První porod byl hrozný, nechci slyšet o druhém dítěti

lena13
11. bře 2009

ahojte,mate prosim vas nekdo zkusenosti,ze jste meli prvni porod hodne tezky a jen tezko se vyrovnate s tim,ze by jste meli rodit znova?

kalo
11. bře 2009

Já ne, ale moje sestra je tento případ...Určitě nejsi sama. Sestra je ale trošku tragéd 🙂 Nejdřív málem zešílela, když se dozvěděla, že otěhotněla...vůbec se s tím nemohla srovnat a dítě nechtěla. Když se s tím smřila, hrozně moc chtěla jenom holčičku. Samozřejmě si to nechali /blázni/ říct a řekli jim, že to bude kluk. Ta byla do konce těhu na psychiatra, že kluka nechce. Pak porod hrůza. Teď mi vždy přísahá, že už v životě žádné dítě nechce, že porod byl to nejstrašnější v jejím životě 😀 😀 A ještě má hrůzu, že i po tom strašném porodu by i druhé dítě mohlo být kluk... 😅 😅

jana.sun
11. bře 2009

ahoj Leni, já takovou zkušenost nemám, naštěstí, ale moje kamarádka měla taky hrozný porod a doted, když jde kolem dané nemocnice, tak si na to vzpomene. Malému jsou 4,5 roku. Druhé dítě odkládá, ale myslím, že si ještě jednou dá říct - protože nechce jedináčka, tak to asi ještě jednou zvládne.
Nevím, kde jsi rodila ty a jaké tam mají zkušenosti třeba s epidurálem - já si ho nechala dát a jsem ráda, nebylo to díky tomu tak hrozné. No, moc jsem ti asi nepomohla 😒

Kalo, ta tvoje ségra je fakt docela etrém. Snad je aspon na malého hodná! 😔

ducky
11. bře 2009

Ahoj Leno,
tak já sice rodila 36 hodin, ale díky manžovi a péči lékaře a PA budu rodit klidně ještě jednou.
Taky ale mám kamarádku, která je tento případ a zpětně si myslím, že hrozný porod neměla. Byl celkem rychlý (narozdíl od mého) 😉 a bez komplikací. Ona ale nechtěla ani to jedno dítě, pořizovali si ho spíš kvůli otci dítěte, který moc chtěl 😉

lena13
autor
11. bře 2009

Ja jsem malou strasne chtela a dokonce kdyz mi rekly,ze zacinam rodit kdyz jsem byla na ko tak jsem byla stastna a fakt jsem se na to tesila,ale potom vsem.....

Jani ja jsem rodila v Manchesteru epidural mi pichly az po 16ti hod kdyz jsem jim bolesti malem urvala madla.Abych pravdu rekla tak doted jsem kolem nemocnice nesla.Mela jsem silene nocni mury a po kazde co si na svuj porod vzpomenu tak se mi chce brecet a mam uplne silene bolesti u srdce a v zaludku,ze se mic chce az zvracet...Kdyz Claudinka slavila rok tak presne jsem si vzpomnela na svuj porod a bylo to hrozne fakt hrozne...a nez to zazit znova tak radsi budu mit jedinacka,i kdyz jsem jedinacka nidky nechtela...Claudinku strasne miluji a tak ji tu lasku davam uplne celou,jako kdybych mela deti dve..

ducky
11. bře 2009

Leni a rodit v ČR? Moje sestřenka žije v Londýně a upřímně, co mi vyprávěla o péči v GB, tak to mi bylo dost smutno za ní a zaplať koště že má zdravou holčičku. Nevím, jak jsi to měla ty, ale ona třeba byla na posledním UTZ ve 20tt a pak už jí ho nikdo nedělal. 😝
Nedovedu si představit, kdyby se něco dělo, jak by to chtěli odhalit?
A když chudák porodila, tak jí doktoři připravili šoky, že prý má malá asi srdeční vadu a podezření na Down syndrom. Sestřenka se chudák málem hroutila, protože výsledky ze screeningu jí ztratili a nakonec je malá úplně v pohodě a nic jí není. Těm doktorům bych držky nafackovala, takhle stresovat maminu po porodu 😝 😠

atreides
11. bře 2009

leni pokud vím, tak se i v takových případech (kdy je tak velký strach z porodu) dělá císař

motol
11. bře 2009

Leni,já sem rodila skoro 24hodin,bolesti sem měly šílený asi 4hodky před porodem,jinak to šlo,epidurál my dát něchtěly a hrozily císařem,pak sem 45minut malýho tlačila no,ale asi rok sem nechtěla slyšet o druhém mimi a ted už je to trochu lepší,ale ¨říká se,že na první porod zapomeneš,já teda ne,ale pujdu do druhého mimi i když se poroodu dost bojít,ale jak píšeš ty nechci mít jedináčka,teda mě by to neva,ale sama sem z velký rodiny a je skvělý mít sourozence,tak snad přijde čas kdy budeš připravená na druhé mimi 😉

lenkabu
11. bře 2009

Panický strach z porodu je indikací k CŘ,konzultuj to s dr. 😉

aponchie
11. bře 2009

ja sem taky slysela,ze v UK je to mnohem horsi s porodem nez u nas,ze u nas je to na super urovni a mnoho moznosti..zkus si rict,ze budes radsi rodit u nas v CR..ja jsem byla ted na prohlidce porodnich salu podruhe ,ale sla sem jen tak z dobreho pocitu jestli se neco zmenilo jako treba a hned sem se ptala lekare proc neumrtvuji siti po porodu,ze sem malem umrela bolesti pri prvnim porodu a uplne vyjukany,ze davaji mesocain a ,ze mam hned rict kdyz budu potrebovat ,,byla sem poprve a bala se cokoliv ted uz vim co muzu a co ne tak se neboj 😎

lena13
autor
11. bře 2009

K peci v UK se radsi nevyjadruji 😔 ,ale na druhou stranu kdyz jsem mela ja problemy v tehu tak okolo me litaly a na posledni ultrazvuk jsem sla v 25tt pak mi ho delaly az v 39tt...

lenkabu-ja to konzultovala tady,i kdyz mi rekly,ze bych na cisar tak jim neverim nebo z puvodne planovaneho cisare me vyhodily a to doslova nebo se mala otocila jak mela.ja trvalo na tom,ze chci ten cisar a dr rikal,ze on by chtel taky vyhrat milion...

aponchie do cz nemuzu nemam tam uz pojisteni...

aponchie
11. bře 2009

a nemuzes se pojistit az sem prijedes?ja uz nevim jak to bylo,ale pokazde sem se odhlasila jak sem tam jela a jak sem se vratila zase sem se nahlasila

lena13
autor
11. bře 2009

jo to by slo,ale jde o to,ze bych musela byt celou dobu tam a ani jeden z nas z michalem by jsme to nezvladly bez sebe a taky tady deti chodi od 4 let do "skoly" a ja jsem vzdycky chtela vetsi vekovy rozdil...ale to ani neresim s cz nebo ja uz rodit nebudu

janab78
12. bře 2009

Můj porod byl taky hrozný. Posledních 4-5 hodin jsem myslela, že je to jsou moje poslední hodiny.Takovou hrůzu jsem nečekala, ale snad ten druhý bude lepší. V to doufám. Teď jsem znovu těhotná a občas když si pomyslím na to, co bude, mám z toho špatný pocit. Prý druhý porod nemusí ani tolik bolet a je kratší.Snad tentokrát zabere epi a bude bezbolestný porod. 😀
lena13-někdo rodil dlouho jako ty a napodruhé v pohodě. Volba je samozřejmě na tobě, ale chci jen říct, že co nevyjde dobře napoprvé, může napodruhé. 🙂

leonik
12. bře 2009

ahoj, tak můj první porod trval 15 hodin, nepostupoval, několikrát mi píchali oxytocin na posílení stahů. Poslední čtyři hodiny jsem myslela že to nevydržím, nemohla jsem celý den ani z postele kvůli odtékající a ještě k tomu nazelenalé plodovce. Takže v těch šílených bolestech jen ležet. Po prvním porodu jsem říkala že už nikdy víc. Pamatuju si ho ještě teď 😒 Když byly dceři dva roky, rozhodli jsme se pro druhé, nechtěli jsme jedináčka 🙂 Doufala jsem taky v lepší porod, ale od začátku jsem měla hrozný strach, jak to dopadne. Druhý porod trval 12 hodin, byl pro mě ještě horší než první, malý nesestupoval, takže zase několikrát mi píchali oxytocin, dávali čípek na povolení porodních cest. Byl hlavně horší proto že byl syn hodně velký 😒 Je to zatím dva měsíce od druhého porodu, ale na bolest už si ani nevzpomenu. Ale každý to má jinak, někdo má druhý porod rychle za sebou. Já si zrovna oba užila 😒 I když třetí už nebude, šla bych do toho znova 😉

jana.sun
12. bře 2009

Leni13, taky mě napadlo, že bys mohla rodit v ČR - určo je tu lepší přístup než v UK - bydlí tam moje kámoška a ze zdravotnicví mi vždycky vypráví jen ty nejhorší historky ☹ Zvlášť asi k "cizincům" se tam nechovají moc hezky. 🙄 Víš, co si ale myslím? Claudinka je ještě malá a je to ještě docela krátký čas, až ti trochu odroste, tak možná touha po druhém dítěti bude silnější a silnější a obavy z porodu se o něco zmenší. Moc to ted neřeš, máš krásnou holčičku a tak si ji užívej a kdyby ses přeci jen rozhodla někdy mít další mimčo, tak se určo najde řešení, jak ti z těch obav pomoci 😉

lena13
autor
12. bře 2009

Jani moc ti dekuji za krasne slova obzvlast o me holcicce 😵

urbi
12. bře 2009

Leni, přidávám se k tobě, mám to samé...
náš miláček byl chtěné dítě, na porod jsem se těšila, nebála jsem se, dokonce, když se po vyvolávačce porod rozjel, tak jsem byla samá sranda, prostě jsem se na to těšila... a výsledek? ano, je to sice teprv 7 týdnů, ale jen, když mě píchne v břichu, hned se mi vybaví ty šílené kontrakce, udělá se mi blbě... když mi někdo řekne, nebo si tady na koňovi přečtu, že jde rodit, tak je mi ho šíleně líto... všechno se ve mně svírá... vím, že chceme dvě děti, ale vůbec nevím, jak to uskutečnit, aby se to druhé dostalo na svět... zatím je to pro mě sci-fi a nepředstravitelné, že tohle prožiju znovu...
Leni, díky za info, že i panický strach je indikací pro císaře, poprvé mám pocit, že bych do toho možná šla 😉 to jsem totiž nevědla 😉

lena13
autor
12. bře 2009

Urbi jezis ja nechci byt sprosta,ale udelala si mi radost,ze nejsem sama...nedokazu si ani predstavit tu hruzu prozit znova 😔 a taky kdyz se chceme s manzelem milovat tak se jdu jeste podivat jestli jsem si vzala prasky...po porodu to bylo silene tak jak holky tady cekaji,ze mrcha neprijde ja cekala vynervovana na ni 😢

aponchie
12. bře 2009

leni a nepremyslela jsi ,ze otehotnet jo a nechat si udelat cisare ?proste zajit za lekar za psychologem a v takovem pripade jsou schopni ti ho udelat

lena13
autor
12. bře 2009

aponchie uvazovala,ale nejsem si vubec jista,ze to tady takhle je 😔 ,dala jsem nove fotky claudinky 😉

aponchie
12. bře 2009

u nas to jde a slysela sem ,ze holky co maji panickej strach to maji indikovane lekarsky

weru
12. bře 2009

Leni, ja mam takovou hruzu z porodu, ze dite radsi nechci. Ja vim, ze je to smutne, co pisu, ale nemuzu si pomoct. Stejne jako ty, i ja ziju v Anglii a nikdy me tu zadny doktor nepomohl, kdyz jsem potrebovala, tak si ani nedovedu predstavit, co by bylo, kdybych mela rodit.

Claudinka je krasna, takova velka slecna. 😎

jana.sun
12. bře 2009

Leni, ta poslední fotka, jak se Claudinka směje, je úúúžasná 😀 je k "sežrání"

Abych pravdu řekla, tak jste mě "donutily" zavzpomínat a znovu se zamyslet. já totiž rodila o měsíc dřív - přišlo to nečekaně a tak nějak jsem se spíš trápila tím, že porod byl koncem pánevním a tady v Brně se upřednostnují přirozené porody, takže mi doktor oznámil, že k CŘ není důvod a bylo. Takže jsem myslela víc na to. Ale kontrakce byly fakt hrozný, lezla jsem po zemi bolestí a kdybych si nenechala píchnout ten epidurál (po 5.hodinách kontrakcí), tak bych to asi taky nezvládla - teda musela bych, ale to trauma bych asi měla stejné jako vy. Dost špatně snáším bolest a druhý porod mě neděsí jen z toho důvodu, že prostě počítám dopředu s epiduralem. Bez něj si to nedovedu představit ani omylem - a už vůbec ne tak dlouho, jak jsi rodila ty, Leni. Není divu, že do toho nechceš znovu. Každopádně tě můžu "uklidnit", že s epiduralem to byla fakt "pohoda" 😉 ale to před tím... 😖 🙄 ...myslela jsem, že skočím bolestí z okna! 😔

aponchie
12. bře 2009

weru a nechces to zkusit u nas u lekare?pac je to skoda jen kvuli neschopnemu lekari v UK,alespon to zkusit

lena13
autor
12. bře 2009

Weru tak tj mi lito,ja nastesti jedno dite mam...ja ti zase na rovinu reknu,ze kdybych ted nasla na testu // tak jdu okamzite na preruseni a vim,ze jt taky smutne.Kde ses presne v Anglii?

Dekuju za chvalu Claudinky,cela maminka,ze 😀 ...

Jani ja mela epi od 4 od rana...ale na to co se delo predtim a potom proste mi to dela hodne velke problemy zapomenout,bolesti jsem omdlevala a prosila at zachrani me dite a me nechaji zemrit...pak mi daly epi co chytl manzel nervy a prisaham,ze jsem ho tak nasranyho jeste nevidela ...
A ten tvuj porod no taky hnus,kdyz je zadeckem... 😔

cernovlaska
12. bře 2009

Ahoj Leni 🙂
naprosto chápu tvůj strach z dalšího porodu,měla jsem podobnej jako ty,ale "jen" 15 hodin a to nepočítám kontra celej den předtím,ale to se dalo a po těch hodinách,který jsem strávila na pásech,kvůli ozvám a ještě se zavedeným IVPem,kvůli saturaci,nakonec akutní CS,ale to by se ještě všechno dalo nějak překousnout,ale malýho jsem viděla až za cca 7 hodin a do tý doby mi nikdo nebyl schopnej říct,jestli je Matýsek zdravej a v pořádku a přítel za mnou mohl až po 24 hodinách,který jsem ležela na pooperačním ☹ a to bylo asi to nejhorší,ty první hodiny po porodu ☹ ještě měsíc po porodu jsem nebyla schopná o tom všem mluvit,aniž bych bulela jako želva ☹ a i přesto chci mít druhý dítě a budu doufat,že budu rodit normálně,pže bych si přála zažít ten krásnej pocit,když ti to tvoje robátko položí na bříško a ty ho můžeš hned přivítat na svět 😉

Máš krásnou dcerušku,nakonec jsi to zvládla a věřím,že za pár let na to budeš vzpomínat s menším strachem a že se rozhodneš pořídit Claudince třeba brášku 😵

weru
12. bře 2009

aponchie, nechci a ani nemuzu. Ziju v Anglii a doma me neplati pojisteni, vsecko si hradim, i porod, kdybych rodila doma a bez manzela nebudu. Navic, tady jak na tebe gyndar nesahne za celou dobu, tak doma az moc...a ja mam hrozne problemy jen s gyn. prohlidkou.....magor, ja vim.

Leni, jsem 12 mil od Oxfordu a Readingu, presne v puli. Bydlime v RAF Benson. A kde jsi ty?

Vetsina mych kamosek deti ma nebo zrovna ceka a me se furt nekdo pta a vy kdy a proc ne ted a na co cekas, uz jsi dost stara......coz me neskutecne leze na nervy. Asi panikarim zbytecne, jeste ani nevime, jestli jsme oba ok, ale manza uz vi, ze na umele bych nesla, ve me se nikdo hrabat nebude a pak jeste porod...trochu silne kafe.

verja
13. bře 2009

Ahoj holky, jsem asi nějaká divná, ale rodila jsem 40 hodin z toho cca 20h bolesti ( dost šílený) po 4 minutách a neotvírala jsem se a ještě 16hodin před porodem mi tvrdili, že mám poslíky Co 20 minut jsem volala sestru a žadonila o epi a císaře a oni řekli, že se neotvírám, tak nemůžou. Bylo to horší než celej porod. Pak to šlo to pomalu, tlačila jsem i blbě, ale celkově mi to druhý den bylo šumák a dalšího porodu se nebojím. Za to mrně to stojí, i když je pravda, že bez manžela bych to asi nezvádla. 😉

zuzik_p
13. bře 2009

Ja do tohoto tematu patrim jen tak napul, protoze muj porod byl asi celkem rychly v porovnani s ostatnima (bolesti zacaly asi okolo 11, ve 13 pichli vodu, to se opravdu rozjelo a mala byla na svete pred 16). Nicemene presne jak tady nekdo psal, na sale jsem tvrdila, ze toto bude me jedine dite a pak nejakou dobu jsem silene litovala kazdou tehotnou zenu. Dnes, temer 5 mes po porodu je to lepsi, ale az bych dalsi dite v budoucnu chtela, zatim si nedokazu predstavit rodit znovu. Jedine snad s epiduralem, ale ac jsem ho pri 1.porodu chtela, tak byl zrovna anesteziolog u akuniho cisare a pak uz bylo pozde. Par mych kamaradek si ho pochvalovalo, pri tech nejvetsich kontrakcich necitily temer nic, nektere se i prospaly a pak uz jen ucitily par posl.kontrakci a zatlacily 🙂

lena13
autor
13. bře 2009

Weru ja js z Manchesteru,Blackley..
Uplne te chapu Weru nebo ja mela docela problem taky jak se na me dival ten dr a hrabal se mezi nohy(ja vim,ze to dela kazde)....a jeste ten porod...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru