouštěli maminy domů). Takže jsem manžovi volala, že už jsem propuštěna a ať si pro mě a pro malou přijede. No tak tam nechal řemeslníky a jel si pro mě, takže v tom fofru nestačil ani uklidit, ani koupit kytku.
Ale mě to bylo jedno, byla jsem moc ráda, že už jsem konečně doma! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru