Pupečníková šňůra kolem krku. Nemá to následky?

morusa
16. zář 2007

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli některé z Vašich dítek mělo při porodu obmotanou pupečníkovou šňůru kolem krku?( prý běžná věc při porodech) Náš chlapeček ji měl obmotanou dvakrát, neutaženou naštěstí, vše bylo v pořádku, Apgar skóre tři desítky, ale někdy si říkám, jestli to přece jen nemá nějaké následky, občas mi přijde, že je hrozně hyperaktivní,v ruce se neustále prohýbá, chce pomalu už lézt, mrská sebou, když jsme třeba v restauraci, tak zatímco jiným dětem stačí, že koukaj v sedačce okolo, tak Maty potřebuje, aby se to kolem něj hýbalo, takže bud jezdit nebo ho nosit,aby se mohl rozhlížet a přitom nemyslím ,že by šlo o to, že se chce chovat, protože když si ho vezmu na klín, tak to ho nebaví. Na jednu stranu si říkám, že je fajn, že je takovej,že není žádnej buřtík ,co by jen seděl a koukal, ale někdy jsem fakt už unavená...Prostě když ho srovnám s dětma od mých kamarádek , a že jich mám kolem sebe dost, tak je to takový malý neustále se hýbající háďě. 😀

kristynaw
16. zář 2007

s pupecni snourou okolo krku to nema urcite nic spolecneho,zvlast,pokud apgar bylo 30🙂

biccy
16. zář 2007

Morusa,aj nasa Zoe mala take apgar skore (pupocnu snuru nemala omotanu okolo krku) a teraz je velmi "ziva".Od narodenia bola taka. 🙂 Taka ako tvoj maly.Stale musi byt v pohybe a ked bola malicka,tak stale len po rukach,lebo samej sa jej nechcelo len tak lezat a pozerat. 🙂 Takze si myslim,ze to s tou snurou nebude mat nic spolocne. 🙂

morusa
autor
16. zář 2007

No možná ne, ale přesto by mě zajímalo, jestli někdo má podobnou zkušenost..

lenka34
17. zář 2007

Môj syn bol ako miminko, veľmi hyperaktívni,presne ako píšeš, aj pediatrička vždy z našej návštevy poradne bola narobená, vždy hovorila, že musí byť drina ho doma zvládnuť, keď bol chorý a mal byť v kľude, tak vždy v srande hovorila, že máme povolené ho k posteli priviazať -čím bol starší tak sa viac ukľudňoval - je pravda že chodí na hokej i futbal, kde vybije svoju energiu, ale výborný je aj v škole... 🙂 tak sa teš, akú ti bude neskôr robiť radosť 🙂

magdalenka1
27. zář 2007

ahoj...apgar je stupnice, kdy se posuzují určité věci - vzhled, reflexy atd u narozených dětí, dělá se ihned po narození a pak v nějakém časovém odstupu...maximální skore je 10..to jen tak k řeči. jinak malý měl šňůru kolem krku, a to utaženou...tak, že mu přestalo tlouct srdíčko...a je spíš klidné dítě, tak asi to vliv mít nebude

aniska
21. říj 2007

nas Maty mal snuru okolo, ale je normos decko, ani moc taky ani onaky🙂

dermajetics
22. říj 2007

ahojky,náš Ondra měl taky pupeční šňůru kolem krku,ale nemyslím,že by to mělo takové následky,jak popisuješ moruso ty...Spíše tvoje dítko je takové,ale s tou hyperaktivitou je předčasné o ní mluvit,ta se posuzuje jinak a v jiném věku. Prostě je tvůj malý živější a neposeda. Záleží na tom,jaké jsi měla těhotenství,hektické,stres,prostě ve fofru si ho prožila,tak je takový i ten tvůj malý. Tak hodně štěstí při zvládání dítka,ahojky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru