Proč mívám podivné sny po porodu?

bubbly
4. říj 2011

Ahoj vsichni, chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenost s podivnimy sny po narozeni ditete. Mam 3 mes. dcerku, jsem stastna jak v nove roli maminky, tak ve vztahu, posledni dobou ale mivam hodne casto velmi zive sny o umrtich me, male nebo blizkych clenech rodiny. Nevite proc se mi to muze zdat? Nepiste ze potrebuju ke cvokari, to vim uz davno 😀

veruska007
4. říj 2011

Ja to mela v tehotenstvi, strasne zive sny o nestestich blizkych. Jsem se budila totalne propocena.

luii
4. říj 2011

Možná to bude narušením spánkové architektury. Prostě změna spánkového rytmu, chodíte později spát, v noci se budíte, protože vstáváte k dceři. Ráno vstáváte dřív. Možná si občas přes den odpočinete. Máte rozházený režim, všechno je jinak a může to být právě na úkor té fáze spánku, která je zodpovědná za sny. Podvědomí do toho asi pouští tu tématiku dítěte, možná se o něj trošku bojíte, aby se jí něco nestalo a výsledek je tento. Pokud se po noci cítíte odpočinutá, tak problém není a věřím, že i ty sny přejdou.

takyja
4. říj 2011

Hlásím taky katastrofické sny a pak živé sny jakoby z jiné reality... Důvod neznám, ale začalo to v těhotenství a už neskončilo.

gabinicee
4. říj 2011

ahoj taky mám občas takové sny ale myslím si že mám i dobrý snář a podle mě je to tvůj přehnaný strach jak o miminko tak o své blízké prostě jsi v nové roly v životě a tak se ti to odráží ve snech a pro tvou útěchu v tom snáři se píše že pokud se ti ve snu zdá o někom že zemřel znamená to že bude dlouho žít tak že bud v klidu a dál klidně spi sny se časem určitě změní sen je vžy obrazem toho co cítíš . Přeju krásný sny 😉

kesurka
6. říj 2011

já jě měla taky, žeprý se tak podvědomí vyrovnává s novou rolí..ten strach o to maličké..vracívají se, ale už nejsou tak hrozivé..

j.kriv
7. říj 2011

Taky je mívám, už od těhu s malou, většinou jsou i hodně reálné 😒 taky myslím, že je to zvýšeným strachem o budoucnost, dítě, rodinu atd... ale přestat by mohly... 😅

monika1980
10. říj 2011

Taky jsem po porodu měla tak cca 5 měsíců děsné sny. Teď je to už ale zase v normálu.

kacikaci
29. led 2012

taky jsem měla po porodu zlé sny, u mě to bylo asi následkem špatného zážitku s porodem, trvalo to celé šestinedělí a kousek, naštěstí už se to srovnalo..

mates22
29. led 2012

těhotenství a porod je záhul na psychiku, navíc se mění spánkový režim a nastupuje pocit odpovědnosti za to maličké...a to se prostě do snů promítne. Taky mívám, občas ještě i teď, někdy i přes den mám takový divný pocit, najednou mě napadne, co všechno by se mohlo stát..... ale už se to lepší, s dcerou do odeznělo tak nějak do dvou let

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru