Přivítání partnerem při příchodu z porodnice. Líbilo se?

ovecka85
28. led 2011

Milé maminky, zajímalo by mě, jaké bylo Vaše přivítání ze strany partnera při příchodu s miminkem z porodnice? Líbilo se Vám to? Měla jste jiné představy? Chtěla byste originální přivítání od partnera? A co nastávající maminky, jak si jej představují?

Pište prosím své názory pokud budete mít chuť a náladu....

ined77
28. led 2011

@ovecka85 🙂 ...mně se líbilo 🙂 .dostala jsem krásnou kytici, všude bylo pěkně uklizeno a manžel byl šťastný že už nás má oba doma 🙂 .
možná to není nějak originální, ale my jsme hlavně toužili po klidu ve kterém jsme se sžívali s naším chlapečkem 😵 .

blanka18
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristi
28. led 2011

u nas zadny moc velky nebylo, jen uklizeno a tak nejak vse pripraveno a to mi bohate stacilo, necekala jsem nejaky balonky nebo slavobrany 😀 😀 😀

selu
28. led 2011

u nas stejny jako u kristi, nic velkeho, jen uklizeno a pripraveno pro mimi, jak pro prvni holcicku tak pro druhou a to mi stacilo, byla jsem rada, ze jsem doma pohromade se svyma milackama 🙂

kjajule
28. led 2011

U nás taky nic extra nebylo dostala jsem kytku, pusu a bylo uklizeno. Nejkrásnejš bylo když jsme si po kojení poprvé lehli všichni do manželský postele a kochali se tím naším dokonalým uzlíčkem, to pro mě bylo to nejkrásnější 🙂

ja.na81
28. led 2011

hm, uklizeno bylo, dokonce i koupelna, z toho jsem mela radost nejvetsi 😀 Postylka pro mimi pripravena (meli jsem ji sestavenou v jednom pokoji a manzel ji pred nasim prichodem dom premistil do loznice 😉 )... velkou kytku mi prinesl uz do porodnice a prakticky celou dobu co jsem v porodce byla (2 dny), tam byl s nama a pak mel skoro 3 tydny dovcu, tak to bylo lepsi nez vsechny balonky a slavobrany, pak totiz varil a chodil nakupovat a tak 😀 😀

selu
28. led 2011

@ja.na81 jani presne tak, manzel mel dovcu sice "jenom" dva tydny u obou holek, ale to bylo pro me nejvetsi odmenou 🙂

terak
28. led 2011

Vzhledem k tomu, ze manzel byl cely den v praci, pak jel domu vyvencit psa, po ceste nekde uzmul kus zvance a jel za mnou do porodnice, kde byl obvykle tak do 22:00 ... tak jsem mu byla strasne vdecna, ze stihl aspon nakoupit a umyt nadobi 😉 Jinak nevim teda, co by mel pripravovat... jak tu pisou holky, ze byl pripraveny pokojicek a ze bylo uklizeno, tak to jsem mela nachystane uz pred odchodem do porodnice. Jeste jsem stihla povesit pradlo a to uz jsem mela kontrakce asi po peti minutach. Takze jenom zachoval poradek 😀 😀 😀 😀

ined77
28. led 2011

@ja.na81 🙂
@selu 🙂 ...tak s tou dovčou to věřím..to bych také brala 🙂 ...my jsme měli tatínka bohužel doma jen 2 dny 😒 .ale už jsme zvyklí 😅 .

tetes1
28. led 2011

Já ležela tři měsíce před porodem v nemocnici,takže jsme dorazili po porodu a bylo vymalováno,vyprány a vyžehleny dětské oblečky,naskládané ve skříňkách manžel to všechno zvládnul.....ani nevím,jak moc a jestli bylo uklizeno já se tak strašně těšila domů,že mi to bylo úplně jedno.Kytku jsem dostala jak v porodnici,tak doma,ale stejně byl prostě nejvíc ten pocit rodiny a domova.

jajinka80
28. led 2011

U nás to bylo jako u terak. Přes den byl manžel v práci, odpoledne s náma v porodnici, takže nic speciálně nachystaného ani naklizeného nebylo. Dovolenou měl tři dny a stejně pořád seděl u počítače a řešil pracovní věci🙂. Popravdě řečeno jsem ho doma ani k ničemu nepotřebovala, stačilo to až večer na koupání a v noci na hojdání při řevu🙂. Překvapuje mě, že jste dostaly kytku v porodnici, to my jsme to měli zakázané. 😲
Teď očekávám to, že bude manžel se synem doma, že až se vrátím byt bude jakžtakž pohromadě a starší dítě naživu a nakrmené🙂

sonije
28. led 2011

Tak mě by ani nenapdalo, že by měl něco chystat, Adíka jsem přenášela, takže jsem před nástupem do nemocnice všechno udělala, už v porodce dostal Adík dárek, doma jsem dostala prstýnek. U Míši to bylo to samý, ale z porodky jsme první jeli k tchyni, která nám uvařila. Pro mě bylo nejvíc,že mi vozil jídlo od jeho mámy a u druhýho mi pak vozil domů Adámka a taky jídlo, takže jsem se nemusela skoro o nic starat..

ruzenkas
28. led 2011

Jé, to je krásné téma. Já jsem teda zatím nepřišla z porodnice, ale po více jak dvou měsících z nemocnice. Manžel mi koupil kytičku, bylo uklizeno a měla jsem napsané přání "vítej doma". Až jednou přijedeme z porodnice, doufám, že se to jednou opravdu stane a doufám, že co nejdříve to půjde, tak budu mít asi to samé překvapení. Ono to moc potěší, ale hlavně že je člověk zase zpět doma - ve zdraví a v pořádku 🙂

lenkabu
29. led 2011

Bylo jakž takž uklizeno 😀 Podruhé už byla i kytka 😀 Nějak si muže neumím představit jak věší oslavné nápisy a girlandy 🙂

myscha
29. led 2011

Kytky jse dostala pokaždý už v porodnici, rudej koberec se nekonal 🙂
Akorát podruhý jsme šli domů hrozně brzo a nečekaně, doma byl děsnej binec, neodstrojenej stromek, takže místo lehára mě čekal úklid. Ale prostě to jen nestihli.

Mně akorát chyběl nějaký malý dárek, jsem se dočetla, že se dává něco zlatého, to by se mi líbilo, nějaký překvápko. Stačilo by úplně malinkatý, nejsem náročná... 🙂

crca
29. led 2011

Taky se u nás nic moc nekonalo,manžel byl teda s náma týden doma,ale stejně jsem ho po týdnu vyhodila už do práce protože jsem to zvládala sama a korunky se nám šiknou 😀 Já si pak koupila akorád parfém od Beckhamu 😅

k.jolanka
29. led 2011

během těhotenství jsme se stěhovali a můj muž dělal všechno na poslední chvíli, pokoj vymaloval těsně před tím, než jsem šla do porodky..když už jsem v ní ležela, tak měl za úkol pokoj připravit, dojet koupit manželskou postel-už jsme jí měli vybranou takže stačilo pro ní zajet, dojet ke strýci pro dětskou postýlku,povléct matraci pro miminko, v pokoji poklidit a vlastně v celém bytě uklidit, všude byly štětce barvy a další krámy...jenže tak vehementně zapíjel syna, že byl druhý den naprosto nepoužitelný a když jsem mu volala radostí bez sebe čtvrtý den, že si pro nás může konečně přijet, tak jsem se dočkala jen žděšeného " cože? už? takhle brzo?" s tchýní jeli ještě pro postýlku, přijel do porodnice pro mě totálně vynervovanej, že doma neni nic hotový, byl nepříjemnej a ještě u nás celý večer byla tchýně která prostě chtěla mermomocí všechno vygruntovat a lítala tam skoro do půlnoci s hadrem a se savem 😠 ...žádná kytka, možná tak pusa už na porodnim sále proběhla, ale přivítání bylo zklamáním 🙄

vernero
29. led 2011

@tetes1 ...máš, ale šikovného manžela, to u nás by to asi bylo stejně, jen by to za manžela asi udělal zbytek rodiny 😀

My jsme dostaly kytku už v porodnici, každá svoji 🙂 Jinak taťka za námi jezdil rovnou z práce každý den, měl to cca. 20 km, pak dalších 20 domů, takže nachystáno vše bylo než jsem šla do porodnice. Když nás manžel přivezl domů, čekala na nás celá rodina, byl uvařený oběd..

lura
29. led 2011

Já jsem se domů hrozně moc těšila, protože jsem byla z porodnice strašně zdrchaná a nevyspalá. Naše zlatíčko tam probrečelo celé noci a přes den mé chvilkové usnutí přerušil vždy příchod sestry s teploměrem, procesí lékařů apod. V době, kdy jsem byla v porodnici byl ještě navíc zákaz návštěv (chřipka). Po mých probdělých nocech strávených většinou konejšením malého na chodbě v županu, aby jsme co nejméně rušili ostatní maminky a miminka, byl můj příchod domů jako vysvobození 😉. Uf 😵, konečně doma!!!
Vím, že jsem se pořádně ještě ani nerozkoukala a už drnčel zvonek u dveří 😒. Jojo, příbuzenstvo a dokonce vyzbrojeno rouškami. Fakt jsem byla hotová. Všichni se fotili s malým - v rouškách (opravdu super fotky 🙄 ). Vypadalo to, jako by jsme měli doma sjezd lékařů a já jsem pak z toho dne nenašla ani jednu fotku, kde jsem s malým já ☹.
Takže trochu zklamání...

edibend
30. led 2011

Mám v živé paměti můj druhý příchod z porodnice . . rodina si myslela že jsem natolik zkušená že nepotřebuji ničí pomoc, a manžel ?. . . . kyselý až na půdu že mne pouští z porodnice v poledne a ne večer ( je přece v práci a kolegyně by to prý nepochopili -))) doma pěkný čurbes, prázdná lednička, st. dítě na kroužku . . . a manžel s líbezným úsměvem podotkl" tak si to doma užívejte" . .. a že jde zpátky do práce, asi si myslel že st. dítě bez problému vyzvednu s kočárkem ( 5 patro bez výtahu ) . . . .nejsem žádná fňukna ale tohle mne dostalo , bylo to dost surové !! , Přišlo mi to tak líto že jsem brečela jak želva a manžel jen překvapeně koukal , pak teda otráveně zavolal do práce že teda dnes už nepříjde že se vyskytly neočekávané problémy! Na své druhé šestinedělí fakt nezapomenu, od druhého dne nákupy, vaření , vyzvedávat kluka ze školy (1 třída) . . kočár nahoru dolů -(((((((((((((( byl to děs běs , krvácela jsem 11 týdnů !! Později jem se pokusila manželovi vysvětlit že teda jeho přístup byl přinejmenším neohleduplný ale myslím že to asi stejně nikdy nepochopil !

marrei
30. led 2011

Teda @edibend - to bylo hodně sobecký od manžela, s dovolením jsem přečetla tvůj příspěvek manželovi jako odstrašující případ 😖 Jinak já budu spokojená, tak jak píše @jajinka80 - pokud bude dítě nakrmené a naživu 😀 Přehánění typu balonky \ lampionky \ nápisy "Vítej nám synáčku" jsou proti mýmu gustu a připadají mi kýčovitý, ale každá jsme jiná povaha, že jo 😉

Jinak můj první příchod z porodnice byl taky ve znamení stěhování (klíče od bytu jsme dostali 15.5., rodila jsem 17.5., 21.5. přijeli stěhováci a 22.5. mě pouštěli z porodnice 😅 ), takže jsem byla vděčná, že v bytě teče teplá voda, fungují světla, je namontovaná kuchyňská linka, smontovaná postel a dětská postýlka, toť vše. Jinak všechno v banánových krabicích. Ale stačilo mi to a byla jsem ráda, manžel se fakt od porodu nezastavil 😉

kristi
30. led 2011

@edibend s prominutim to je fakt vul

lamarika
30. led 2011

Poprvé když jsem přišla z porodnice, tak doma bylo naklizeno. To mi stačilo. Sice byla prázdná lednička, ale to zpravila návštěva v obchodě 😉
Teď podruhé jsem ani nic neočekávala. Byla bych spokojená kdybych přišla domů a syn byl zdráv a v pořádku. Ale i teď bylo zase naklizeno, navaříno, vyžehlíno a vypráno (s tím pomohla babička). To pro mě bylo dostačující a byla jsem spokojená 😉 Jako bonus by zdravej syn, ketrýmu jsem očividně nijak extra nechyběla 😅 Manžel s námi byl týden doma-nedoma. Každý den jezdil na pár hodin do práce. Takže jsem se zaběhla opravdu rychle 😝
Nicméně mě teda mrzí, že jsem ani za jedno dítko nedostala ani kytičku ☹

edibend
30. led 2011

Nejhorší bylo že to všem v mé rodině přišlo naprosto normální. . . věty typu " s náma se taky nikdo nemazal a musely jsme fungovat" . . no ale já jsem nechtěla tolik, prostě jsem chtěla být tak trošku hájená , která ženská po porodu nechce. Občas čtu tady na diskusi jak si manželé berou dovolené, maminky a tchýně v prvních týdnech pomáhají a je mi to líto , dlouho jsem to nemohla překonat .Nestačí mi řeči typu " Ježiš co chceš, nemlátí tě , nosí domů peníze, nic ti vlastně nechybí -)) " Tenkrát chybělo , strašně moc !!

editah222
30. led 2011

Po návratu bylo uklizeno jako už dlouho ne (ke konci těhu jsem byla děsně líná), navařeno (tchýně se činila a vařila a vaří kdykoliv si řeknu 🙂 ) a čekala na mě hromada čokolády Lind (měla jsem těhu cukrovku) 😀 😀
Vyžehleno a vypráno bylo, protože to jsem zvládla ještě před porodem a tu trochu prádla co manžel za ty 2 týdny nadělala, jsem vyřešila během hodinky dvou.
Nakoupeno bylo, ale je fakt, že jsem manžela na nákup poslala já s dlouhým seznamem 🙂

Teď budu ráda když se vrátím z porodnice a bude doma jakž takž obyvatelno a starší holčička bude spokojená. Ale jsem si jistá, že můj manžel se bude opět snažit, abych byla spokojená.
On je takové moje zlatičko.

Po prvním porodu měl týden dovolenou a ted to plánujem stejně. Myslim si, že je to super nejen pro maminku, ale i pro tatinka. Aspon má čas se s miminkem začit kamaradit 🙂

@edibend to udělat můj muž tak mu, díky mé náladě po porodu, na stole přistane žádost o rozvod 😠

editah222
30. led 2011

@edibend asi mám fakt štěstí nejen na manžela, ale vůbec celou jeho i moji rodinu.

Celé šestinedělí jsem nevařila, obědy mi vařila tchýně a večere moje maminka. Stejně tak jako jsem nežehlila věci pro miminko - opět zařídila moje mamka. A taky jsem se mohla prospat přes den, protože tchýně je aktivní vozič kočárku. 🙂

edibend
30. led 2011

editah222. . no taky mne to napadlo, jenže tím bych si v té situaci moc nepomohla, pak to nějak vyšumělo ale zůstává to někde vzadu pečlivě uložené. Srandovní byla situace když mi můj manžel líčil jak šéfové vynosí vody do patra aby se s tím prý netahala -))))) nejsem hysterické povahy ale ten hrnek co jsem po něm hodila ho praštil parádně-))))))))))), asi to pomohlo, omluvil se a už to nikdy na mne nezkusil . . . s jeho přibývajícím věkem a příklady našich přátel (jak to chodí s péčí o manželku po porodu ) má máslo na hlavě !

sofieanna
30. led 2011

můj přítel byl celou dobu semnou v nemocnici, spal tam... 🙂

breberka
30. led 2011

u nás noc extra, ale bylo uklizeno a manžel byl rád, že jsme oba doma. Za syna jsem dostala zlatý řetízek s přívěskem, ale ten mi dal už v porodnici. Hodně se mi pak snažil pomáhat a rodina taky, takže za mě spokojenost.

weri1
30. led 2011

Nepotřebovala jsem žádné přivítání, ani obyč, ani originální. Manžel byl se mnou u porodu i v 1. době porodní, každý den pak za mnou chodil, pak si nás odvezl a já byla ráda, že jsem ráda, co víc potřebuješ???a dovolenou si nemohl vzít, dělá sám na sebe a z něčeho živí musíme být. Mě stačilo, že se věnoval malýmu přes den a že uklízel...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru