První den po návratu z porodnice a otec zapíjí

ajiiik
24. zář 2013

Ahojky Vám všem,mám dotaz co si myslíte o tom, že by v den návratu z porodnice měl mít otec ,,zapíjení,,syna? zažila jste to některá? já ano , měla jsem jít původně domů z porodnice ve čtvrtek -rodila jsem komplikovaně v pondělí. A manžel neoficiálně zapíjel už v pondělí, ale protože máme široké příbuzenstvo, jak z mé tak jeho strany, rozhodl se se švagrovou, že se uspořádá velkolepé zapíjení i v sobotu , kde se sezvou všichni příbuzní ... tak to i bylo , vše naplánované na sobotu, kdy už jsem určitě měla být doma,jenže pak si švagrová usmyslela, že je potřeba také pozvat manžela vrstevníky a taky tak trochu její a , že se prý bude slavit i v pátek s omladinou, manžel se mě jen tak mezi řečí v porodnici někdy ve středu zeptal jestli by to vadilo, ja blbá řekla , že sobota není problém , pátek no nevím , protože jsme oba tak nějak mysleli, že půjdu domu už ve čtvrtek...zkrátím to, prostě jsme šla až v pátek, manžel mě celou zbídačenou porodem dovezl domu, měla jsem u sebe i stříkačku s nějakým tím ,,čicháním,, abych se rozkojila, předal kytku, koupil výživu- musela jsem malého přikrmovat, protože mléko téměř neteklo , a někdy kolem 15 hod mi řekl, že musí jet aby to všechno připravil na tu jejich oslavu, byla jsem zklamaná ,hlavně poslední měsíc jsme si pořád špitali jak se těšíme až bude prcek na světě a budeme poprvé všichni pohromadě doma...a teď ujel slavit, prý musí - slíbil to švagrové a ostatním... kdyby něco mám mobil a když zavolám nechá se přivézt zpět... bohužel to nedodržel, já někdy kolem sedmé začala strašně krvácet a potřebovala pomoc tak jsem mu zavolala, prý , že jo , že přijede, ale po dalších dvou hodinách, kdy nedorazil a volala jsem zase, že prý dojede, takhle mě ,,krmil,, další tři hodiny než mi došlo, že je parta opilců pro něho důležitější než já..smutné je , že ho v tom podpořila i jeho rodina, která mi do té doby přišla celkem fajn...druhý den byla oficiální oslava se všemi příbuznými, musela jsem přijet i já ukázat ,alespoň na chvilku malého, moje mamka s tím moc nesouhlasila, ale nechala se zbytkem ukecat a tak jsem se ráno ztrápená nejen zklamáním z manžela ,ale i tak vším trmácela autem 20km a předstírala, že je vše ok, ikdyž jsem cítila, že za to co mi manžel provedl ho nenávidím, sice se mi ráno omluvil, prý nevěřil, že je tak nutné aby byl semnou doma a aby kvuli tomu otravoval někoho s odvozem ,ale že si to nehodlá do konce života vyčítat, dodneška a to je to už šest let to nosím v sobě, to jak mě hned první noc zklamal,měla jsem z toho pak i deprese,ale dělal, že je to moje chyba, máte někdo podobnou zkušenost?s manželem žiju dál,ale tu noc něco ve mě umřelo, normálně v životě to s ním celkem jde,ale tahle bolest žije pořád semnou... Dávám to sem i jako varování pro druhé maminy aby se třeba nenechaly zblbnout jako já....

leni78
24. zář 2013

Já jsem doma vymezila pravidlo. Neptej se me, jestli někam můžeš, jestli te pustím. Nechci to poslouchat. Ty sám musíš vědět, ze jsi rodič malýho dítěte, stejně jako ja. Sám si odpovez, jestli je dobrý nápad to, nebo to. V případě toho, ze by po porodu odjel od novorozence a nereagoval na me prosby, ze krvacim, to by bylo hodně velké dusno. To samé zanedbání péče, jedna jste tady psala ze otec dítěti pretopil místnost a otevřel na něj okno, ze si stěžoval, ze se nevyspi, to vsechno bych brala jako selhání jeho jako zákonného zástupce. Holky nenechte se vmanipulovat do pocitu, ze vy jste ty co zodpovidate a otec ma dite jen jako hračku.

aneta0707
24. zář 2013

@romcovaklarka presne tak, to by samozdrejme nastvalo i me, ale kdyz vidi ze nejede, tak nebudu doma brecet a cekat nez vykrvacim. prave ze druhy den sla na tu oslavu, tak me to utvrdilo v tom, ze to nebylo vazny a byla to (podle me) jen snaha dostat ho domu.
podle toho, co tady spousta lidi pise jsme jiny. cekala sem, kdy se nekdo ozve, ze sem necitelna.
navic pani pise, ze jinak je ve vztahu vsechno v poradku. jedno opomenuti se da prejit...

ajiiik
autor
24. zář 2013

@aneta0707 no jo jsi velka sikovna holka umis vzit telefon a zavolat sanitku....co k tomu napsat???rozepisovat se, ze bych byla radsi abych ji nevolala a neresila co honem s miminem atd,kdyz staci aby nekdo prijel a pomohl...kazdopadne dekuji za reakci ,ale kdo jednou rad z nemocnice vypadne tak tam hned nechce zpet a obvzlast kdyz vi, ze staci trochu pomoci,ale jak pises - asi uz jsi moc samostatna a vidis veci jinak.... taky jsem rada samostatna,ale kdyz muzu tak rada druhemu, ktery je vyrazen z provozu pomuzu a kdyz dam nekomu sve slovo tak obvzlast a na urcite veci podle me maji byt dva a proto me tak stvala ta zrada, a protoze jsem byla ,,poprosena,, abych to tu jako odstrasujici pripad zverejnila, tak jsem to udelala

sabuse1
24. zář 2013

@ajiiik: chápu,že tě tímhle asi hodně naštval, jak už tady padlo, oslavy bych asi neřešila, ale to,že nepřijel když jste byli domluvení to bych mu taky omlátila o hlavu, každopádně pokud od té doby funguje bez problémů asi bych to po šesti letech nechala už být, každý občas udělá nějakou chybu a měl by dostat šanci jí napravit....možná by stačilo si to vyříkat a pročistit vzduch...
Můj manžel tedy po prvním porodu zapíjel asi na 3x a jen díky tomu,že jsem porodila v úterý, v pátek byl sváte a pouštěli nás v sobotu to stihl dokud jsem byla v porodnici, u syna už ne, pustili nás ve čtvrtek, v sobotu ráno sbalil dceru a odjel zapíjet na chalupu a upřímně řečeno byla jsem i ráda, doma byl neskutečnej klid a já už se v sobotu odpoledne kopala do zadku protože mladej pořád spal🙂 Ale poprvé to člověk asi řeší daleko víc, navíc se s miminkem teprve seznamuje a mlátěj s ním hormony...

zuny
24. zář 2013

@ajiiik manžel se opil v den, kdy jsem porodila a u obou dětí jsme děti "zapíjeli" společně. První dítě po třech týdnech jsme pozvali příbuzné, já jsem tam s malým byla asi do 11hod, pak jsem šla domů a podruhé jsme to měli doma v garáži asi taky po týdnu, to jsem taky vydržela do 11hod, pak jsem šla normálně spát a oni zapíjeli do rána. Protože jsme zapíjeli společně (já tedy ne), tak to bylo pěkné si pozvat lidi a bavit se s nima.
Manžel mě ale kolikrát zklamal, když jsme někam šli (bez dětí) a on se bavil s kamarády a ne se mnou a já chtěla jít domů, on ne.....nebo šel sám a já musela zůstat doma s dětmi...kvůli tomu jsme se kolikrát chytli, ale že bych pořád na to musela myslet a vyčítat mu to, to ne. Prostě chlapům to nedojde. Když jsem porodila prvního syna, manžel mě v sobotu dovezl z porodnice a v pondělí musel na 3 týdny odjet pryč za prací, bylo mi hrozně, první dítě, na všechno sama, brečela jsem.Toto je samozřejmě jiná situace, ale chlapi si tohle neuvědomujou, neví, jaká je to zodpovědnost nebo prostě spoléhají na ženskou, že si poradí, jsou prostě v tomto "svobodnější" 😉

teeerez
24. zář 2013

@aneta0707 to je ale vazne priserny argument, sorry. Udelala ti ajiiik neco, ze se do ni tak navazis? Je super, ze si spokojena s tim, ze od manzela nic necekas a plne o nej pecujes, ale nemusi to tak snad mi kazdy, ne? Byla doma prvni den po porodu, s prvnim ditetem, mela toho dost a zacala krvacet. Ne, nemuselo to byt vubec vazne a asi ani nebylo, ale stejne jako kazda jina prvorodicka mela vcelku prirozene pravo mit strach a touzit po podpore manzela a druheho rodice toho ditete co doba bylo. Myslela si, ze to zvladne, nezvladla, bala se, zavolala mu dle dohody a on se na ni s prominutim vys... Nejde o to, ze byl chlastat, cert to vem. To mu jiste kazda zenska rada dopreje, ale o tu ztratu duvery,ze ho potrebovala a on tam nebyl.

A jen pro doplneni k tomu volani sanitky a jak to umi preci kazdy - jsem fakt hodne samostatna, nikdo o me nepecuje, ale v dospelosti jsem dostala silny asmaticky zachvat. Prvni v zivote, kdyz mi doslo co se deje a ze jsem vcelku v loji, zacala jsem volat zachranku - svanda, jak jsem nedychala tak jsem strasne zpanikarila a nedokazala jsem si vzpomenou na adresu soucasneho bydliste, stale se mi vybavovala jen stara adresa. Takze ten samozrejmy a snadny ukol zavolat si sanitku nedokazala udelat. Zachranil me manzel, kteremu jsem zasipala do telefonu nebo nearkulovatelneho a sanitku mi zavolal on.

ajiiik
autor
24. zář 2013

@teeerez diky

michaela_2
24. zář 2013

@ajiiik Tak musím reagovat na to ,,obletování v těhotenství'' - když už se tady ti chlapi tak krásně drbou 😀 . Protože to právě v prvním těhotenství strašně mrzelo mě, že manžel který je vůči mě pozorný hodně a miminko si moc přál, tak zrovna těhotenství nijak neprožíval. Neměl zájem o to jít na ultrazvuk, nesahal na bříško, nic........jen se vždy ptal jestli je malá v pořádku a mrzelo ho, když třeba viděl, že je mi špatně. Jelikož je to vážně ten typ chlapa, co se chová k partnerce moc hezky, tak jsem tak nějak automaticky předpokládala, že bude zároveň jeden z těch tatínků, kteří těhotenství prožívají spolu s maminkou. No obrečela jsem to několikrát 😝 měla jsem i strach, jak se bude chovat po porodu...............Od okamžiku kdy se malá narodila a on ji poprvé uviděl, byl celý její 🙂. Navzdory mým obavám, že k miminku moc nebude, ji od začátku koupal, přebaloval nebo jen tak choval...........

No a ke tvému problému, mě by tohle taky vadilo. Manžel malou zapil nadvakrát, v době co jsem ještě byla v porodnici. Asi by mi nevadila nějaká jeho další oslava, kdyby třeba nějací kamarádi na ty první nemohli, ale až tak o dva nebo tři týdny později. V těch prvních dnech jsem byla moc ráda, když přišel večer z práce a byli jsme spolu, protože jsem ze všeho byla pěkně vyjukaná a moje mamka mohla přijet jen na první dva dny. Jako zvládne se to, to je jasné, ale podle mě by tatínkové měli zapíjet buďto hned a nebo to odložit za nějakou dobu, až se to doma trošičku ,,ustálí'' 🙂.
Souhlasím ale s tím, že jsi to měla na rovinu říct, protože chlapům některé věci fakt nedocházejí. My čekáme za měsíc druhé miminko - a už teď jsem dopředu domluvila, že zatímco budu s malým v porodnici, tak starší si vezme k sobě babička, aby mohl manžel našeho chlapečka zapít jak se mu bude chtít 😎. A tak nějak teda počítám s tím, že to stihne, stejně jako u dcery 😀

aneta0707
24. zář 2013

@teeerez nenavazim se, chtela nazory ostatnich. politujte ji samy. a s tou sanitkou - ty si nedychala, to je neco jinyho

uztotakbude
24. zář 2013

@aneta0707 Když je zle mne, tak taky prvně volám manžela. To není o samostatnosti, to je o "v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví". A můj manžel to ví a věděl to, i když jsme ještě nebyli svoji. A chlapa, který si myslí, že jeho povinnost začíná a končí u toho, že jde do práce a vydělá peníze, bych nechtěla. To neber jako kritiku, je to vaše věc a když ti to tak vyhovuje, tak to tak měj. Ber to tak, že kdybychom chtěli, tak tě kritizujeme o sto šest, tak jako to děláš ty tady zakladatelce. Když neumíš říct nic pěkného, je lepší mlčet.

uztotakbude
24. zář 2013

@aneta0707 To je právě ten problém. Že ona nemůže vědět, že to nic není, protože je třeba prvorodička a bojí se. To, že to není tak vážné vědět nemohla. Kdyby to bylo vážné, bylo by prd platné, že si manžel myslel, že to nic není. On není doktor. A že to nic nebylo? Zaplať Pán Bůh za ty dary, ale je přece lepší mít někoho u sebe, pro případ, že ztratím dost krve a seknu s sebou, udělá se mi zle apod. Já nesoudím to, že on šel pít, i když u nás by to rozhodně tak nebylo. Ale soudím to, že on něco slíbí a pak to nedodrží a to jde o poměrně vážnou věc.

ajiiik
autor
24. zář 2013

@uztotakbude jen dodatek je dobre , ze se anet vyjadrila neni nutne psat jen souhlas to zas ne, proste to tak citi tak to tak napsala

uztotakbude
25. zář 2013

@ajiiik Ano, ať se vyjádří, to ano. Mne jde spíše o způsob, než o obsah.

anina32
25. zář 2013

Přečetla jsem celou diskuzi a chtěla bych k tomu říct dvě věci. Za 1. nepřijde mi chování autorčina manžela správné, taky by se mi to nelíbilo a chápu že tě to ranilo, tím víc že je to už šest let a pořád tě to tíži:( asi by bylo vážně dobré zkusit to spolu probrat, pokud jiné problémy nemáte, byla by škoda, aby to mezi vámi leželo. Za 2. Aneto je mi tě upřímně líto jakýho máš manžela, ale možná sis to tak zařídila sama. Můj manžel také jezdí kamionem a doma je jen o víkendech. O to víc se to ale snaží dohnat když přijede a věnuje se dětem jak to jenom jde. Zároveň mi i pomáhá v domácnosti, co je potřeba, protože není sobec a protože chce dát dětem příklad o správně fungující rodině. Můžeš si hrát na frajerku a honit si triko jak všechno zvládáš sama a vlastně ho nepotřebuješ, ale mě to přijde spíš k politování☹

vikca214
1. kvě 2018

Ty jo to je hrůza, to bych asi nezvládla tak dlouho dusit v sobě, my to máme vymyšlené tak, že rodina a nejbližší se dojedou podívat k nám na malou a jinak bude zapijeni malé až po 6ti neděli aby jsem se tam mohla ukázat i s malou a pak s ní půjdu domů a manžel ji zapijte s kamarády. Budeme bydlet než se dostaví barák u tchána a ten bude doma, takže kdyby cokoliv sama nebudu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru