Rozestup břišních svalů. Mám cvičit?

kaca17
8. čer 2009

Ahoj, je tu někdo kdo má tenhle problémek? Co jsem zatím načetla tak se názory docela různí ☹ . Někdo radí cvičit celý břicho co nejdřív, někdo vůbec ne a třeba rok počkat... tak nevím. A nevíte k jakému dr s tím vůbec jít? Na plastiku nechci, pořád doufám že to půjde jinak. Díky za zkušenosti. Kata

boobinka
8. čer 2009

kaca17 a jak se pozna, ze jsou brisni svaly rozestouple ?

kaca17
autor
8. čer 2009

Ahoj, nejlíp vleže. Já mám nad i pod pupkem dlouhou prohluben, je i vidět po chvilce vleže se mi tam propadne břicho ☹ . Měla jsem dvojčata.

knobloska
8. čer 2009

Kamarádka to měla po prvním dítěti, byla operovaná, aby mohla mít druhé. Domluvila bych se s praktickou, poradí.

miranda77
27. čer 2011

Nevíte,jestli je rozestup břišních svalů komplikací pro další těhotenství? Popř. Jakou?
@knobloska nevíš nějaké podrobnosti? To jí doporučil lékař?

knobloska
27. čer 2011

@miranda77 Vím, že jí to sešívali, ale ruply jí stehy a musela na reoperaci. Ale má 2 děti a problém s tím neměla. Pozeptám se jí.

miranda77
27. čer 2011

@knobloska to by si byla moc hodná 🙂 ... plánujeme třetí a rozestup svalů mám 😖 ... tak nevím, jestli si to nechat sešít už teď - před těhu a porodem a jestli to dalšímu těhu a porodu vadí nebo jestli je to OK a sešití stačí až po porodu ... dík

damada
27. čer 2011

@miranda77 rozestup mám, řešila jsem to na chirurgii, dr. se mě ptala, jestli plánuju třetí, říkala jsem, že ještě nevím, tak se tím nijak nezabývala.- tak jsem z toho pochopila, že to nemá cenu řešit před případným těhotenstvím. Teď jsem se ptala svýho gyn. a ten říkal, že to je normální, a že se to pak řeší až po porodu, rozhodně neříkal nic, že by to těhotenství nebo porodu vadilo. (navíc se to může stát při dalším těhu znova, tak by ses nechávala sešívat furt dokola... 😉 )

miranda77
28. čer 2011

@damada tak to by bylo skvělé ... já jsem se na netu někde dočetla, že s tím někdo měl problém a že ho snad kvůli tomu zvažovali SC už v 38tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru