Sešili mě víc a sex bolí

janulazaynab
1. led 2010

Ahoj holky,
máte někdo zkušenost s tím, že vás sešili trochu víc a teď vás sex bolí anebo to máte jako u mně, že ještě od porodu ani jednou?
Gynekolog říkal, že to bude jako poprvé. S manželem jsme to zkoušeli dva měsíce po porodu a bolelo mně to, takže jsme toho nechali. Sice jsem ho uspokojila jinak, ale rád by zase milování jako předtím. Zkoušela jsem lubrikant, ale nepomohl - prostě se tam nevešel.

lucisa
2. led 2010

januly, nevím, jestli tě potěším, ale já byla při prvním porodu taky nastřihnutá a tak fest zašitá, že i dnes, tj. po 7 letech, od porodu, si na hrázi úplně v pohodě nahmatám jizvu - je to jako taková tenká jitrnice.
jinak, MM měl tehdy téměř 10měsíční celibát - myšleno v klasickém milování, nebyl schopný se do mě dostat, bolelo mě i zavádění tamponu, bolestí mi tekly slzy. když jsem to konzultovala s gynekoložkou, tak mě několikrát prohlížela, dělala sono, řekla, že zvenku i zevnitř je nález normální a že je to o psychice. prý se předem bojím, tak se zatnu a je to bolestivé. takhle zatnutá jsem byla fakt 10 měsíců, pak jsem řekla MM, že to musím vydržet a ať do toho jde a nevšímá si mě. sice z toho byl chudák špatný, šlo to přes bolest, ale pak už to šlo pokaždé líp a líp.
a perlička na konec, dva roky po prvním porodu jsem rodila podruhé, takže si spočítej, kolikrát si se mnou MM užil, načež mé (plánované) těhu komentoval slovy, fajn, takže si zase rok nevrznu 😀 nepočítali jsme, že malá půjde tak rychle, když první nám trvala více než rok.
ale abych tě uklidnila, druhý porod v pohodě, bez nástřihu, bez šití, i když jsem se bála, jak mě to bude bolet, bylo to ok.
ale po prvním jsem měla celý spodek zmodřincovaný (a to fakt, úplně modrý, jak to bylo zhmožděné) možná čtvrt roku.

sajma
4. led 2010

ahoj holky, tak se přidávám do klubu.
januly - já jsem 5 měsíců po porodu a je to hrůza! přesně jak píšeš ty. už nevím, co dělat ☹
luci - takže to už nikdy nebude asi jak dřív, že? ta jizva tam bude vždycky ☹ ach jo

dalmationka
4. led 2010

Má zkušenost je taková, u porodu mě vůbec nenastříhávali, trošku jsem se natrhla. Sestřička říkala, že by to na šití ani nebylo, kdybych jim tolik nekrvácela. První sex po porodu docela bolel, s tím že jsem ho nepustila úplně au au. Když se dokonale uvolním a nemyslím na to, tak to přestane bolet a vůbec o žádném šití nevím. Pouhá psychika si s náma zahrává. 🙂

jajik25
4. led 2010

Ahojky taky se k vám přidám.Po prvním porodu mě to taky bolelo a myslela jem že mě taky špatně sešily.S manželem jsme to zkoušely vždycky jen chvilku a pokaždý to bylo lepší a lepší.Po druhý porodu jsme to zkoušely hned po šestinedělí.Myslela jsem že to bude stejně bolestivé jako po prvním.Nakonec po druhém porodu to bylo mnohem lepší než po prvním.Jo a pokaždé jsem měla nástřih.
Takže vám z vlastní zkušenosti můžu poradit jen to,aby jste to pořád zkoušely a neztráceli naději.

spionka
5. led 2010

Taky se přidávám. Byla jsem šitá hodně venku i vevnitř a sex nebyl skoro 1/2 roku! Ale jak píšete je to vše jen o psychice. Ovšem dnes už si nepamatuju, jak to přešlo. Prostě pomalu to zkoušet a ono to půjde, ale ta hlava je prevít 😒

nicole_11
5. led 2010

Ahojky, tak já po porodu byla hodně zašitá a sex jsme měli hned po 6-nedělí a hrůza 😅 , ale zkoušeli jsme to dál, tak 1x za týden a lepšilo se to, ale prostě byli polohy, které jsme nemohly vůbec a až po roce to přestalo bolet při jakékoliv poloze, tak jsem zvědavá jaké to bude po 2.těhu

editah222
6. led 2010

Já jsem byla šitá jen malinko (nebyla jsem nastřižená) takže moje zkušenost asi není úplně srovnatelná, ale i tak mě pár prvních milování docela dost bolelo. ☹ Manžel musel být hrozně opatrnej a něžnej a používat hodně lubrikantu. Ale za pár týdnu to bylo OK a dnes je to zase jako před porodem, teda skoro 😉

andara
7. led 2010

Ja byla sita zvenku i zevnitr,ani nevim kolik stehu,ale zas tak moc asi ne a poprve jsme to zkusili az za 3mesice po, bylo to neprijemny,jizva tahala a bolelo to.Postupne to bylo lepsi a lepsi a ted uz naprosto v pohode, hlavne si tu jizvu masiruj,at ji nemas tvrdou!To pomaha, pak to je pruznejsi. Jo a mne se jeden steh jakoby rozjel,tak jsem mazala gelem z dubove kury a stahlo se to.Ted uz jizvu nenahmatam, jen pri podrobnem zkoumani zrcatkem je videt 😉

hancas
7. led 2010

též se připojím ,po porodu cca 7 měsíců bez pohl.styku bolest a prostě jsem nějak nebyla mokrá,byla jsem z toho úplně špatná jen kvůli manželovi,když jsem mu řekla jdi do toho a neřeš mě sice trvalo než se do mě dostal ale pak už to šlo sama a jak tady už holki psali je to jak poprvé,a prostě nějak celkově jiný!!!držím palce at to zvládnete,prostě manžílci hold musí počkat udělali si děti tak at ted trpí oni že jo??

dasulag
15. led 2010

Ahoj. Já byla šitá po porodu (je to už šest let) z venku. Bohužel do dnešního dne při sexu cítím bolest u jizvy. Je pravda že jsme nevydrželi čekat celé šestinedělí a po ř týdnech jsme zkusili pohlavní styk. Takže možná je to tím. Ale nevím. ☹

jennyska
14. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Mohu Vás oslovit v souvislosti s tématem, které zde probíráte a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka, kam si vedle základních informací o daném tématu píšeme se všema maminkama i zkušenosti s ním? 🙂 Když jsou tyto zkušenosti ve Wiki Modrého koníka, je to daleko přehlednější než fórum, protože se dá vše rychle a přehledně dohledat...

Jde o to napsat svou vlastní zkušenost se sexem po porodu zde: https://www.modrykonik.cz/sex-po-porodu , kterou tak určitě pomůžete ostatním maminkám, které mají dotazy hlavně ohledně zkušeností apod. Zabere to minutku a pomůže drtivé většině žen...

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru