Sešití hráze a vnitřních stydkých pysků po porodu

lauranavratilova
11. bře 2014

Zdravíčko maminky, prosím vás jsem 2 týdny po porodu, krvácení je mírné ale mám hrozný "tlak" v oblasti poštěváčku, když jen krapet zatnu pánev ( na toaletě) opravdu nepříjemná bolest. To mě ani tak netrápí, jen mě zajímá jestli je to normální . Teď k mé otázce, při porodu mi nastřihli hráz, to jsem i citila, nějak to v tu chvìlku nebolelo ale .. po porodu kdy mě šili, PA tvrdila,že mě nařízli málo a je to jen na jeden steh, to je taky v pořádku . Venkovní steh mi odpadl a citim malou jizvičku ale sešitá jsem zjistila,že jsem i v oblasti vnitřních stydkych pysků ( pritel to popisuje jako by je sešili k sobě) na hmat to tak taky citím . Měla to také nektera z vas ? Zarazi me ,ze mi bylo sdeleno ,ze steh mam jen jeden a to na hrazy ...co jsou pak ty stehy na pyscich ? Muze to souviset i s tim tlakem v oblasto okolo postevacku ? :( omlouvam se jinak za dotaz, je mi trapne ale trapi me to , jsem prvorodicka. Dekuji

zuzlinka92
11. bře 2014

Mě taky nastřihli a dlouho jsem si nemohla ani sednout přes bolest.A to jsem byla dost sešitá kvůli 4,5 kg miminku.A jak řikáte ,tak jsem byla sešitá taky.Měla jsem stehů docela dost.A k tomu jsem 3 týdny po porodu chytla mykozu no hrůza.Tlak jsem měla taky a až se blížil konec šestinedělí uklidnilo se to 😉 A myslím,že není se za co cítit trapně🙂

maaxina
11. bře 2014

já to mám taky sešitý jak popisuješ,ale měla jsem víc stehů. Ale s poštěváčkem si nepamatuju,že bych měla nějaký problémy. Pokud se Ti to nezdá,tak si raději skoč na gyndu ať se na Tebe podívá... Ke komu v Ústí chodíš?

sheeni123
11. bře 2014

Nemas se vubec zac stydet! Ja bych sla urcite na gyndu. U prvniho me nastrihli a hodne sili uvnitr i venku, mala sla ramenem. Hojilo se to bez bolesti a v poho. Po druhem me sili zase a byla to katastrofa, po dvou dnech me presivali a pak jsem asi 14 dni pri chuzi a ve stoji citila dole obrovsky tlak, swdet se nedalo vubec, nakonec jsem mela jeste dalsi komplikace se zanicenim..no trvalo to 2 mesice. Takze ja bych sla k mudr, pokud citis, ze je to divne..

gosa22
11. bře 2014

skoč si raději na gyndu, ať máš klid...jinak na hojení je parádní máchat se v dubové kůře 😉

lauranavratilova
autor
11. bře 2014

Asi si tam radeji zajdu hned co budu mit pro malou hlidani :( prijde mi divny, ze mi rekli ,ze jsem nastrizena jen malicko a ze je to na jeden steh a pak zjistim ze sem sesita i uplne v jinych mistech a o tom uz nic nevim, pro svuj klid si radeji na tu gyndu zajdu.. 🙂 dekuji maminy, jinak chodim k mudr.Sudkovi na Klis 🙂

romantika
11. bře 2014

Ja mela oba porody s nastrihem, u druhého mi tvrdili ze je to jen na 3 stehy, ale ja jich napočítala 15, ale pak jsem zjistila ze jako 3 jenom viditelne. Cili to siti je pak do hloubky. Bolest postevacku jsem mela u první sileny, nevim jestli jses prvorodička, ale myslim, ze to asi k tomu patri. Poprvé je ten porod narocnejsi, prorazi se cesta 🙂)))). Dost mne to frustrovalo, ale casem se to zlepšilo az zmizlo. Nepochopila jsem jak ses sita na pyskach, ale ja jsem se natrhla také i tam, mne to teda rekli ze mne tam budou sit, a to si pamatuju, protože tam se to nemůže sešívat s anestezii. cili mne to stipalo, ale ne nejak moc. vse se postupne zahojilo, když je clovek potrhany tak poprvé je to trochu na nervy,. urcite tomu dej cas, vse jak popisuješ jsem poprvé mela také. az se budes citit tak muzes zacit cvicit, ale ted bych to nechala pohojit.pokud si nejses jista, na gynde te zkontroluji ale obvykle se ceka do toho konce 6ti nedeli pokud nemas nejak obzvlast problémy. za to sestinedelei se to hodne ještě zmeni, apod.. hodne stesti

bambulal1
11. bře 2014

@lauranavratilova Ahoj,jak píšou holkyje to asi normal u prvorodiček jenom hojení jeu každého jiné.Já sem 3mes.po porodu a tlaky občas ješte stále pocituju dle gyn.je to normalne a že u nekterých žen se to táhne i léta než to uplne vymizí.
Jinak takysme mala víc stehu než slibovali a taky sem se hojia dýl,protože venkovné stehy se mi potrhaly,ale na zašití to už nebylo takže taky dlho trvalo než se to zahojilo.Bud v klidu do konce 6ned.máš ješte daleko pak to bude lepší.
P.S. jinak nevím holky jak jiné ale my s partnerem docela dekujeme za šití protože sem dole trochu užší než predtým 🙂 🙂 takže si to ted omnoho lépe užívame (pokial nám to malej dovolí) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru