První menstruace po porodu. Jak dlouho vám trvala?

konja
10. zář 2009

Jelikož stále ještě kojím, dostala jsem MS až 13 měsíců po porodu. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale trvá to už přes 3 týdny! 😕 Nejdřív jsem týden špinila, už jsem si myslela, že to i přejde, ale pak se to rozjelo na tvrdo, to trvalo asi cca týden. Pak to začlo slábnout a už zase jen špiním, ale špiním stále a už je to deset dní. Někdy mám vložku čistou, ale jakmile jdu na malou tak je na papíru krev. Už jsem z toho otrávená 🙄 Jak dlouho trvala první MS po porodu vám?

cernovlaska
10. zář 2009

Ahojky,já jsem dostala MS 14 dní po přestání kojení a měla jsem to klasicky 5 dní,jako před těhu,ale musím říct,že jsem se taky obávala,abych to neměla nějak dlouho,naštěstí ne 😵. Tak držím pěsti,ať už ti to konečně skončí,možná by jsi mohla zkusit zavolat na gyndu,třeba ti poradí 😉

motylek
10. zář 2009

Já to měla asi 14 dní a docela silný, ale dostala jsem to hned po šestinedělí.

konja
autor
10. zář 2009

taky už jsem uvažovala že sii zajdu k dr. Začíná mě to už štvát 😠

janulla84
16. zář 2009

Tak MS trvala asi tri dny a pak do dalsiho cyklu jsem porad spinila,ale jelikoz nekojim ☹ tak uz mam nasazenou antikoncepci.

sylvka
16. zář 2009

ahoj,já jsem kojila do 7měsíce,pak už jsme to s martím flákali takže 8měsíců od porodu došla MS.byla trochu silnější,ale jinak pohoda.podruhé jsem to dostala s prodlevou 14 dnů a pak už pravidelně na den(až jsem překvapená).

sylvka
16. zář 2009

konja,zavolala bych doktorovi 😉

petja
17. zář 2009

minimálně zavolat přímo gyn.a říct co se děje...

kocicinka
17. zář 2009

Já jsem dostala MS při plném kojení 2 měsíce po porodu a bylo to spíše jen takové špinění nebo lehčí krvácení. Trvalo to 4 dny, pak 20 dní nic a ted po 20-ti dnech zase. Opět jen špinění, trvající 3 dny. Dle Dr. jsem v pořádku, už zvažuji nasazení femigardu, ale nevím, jestlli se smí užívat když kojím.....

ofelieee
9. pro 2012

zkusím oživit tuhle diskuzi - když se chystá přijít první menses po porodu (ano, opravdu ji teprv čekám), je možný, že to je dost cítit, asi jako menstruační bolest, kterou jsem ale nikdy neměla? Mám divný pnutí v podbřišku a znervózňuje mě to...

janulenkaaa
10. pro 2012

Ahojte tak já první malou kojila 2,5 roku první ms byla hned po přestání nejdřív jen špinění cca týden pak strašné bolesti a další týden v kuse silná bylo to hrozné sice jsem ji neměla tak dlouho jako ty ale 14 dní mi stačilo zavolej dr at máš jistotu je to celkem dlouho já taky volala a dala mi prášek protože mě to tak dělo asi 3 měsíce a tak sem šla a potom byl klid co se týká toho že to máš dostat tak to je normální mívám taky bolesti v zádech podbřišku někdy to je nepříjemné muže to bít známka prvních ms

nutellaa
10. dub 2017

Ahoj, ja krvacela dva tydny od porodu, pak do 4.teho spinila. Tyden klid a ted mam silne krvaceni🙄 (nekojim) muze se jednat prvni Ms? A jak dlouho to tak muze trvat? Muzu😲 pouzivat tampon, kdyz me vubec nic neboli? Pouzivam i dve vlozky jak to mam silne. Dekuji za odpoved.
🙂

emy22
16. črc 2017

@konja ja to dostala 6 mesicu po porodu maly je kojeny, ale uz od 2 a pul mesice spi celou noc a tak uz neprodukuju dostatek prolaktinu a dostala jsem to. taky to zaclo spinenim a pak se to rozjelo na plne grady a silne jako das. trvalo to 3 tydny a spotreba nocnich vlozek byla obrovska 6 baliku presne! telo to asi potrebuje se vycistit po tak dlouhe dobe. litaly ze me kusy. ted uz v poho.

emy22
30. srp 2017

Tak sem na druhe ms po 6N a uz to trva 14 dnu silne jak das a zase ze me litaji kusy az si zacinam delat obavy. U gyndare jsem byla ten me chtel vysetrit ale me to bylo neprijemne pres ten menses tak sem rekla ze az mi to zkonci prijdu znova. Strasil me rakovinou delozniho cipku. Moznosti je hned nekolik : vysoka sliznice, myomi, polypy, rozhozene hormony. Nebavi me to. Mamka rika, ze se telo potrebuje vycistit. HA uz neberu 13 let a nechci ji a u prvni kluka bylo vse OK. Nekde sem cetla ze caj s rebricku pomaha na tu sliznici tak to zkusim pit nez mi to zkonci. Mel ste nekdo I nekolik silnych a dlouhych MS po porodu? Jestli ano napiste kolik a jak dlouho trvaly diky.

veruli1304
23. říj 2017

@emy22 Chci se zeptat zlepšilo se to???mám ten stejný problém.První menses 14 dní a u druhé krvácím už 28 dní a z toho týden extrémně silně na gyndě řekli že jsou to hormony a tělo se nějak upravuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru