První porod byl hrozný, nechci slyšet o druhém dítěti

lena13
11. bře 2009

ahojte,mate prosim vas nekdo zkusenosti,ze jste meli prvni porod hodne tezky a jen tezko se vyrovnate s tim,ze by jste meli rodit znova?

kejka
3. kvě 2009

Holky já se přidávám.Můj první porod byl naprosto příšernej.Je to už strašně dávno,ale pamatuju si to do dneška.Bylo mi 18let,vyplašená holka a za totáče žádný ultrazvuky v tý době nebyly,žádnej epidurál.Byla jsem s bolestma ve špitále tři dny.Lezla jsem po zdi bolestí,jen přišla sestra,prohlídla mě a odešla s tím,že to ještě nebude.Až třetí den mě vzali ráno na porodní sál,dali něj.kapačky-prý na urychlení porodu.Už jsem omdlévala,neměla jsem sílu ani tlačit-hubu mi omývali žínkou a stokilová sestra mi tlačila na břicho.Měla jsem pak měsíc modřiny jak když jsem dostala kopačkou.Kluk se narodil až v devět večer,měl 4kg a 53cm,žádnej drobeček.Zařekla jsem se,že dítě už nikdy a mám kluky tři. 🙂 Druhej porod byl za housku,za pár minut byl venku,bez větších bolestí a to měl váhu stejnou,jako ten první.No a třetí byl CS.Takže i když jsem už věděla,co mě může čekat,tak jsem do toho prostě šla,chtěla jsem tři děti a mám je. 🙂 Myslím,že taky hodně záleží jaký práh bolesti ženská má.Někdo vydrží jako pes. 😝 😝

aponchie
3. kvě 2009

ja mela prvni porod tak super,z emam ted strach jake to bude 😖 😝

aponchie
3. kvě 2009

kejka ja mam prah bolesti silenej..citim naprosto vsecko a hodne 😝 😝 😝

wsmoulinkaa
4. kvě 2009

ahoj....no holky...taky se mi do toho nechce,ale musím 😉 jen doufám že ten druhý bude opravdu rychlejší...ikdyž já bolesti snáším docela dobře stejně mám strach! Hlavně abych to vytlačila-bolesti mě tak neděsí!! 😒 😉

aponchie
4. kvě 2009

musis?ja bych to nejak poydrzela ucpala se a zapricila dvere a nehla se ven 😀 😝 jeee tak to ja se bojim jen a jen bolesti a tlaceni ne

modra_kobylka
4. kvě 2009

mně nejvíc vadila ta nejistota - že nevím, na koho tam při kontrole narazím, nevím, kdo vejde do dveří, nevím, kdo do mě bude strkat ruce. Neznám ty lidi, nikdo mi nechce nic říct, jsem po rizikovém těhotenství, nikdo nic neřeší, mám bolesti, nikoho to nezajímá, KTG vypadá divně, nikdo nic neřeší... atd atp. A Brno, jak známo, drží na "přirozené" porody, rozuměj vaginální porody, snaží se vyrvat dítě spodem prakticky za každou cenu, na přelomu roku měli ve fakultce dva těžké průsery s úmrtím a doživotním poškozením dítěte a stejně jim to nestačilo.
U Milošů předloni zase mamka dopadla takhle:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/dite_vel...
tam to aspoň oba přežili.
mně tam nutili rodit velké dítě koncem pánevním a nikdo se se mnou nehodlal bavit.
Jak říkám - nemám problém s porodem, nemám strach, z bolesti ani ze smrti, klidně bych rodila i sama doma, protože jsem přesvědčena, že od doktorů se nejenže nedočkám pomoci, ale ještě mi uškodí.

Zpětně jsem neskutečně vděčná, že pro druhý porod jsem našla někoho trpělivého a obětavého natolik, aby mě přesvědčil, že má smysl mu věřit.

reilyy
4. kvě 2009

🙂 sa tu asi nemam vytesovat z porodu, co? 😀 hoooolky, same si navodzujete strachy, neni lepsie na to nemysliet? 😉

hupcza
4. kvě 2009

leni anení to spíš na psychologa/psychiatra ...jako nechci z tebe dělat blázna ...jen je to negativní zážitek a z něj pramenící obava ...takže by se měl řešit jako jakékoli jiné trauma
císař je asi řešení - ale polovičaté ....ne bez rizik sám o sobě, taky se můžeš rozrodit dřív ...
zvážila bych to - rozhodně to nemůže uškodit 😉

cert..ova
4. kvě 2009

ahoj, taky jsem měla první strašnej, dlouhej a nechtěla jsem už nikdy 🙂 , druhej byl bezva, jen 6 hodin a fakt srandička a teď?? taky hrozný a tak jsem ráda, že už máááám splněno 😀

klarinkafi
4. kvě 2009

Ahoj,i já měla první porod hrozný: plodovka mi odtekla ve 3 hod ráno a malej se narodil v 11:50 hod,bylo to strašně dlouhý a bolestný,nemohla jsem ho vůbec vytlačit až jsem z toho ztratila kontrakce, čekali jsem na ně okolo 5 min.Nakonec ho musel třetí doktor co přišel na pomoc vytáhnout kleštěma. Aby toho nebylo málo tak mě celou potrhal a museli mě narychlo zašívat a dostala jsem 2 tansfuze krve.Až do 18:00 jsem ležela na porodním sále a pomalu jsem tam omdlívala jak jsem byla zesláblá.Po propuštění z porodnice jsem furt hodně krvácela a po 14 dnech mě manža narychlo odvezl do nemocnice a tam mi zjistili, že ve mě zůstal kousek placenty.Tak jsem musela na revizi......Po tomto zážitku u jsem fakt nechtěla nikdy rodit....jizva, zážitky,ale čas vše zahojil a v prosinci 2008 se nám narodila holčička...porod byl super, sice vyvolaný a za to byly kontrakce dosti silné,(byla i stejně velká jako syn 3850 g) začátek 10:00 konec 14:25 hod, ale na druhé zatlačení byla venku.
Jooo, ne nadarmo se říká, že každý porod je jiný!!!!!

macu.k
4. kvě 2009

Ahoj, já jsem taky rodila dlouho, v sobotu v noci odtekla voda a Kubík se narodil v pondělí v 19 hodin, od neděle večer jsem měla stahy. Taky jsem po porodu říkala, že rodit už nikdy nebudu a bum a v listopadu mě to čeká zas 🙂 To děťátko za to fakt stojí, hlavně, aby bylo v pořádku... Je to zvláštní, ale tu bolest si fakt už nedokážku představit... Jen doufám, že platí to, že druhej porod je rychlejší 😀

lena13
autor
8. kvě 2009

holky ja js strasne rada,ze jste se ozvaly,ze nejsem sama,ktera ma takove pocity a vsechny ,ktere presto jste tehotna tak vas obdivuji a preji rychly porod tak do jedne hodiny od prvnich bolesti 😀

lena13
autor
8. kvě 2009

modra-kobylko diky moc za info...jak dovarim tak si to prectu,uz to mam aspon stahnute 😵 dala bych i 50tis kdyby mi udelaly cisare planovaneho....... 😔

mirka755
10. kvě 2009

ahojky
já když to vezmu zpětně, tak už mi můj porod nepřipadá hrozný. Myslela jsem si to tak 2-3 měsíce po něm (což je asi normální). Teď čekáme druhého cipíska a bolest z porodu si sice vybavuji, ale nechci si jí připouštět - až to nastane tak budu zase nadávat manželovi 😉 (ve srandě samozřejmě)

jedna moje známá rodila něco kolem 12 hod, malá měla přes 4kg a potom nám to popisovala jako rvaní střev z těla ven (ale ona není v životě moc připravená na bolest, takže nás to nepřekvapilo - i když ten popis byl fakt otřesný ☹)
druhá známá rodila nedávno, nechávali jí přenášet do 2. termínu. Malý byl v zelené vodě, museli ho tahat kleštěmi a nakonec ho oživovali. Kamarádka byla roztržená úplně všude (rychle se otevřela) až k prdce (nechápu proč jí tedy nenastřihli), 14 dní po porodu to byli muka, hrozný přístup v nemocnici - to se pak nedivím že jsou ženy které už v životě nechtějí rodit (některé porodnice jsou fakt otřesné)

popelka.miri
10. kvě 2009

No já si pamatuju, že když mě při posledním porodu začaly porodní bolesti ,zničehonic až po kapačce najednou ty opravdu silný (do té doby jsem skoro nc necítila!) tak jsem strašně nadávala chlapovi, že za to může on 😀 😀 . Zajímavý je, že při těch prvních dvou jsem mu nenadávala, akorát na mě nesměl sáhnout 😀

svataterezicka
11. kvě 2009

Já jsem si akorát říkala že asi umřu, že to nepřežiju tu bolest. A že asi budeme mít jedináčka. Hrozně se mi chtělo mluvit sprostě ale přišlo mi to hrozně nevhodný v porodnici a jakoby před dítětem 😀 Ted už si říkám že asi jednou ještě jedno jo (chtěla jsem původně tři) ale asi až tak za tři roky.. Abych si taky trochu užila svýho těla - nebýt těhotná a taky nekojit chvílu aspon 😖 😉

lena13
autor
11. kvě 2009

svataterezicka ja js taky chtela nadavat sproste ,ale stydela jsem taky ne pred manzelem,ale pred malou 😀

ava
12. kvě 2009

porod je mazec, synek měl skoro 4 kg, nedostala jsem nic od bolesti ani kyslík, ale ještě v porodnici jsem začala na to zlé zapomínat a doma jsem se snažila lovit vzpomínky v paměti...některé momenty se vykouřily. A to jsem si chvílemi při porodu taky myslela, že vypustím duši. Díky bohu za ty hormony, které nám dovolí zapomenout 😉

radkar
12. kvě 2009

Ahoj, tak já jsem taky po porodu řekla, že už nikdy rodit nebudu! A v tu chvíli jsem to myslela smrtelně vážně. Ikdyž se mi smáli, že to říká každá, že přijdu. Tak jsem řekla, že to ale myslím vážně!! No teď je Míše 13 měsíců a už tak nepřemýšlím, říkám si naopak, že se budu snažit být podruhé statečnější. Dost jsem vyváděla u tlačení 😝 . Měla jsem strašný strach z roztrhnutí / nastřižení. Taky když jsem viděla hned po mém porodu těhotné, které vedly za ruku své první dítě, tak jsem v duchu říkala - Smekám. Já už nikdy. Ale teď už to vidím taky jinak.

iira
12. kvě 2009

ahojky děvčata ,mě to chytlo tenkrat v patek v 18h a až v 6h mě vzala v porodnici,sice jsem se otevřela uplně na 10,ale mala nemohla ven,nakonec si ještě omotala šnuru kolem krku a ja taky nemohla dychat.Manžel mi daval kyslik a malou mi nakonec tahali kleštěma neb byla šprajcla a nešlo to.Roztrhala mě i vevnitř .Šili mě nakonec ve spanku hodinu(vypravěl manžel),byla na tom malá špatně,ale bylo to užasny když mi ji pujčili na chvilku až umytou...jinak mala se narodila až v 10h a 16minut.a ja hned pak na tatku že si pořidime druhe,ale on nějak nechtěl...ted už je male skoro rok a my jsme spolu konečně začli mluvit o dalšim miminku.Porod boli a potom než se uzdravite tak je to fajn a ty bolave myšlenky vas opusti bud hned a nebo za čas.Dneska vim že bych další ditě moc chtěla ,prostě nějak ven musi a takhle je to nejlepší.Tak vydržte a vše přeboli,vždyt je přeci krasne mit toho mrnouska v naručí... 🙂

lena13
autor
27. kvě 2009

Xuan tady jsem 😀

xuan
27. kvě 2009

jo jo jsem tu ale když to čtu ty bolesti je mi zleeeeee!!!!!fuj 😲 😲 😲

krista
28. kvě 2009

xuan • 1d • Včera v 15:50
ahoj maminky 🙂 🙂 chci se zeptat jestli je tu někdo kdo by chtěl moooc miminko ale ma strach z porodu!!ja mam už dceru bude ji jeden rok a chtěla bych druhe mimi ale mam trauma z porodu rodila jsem skoro 4 dny a mala nešla ven tak šla na cisaře ale nějak ho udělali špatně a dostala se tam infekce a hematom a ja musela na operaci vše bylo v pohodě ale nedavno mě začala jizva hodně bolet tak jsem šla ke sve lekařce a ta mě poslala do nemocnice na vyšetřeni no a už jsem tam zustala a šla na dalši operaci k vuli špatně zahojene jizvě ktera pořad tahla na jednu stranu nevim čim to bylo doktorka řekla že to bylo tim že se mi rozjely stehy ale ja o tom vubec nevim no a proto mam z dalšiho porodu uplny strach ☹ ☹ ☹ ☹ bylo to pro mě něco hrozneho ale jsem strašně moooc rada že mame malou a zdravou hlavně!!

jana.sun • 1d • Včera v 16:37
ahoj xuan - nevím, jestli jsi četla tuto diskuzi:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jana.sun • 1d • Včera v 16:39
je to něco podobného, jak řešíš ty - holky se bojí druhého porodu a proto nechtějí druhé dítě (teda chtějí, ale vzhledem k tomu, že už nechtějí rodit, tak ani to dítě)

Jinak teda, zažít co ty, tak se taky dost bojím - je to hrůza. Hlavně, at už se ti ty patálie s jizvou spraví a máš "klid" 😔

xuan • 1d • Včera v 17:15
viš ja to napsala ve stručnosti a to jsem při porodu měla 40 horečky z toho jak jsem už byla slaba nespala jsem skoro 4 dny bylo to hrozne byl to muj nejhorši zažitek v životě!!!!ale když vidim naši malou tak si řikam je to pryč vše dobře dopadlo ale pak zase na to pomyslim a je to zpatky!!!!

jana.sun • 1d • Včera v 19:58
ty jo - kde jsi prosím tě rodila??? 😕 😕 😕

mmch - malá je moooc krásná 🙂 🙂 🙂 zlatíčko 😉

lena13 • 1d • Včera ve 20:11
Xuan pridej se k nam 😵 janca ti napsala tu diskuzi v linku 😉

xuan • 1d • Včera ve 20:18
bojim bojim koukat jinde!!!!mam strach at mi zas někdo nenada že jsem srab a nic nevydržim ale kouknu tam děkuji

xuan • 1d • Včera ve 20:19
jo a rodila jsem v přerově

feferonka.a • 5tt • Dnes v 15:08
xuan ty chceš druhé mimi?? Však si řešila potart... nechápu

máš tady několik témat absolutně nedávajících smysl!! např. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a ještě navíc se tady přihlašuješ pod dvěma jmény... oč ti jde??

laska.nezna.hranic • 39tt • Dnes v 16:28
feferonka - zajímavý postřeh. tu interrupci asi řešila, protože na těhu po císaři bylo moc brzo. ale taky mě to trošku zaráží. každopádně neznám důvody.

xuan - proto jsem se chtěla zeptat, proč nad druhým mimi uvažuješ tak brzy. dej tomu čas. podle mě by na druhé mímo bylo brzo i po normálním porodu, natož operativním... za nějaké dva tři roky to zase budeš vidět jinak. je jasné, že pokud ještě nejsi úplně v pohodě, tak ti porod připomíná jen to hrozné. ale až se úplně uzdravíš, tak ten strach bude pryč

jana.sun • 1d • Dnes v 18:54
jsem se dívala na to video - nezvládla jsem to do konce, vlastně jen chvíli - je mi dooost blbě, točí se mi hlava ☹ ☹ ☹
Já mám za sebou taky revizi po samovolném potratu, a přesně rok po něm se mi narodil Matýsek

lena13
autor
30. kvě 2009

xuan ja js ted v cechach tak nemam moc casu napsat 😀 to vis babicky a dedecci.......vsak to znas 😵

alleycats
21. srp 2009

Ahoj, tak já sem do tohoto tématu patřím určitě.Malé je sice teprva 6 neděl, a vím, že to říká každá prvorodička, ale já jsem přesvědčená, že druhé dítě nechci. ☹ Můj porod byl zezačátku rychlý )na prvorodičku to bylo 4hodiny), ale nastaly komplikace, doktorka si vyloženě nevěděla rady, zkoušela na mě několik poloh, a když už jsem byla ve stádiu, kdy bych nejradši i umřela a bylo mi jedno, že zabiju i dítě, tak se rozhodla teprva zavolat pomoc 😠 Pan doktor zkonstatoval, že mám krátkou pupeční šňůru ,tudíž jsem malou nemohkla vytlačit 😝 takže nastal císař, než mě dovezli na sál, než mi napíchli žílu( ruce jsem měla pak jako kdyby mě zmlátili), tak jsem prožili několik kontrakcí.Bolest strašná a možná i to zapříčinilo, že jsem neměla k dceři takový ten opravdový vztah matky k dceři.Několik dní jsme si na sebe musely zvykat, protože já byla nervozní a ona zas nervozní ze mě.Nechci už zažít ten pocit bolesti, možná si myslíte, že jsem srab, a asi i jsem, ale nedokážu si představit, že bych měla zažít to stejný znovu.Možná pokud by byl císař naplánovaný.Ale rodit přirozeně už nikdy.Jenže je tu druhý problém, co na to okolí, že???Už slyším ty otázky:,,proč nechceš druhý??" 😠 jenže oni nezažili co já, a štve mě , že se to stalo u prvního porodu

lena13
autor
28. srp 2009

alley ja to citim tak stejne,porad slysim a proc nechces druhe,vzdyt to vydrzis,ale oni nezazily to co ja u porodu a tema porod proste s nemi ani nechci radsi probirat......jak se citis ted?ja kdyz si vzpomenu,ze bych mela znova rodit tak se mi zkrizi nohy bolesti i kdyz jsem nakonec musela odrodit cisarem,ale taky diky bohu nebo malicka by to neprezila.jsem za ni moc vdecna a moc ji miluji,ale do druheho ditete proste nepujdu ani kdyby mi davaly miliony.jen se bojim,ze mi vycte jednoho dne,ze nema bratra nebo sestru,ale ja se uz tak strasne bojim 😢

alleycats
28. srp 2009

Já se bojím taky pořád.Nejvíc mě může rozesmát, když si vzpomenu na paní porodní asistentku co vedla kurz, jak nám dokola říkala, že každá maminka ví, že porod bolel,ale už neví jak a jakmile dostane ten uzlíček tak na tu bolest zapomene 😀 Já jsem nezapomněla doteď.Nejgorší je, že vlastně,když bych do toho šla znovu, tak pro mě to bude vlastně poprvé, páč tou ,,dírou"ještě nikdy nic neprolezlo a bude to bolet stejně jako bych nikdy nerodila.Už jsem t nadhodila mámě, že druhé nechci, že chci raději jorkšííráčka 😀 samozřejmě, že to nebere vážně, že si to každá máma říká, že druhé už nechce, a pak po těch dvou třech letech se na to zapomene ☹ Já se ani nebojím, že by mi to vyčetla malá, ale že se na mě budou všichni dívat jak na exota, každej koho znám má po dvou dětech, ale já chci mít jen jedno...no už to slyšim.Asi si budu muset zajít nejdřív k nějaký psychiatričce do Bohnic aby mě toho strachu zbavila, nebo já nevim ☹

mala_viki
28. srp 2009

to alleycats: Vím o čem mluvíš, já rodila nakonec dceru kleštěma. Vůbec se mi ji nedařilo vytlačit... hojila jsem se víc jak půl roku, nemohla jsem sedět a měla poporodní deprese. Taky jsem si k ní hledala dlouho vztah... je to divné u vlastního dítěte, ale je to tak. Je to už devět let, ale do dneška si to pamatuju i tu bolest a všechno a nebýt toho, že mám jiného muže než u dcery, tak už rodit nikdy nejdu... po devíti letech jsem nasbírala dost odvahy znovu to zkusit, ale je pravda, že strach mám obrovský ☹

lisounek
28. srp 2009

ahoj holky mam podobne zkusenosti jako muj porod trval vseho vsudy 5 hodin jako parada, ale ja jsem proste nemohla vubec malou vytlacit, videla jsem jen silenou bouli narvanou nekde kdesi uplne dole a nevedela uz jak si pomoci...porodni asistentka byla vecne pryc a ja tlacila blbe a vsechno strasne bolelo, myslela jsem ze umru..uff ted porad na to vzpominam s hruzou...pak nastal okamzik, kdy mi rekli mate jedinou kontrakci a musite to dite vytlacit, protoze se nema dobre, spatny monitor a prestavaji ozvy ☹ ☹ v tu chvili jsem asi sebrala veskerou silu a mela cerno pred ocima, jenze jak jsem zatlacila sestra a jeste nekdo mi vlitli na bricho a takova exploze lec ulevujici no to ani nemusim popisovat...dulezity pro me bylo ze dite brecelo...jenze hned s nim odesli a prinesli za chvili, ale ja nevnimala nic..vsude byla krev a vse me bolelo, ale byla jsem na to moc unavena..a zaver..2 dny jsem nevstala z postele, mela 3 transfuze a strasny trauma vstat a jit i jen na zachod (porad jsem omdlivala) nemela jsem u sebe dite a nebyla schopna se o nej starat..nasledovaly problemy s kojenim a taky mala nepribyvala.. 😢 fakt to bylo strasny..ke vsemu i pak co jsem byla na tom lip tak jsem byla unavena jak prase a ona porad brecela cely noce...bylo to tak vycerpavajici...do toho jsem mela jednu revizi za druhou - nechali ve me kus placenty...ted jsem na tom tak, ze jeste rok po porodu nemam menstruaci a moje deloha je neustale tenka jak papir...takze dalsi dite dekuji nechci a rodit no asi bych se musela hodne premlouvat 😔

lena13
autor
29. srp 2009

me hodne lidi za to odcuzuje,ze se to da vydrzet a takove kecy ,o ktere opravdu nestojim.ted jsme si koupily barak takze pro ty lidi co nedokazi pochopit co citim tak rikam,ze mame barak a musime splacet vysoke splatky atd..............claudinka ma pristi tyden druhe narozeniny.kdyz slavila prvni tak jsem na tom byla tak psychicky spatne,ze to bylo silene,porad jsem vzpominala jake to bylo jak jsem trpela minuly rok az jsem nakonec musela snist nejake prasky nebo jsem nemohla spat,nemohla jsem jist a ani se na sebe podivat na sebe do zdrcadla,za to,ze nedokazu mit druhe dite nebo jsem zbabela a mam takovy strach....
mala.viki mas muj obrovsky,ale obrovsky obdiv,ze jsi do toho sla znova.moc ti preji ,aby jsi mela hodne brzy za sebou a rychle hlavne...
lisounek tvuj porod zni jak horor 😔 tvuj manzel by chtel druhe nebo ne?muj manzel me chape teda,nebo tam byl semnou,ale ze zacatku se na me dival jakoze,me to za par mesicu prejde,ale kdyz vidi tak uz nerika a je pri me...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru