První den po návratu z porodnice a otec zapíjí

ajiiik
24. zář 2013

Ahojky Vám všem,mám dotaz co si myslíte o tom, že by v den návratu z porodnice měl mít otec ,,zapíjení,,syna? zažila jste to některá? já ano , měla jsem jít původně domů z porodnice ve čtvrtek -rodila jsem komplikovaně v pondělí. A manžel neoficiálně zapíjel už v pondělí, ale protože máme široké příbuzenstvo, jak z mé tak jeho strany, rozhodl se se švagrovou, že se uspořádá velkolepé zapíjení i v sobotu , kde se sezvou všichni příbuzní ... tak to i bylo , vše naplánované na sobotu, kdy už jsem určitě měla být doma,jenže pak si švagrová usmyslela, že je potřeba také pozvat manžela vrstevníky a taky tak trochu její a , že se prý bude slavit i v pátek s omladinou, manžel se mě jen tak mezi řečí v porodnici někdy ve středu zeptal jestli by to vadilo, ja blbá řekla , že sobota není problém , pátek no nevím , protože jsme oba tak nějak mysleli, že půjdu domu už ve čtvrtek...zkrátím to, prostě jsme šla až v pátek, manžel mě celou zbídačenou porodem dovezl domu, měla jsem u sebe i stříkačku s nějakým tím ,,čicháním,, abych se rozkojila, předal kytku, koupil výživu- musela jsem malého přikrmovat, protože mléko téměř neteklo , a někdy kolem 15 hod mi řekl, že musí jet aby to všechno připravil na tu jejich oslavu, byla jsem zklamaná ,hlavně poslední měsíc jsme si pořád špitali jak se těšíme až bude prcek na světě a budeme poprvé všichni pohromadě doma...a teď ujel slavit, prý musí - slíbil to švagrové a ostatním... kdyby něco mám mobil a když zavolám nechá se přivézt zpět... bohužel to nedodržel, já někdy kolem sedmé začala strašně krvácet a potřebovala pomoc tak jsem mu zavolala, prý , že jo , že přijede, ale po dalších dvou hodinách, kdy nedorazil a volala jsem zase, že prý dojede, takhle mě ,,krmil,, další tři hodiny než mi došlo, že je parta opilců pro něho důležitější než já..smutné je , že ho v tom podpořila i jeho rodina, která mi do té doby přišla celkem fajn...druhý den byla oficiální oslava se všemi příbuznými, musela jsem přijet i já ukázat ,alespoň na chvilku malého, moje mamka s tím moc nesouhlasila, ale nechala se zbytkem ukecat a tak jsem se ráno ztrápená nejen zklamáním z manžela ,ale i tak vším trmácela autem 20km a předstírala, že je vše ok, ikdyž jsem cítila, že za to co mi manžel provedl ho nenávidím, sice se mi ráno omluvil, prý nevěřil, že je tak nutné aby byl semnou doma a aby kvuli tomu otravoval někoho s odvozem ,ale že si to nehodlá do konce života vyčítat, dodneška a to je to už šest let to nosím v sobě, to jak mě hned první noc zklamal,měla jsem z toho pak i deprese,ale dělal, že je to moje chyba, máte někdo podobnou zkušenost?s manželem žiju dál,ale tu noc něco ve mě umřelo, normálně v životě to s ním celkem jde,ale tahle bolest žije pořád semnou... Dávám to sem i jako varování pro druhé maminy aby se třeba nenechaly zblbnout jako já....

llluckaaa
24. zář 2013

Ne, takovou zkušenost nemám. Právo na zapití otec měl, ale musel to stihnout, dokud jsem byla v porodnici. Po porodu bych se rozhodně nikam s dítem v šestinedělí netrmácela a dítě bych ukazovala maximálně tak doktorovi 😝

ivular
24. zář 2013

@ajiiik To už je šest let stará příhoda? Tak po takové době už se to snad nějak vystříbřilo, ne? Já jsem v prvních dnech a týdnech po porodu měla taky spoustu věcí jinak, než jsem si původně představovala. A kdybych měla druhé, určitě bych si dávala pozor, aby to nedopadlo stejně. Ale na druhou stranu, i když jsou to v mém případě teprve 2 roky, tak už to tak neprožívám..

pejsanek
24. zář 2013

Já mám porod teprve před sebou, ale aby manžel zapíjel miminko v době, kdy já už budu doma by mi vadilo. Ať si klidně zapíjí, když budu v porodnici 😀

vespinka
24. zář 2013

To je mi líto, že si to po 6 letech stále neseš v sobě. Měli byste si s manželem udělat"černou hodinku" a vše mu říct. A hlavně odpustit. A také už nevyčítat, je to přece jen 6 let a ty jsi to měla řešit tehdy, dnes už je opravdu pozdě.
Můj přítel se "zřídil 🙂 po té co se malá narodila, když jsem byla ještě v porodnici. Přišel pak na návštěvu hned ráno, ten vypadal 😀 Ale mi to nevadilo, naopak, byla jsem ráda, že to oslavil. Pak jsme jeli spolu domů a už se ode mne nehnul. Návštěvy jsme odmítali, nikam jsme nejezdili. Tehdy jsi měla říct na rovinu, že to nezvládneš a nehrát si na hrdinku. Dnes jsi zkušenější a stejnou chybu neuděláš. Vyplatí se říct a řešit problém hned když vznikne, pak se to fakt blbě řeší. 😢

ajiiik
autor
24. zář 2013

@vespinka jojo presne je to moc dlouho,ale v nekde uvnitr to je , proto ani nechci dalsi dite, ....jinak ja mu to tenkrat rekla, ze chci aby byl doma, nez odjizdel,ale uz pry musel vse bylo ,,domluveno,, , neni to neco s cim se neda zit, ale tahle jeho zrada tam proste nekde uvnitr je, tak treba to nekomu bude slozit jako varovani a dekuji za komentare .-)

micha.bello
24. zář 2013

Ahojky, asi vím, jak se musíš cítit. Sice jsem rodila v pondělí, měli mě pustit v pátek domů, nakonec jsem z porodnice jela až následující pondělí, ale i tak chápu Tvé pocity. Manžel zapíjel dceru v pátek i v sobotu, kdy jsem ještě byla v porodnici. Ale měsíc po porodu se vdávala jeho dobrá kamarádka a my jsme se šli podívat k nim na zahradu na oslavu, šli jsme tam tuším kolem 3 odpoledne a já pak šla s malou Simonkou (tehdy měla měsíc) domů, protože se mi nevěnoval, byla jsem tam asi hodinu ale za tu hodinu si tam povídal s ostatníma a já pod vlivem všech těch hormonů jsem šla prostě domů. Pak mi to přišlo líto, protože tam byla i jeho bývalá partnerka, na kterou jsem stále ještě v té době žárlila a tak jsem mu napsala před 8 večer, kdy dovede starší Klárku. Přišel asi o půl hodiny později s tím, že tam chtěl ještě jít. I když budu asi sobec, tak jsem mu prostě řekla, že tam byl 4 hodiny a že ta akce tam bude až někdy do rána a protože už zapíjel, nevidím důvod, proč by měl zase pít a bavit se zatímco já jsem po porodu a nemůžu jít taky nikam abych se bavila. Takže zůstal doma se mnou. Asi by mu bylo blbé mě nechat brečící doma. Samozřejmě se moc nadšeně netvářil. Podle mě by si prostě člověk měl stanovit nějaké priority. Ta jeho kamarádka taky nebyla nadšená, že tam s nima nezůstal až do konce. Ale chtěla bych vidět ji, jak by skákala do stropu radostí, kdyby její manžel šel na posvatební veselici, kde by byla i jeho dlouholetá bývalá partnerka. Po porodu jsou ženy citlivé a na to by měl brát každý ohled. Navíc tam měla spoustu jiných lidí, tak nevím, proč z toho tehdy dělala takovou strašnou vědu.

ann_87
24. zář 2013

Já bych je s celým tím pitomým zapíjením poslala do háje všechny 😒

llluckaaa
24. zář 2013

@ajiiik A jinak souhlasím s @vespinka, zkus mu odpoustit. Je škoda toto nedorozumění v sobě živit a ničit si kvůli tomu vztah. Podle mě jsou chlapi v této oblasti dost nechápaví - jimi necloumají hormony, nemají za sebou náročný porod, bolesti, únavu, nevyspání a prostě jim nedojde, že doma jsou potřeba minimálně kvůli psychické podpoře. Co se toho týče, je lepší se domluvit včas a pak na tom trvat. Včas říct, co chci a co naopak nechci. Já manželovi zadala na doma úkoly, zatímco budu v porodnici. Měl naklidit, vyprat povlečení, nakoupit,... Oslavu měl povolenou, i doma mohli přespat kamarádi, ale po mém návratu musel být byt naklizený, vypráno a plná lednička. Já už se po 10 letech soužití nespoléhám na to, že manželovi něco dojde samo a bude odhadovat moje přání 😅

novynka
24. zář 2013

mě teda porod taky teprve čeká, manžel zapíjet bude, to jsem si jistá, a myslím že bych ho i k tomu sama donutila... já být otcem, taky se hned po porodu ztřískám :D ;) ale taky budu trvat na tom, ať to je v době mého pobytu v porodnici, pak ty první dny doma to nepřipadá v úvahu, to samý návštěvy příbuzenstva a tak... ale chtěla jsem říct i něco jinýho... rozumím autorce diskuze, že je z toho stále, i po 6 letech, zklamaná... já zas asi jen tak nezapomenu na první dny po svatbě... o svatební noci u nás spal pár kamarádů, s tím jsem ještě i souhlasila, to jsem si ale myslela, že budeme mít pro sebe klidnou novomanželskou neděli, nojo, jenže se to tak semlelo, že se mi můj drahý z toho všeho svatebního stresu v neděli tak opil, že ho kamarádi sotva hodili do postele a bylo po všem :/ musím říct, že jsem to strašně obrečela, on žehlil celé pondělí, kdy jsme ještě měli z práce volno, ale to už není ono... máme teprve rok po svatbě a je mi to pořád dost líto, přece jen svatební noc už mi nic nenahradí ;( ale co.... vrátit se to nedá, holt nemůže jít vše podle plánů ;) někdy ti chlapi prostě nepřemejšlí... :D

ange_de_la_morte
24. zář 2013

No twoje situace byla asi až moc extrémní, taky by se mi nelíbilo chowání twého muže, ale obecně zápijení neřeším. U nás to bylo tak že we středu jsem přijela z porodnice, w pátek se měl zastawit kamarád s kamarádkou ( sama jsem je pozwala - když se narodila jejich holčička my jsme za nimi byli už w porodnici, ale když jsem rodila byl kwůli chřipkám zákaz náwštěw takže jsme se domluwili hned jak dojedu domů) , no překwapením bylo když pak dojel celý manželůw wojenský pluk ( manžel jezdí na koni jako woják rakouské armády kolem roku 1800) i se ženami - tedy cca 10 lidí, dowezli pití, jídlo, přijeli w uniformách a i když jsme byla teda dost w šoku tak to byla paráda a byla jsem fakt ráda že přijeli, newadilo mi že mám necelý týden po porodu a stejně jsme se celý wečer bawili. Neříkám že jsme newěděla o tom že jsem rodila ( šití mně bolelo ještě pěkně dlouho, a pořádně sem se mohla posadit až po 14 dnech) . Ale we wýsledku jsme byla ráda, nicméně wše bylo na mně kdybych já řekla že neexistuje že prostě je domů nepustím tak by to bylo wpohodě ale já jsem měla radost že dojeli zapít našeho chlapečka. A to si myslím že je důležité - aby ta žena rozhodla jak to bude a pokud tedy žena řekne chlapowi ,, chci tě mít doma, chlastačku o týden odlož,, pak by to ten chlap měl respektowat a bez wýhrad .... asi tak to widím já ( omlouwám se za ,w,)

ajiiik
autor
24. zář 2013

@micha.bello je to těžké viď?prostě člověka to zamrzí, celé těhotenství nás obletují - aby sejako nic nestalo a pak jen máme podle nich ,,hotovo,, tak jejich ohled přechází na dítě a povinnost na nás...je to takové smutné, zvlášť když nám dají v těhotenství pocit, že jsme na to dva a pak se zjistí , že to zas taková pravda není, nemám pocit, že by jsi byla sobec a z mého pohledu je jen dobře, že jsi si řekla aby byl doma,ale je mi jasné , že by jsi byla radši kdyby to udělal sám od sebe....

llluckaaa
24. zář 2013

@novynka No svatba, to je kapitola sama pro sebe 😀 Tam se vytáhli moji i manželovi příbuzní 😅 Manžel se tak opil, že jsem ho musela dotáhnout na pokoj a poslat spát opilé svatební hosty. Pak jsem manžela svlékala, aby nespal ve svatebním žaketu. On půlku noci problinkal. V pět ráno nás vzbudil tchán, který plašil, že se nemůže dostat z penzionu ven, že už chce odjet domů 😝

lenicka07
24. zář 2013

@ajiiik Jak jsem to četla, tak jsem nejprve myslela, že je to tvoje čerstvá zkušenost, dost se divím, že to po šesti letech moc nevyprchalo, i když úplně tě chápu, že tě to naštvalo. Opíjení chlapů na počest narození dítěte se mi taky moc nelíbí, no pokud si to odbudou když je ženská ještě v porodnici, no budiž. Tahání manželky s novorozenětem na jakékoliv akce v době šestinedělí, když se na to necítí, je od chlapa sobecké. Ničemu to neprospěje a zbytečně vystavovat tak malé dítě bacilům. Myslím si že ženská má minimálně v šestinedělí právo se rozhodnout, zda vůbec chce někam jezdit na návštěvy nebo návštěvy přijímat. U nás to víceméně všichni respektovali a myslím si že je to tak správně, že to má svůj důvod. A pokud už k nějaké návštěvě dojde, tak by všichni měli brát ohled, když vidí, že maminka je unavená atd. a sbalit si případně saky paky i dřív., resp. partner nemá bránit odjezdu z akce. V šestinedělí si maminka s miminkem na sebe teprve zvykají a vytvářejí si nějaký režim.

aja123
24. zář 2013

@ajiiik nechápu jak tě může taková prkotina držet tak dlouho. V životě jsou daleko větší pohromy 😅 Můj muž také zapíjel a byla jsem naštvaná, ne proto že někam šel, ale proto, že nemůžu jít slavit taky 🙂

novynka
24. zář 2013

@llluckaaa :D taky dobrý... můj ženich byl naštěstí v den svatby hodnej, to zas jako jo, ale o to víc to na něj pak dolehlo, když bylo po všem ;) jinak blinkal taky ale naštěstí o rozlučce se svobodou, to ho kamarádi museli dovést domů na kotouči :D

ajiiik
autor
24. zář 2013

@aja123 ...jasne, ze jsou horsi veci... proc? protoze to byla zrada hned prvni den...taky jsem si rikala prkotina,ale proste ten den mel nastartovat spolecnou peci o potomka i v prirode to tak je a ja na to hned prvni den byla sama ....ono to neni, ze bych na to denne myslela,ale treba ted jsem nedavno zazila situaci kdy se manzelova rodina rozplyvala nad jednou maminou jaka je vzorna mamina, ze vzdy jen kojila a jeste koji- s pichlavym dodatkem ne jako nekdo ... to jako ja , protoze ja tu noc o mliko prisla ...to kdyz pak člověk slysi a uvedomi si, ze zrovna oni maji svuj podil na tom, ze jsem nekojila, tak to zase nekde pekne u srdce bodne a navic kdyz ten muj u toho jen necinne prihlizi a nerekne ani n...proste jak jsem psala zivot na tom nestoji,ale rozvratit vztah to dokaze, tak aby treba nastavajici maminy vedely, ze i takova prkotina muze hodne ovlivnit...

ajiiik
autor
24. zář 2013

@lenicka07 presne a jen fajn kdyz se o tom ty nastavajici maminy tady doctou, protoze uprimne pak kdyz se po porodu- a jeste treba navic tezkem- spusti ten kolotoc s potomkem, tak treba zrovna tak jako ja tenkrat , nemaji silu oponovat a nechaji se vlacet a to neni dobre

lenicka07
24. zář 2013

@ajiiik JJ, já tě chápu... nejde o to, že by to člověk neodpustil, ale o to, že si uděláš o partnerovi taky nějaký obrázek. Pokud se jedná o výjimečnou záležitost, tak se na to nechá zapomenout, když se to opakuje víckrát, tak člověk ztrácí iluze. Ber to tak, chlapi jsou prostě jiní, nedokáží se do toho tak vcítit. Ten můj taky nedokázal pochopit, že nemám náladu nikam jezdit a taky jsme se kvůli tomu chytli. Občas mě naštvou i další věci, jako že mi vyčítá že se nevyspí atd. Předevčírem vznikla taková situace, nevěděla jsem jestli se mám smát nebo brečet.... Malá se v jedenáct vzbudila, tak za ní jdu, tam hic na padnutí, manža si zapnul plynový kotel, řev ho samozřejmě taky vzbudil, tak tam šel... já říkám proč topí jak blázen, že malá je úplně zpocená... že prý je mu hrozná zima... že má v ložnici chladno (termostat měl tam) .... tak jsem tam šla a zjistila jsem že má otevřené okno.... takže kotel topil jako blázen, doháněl tu teplotu v ložnice a v ostatních místnostech bylo snad 27 stupňů... když jsem se ho ptala, jak má v tomhle malá spát, tak odpovědí bylo to, že na ní (jak byla zpocená) otevřel okno .. to už jsem šla do vrtule 😝 ... takže nezbývá, než si povzdechnout, zapomenout a odpustit, to bych se jinak musela z toho zbláznit 😀

uztotakbude
24. zář 2013

Nechápu, jaké "musela jsem jim zavést ukázat malého". Já nemusím nic, jen vylučovat a umřít. Takže by měli smůlu, tečka dvacet. Bylo by mi naprosto fuk, co chce celé mé příbuzenstvo a celé jeho příbuzenstvo i parta opilců okolo. Manželovi bych to vyčítala až do konce života a můžu říct, že mám chlapa, který by prostě nešel zapíjet v době, kdy bych už byla doma z nemocnice. Ani náhodou. Zapil by to s nejbližšími v době, kdy je o mne postarané a poté mi byl plně k dispozici, i kdyby třeba s bolehlavem. Tvého manžela bych poslala do haj.lu. Jeho chování je neodpustitelné a to, že jsi klidně mohla i vykrvácet jen proto, aby si on mohl opít hubu je pro mne nepochopitelné. Sorry....sakra to jsem se rozčílila.

aneta0707
24. zář 2013

@aja123 ja sem chtela jit taky a taky sem nemohla... presne nechapu, jak nekdo muze byt nastvanej na manzela, ze zapiji... a sama mu to dovolila jak pise a potom si to rozmysela, to mel tu oslavu zrusit?
@ajiiik podle me je to blbost a ty si moc stezujes. nejdriv mu to dovolis, pak si to rozmyslis a pak si jeste stezujes, ze si musela na oficialni oslavu, kterou jsi pravdepodobne sama usporadala, kdyz tam byly i tvoji pribuzni? jezdit si nemusela, kazdej ma svoji hlavu
kdyby si krvacela tak hrozne jak pises, tak bys musela do nemocnice treba i sanitkou. nakonec z toho nic nebylo...
mozna sem na tebe moc tvrda, ale snikym se zivot nemazli a tohle se mi zda spis jako tvoje nerozhodnost.
predstav si, ze sem se vratila z porodnice a manzel se zbalil a nechal me tam s dvema detma a bordelem, ze sem uklizela jeste 3 dny potom a s prazdnou lednickou

ajiiik
autor
24. zář 2013

@aneta0707 v pohode je to tvuj nazor, ne oslavu jsem ja neporadala, tak to je teda ten tvuj zazitek, ja si tenkrat radsi uklidila nez jsem odjela, mela jsem vyvolavany porod, takze jsem si radsi vsechno do predu uklidila a pripravila a on aby nemusel nic pak po sobe uklizet, tak jel ke svym rodicum...jak uz jsem psal duvod, ze jsem to zverejnila neni , ze chci byt litovana,ale chci znat nazor druhych a hlavne byt neco jako odstarasujici pripad pro budouci maminy aby treba byly vic rozhodne atd a nemely do posledni chvilky ruzove bryle

ajiiik
autor
24. zář 2013

oprava to je tedy take sila ten tvuj zazitek anet...

aneta0707
24. zář 2013

@ajiiik to neni zazitek ale realita ve spouste rodin. ne kazdej chlap dostane v praci volno aby potom mohl bejt doma. ve spouste rodin si tenhle nadstandard nemuzou ani financne dovolit a musela si pocitat s tim, ze bude chodit do prace. kdyz se jeden, dva dny bavi, tak co? vzdyt je to chlap - jsou proste jiny. od ty doby co se tim ridim mam krasnej zivot a nerozciluju se kdyz neco udela/neudela. nemuzes se na to divat jenom z tvyho pohledu urazeny zensky, ktera si myslela, ze ji chlap bude poslouchat na slovo. podivej se na to i z jeho strany - chtel to proste oslavit, predvyst se kamaradum a rodine, ze uz ma to vase miminko, a ze je na to pysnej. nechtel se urcite ztrapnit kdyz to zrusi a kdyby to udelal, tak si o nem budou vsichni myslet, ze ma doma histerku, ktera ho nikam nepusti. a to by si taky nechtela

aneta0707
24. zář 2013

@ajiiik jinak ja tady nechala taky uklizeno, ale tech par dni s malym ditetem s chlapem kterej nevi ani kde ma obleceni se podepsalo. v den porodu sme navic pokladali novou plovoucku, takze tady bylo i vytreno, ale kdyby si to videla... to nechces vedet jak to muze skoncit kdyz se msti civava

romcovaklarka
24. zář 2013

@ajiiik Já tedy moc nechápu - ani jednoho z vás. Jako vyčítala bych mu - a hodně - jediný bod, a sice to, že jste byli domluveni, že přijede "kdyby něco" a pak to nedodržel, když jsi měla problémy. To je opravdu velký kiks. Ale jinak - dobrý, nebyl to od něj moc inteligentní nápad, ale ty jsi odsouhlasila jednu oslavu, druhou oslavu a tak na jednu stranu když už měl všechno zařízeno, tak šel. Já bych teda rovnou muži řekla, že asi spadnul z jahody na znak. Obě děti si zapil v den, kdy se narodily nebo den na to - zkrátka když jsem ještě byla bezpečně v porodnici. A "muset" někam jezdit ukazovat novorozeně kdo ví komu? Jaký si to uděláš, takový to máš. Já si v 6N zakázala i návštěvy kohokoli s výjimkou nejbližší rodiny a pěkně postupně, ne to ještě se tahat zmožená s miminem někam mezi lidi. Přesně jak píšeš, maminky musí být více "sobecké" a říci, co si opravdu myslí a co chtějí a ne se vším souhlasit a uvnitř čekat, že tomu chlapovi přece kurnik musí dojít, že s tím vlastně nesouhlasím 😅 Protože takhle chlap nikdy neuvažuje.

Jinak mně zas muž odjel hned ráno potom, co jsem přišla s druhým dítětem z porodnice, skoro na měsíc na služebku. Ořvala jsem to, ale zas to nebylo něco, co bych mu mohla vyčítat. Je fakt, že kdyby šel někam pařit, tak by to schytal.

uztotakbude
24. zář 2013

@aja123 To je prkotina, když novopečená maminka doma krvácí, zatím co její manžel na ni kašle, protože "si myslel", že to není tak důležité, aby někoho otravoval s odvozem? On asi neví, co se říká o myšlení. Myslet znamená.... No každý to známe. Kdyby mu doma bývala vykrvácela, tak by to asi odůvodnil tím, že chlast byl přednější. Bylo jí zle, byla pár dnů po porodu, poprvé v nové roli matky úplně sama bez dozoru lékařů a sester, vystresovaná a do toho krvácela. Nechápu, že ti tohle připadá jako banalita. Já to teď říkala manželovi a tomu to jako banalita tedy nepřipadá. Sám říkal, že ten pán je nezodpovědný nevyspělí jedinec, co si neumí stanovit priority.

romcovaklarka
24. zář 2013

@aneta0707 S čivavou jsi mě naprosto dorazila 😀

uztotakbude
24. zář 2013

@aneta0707 A to je co za argument? Můj chlap je nesamostatnej a nechová ke mne ani takovou úctu, aby uklidil, když mám domů dovézt novorozence, tak takovej musí být každej a je to v pořádku?

aneta0707
24. zář 2013

@uztotakbude ano, u nas je v poradku, ze neuklizi. on ani nevi kam. jezdi kamionem a o deti se staram sama, po porodu to bylo poprvy a naposled do byl doma sam. pul roku sem se po urazu patere starala i o nej. clovek potom prehodnoti vsechno co si do ty doby myslel a vynucoval. ne neni takovej asi kazdej, ale jeste jsem nevidela chlapa, co by premejslel dopredu...
nevim, asi sem samostatnejsi nez ostatni, kdyz umim vzit telefon a zavolat sanitku, kdyz se neco deje

romcovaklarka
24. zář 2013

@aneta0707 Já teda třeba v zásadě souhlasím skoro se vším, co píšeš, ale přijde mi, že pokud se jednou dohodli, že kdyby "něco", tak mu žena zavolá a on přijede, tak to tak má prostě být. Že se neuměla ozvat včas a pak skřípala zubama, že jsou pitky, to je věc jedna. Že si mohla zavolat sanitku nebo jiný odvoz, to je samozřejmě pravda a pokud tak neučinila a ještě další den jela na další oslavu, mi naznačuje, že to nakonec nebylo tak vážné, jak to vypadalo. Ale prostě chlap řekl, že bude na telefonu a přijede na zavolání a nedodržel to, tím by mě můj muž hodně naštval. Právě touhle jedinou a konkrétní věcí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru