Procházky s kočárkem. Za jak dlouho po císařském řezu?

evcasol
27. únor 2012

ahoj,
chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po císařském řezu jste mohli jít na delší procházku s mimčem? ja jsem 3 týdny po císaři a hrozně ráda bych šla s mimčem někam ven. bohužel ujdu jen pár desítek metrů a jizva začne pěkně bolet. když jsem doma, tak mě už jizva vůbec nebolí, jen když třeba mimčo dlouho chovám.

johanka111
27. únor 2012

Chodit na delší procházky už můžeš. Já šla 5. den už asi 2km. Pomalu. Trochu mě to bolelo, ale ne zase moc. Podle mě, čím dřív se začneš pohybovat, tím dříve tě to přestane i bolet. Samozřejmě, že pokud by tě to hodně bolelo a nemáš jizvu moc zahojenou, tak spíš zkoušet pomalinku procházky kolem domu a přidávat si dle svých sil. 🙂

anka.
27. únor 2012

ahoj taky myslím, že můžeš na normální procházku (žádná vysokohorská turistika apod.) hned, chodili jsme hned po propuštění z porodnice...ale jestli Tě to bolí, tak bych to nijak nehrotila...kamarádka taky ze začátku vůbec nemohla
Ikdyž tři týdny mi už přijde celkem dost, nechceš se poradit s dr.? Taky podle toho, jak moc Tě to bolí...cítit to budeš ještě pěkně dlouho, ale velká bolest by to podle mě být neměla.

diviska
27. únor 2012

@evcasol ahoj, já jsem po císařském řezu i nosila na šátku, vždy jen chviličku, ale děsně jsem se na to těšila. Na prochajdy jsem chodila pořád, jen jsem si pořád musela sedat. Po 3 týdnech ale už by tě to tak moc asi bolet nemělo..co ti na to řekla doktorka?

reruna
27. únor 2012

@evcasol já jsem chodila na procházky hned po propuštění z porodnice, ze začátku krátičké, postupně delší, po 3 týdnech bys měla hodinovou procházku zvládnout v pohodě, ale samozřejmě záleží na každém, rozhodně se nepřepínej, kromě procházky musíš zvládnout ještě celodenní péči o děťátko, neboj, bude to jen lepší a lepší.

lamarika
27. únor 2012

Ahoj po obou následující den co nás pustili z porodnice. Po prvním CR mě jizva taky bolela strašně dlouho 😔 Ale donutila jsem se to trošku ignorovat a snažit se to rozchodit. Neběhala jsem žádný vysokohorský tůry, spíš po rovince 😉

helcas
27. únor 2012

já taky hnedka vozila kočár a chodila na procházky, ale vždycky záleží, jak se která maminka cítí, nic se nemá lámat přes koleno 🙂

ffiinnkkaa
27. únor 2012

Jdi kdy chceš a hlavně podle toho jak se cítíš, já šla až na konci šestinedělí, ale to jsem měla problém s jizvou..takže to je něco jiného 🙂

evcasol
autor
27. únor 2012

@ffiinnkkaa a jaky jsi mela problem s jizvou, jestli se muzu zeptat?

aajda
27. únor 2012

Tak já chodila hned jak nás pustili, tedy asi po týdnu... ale ze začátku jsem byla ráda, že jsem došla od zadního vchodu k přednímu... 3 týdny určitě jsem chodila jen kolem baráku, nebo kousíček od něj... tak nějak normálně na procházky jsem se vzmohla asi po 5 týdnech. Ale na delší až po 6i nedělí. Bolelo mě se narovnat, dělala jsem takové slepičí krůčky. A z jizvy mi tekl "fuj" čůrkem, takže jsem nosila vložku přes jizvu, aby mi neprosákly gatě.

ikarkulka
27. únor 2012

@evcasol taky jsem chodila hned po propuštění z porodnice. zpočátku kratší procházky pomalejším tempem, za pár dní už jsem to neřešila vůbec.
ale pokud tě jizva bolí i po třech týdnech od operace, asi bych se objednala k doktorovi na kontrolu.

reruna
27. únor 2012

@aajda jéjda, ale to co popisuješ nebylo normální, z jizvy by nemělo nic téct... možná trošku po vytažení stehů...a ta bolest byla nejhorší první týden, pak už by to fakt mělo ustupovat, i když je mi jasné, že každý má ten práh bolesti jiný, někdo napíše že byl císař v pohodě, ale pro mě to byla nejhorší bolest v životě, kterou jsem zažila...no po 3 týdnech jsem si určitě ještě nemohla nijak vyskakovat, ale jizva se hojila pěkně a chodit už jsem mohla normálně, samozřejmě opravdu fit jsem si připadala až tak po 3 měsících od porodu...

evcasol
autor
27. únor 2012

No asi to zkonzultuji s doktorem a uvidim co mi rekne. jeste me napadlo, zda to nemuze byt tim, ze to byl akutni cisarsky rez. ale to je asi blbost, co?

romcovaklarka
27. únor 2012

@evcasol Ahoj, taky bych řekla, že by ses radši měla dojít ukázat k doktorovi, pro jistotu. Já jsem měla taky akutní sekci a chodila jsem s kočárkem pár dní po propuštění z porodnice, 6 dní po porodu jsem nosila malýho ve vajíčku z auta k doktorce, domů apod. Jizva trochu bolela při vstávání z postele, jinak nic dramatickýho. Jo teda ještě asi ve 3-4 týdnech jsem začala nosit v šátku a když jsem ho tam měla dýl, třeba 2 hodinky, tak mě pak druhý den taky jizva trochu bolela. Ale chodila jsem normálně v zásadě už po návratu z porodnice a to bylo 5. den po porodu. Jestli tě bolí tolik při chůzi ještě po 3 týdnech, tak si myslím, že kontrolou u doktora nic nezkazíš. Držím palce.

aajda
27. únor 2012

@evcasol Určitě k doktorovi jdi, tím opravdu nic nezkazíš, lepší než mít potom nějaké komplikace... jinak já měla taky akutní CS. A na pokoji jsem měla maminku taky po akutním a už druhý den chodila úplně v pohodě... Asi to prostě jak které tělo zvládne.

@reruna Já s tím byla u doktora, nebyl to hnis, jen prostě tekutina, řekl, že zanícené to není a ať to co nejvíce větrá... no což je taky rada, že... to z človka teče spodem, stará se o mimčo... 😀 Ale nakonec dobrý, dokonce bych řekla, že jizvičku mám krásnou...

reruna
27. únor 2012

@aajda tak to je zajímavé, ale tak hlavně že dr. to viděl... větrat je dobrá rada, já nosila na doma šaty a první měsíc jsem dokonce i na doma nosila ty síťované jednorázové kalhotky z lékárny....

aajda
27. únor 2012

@reruna Já taky 😀 A před porodem jsem si říkala, jaká je to hrůza, že to bude šílený si to povinně navléknout... 😀 Já nosila taky šaty, a když odešel manžel do práce tak jen tílko a síťovky 😀 No děs...

reruna
27. únor 2012

@aajda no šílený to bylo, ale je to za náma 🙂

ffiinnkkaa
27. únor 2012

@evcasol Rozjela se na dvou místech byl tam hnis..dostala jsem atb..ale po používání chlorophyllu se to pak zatáhlo samo 🙂

ffiinnkkaa
27. únor 2012

@evcasol Jinak mě to taky dlouho bolelo..podle mě by se to mělo za těch 6 týdnů upravit pokud by to bylo horší nebo bolelo tak pak bych šla k lékaři

evcasol
autor
28. únor 2012

Tak jsem dneska volala doktorovi a ten mi rekl, ze to je normalni. takze diky vsem za zkusenosti a nazory.

mrsblack
28. únor 2012

@evcasol já chodila hned po návratu z porodnice, ale je pravda, že jizva mě moc nebolela, běhala jsem do patra a dolů s prckem pořád. Takže asi podle svých sil a pocitů - řídila bych se tím, co ti říká tvoje tělo - dělám to, co mi dovolí, abych bolestí nebrečela. Pobolívat to asi může, ale ne tak, abys kvůli tomu nemohla udělat krok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru