První sex po porodu, jak je na tom partner s prožitkem?

martinecka8
15. bře 2013

chci se zeptat na vaše zkušenosti mám konec šetsinedělky a včera proběhl sexík hrozně moc jsem se těšila...musela jsem manžela teda přemlouvat bál se(spíše jsem se asi měla bát já), ale nakonec teda sex byl.Vše ok jen mírná nepatrná bolest po šití tam vzadu takové trošku tahání, ale jinak ok.Spíše mě více dostalo, že manžel říkal,že je to jiné, že nic moc necítil a neměl ten prožitek co vždy:( jsem z toho taková špatná má někdo stejný zážitek? díky za reakce

blahova_andrea
15. bře 2013

sice u nás to bylo vše trošku jinak, ale možná jste měli špatný typ kondomu a nebo jsi se po porodu ještě dost nestáhla zpátky. záleží jak je taky vybaven přítel. u někoho hraje roli každý milimetr 😉

nicedaisy
15. bře 2013

hele u nás vše v pohodě 🙂 sice teda bez kondomu, ale i tak přítel říkal že jsem vevnitř "prostornější" 🙂 dej tomu ještě pár týdnu a určitě se to ještě stáhne 😉

martinecka8
autor
15. bře 2013

@blahova_andrea myslím,že tam je velký problém ten kondom manžel je nemá rád říká,že prožitky s ním jsou jiné malé.Nikdy jsme nepoužívali, ale ted bohužel musíme pač se bojím infekce a než začnu brát HA tak se člověk musí chránit nevím co s tím:( já měla prožitky ok.Jinak je nám jasné,že se tělo musí dostat dopořádku a toznačně potrvá.

martinecka8
autor
15. bře 2013

@nicedaisy asi jde o ten kondom spíše říkal, že to nemuže posoudit jaké to tam mám pač cítil jen ten kondom:(ale já se bojím bez

jetynka
15. bře 2013

@martinecka8 Chce to čas, možná tvůj muž neměl takový prožitek protože se hodně bál, může to znít blbě ale já bych ještě počkala, šití by mělo být už ok, ale ty nepříjemné pocity můžou přetrvávat klidně i několik týdnů. A třeba ta pauza udělá zázrak 🙂

ladie
15. bře 2013

@martinecka8 a co se na kondom vykašlat? Infekce bych se nebála, když se předem oba umyjete 😉 a místo kondomu třeba zkus Pharmatex.

martinecka8
autor
15. bře 2013

@jetynka taky určitě toto má za své:( musela jsem ho pořád uklidnovat,že pokud mi bude něco nepříjemné tak mu to řeknu je to můj cíta🙂 asi to bude znít hloupě, ale už 3týdny před porodem se bál tak nic a ted ta 6nedělka já na něj prostě měla takovou chuť a pořád mám hrozně mi schází ten kontakt s ním:(

martinecka8
autor
15. bře 2013

@ladie to si myslím,že by určo pomohlo, ale nevím téinfekce se fakt bojím...:(sem trdlo.asi jsem hloupá, ae co je pharmatex? 😎

jetynka
15. bře 2013

@martinecka8 Vidíš a já měla opačný problém (já nechtěla a chlap ano). Ale pokaždé jsme se domluvili na nějakém kompromisu , takže byla spokojenost na obou stranách.Infekce bych se už nebála, jak psaly holky 🙂

blahova_andrea
15. bře 2013

@martinecka8 nám vadí kondom oběma, my z toho pak nemáme nic ani jeden ☹ je fakt, že jsou muži, kterým při nasazení klesne a je po všem, ale to už jsou snad extrémy. infekce se tolik neboj. snad je přítel čistotný a máš k němu důvěru, ne? u nás byla vždy nejdřív sprcha a bylo 😉

martinecka8
autor
15. bře 2013

@jetynka celé těhu bylo ok na sex jsem měla náladu stejnou jako vždy pupík taky ok nepřekážel takže ani ke konci to nevadilo a vše v pořádku 6nedělka taky malá zlatá spinká papá vše zvládáme takže jsme oba v naprosté porodě.Ale ten můj chlap je prostě až moc cíta, člověk je zase rád,že nenaléhá, že je pozorný a ohleduplný:(ale když je vše ok tak proč se bránit myslela jsem,že bude rád, že nenastala žádná změna myslím co se týká nálad a chuti.Musím mu dát čas ☹

ladie
15. bře 2013

@martinecka8 Pharmatex je nehormonální antikoncepce. Jsou to buď globule nebo krém, které minutku před stykem šouponeš do pochvy. Účinnost 97,6% (účinnější, než kondom) a koukám, že má i antiseptický účinek (a máš dvě mouchy jednou ranou) 🙂
http://www.pharmatex-antikoncepcia.sk/stranky/p...

Já to teď studuju, protože chci dozobat poslední balení prášků, co mám doma a používat Pharmatex (už do sebe cpu hormony snad 12 let, tak bych se na ně ráda vykašlala).

martinecka8
autor
15. bře 2013

@blahova_andrea tak jasně bez je to lepší to je jasné🙂jo manža je jak ženská dbá o sebe parádně.taky nejdříve dáme sprchu🙂 asi budeme muset prubnou bez a uvidíme

jetynka
15. bře 2013

@martinecka8 Vydrž oni chlapi jsou cítě to souhlasím, on si hold ještě nemůže zvyknout na novou roli - tatínek a chlapi neumí dělat více věcí naráz 🙂tzn. neumí být zároveň tatínek a milující manžel se všímvšudy.

martinecka8
autor
15. bře 2013

@ladie tak to je super a můžu použít ješte dříve než proběhne kontrola u dr. po 6nedělce?

martinecka8
autor
15. bře 2013

@jetynka pěkně napsáno🙂 asi ano uvidíme snad to bude ok🙂 😀 dám mu čas

ladie
15. bře 2013

@martinecka8 to ti neřeknu, ale myslím si, že by v tom neměl být nejmenší problém. Zkus kouknout na nějaké diskuze o Pharmatexu.

martinecka8
autor
15. bře 2013

@ladie ok moc děkuji 🙂 za supr radu

blahova_andrea
15. bře 2013

@ladie no ale zase to musíš mít pořád u sebe a sex mít plánovaně, ne? ☹

martinecka8
autor
15. bře 2013

myslíš ten phrmatex? to asi ano jak píšeš :(

martinecka8
autor
15. bře 2013

@blahova_andrea vše má proste sve pro a proti:(

ladie
15. bře 2013

@blahova_andrea no plánovaně a u sebe - stejně jako s kondomem 😀 Navíc si lze zavést globulku pár hodin předem. Takže když budeš chtít svést večer manžela, tak si po sprše šoupneš globuli a třeba za dvě hodiny na něj skočíš. Nevidím v tom oproti kondomu velký rozdíl (dobře, u globule se musí 5 minut počkat, ale krém by měl působit hned).

missymici
15. bře 2013

proč kondom?Infekce? umyt před i po,...Nesnašim kondomy a ten muj taky, takze by jsme z toho nic nemeli za prve a za druhé se podle me nemas ceho bat.

ebsian
15. bře 2013

U nás pro partnera sex po porodu bez kondomu naprosto parádní - jsem totiž naopak nějaká užší, než dřív..Já po šití ovšem dlouho katastrofa a až min. týden jsem si to užila a bolest minimální..Ale ty pokusy předtím jsem byla nucena vždy ukončit předčasně bolestí..Byl to děs, ale měla jsem 8 stehů.. 😔
Už beru antikoncepci při kojení, takže kondom být nemusí.

blahova_andrea
15. bře 2013

@ladie no my nepraktikujeme nic takovýho, chuť svést manžela mám obvykle úplně zbytečně, takže bych jen plýtvala globulema 😀

ladie
15. bře 2013
pajab
16. bře 2013

My měli první sex 2 dýdny po porodu 😅 nějak jsem to nevydržela. Přítel kolem mě taky kroužil jak mlsnej pes .... tak ... a bylo to :D Jaké to bylo: musela jsme se smát. připadala jsem si zas ejako panna. Pomaličku, polehoučku a při každém zadrhnutí a překážce velká obava ... Nevím jak to popsat ale mě to jako by tahalo (asi stehy) jako by mě zašili moc a já to potom musela zase roztánout 😀 a tahala pomalu za nitky. Bylo to tak asi 3 krát a potom už to bylo normál. Musím podotknout že to tak bylo je na záčátku. Jakmile se do mě dostl už to šlo ... normál.

anykka
31. bře 2013

@pajab My začínáme 4.týden, zkoušíme,a přesně ty samý pocity - jak poprvé a tahání, ale myslím, že to půjde 🙂 Tak snad to bude lepší a lepší 🙂

jennyska
14. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Mohu Vás oslovit v souvislosti s tématem, které zde probíráte a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka, kam si vedle základních informací o daném tématu píšeme se všema maminkama i zkušenosti s ním? 🙂 Když jsou tyto zkušenosti ve Wiki Modrého koníka, je to daleko přehlednější než fórum, protože se dá vše rychle a přehledně dohledat...

Jde o to napsat svou vlastní zkušenost se sexem po porodu zde: https://www.modrykonik.cz/sex-po-porodu , kterou tak určitě pomůžete ostatním maminkám, které mají dotazy hlavně ohledně zkušeností apod. Zabere to minutku a pomůže drtivé většině žen...

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru