Proč tolik hubnu? Vážim o 7 kg míň než před porodem

lenulinka00
4. kvě 2011

Když jsem otěhotněla vážila jsem 60kg, rodila jsem s 66kg. Teď plně kojím a vážím 53kg je to normální? Malýmu je 6 týdnu a přibírá pěkně.

mami29
4. kvě 2011

Zkus vic jist malej te nejak moc "vysava". At mas na nej vubec silu. 😉

milejdy
4. kvě 2011

jé,to buď jenom ráda...co já bych za to dala!Ale já už mám druhé mimi,u toho jsem začala na vyšší váze 71kg a nabrala jsem 15kg,11kg mám dole a už skoro měsíc nekojím. Předtím to šlo taky rychle dolů u kojení. Teď u UM ta kila sama dolů nejdou... ☹

benjik
4. kvě 2011

@lenulinka00 si můžeme podat ruce,měla jsem to podobně,malá mě prostě vycucla ty kila. Doted jí kojím dvakrát denně a váhu mám stabilní na 52kg.

denousek
4. kvě 2011

šťastná to žena.. 😀 😉

jajapaja23
4. kvě 2011

@lenulinka00 Ještě nemám po porodu, tak nemůžu radit, ale o 7 kg méně než před otěhotněním mi přijde dost...zkus opravdu pořádně jíst, ať z toho nemáš něj. problémy! 😒 Já mám zatím nahoře jen pár kilo, ale začínala jsem s 66 kg, s kt. ty jsi porodila, to je mazec 😉

kikimaruska
4. kvě 2011

Měla sem to podobně...do toho ještě nějaké ty rodinné problémy a stresy...malému jsem odsávala co 2 hodinky mlíčko, skoro sem se nezastavila a popravdě pomalu neměla čas se ani najíst... 😝 .Když jsem pak padla skoro vysílením, začala sem jezdit s malým na víkend k rodičům a mamka mě začala vykrmovat 😅 😀 . Je fakt, že jsem sice hodně pila, i kojící čaje atp, ale to sem se musela nutit a s tím jídlem to teda bylo nic moc 😅 😕 ...určitě zkus víc jíst. Já se teda na svoji váhu vlastní a dokonce i 2kg navíc dostala až ted ve 3 letech malýho...kdy zas přebírám kalhoty... 🙂

brendda
4. kvě 2011

Na tvým místě bych si nechala zkontrolovat štítnou žlázu.Ubytek váhy je hrozně velkej v tak krátkým časovým rozmezí.
Každá z nás by si sice přála takhle rychle a krásně zhubnout,ale.....
Možná o nic nejde a malej tě opravdu třeba jen hodně vysává,málo spánku,kolotoč kolem miminka,nepravidelná strava....ale možná jde o nějakou poruchu.Ta štítná žláza je parchant a když funguje špatně(což se hodně často objeví poprvé v těhotenství či po porodu)může nadělat pěknou paseku!

fiallinka
4. kvě 2011

no, já myslím, že to ještě normální je, někdo to tak má - ty jsi málo nabrala, takže ty úbytku jdou teď do mínusu a asi to tak ještě chvíli potrvá, navíc kojení je ohromný výdej energie, to vstávání taky. Pokud by to trvalo dlouho nebo to bylo extrémní, k doktorovi bych zašla, ale zatím se mi to jeví normální

prezdivkos
4. kvě 2011

Tak já to měla a mám stejně, před otěhotněním jsem měla 58 kg, přibrala jsem cca 12kg a hned po porodu byla na své váze, kojila jsem 13 měsíců a doted mám 53 kg.. a to jím jak blázen. Mně to teda moc nevadí, jen okolí mi říká, že jsem nějak moc hubená.. 😉

kebule82
5. kvě 2011

Taky jsem to tak měla - před otěhotněním 63 kg, nabrala jsem 10 kg a po porodu shodila 18 kg 😕 takže teď jsem na 55 kg a nestěžuju si 🙂 a jím taky hodně a často, a taky celkem dost sladké, to jsem nikdy tolik nejedla. Říká se, že někomu se po porodu změní metabolismus, tak uvidíš. Každopádně, když by jsi hubla pořád, tak bych asi zašla k dr...

karol84
5. kvě 2011

ahoj, jsme na tom podobně; na konci těhotenství jsem měla +8 kg, týden po porodu jsem byla na své váze, za další týden - 1kg, pak další úbytek a tak pořád dál. a to docela dost jím - jen mě to kojení, nespaní, neustálá "pohotovost" a mnohakilometrové procházky vyčerpávají a kila jdou dolů sama. věřím, že se to časem ustálí. a štítnou žlázu mi sledují a výsledky jsou v normě, takže bych se zatím moc neznepokojovala

k.jolanka
5. kvě 2011

byla jsem na tom úplně stejně, neboj až přestaneš kojit, tak to zas nabereš 😀 s kojením jako první odchází z těla ven tuky, navíc toho hodně člověk ani nemůže aby nebolelo prcky bříško, nebo se najíst ani moc nestíhá, kolem dětí je fakt lítání...je to všechno se vším, já přestala kojit v roce, celou dobu jsem jedla sladký jak zjednaná, ale měla jsem o 5 kg méně, jak před těhotenstvím a teď se pomalu už nevejdu ani do kalhot.. 😅

romana29
6. kvě 2011

Dovolím si tvrdit, že je to úplně normální - v šesti týdnech jsem byla taky o 20 kg lehčí než při porodu, bohužel jsem je už dááávno nabrala zpátky 😀

gerina
12. kvě 2011

Ahoj, u prvního mimča jsem na tom byla podobně, do dvou měsíců jsem měla 20kg dole...bohužel u mě se prokázala právě porucha štítné žlázy, která se projevila poprvé po porodu.. ale nemusí být.. kamarádka taky kojí už přes rok a je kost a kůže.. myslím, že kojení může za dost. 🙂

nerreidda
12. kvě 2011

závidím tenhle stav .. :D

evca82
12. kvě 2011

Ja myslim, ze to je normalni.......ja jsem rodila s 60kg vychozi vaha 54 a dostala jsem se i na 49, byla jsem fakt mooc az se me to nelibilo.....za to mala uz v 6tydnech mela 5,5 kg 😀 jez hodne jogurty, tvarohy....nekdo to tak holt ma, ale zase porad hubnout min a min by jsi nemela......

rozarka65
14. kvě 2011

Ahojky, nevím, jak to bude teď, ale u prvního dítka....výchozí váha 48 a před porodem skoro 70kg...rodila jsem bohužel císařem,takže břicho bylo hned pryč (no ani před tím moc velké nebylo)...během šestinedělí jsem to shodila asi na 55kg a pak to šlo i dál dolů...došlo to až na 46kg....ale to bylo kojením....ještě stále trochu kojím...ale v současné době už mám zas 14kg navrch....snad i po druhé to půjde takhle lehce dolů....🙂

kalo
14. kvě 2011

Mě šlo během kojení taky 10 kg dolů...a když jsem po skončení začala brát antikoncepci, tak se váha zastavila a zpět jsem to už nenabrala. (pozn.moje váha se zastavila na 43kg 😠 😠 )

paolin
14. kvě 2011

tak u mě taky. u obou těhu +/- 63kg před porodem, během několika týdnů 48kg 😒 u druhého jsem ale zavčas začala malýmu přidávat UM. jinak oba kojení, první syn pil co hodinu a půl...nějak záviděníhodné mi to tedy nepříjde, protože jsem díky tomu byla slabá, často nemocná a pořád jsem slyšela "ty jsi tak stráášně hubená" 😝 už jsem na takový řeči alergická... 😉 raději pár kilo navrch, které potom můžu přirozeně shodit sportem.

varecka246
24. srp 2018

Měla jsem to podobně-před druhým tehu 52kg, rodit jsem šla asi s 61 kg, rok jsem kojila a váha klesla až na 47 kg(byla jsem úplně vysilena a unavená) jakmile jsem přestala kojit nabrala jsem zase na 52 kg a v pohodě a zase plno energie

hanka_12345
24. srp 2018

ja za 10 mesicu zhubla 15 kg a mam o 7kg mene nez kdyz jsem otehotnela, citim se skvele ale davam si uz na to bacha, aby to neslo nak moc hodne dolu jeste

sunnyy30
24. srp 2018

také jsem to tak měla,...7 kg dole při kojení než před začátkem těhotenství,kdoví jestli to u mě nebylo právě tou štítnou žlázlou ,jak píše @brendda ,protože se mi pak rozjela,po této zkušenosti bych jí také nechala zkontrolovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru