Rozestoupené břišní svaly po porodu. Co mám cvičit?

tygrous
5. únor 2010

Mám 7-týdenního chlapečka a od porodu má pořád rozestoupené břišní svaly. Dr.řekla, že to je normální a že by se to mělo srovnat samo. A pokud se to nesrovná, tak že nás pošle na rehabku a pak asi vojtovka, ale na to je prý ještě čas. Máte s tím někdo zkušenost? Není na to nějaký cvik, co bych mohla dělat už teď s ním sama, aby to pomohlo? Vypadá jako žabák - rozpláclé bříško do stran a k tomu ty ohnuté hubené nožičky 😅

jmisa
5. únor 2010

Tygrous, nechala bych se poslat na rehábku hned, čím dřív začneš cvičit, tím menší odpor bude klást, rychlej se to opraví.
Ikdyž tedy náš malej je má rozestouplé furt, začali jsme cvičit ve 4 měsících a bohužel po měsíci mi začal z poloh prostě utíkat a teď ke konci to bylo spíš kdo z koho.
Kdybych tohle věděla, neotálela bych.

tygrous
autor
5. únor 2010

jmisa: Do poradny jdeme za 14dni,tak to reknu dr.,at nas na tu rehabku posle. I kdyz u nas problem s odporem bude, myslim, uz ted 😀

jmisa
5. únor 2010

Jestli to bude na vojtovku, tak dostane nejspíš jen základní cvik, kdy se mačká bodík pod prsíčkem a mimčo zvedá nožky a tím si bříško posiluje. Není to žádná drasťárna.
Ono by díky těm špatným svalům hledal cestičky, jak si pomoci při pasení koníků a dalších věcech, naučil by se to blbě a pak by se vztekal, když bys ho chtěla "přeprogramovat".

tygrous
autor
5. únor 2010

dik. tak to vypada v pohode ten cvik 😉

blueapple
5. únor 2010

máme úplně stejný problém, můj maličký (teď jsou mu 2 měsíce) má od zhruba 4 týdnů vystouplý pupík, bříško rozpláclé do stran, prostě PUPEČNÍ KÝLA. Zalepení je prý na nic, pomůže pouze cvičení - posílení břišních svalů. Dětská lékařka nás poslala hned na rehabilitaci, cvičíme 4x denně už měsíc vojtovku - přesně ten cvik, jak říká jmisa, teď po měsíci prý dostaneme další cvik. Někdy cvičí s úsměvem a zvedne nožičky hned, někdy pláče a chvíli to trvá. Ale jakmile se docvičí, malý je v pohodě, není to nic drastického, určitě si to nepamatuje. Pupíček má pořád vystouplý, ale je pravda, že už mnohem méně. Musíme cvičit dál. 😎

tygrous
autor
5. únor 2010

Tak pupík máme vystouplý taky, ale jen trochu...

Dá se nějak tomuhle problému předejít?

blueapple
5. únor 2010

tygrous : Nevím, zda se tomu dá předejít, to bych také ráda věděla - spíš asi ne. To by totiž mimi nesmělo vůbec prdět a plakat. Což je nemožné. Tyhle 2 věci tomu vystoupení pupíčku prý "pomáhají". Někteří doktoři ale tvrdí, že se to časem samo upraví...no ale čekej jen tak nečinně, když víš, že hrozí případná operace kýly ve 2-3 letech...brrrr. To radši budeme cvičit.

tygrous
autor
5. únor 2010

no, je fakt, ze Honzik ty prvni tydny jen proplakal... nase dr.taky rika, ze by se to mohlo upravit samo...ale na pristi poradne ji reknu, at nas posle na tu rehabku. fakt nechci cekat buhvijak dlouho a pak ho trapit, prdolku malyho!

collette
5. únor 2010

Holky, já se omlouvám, vím, že tu jde hlavně o děti, ale nevěděly byste co s tím mohu dělat u sebe? Břišní stěna se mi rozestoupila v těhotenství a nemá se k tomu, aby se zatáhla. Myslela jsem si, jaká to je sranda, když se mi na břiše udělá střecha, když se zvedám z lehu, ale jen do té doby, než jsem zjistila, o co jde. A břicho se "střeší" pořád a to jsem rodila v půlce listopadu ☹

luccii
5. únor 2010

nas prcek to mel taky, stale to jeste neni OK, ale dost se to cvicenim vojtovky zlepsilo (cvicime cca od 2. mesice)

urcite se nech poslat na reh.! a co nejdriv... brisko souvisi skoro se vsim a my treba kvuli tomu blbe paseme, blbe lezeme a kdyz bychom dal necvicili, tak bude mit vadne drzeni tela

jo a predejit tomu nejde - ptala jsem se... proste se s tim nejaka mimca narodi

jmisa
5. únor 2010

Ono je to prý i dědičné, Alex to může mít po mně, má po mně záklon hlavy a břišní svaly jsou můj problém taky.
Collette, najdi si nějaké cvičení pilates a choď tam. Pro začátek doporučuju najít kurz, kde je jen málo lidí, později si můžeš cvičit už sama třeba podle DVD, ale na počátek je důležité, aby lektorka upravila chyby a chyby dělá každý, neviděla jsem nikoho, kdo by to zvládal bez oprav.

tygrous
autor
6. únor 2010

collette: ja tady nekde cetla, ze by se po porodu nemely cvicit posilovaci cviky na bricho (na prime brisni svaly) aspon 3 mesice-nez se prave srovnaji ty svaly... Ja tam mam taky porad mezeru,ale rekla bych, ze se zmensuje. Ja cvicila hned po porodu tyhle cviky: http://www.babyonline.cz/sestinedeli/cviceni-pr...

tygrous
autor
22. únor 2010

Tak jsme byli dnes v poradne a Dr. mi rekla, ze ty brisni svaly zatim nemam fakt resit a rozhodne to neni na vojtovku... Ve vyvoji nezaostava, tak si s tim nemam lamat hlavu. A to na nej koukala jina Dr.,nez nase, takze uz se na tom shodly dve... Tak ja nevim 😖

jmisa
22. únor 2010

Doktorka odborností co?

tygrous
autor
23. únor 2010

jmisa: obe pediatricky...

collette
23. únor 2010

Ahojky,

tak jsem se rouhala a už chodíme s Kubíkem na rehabilitaci a cvičíme Vojtovku 😅

Děláme ten "bodový" cvik, o kterém tu holky psaly. Nožičky zvedá v pohodě, jen tu ručičku nechce dávat nahoru, aby přimáčknul ramínko k podložce. On se nám totiž navíc točí k jedné straně. Podle rehabky bude muset cvičit celý život, tedy dělat nějaký sport, aby měl zpevněné svaly. Jakmile povolí, rozestup se s největší pravděpodobností obnoví ☹

Naštěstí u toho taky nepláče a po cvičení je jak sjetej. Chechtá se a kecá. Podle rehabky to jsou endorfíny 😀

jmisa - ten záklon máme taky, kolikrát místo zvedání nožiček začne "stavět mosty" 😒 Asi je navíc i trochu dráždivý...

tygr - nám rehabka řekla, že má bříško opravdu slabé a že ho to v motorickém vývoji zpomalovat bude, zejména při pasení koníků, protože neudrží rovnováhu a bude se kymácet...

Chjo, mám výčitky, jestli jsem něco nezanedbala, třeba jestli jsem ho neměla dávat víc na bříško ☹ Ale fakt je, že v manželově rodině jsou chlapi tintítka s propadlým hrudníčkem. Manžel byl do 30 jak lunt, ale jezdí na kole, tak se trošku obalil svaly a břicho a hrudní taky drží, tak doufám, že to sportem u malého taky ukočírujeme. Já jsem závodně plavala a malý vodu miluje, tak si snad ten hrudníček a bříško časem vyplave 😅

jmisa, tygrous - díky moc, pilates jsem cvičila, tak tam zase zajdu, za odkaz také děkuju, už jsem se registrovala a stáhla si to. Teď jen musím počkat, koncem března mě čeká operace kvůli dořešení porodního průšvihu a po rekonvalescenci se do toho pustím. Teď nesmím břicho namáhat, správně bych neměla ani tahat břemena těžší než 3 kg. Což jde s tříměsíčním miminem těžko... Pokud to nepomůže, mám s chirurgem, co mě bude operovat teď, předběžně domluveno, že by se na to taky podíval.

tygrous
autor
23. únor 2010

jmisa: na rehabku me bez doporuceni pediatra stejne nevezmou a pediatr to na rehabilitaci nevidi, tak co ted???

tygrous
autor
23. únor 2010

colette: nemej vycitky a hezky cvicte😉, ono to bude dobry. a ze bude muset sportovat cely zivot, to mu vubec neuiskodi 😀

collette
23. únor 2010

jmisa - koukám, že jsi z Praha. My chodíme na rehabilitaci na polikliniku na Prosek, k paní Volavkové. Je úžasná. Jdeme tam ve čtvrtek. Mám se jí zeptat, jestli by se na vás podívala i bez doporučení od děckaře?

tygrous - cvičíme a doufáme, že on bude v budoucnu také. Že nám z něj nevyroste lenoch 😅

jmisa
23. únor 2010

Tygrous, nám pediatrička taky řekla, že je Alex v normě. Bohužel pediatři jsou v tomhle trochu laxní.
Našla jsem si rehabilitačního lékaře, které mě vzal bez doporučení a sám nám předepsal rehabilitace.
Jo a když na tom budeš trvat, tak Ti pediatra musí napsat doporučení. Já bych trvala na svém.
A jak pase koníky?

Collete, my rehábku máme.

kveluse
23. únor 2010

Ahoj,
obě holky měly rozestoupené svaly a obrovské vystouplé pupíky - ta první měla pupík jak dvacku.
Bylo mi řečeno, že jsou to nejen rozestoupené svaly, ale také, že měly veliký pupečník. U druhé holčičky byl asi dost tlustý, protože se jí dlouho hojil pupík po odstřižení. Dr. (měla jsem za tu dobu dvě, protože jsme se stěhovali) mi doporučila co nejvíce dávat na bříško, aby trénovaly. U obou to naštěstí zabralo, první dcerce se pupík zatáhnul později, ale už nám skoro hrozili operací, takže jsem ráda,a že se to spravilo samo. Druhá to neměla tak hrozné, ale je to větší silák a polohu na bříšku milovala, takže v ní trávila skoro celý čas, kdy nespala.

beata.n
23. únor 2010

Ahojky,já mám už sice větší dítko,ale tohle nás taky trápí.cvičili sme vojtu od dvou měsíců,v devíti sme přestali s tím,že už byl v pořádku-lezl,stoupal si,akorát teda,že má rozestouplé bříško.no a ted nás budu znovu objednávat na vojtu a začnem znovu s nějakými cviky pro větší děti.jde znát,že má na bříšku jakoby takový váleček a pupek má teda hodně vyklenutý dopředu 😒 vím,že ho nepřecpáváme,dokonce máme i omezená množství jídla kvůli jiným problémům,takže z jídla ten pupek nemá.až se dovolám dr pak dám klidně víc info.přeju všem miminkům,at jsou brzo fit 😵

beata.n
23. únor 2010

jinak k té rehabilitaci znám jednu maminu,kterou na rehabilitace vzali i bez doporučení,asi záleží jak který lékař je ochotný

tygrous
autor
24. únor 2010

jmisa: Koniky pase hezky, ale jak kdy. Ma dny, kdy na brise proste rve a rve. U Dr.to predvedl naopak primo ukazkove, proto rekla, ze se vyviji dobre...
Tak ja jdu hledat rehlabilitaci tady u nas...uplne me desite ☹

jmisa
24. únor 2010

Tygrous, musíš si najít rehabilitačního doktora. Rehabilitace jako fyzioterapeut Tě bez lejstra nevezme.

tygrous
autor
24. únor 2010

jmisa: aha, dik. jeste me napada, ze Honzik hodne sam zveda nozicky, to dr.taky videla a rekla, ze si to takhle posiluje sam, proto ze ho nebudem trapit vojtou...

jmisa
24. únor 2010

Alex zvedal nohy taky sám.
Já jsem asi zaujatá, ale po svých zkušenostech a potvzených i od jinud prostě pediatrům v tomhle moc nedůvěřuju.
Chtěla jsem mít názor odborníka, měla jsem nakonec dvou a ani jeden se s jinak výbornou pediatričkou neshodoval.
Ale je to na Tobě, nechci Ti nějak nahánět strach nebo do něčeho tlačit.

collette
25. únor 2010

Ahoj děvčata,

právě se zase chystáme na další reha, tak jsem zvědavá, s čím se vrátíme 😅

Přeji krásný den!

jmisa
25. únor 2010

Coll, tak jak jste dopadli?
My byli včera, malej se nějak urychlil, takže během pár týdnů se rozplazil, rozlezl, rozseděl a už si asi týden stoupá. Všechno se fyzioterapeutce moc líbilo, jen to stoupání vůbec.
No zítra jdem po dvou měsících k rehab. doktorce tam bude myslím komentář horší, ale přeci ho nepřivážu, když se staví sám. 😝

tygrous
autor
25. únor 2010

Ahojky. Tak jsme dnes byli poprve na cviceni miminek u nas v materskem centru a vede to fyzioterapeutka s 30-letou praxi, tak sjem se ji ptala, co s tim nasim briskem...jestli se to muze spravit samo nebo co pro to mam delat. Ukazala mi cvik na micude a rekla, at priste prijdu driv, ze mi ukaze dalsi cviky. A ze timhle cvicenim se da udelat fakt hodne. A vojtovka ze je spis hlavne takovy hit... No, uvidime. Uz mam i kontakt na rehabil.dr. kousek od nas, tak mu brknu. Ale kazdopadne budem cvicit na mici, tim nic nezkazime 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru