První porod byl hrozný, nechci slyšet o druhém dítěti

lena13
11. bře 2009

ahojte,mate prosim vas nekdo zkusenosti,ze jste meli prvni porod hodne tezky a jen tezko se vyrovnate s tim,ze by jste meli rodit znova?

polarka.33
15. bře 2009

No,tak si myslím,že jak to tady čtu,podělím se také..Můj první porod byl nejlepší ze všech(ve 20h praskla voda,bolesti začali ve 22 a malá byla na světě v 1.35h a ty bolesti byli nic moc).Někdo tu napsal,že druhé není tak hrozné,omyl.Rodila jsem 12h a tlačila při narážkách sestry,že už má po službě,tak ať pohnu.Malou jsem nemohla dostat ven a bolesti teda byli silnější.To není vše.Třetí porod byl hodně intenzivní,protože mi ho vyvolaly,bolesti byli dost silné,ale malý šel asi po6h a musím říct,měl 3980g a rodil se krásně,lépe než dcery(3120,3200).Když jsem čekala čtvrté,doktorka byla přesvědčená,že to bude velmi rychlé,velký omyl...poslední,ale nejhorší ze všech.V10h praskla voda,ve 12.30začali bolesti a pořád dobrý.Ale pocit tlačení od 18h a já neotevřená.Pomáhali ve vaně atd.V šílených bolestech přišel lékař ve 20.30 a řekl,že jak budu tlačit,musí ve mě malému přetahnout zbytek branky přes hlavu(nedovedete si představit...)Malý se narodil ve20.55h,měl 3520 a to byl o tři týdny dřív.Byla jsem tak šťastná,ale jsem ráda,že už žádné dítě nebude..Proto si myslím,že každá žena to má jiné a opravdu se nedá poradit..Takže se držte a přežije to každá i přes velký strach.Důležité je se na miminko těšit,jinak ten vztah k němu nestojí za nic..

lena13
autor
15. bře 2009

😢 to si nedovedu ani predstavit

gabuse
15. bře 2009

leni:
pokud zajdeš za psychologem,on ti vystaví papír ohledně císaře. Já to tak měla. malý byl špatně otočený a protože mně můj gynekolog tak vystrašil,že třetí normálně dám rodit přirozeně,ale že to bude těžký porod,tak jsem se sesypala .nakonec mi dr. vypsala papír a císaře na základě tohoto papíru provedli.

gabuse
15. bře 2009

ale ty se rodit zatím nechystáš,tak jen píšu ,že to lze 🙂

lena13
autor
16. bře 2009

gabuse ,ale tj v cz ja nevim jak jt tady a neverim jim...

aji81
16. bře 2009

Ahoj holky, juj to jsou horory co tu čtu ale na jednu stranu jsem ráda, že nejsem s těmito pocity sama. Rodila jsem malou 14dní před termínem, přišlo to nečekaně. V neděli rupla voda v noci, v porodnici žádný nález, tak na čekateský pokoj, ráno úžasný hamilton ☹ a pak to za pár hodin začalo. Šílený kontrakce, který se pomalu ani nevešly na monitor až se doktoři divili. Řvala jsem bolestí, a chtěla raději vyskočit z okna. Jediná má spása Epi, nezabral, a to byl konec. Na to jsem se hrozně upnula a žádný účinek, chtěla jsem raději umřít. Manžel byl tam semnou, já mu drtila ruku. Špatně jsem se otvírala, píchali do mě všechno možný, ručně mě otvírali. Dělali semnou psí kusy. Už ke konci jsem uplně omdlívala, tak mi museli píchnou glukozu, pač jsem uplně ztrácela tou bolestí vědomí. Prosila jsem o císaře, říkali, že není potřeba, že se malý dobře daří a to už jsem na tom byla opravdu hodně zle, když jsem řekla, škoda že se jí dobře daří ☹ . Ve finále mi dali ještě kyslíkovou masku a slyšela jsem tam slova jako kleště. No hroznýýý. Jako PA mi drtila břicho, doktorka mi jí rvala spodem......A malá se narodila až v úterý dopoledne. Jako, když jsem to měla za sebou, řekla jsem nikdy víc. Věděla jsem, že to bude bolet ale takle??? to jsou bolesti, jak když Vám někdo rve, vnitřnosti z těla. A nic s tím neuděláte, prostě to nejde zastavit, prostě to dítě musíte porodit, hrozná bezmoc. No, už to je skoro půl roku a vím, že do toho půjdu znova, chceme ještě druhý a já se budu modlit aby ten druhý porod byl lepší, no horší už být nemůže!!!!

wsmoulinkaa
16. bře 2009

ahoj holky je mi vás hrozně líto!!! a to je důvod, proč chci k k porodu si vybrat dr!!! a nečekat kdo zrovna bude mít šichtu!! Já nevím, ale zatím jsem slyšela jen chválu, když byli domluvené s dr a hlídal si je!!! Nikdo z nich neměl tak strašný porod!! hodně zdraví vám i mimískům!!!

kaleilah
17. bře 2009

Ahojky všem, já jsem porod neměla tak těžký jen díky dule a manželovi..nechci tu rozepisovat kdy se se mnou co dělo, ale vinou nezkušené mladé porodní asistentky jsem skončila se sto třiceti stehama...Syna jsem rodila přirozeně, nez léků, nástřihu a čehokoliv nepřirozeného, ale nelituju.U šití jsem bulela jak želva, ale hned na sále jsem řekla že se těšímna druhé mimčo..a tak jsem v 7tt, miminko je plánované a syn měl včera půl roku. 🙂 Dalšího mimíska chci také rodit přirozeně, i za cenu šííííleného šití..jen doufám že to bude možné, protože jsem jak prošitá deka 😀 a hráz je hodně ztuhlá a zjizvená, i když denně masíruju a promazávám..ta doufám že aspon trošku povolí...

aji81
18. bře 2009

stotřicet stehů???? 😲 😲 😲 😲 to snad není ani možný!!!!!!Ty vado. No, tak to Ti přeju at u druhého je to minimální!!! 🙂

jana.sun
18. bře 2009

teda holky, to jsou fakt horory!!! 😨 pro mě bylo nejhorší to, že jak šel malý KP, tak když lezla hlavička, tak zvedl ručičky a museli mi ho vypáčit - což jsem teda zas tak moc necítila - ještě trochu působil Epid. ale pak na něj dali tu obrovskou kyslíkovou masku a trvalo asi 5 minut, než zabrečel - a to bylo strašnýýý. A taky, že ho hned na to odnesli na JIP, ani jsme si ho nemohli vyfotit a až za víc jak hodinu se teprv MM na něj mohl jít podívat a něco nám o něm řekli 😒 Naštěstí byl v pořádku - měl "jen" poporodní trauma, musel být 3 dny na JIP, i když ne v inkubošu. takhle bych to už příště taky nechtěla. Ale plánovat nic nechci, člověk míní a život mění. 😔

garfieldmail1
18. bře 2009

Můj porod byl normální, bolel až poslední hodinu a půl opravdu hodně, ale vydržela jsem, nic jiného mi nezbylo 😒 , a šití byla taky parádní "chuťovka" 😠
Jen jsem chtěla napsat, že každý porod může být opravdu jiný. Maminka první porod normální, po druhém porodu dala taťkovi dost jasně najevo, ať na další dítě prostě zapomene. Moje maminka je přitom velmi silná ženská právě co se týká bolestí a nemocí a tak, ale o tom druhém porodu ani dnes po více než 35 letech není schopná nic konkrétního říct. No a třetí porod (zcela neplánované těhu), to jsem se narodila já 😵 , tak to prý puchýř na noze bolí víc! Jednou prý tak trochu zatlačila a byla jsem na světe 😀
Držím palce, aby jste tak hrozný porod, co tady popisujete, neměly víc než jednou! 😉 No a já doufám, že nejsem v tomhle po mamince, ještě jedno dítě bych totiž chtěla... 😅

lena13
autor
20. bře 2009

Jani hlavne,ze je maly v poradku,to musely bt nervy 😢

lena13
autor
25. bře 2009

na me uz zase nejak doleha...kamoska ceka miminko v srpnu a ja uz ji vidim trpet na tom sale...a je mi fakt z toho spatne...a to se tak snazim na to nemyslet...vzdyt me do druheho ditete nikdo nenuti...ale preci mam uzkost u srdce 😔

maruskag
26. bře 2009

Zdravim,

Ja mam uplne stejny problem rodily jsme s lencou o 5 mesicu po sobe na stejne posteli 😀 ,prozily jsme si to velice podobne jen lena asi o 20 hod dyl.. Myslim, ze v pripade nas dvou je to i hodne o psychice, kdyz nam vyhodily manzely od porodu v cizim meste, cizi reci a uplne necekane a nechaly nas tam samotne v tech nejvetsich bolestech, ze uz je 20:00 hod a muzi musi odejit, nebo jsme na vyvolavacim odd a tam konci navstevy, ikdyz uz byl porod rozjety, ale nebyla jsem na 5cm tak to nikoho nezajimalo prej to tak maji v pravidlech, rodila jsem 6,5 hod, ale prislo mi to jak 6 let 😢 (11 dni po planovanem terminu, byl to vyvolavany porod, kontrakce po celou dobu stejne silne 2 min s 30 sek prestavkama), porodu jsem se nebala, bolesti zvladam v klidu u zubare nikdy zadne injekce apod.. Ale toto pro me bylo trosku neco jineho nez bolest, meli by vymyslet nejake special slovo 😅 . A me marne predstavy o lekach od bolesti, jak to tady v UK hrozne propaguji, ze neni problem, to by taky mely zrusit, nebo clovek se tesi a pak ho poslou nekam 😠 , ja jsem epi nechtela ani pethidine, jenom gas and air a na ten jsem se hodne tesila, ale taky jsem utrela, nikdo mi nedal vubec nic, takze nejenom, ze mi vyhodily manzela, nechaly me uplne samotnou v tmavem pokoji...jo vlastne daly mi paralen 😀 😀 😀 ...
Nakonec to manzel ani malem nestihl, dosel az na posledni pul hodiny tlacila jsem 1,5 hod.. Stehy jsem radsi nepocitala ale trvalo to skoro hodinu, no hnus, rekla jsem taky nikdy vice, za 3 tydny mi mala tezce onemocnela byla 3 mesice v nemocnici z toho mesic na JIP, tak se "zazitek" z porodu posunul trochu dozadu, ted uz je skoro zdrava, ale porod se mi vybavuje porad, jsem rada, ze tu pisete s tim psychiatrem, nebo priste jedine na cisar, normal porod jen pres mou mrtvolu.

lena13
autor
27. bře 2009

Oli ahoj 😵
jsem rada,ze si napsala,ze v tom nejsem sama...myslim,ze je spousta holek co maji stejny problemy ☹ a nejsme jen my dve jak dve cerne ovce na svete,ze druhy porod NE
abych rekla pravdu ani bych jim neverila s tim cisarem po me zkusenosti....

zuzik_p
27. bře 2009

MaruskoG, ja se skoro stydim, ze jsem sem prispivala, ptz muj porod, ac par hodin bolestivy, byl co se tyka asistence a pomoci lekarskeho personalu, vyborny. Treba by jsi priste mohla rodit v cr, vetsina porodnic je dnes "baby friendly," takze verim, ze tvuj pristi zazitek by mohl byt zcela opacny.

anddy
27. bře 2009

Nazdarek zensky a hlavne Leno 😵 ja jsem rodila ve stejne porodnici a nemuzu si to vynachvalit...porod byl normalni - bolel 😀 ale to asi vsechny ze?? 😉 A z personalem jsem maximalne spokojena......myslim si ze je to proste pech a je jedno jestli rodis v CR a nebo tady..to same co vetsina (spatneho ) si prozila kamoska v Ostrave...a Claudinka sourozence mit urcite bude neboj 😀 😀 😝
Kdyz mas uz cisare jednoho tak druheho ti daji pry by to nevydrzely ty stehy, ale nesmis to druhe mit za 15 let 😝 😝 😝 tak hezkym porodum ZDAR 😀

kim
27. bře 2009

Ahoj Leni,
když jsem začala číst Tvůj první příspěvek, říkala jsem si, že Ti napíšu, že čas vše zahojí a zapomeneš, ale pak jsem jukla, jak velkou máš holčičku a zarazila jsem se 😒 a bohužel teda to, že čas vše zahojí už psát nebudu, protože máš po porodu hezkých pár měsíců 😖 Takže opravdu jedině ten cisař!!!!!!Jakého máš gynekologa, třeba by to mohl napsat on a nemusela bys k psychiatrovi, jak tu radí holky...???
Já měla taky hnusnej porod 3 dny jsem nespala, protože jsem měla nepravidelný kontrakce 10-20 min. bylo 25.12. - to mi v nemocnici mi řekli, že mám jet domů, že to ještě není ono..27.12.ráno jsem měla přijet na naplánovaný UTZ, pže jsem týden přenášela, tam se zhrozili, když zjistili, že má malej přes 4kg!!!!!No jenže to už jsem byla i otevřená na 5cm, takže konečně důvod si mě tam nechat 😠 nebudu to rozepisovat..12 hod.jsem to zkoušela normálně, nešlo to, takže císař a míry 4530g a obvod hlavičky o 4cm větší než je průměr, takže fakt divný, že to normálně nešlo...
Po porodu a vlastně ještě nedávno jsem říkala, UŽ NIKDY, dnes už mám na to pohled jiný a možná za pár let bychom tu holčičku zkusili, ale jedině císař!!!!!Mám po operaci oka, takže myslím, že nebude s tím, to zařídit, problém...držím palce, aby se Tvůj stávající názor a pocity změnily!!!!! 😉

lena13
autor
28. bře 2009

Kim ja jim prave neverim,ze by mi ten cisar udelaly...a kdyby mi pak zase rekly,ze mam jit domu a rodit normalne(tak jak poprve) tak podruhe uz bych to psychicky fakt nezvladla takze se o to ani nepokousim...ja js moc rada,ze mam Claudinku a je to moje stesti a jedina hvezdicka,ktera pro me sviti a js ji ochotna obetovat zivot tak jak kazda matka,ale rodit znova?...ne to uz po me nikdo nemuze chtit a nastesti mam tak hodneho manzela,ze ani me uz o to nezada ...
Danecek je krasny chlapecek 😉

jana.sun
31. bře 2009

MaruskaG a Leni - teda opravdu je to psycho, rodit takhle!!! Jako odehnat manžela, že nejsou "návštěvní hodiny" když rodíš???? A dát při porodu jako tišící lék paralen???? To si tam pletou porod s chřipkou??? 😕 😠
No, fakt není divu, že nechcete nikdy víc, já bych jim taky asi už nevěřila. A není třeba možnost nějaké jiné - lepší - nemocnice? Nebo nějakého "soukromého" doktora?

maruskag
31. bře 2009

Leni ahoj 😀 , to vis ze v tom nejsi sama, jsme spolu 🙂 , se ti nedivim, ze jim neveris, s tim cisarem, ale to je hrozne, co ti udelali, kdyz nad tim tak premyslim, to uz ti tu psychiku docela narusilo toto a pak jeste co predvedli...

Zuzi, nemusis se stydet 😀 , ja si myslim, ze bych byla uplne v klidu, kdyby oni na me byli hodni a nevyhodili manzu, spis jsem to mela fakt psychicky, nez odesel manzel, jsem to zvladala..

Andy, mas asi pravdu, ze to zalezi na koho natrefis, ale v tehle nemocnici po vice zkusenostech muzu rict, zes spis mela stesti ty zes natrefila na hodne lidi, ja tam potkala smae neumetele..
To vis, kdyz ti vyhodi chlapa a nechaji te uplne samotnou a nezajimaji se o tebe, tak pak jsi v takovem stresu ze myslis jenom na tu bolest a pak te to kua boli 😅 ... Nedej boze, co tam mela jeste lena za perlicky jeste k tomuto...

Jani, no to teda je psycho, ja cim vic na to myslim, tim vic tomu nemuzu uverit ☹, fakt smutne, udelat nekomu takove vzpominky na porod, pritom je to jejich job, tak at to nedelaji, kdyz je to nebavi kravy jedny 😢!
No o paralenu mi ani nemluv, to jsem se priplazila do te jejich sesterny asi 2 hod pred porodem tam vsecky PA sedely jak pipiny a pily kafe 😢 rikam ze uz to tam sama nemuzu vydrzet v tech bolestech tak mi dala v kelimku 2 paraleny, prej to mi pomuze, no vzpominky fakt jak z hororu, co ti budu vykladat..
No nam tam rekl i manager ze to je ve vsech nemocnicich v UK pravidlo ze pokud nejsi otevrena na 5cm nedostanes nic od bolesti a nepresunou te na porodni, pokud jsi na vyvolavacim.. No pak jsem slysela tady o druhe nemocnici kde rodila kamoska ze to tam tak vubec neni 😠 tak nevim, o te jsem slysela same pekne veci, myslim, ze je to fakt spis tahle nemocnice nejaka zakleta hnusna, ja nemuzu jet ani kolem zveda se mi vzdycky kufr, jeste mam z tama vic hroznych zkusenosti s malou...
Soukromy dr se tady kotel plati, jeste jsem to nezjistovala,ale urco to bude dost..

jana.sun
1. dub 2009

Maru, to je fakt hnus! Měli by je zažalovat!!! Fakt takhle "dorazit" rodičku tak moc, že už nechce další dítě - to snad není nemocnice, ale najakej jinej ústav 🙄 ale kamoška, co taky bydlí v UK, tak si tam na zdravotnictví taky stěžuje a když je v ČR, tak obíhá doktory tady - takže to taky o něčem svědčí 😠 šmejdi jedni anglický!!! 🤐 si vem, jak jsou tu sestřičky CŘ mizerně placený a já se třeba setkala převážně s milýma - prostě je to "poslání"

lena13
autor
1. dub 2009

Jani ja treba zazalovat chtela a hodne lidi mi to radilo(prevazne ze zdravotniho zarizeni ,s kterymi jsem mluvila o tom porodu),ale jsem byla tak psychicky v takve prdeli,ze jsem na to nemela proste silu a uz vubec ne na to,abych se tomu "panu dr" podivala vubec do oci 😔 ...musela bych mu nakopat prdel...
ja taky kdyz doletim domu tak obiham vsechny dr...

jana.sun
3. dub 2009

Leni, věčná škoda, že to nikdo neudělá, protože když všechy ty mamky tak odrovnaj, tak na to žádná nemá sílu a energii 🙄 takhle odradí další mamky - no aspon že to jedno dítko máte, že 😉

lena13
autor
3. dub 2009

No Jani to si rikam taky,hlavne,ze mame Claudinku 😵 ,ta je pro me ted jedina nejdulezitejsi a nejkrasnejsi na svete a pak je az manzel 😅

jana.sun
3. dub 2009

Leni 😀 🙂

modra_kobylka
3. kvě 2009
popelka.miri
3. kvě 2009

Modrá kobylka, docela tě chápu s těma doktorama. Mně se taky u prvního porodu stalo, že mě rodil dr. začátečník, který ani pořádně nevěděl, co má dělat a sestra mu musely radit. Sahal do mě při kontrakcích místo naopak, hrůza, na ultrazvuku nic nepoznal a jiný dr. mu to musel vysvětlovat..Nakonec ze mě chtěl dostat placentu, která byla přirostlá,já úpěla a kdyby mu sestry neřekly, že to se musí vyndat jinak, tak nevím, co by dělal 😒 , nakonec se taky vyřádil. Chlap mi ho pak i popisoval jako blbce.. Taky jsem neměla do dalšího porodu chuť ani za boha, ale touha po dítěti byla silnější..Naštěstí mám skvělého gynekologa, který mě z mých stresu v těhu pomáhal opravdu na jedničku 🙂 .. Nechápu, proč tě tvá dr. v 41.tt vyhodila? to ani ze zákona přece nesmí! Poslední dr. co mě rodil byl mimochodem taky postrach pacientek 😖 , Kdybych začala rodit o pár hodin dřív, měla bych u porodu nejlepšího a nejvstřícnějšího dr. z porodnice, ale smůla..Myslím, že gynekolog je hodně důvěrná osoba a měl by také tak k rodičce přistupovat. To je můj názor 🙄

modra_kobylka
3. kvě 2009

jo, tak jsem až teď zjistila, že jsi z UK. Mrkni na http://www.birthtraumaassociation.org.uk/

jinak pokud jde o porod v ČR - je možné zjistit ceny. Domluvit císaře pokud vím jde, sice pod rukou, ale jde. Doporučila bych nějakou malou nemocnici. Navíc za dva, tři roky tady bude už po babyboomu. Myslím, že bez letenek by tě to celé nemělo vyjít na víc než 30 tis Kč (odhadem)., tj. 1000 liber, pokud počítám dobře.

modra_kobylka
3. kvě 2009

popelka: no to byla ambulantní gynekoložka. že už pro mě nemůže nic udělat, v tomhle stavu předává ženy do nemocnice, tak ať jdu, kam chcu.
To je jedno. Den co den vzpomínám na toho druhého s láskou a vděčností.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru