Sex po porodu, máte s ním taky problém? Poraďte

monulka003
5. led 2012

jsem 4,5 měsíce po porodu (dost těžkém-klešťovém) a nemám absolutně chuť do sexu...štve mě to a nevím co s tím, hledám holky s podobným problémem na pokec a možná najdu řešení.... 😨

llluckaaa
7. led 2012

@andelka To je super, když má člověk takhle někoho, komu dítě může s důvěrou svěřit. My máme babičky dál, takže nějaké dvě hodinky se nevyplatí, bývá z toho hlídání na celý den. Přijde mi, že kolem roku je to hlídání právě dost "rizikové" - naše se učí chodit, často padá, babička z toho má šoky, do toho se malá rve se starším synem, řvou na sebe, taky strká všechno do pusy (ideálně nějaké zapomenuté smetí z podlahy), vyleze si třeba na gauč a z něj pak chce po hlavě dolů... no legrace, když jsi na to už zvyklá, máš oči všude a jsi dostatečně rychlá 🙂

dagina
7. led 2012

Ahojky,
a co dělat s neskutečnou únavou, která minimální četnost milování způsobuje u nás?? Kojím prakticky 3 roky vkuse, starší dcera se odstavila 3měsíce před porodem, holky mám na krku také skoro pořád, hlídání žádné, také nejsem žádná mladice.... spala bych i ve stoje, jsem ráda, že zaopatřím holky, trošku domácnost. Manžel je také KO, ale určitě by si nechal říct..., dost mě to trápí...

jop
7. led 2012

@dagina ahoj, máte to těžké, tady asi nezbývá než vydržet, až děcka trochu povyrostou. Starší už ti chodí do školky? Tak to určitě bude čím dál lepší, budeš míň unavená, no a pokud jde o mladší, tak mně přišlo, že po roce už to s mým synem bylo čím dál lepší... podle mě je uplně super, že tvůj manžel se chová normálně a netlačí na tebe, prostě tohle náročné období překonáte a všechno se zas ustálí 🙂 Možná bych taky zvažovala časem hlídání za peníze, pokud nemáte babičky.

gabadan
7. led 2012

@dagina a to si s malou ani po obědě nelehneš? Já jo a jsem v pohodě a sex taky 😀 Starší ti už chodí do školky...mě syn taky, domácnost je taky na mě a zvládnout se to dá - nevím teda jestli máte byt nebo barák, to je samozřejmě rozdíl.
Asi bych si stanovila priority a vyspaná matka je priorita číslo jedna 🙂

llluckaaa
7. led 2012

@gabadan Mám podobně staré děti jako @dagina a se spánkem jsem na tom stejně. Po obědě bych si šla s dítětem lehnout ráda, jenže kdo mi pohlídá to druhé, které je zrovna vzhůru? Staršího sice vzali do školky, jenže je každou chvilku nemocný a tudíž doma.
Vyspaná matka... tak o tom si můžu nechat ještě dlouho leda tak zdát (a vlastně ani to ne, vzhledem k tomu, že se mi mladší dítě budí tak 10x za noc a žádný sen se mi tak ani nestihne zdát).

gabadan
7. led 2012

@llluckaaa Luci, mě chodí (když je nemocný) po obědě s náma spát i ten 4,5 letý 😀
Ale vím, že některé starší děti už po obědě nespí.

Já zatím také vyspaná - tj. nepřerušovaný aspoň 8 hodinový spánek, na který jsem byla zvyklá - nejsem, ale tím, že si na tu hodinku, někdy i dýl, s malou lehnu, jsem schopná pracovat a fungovat - přivydělávám si výrobou bižuterie a katalogovými prodeji (což dělám večer od osmi, když dočtu staršímu pohádku) - celý den.

Také všem říkám, že se pořádně ještě dva roky nevyspím určitě. Starší začal krásně spát (celou noc) až když začal chodit do školky. A ten první školkovský rok byl taky celou zimu na hromadě 🙄

llluckaaa
7. led 2012

@gabadan To je nádhera, ty se máš! Naše mladší spí ještě dvakrát přes den, takže když už se starší rozhodně, že se nechá ukecat a půjde si lehnout, tak se mi netrefí do spánku mladšího dítka ☹ Ale abych nebyla tak náročná - stačilo by mi, aby se míň budila ta mladší v noci, a hned by bylo o poznání líp. Já právě ještě k tomu dálkově studuju školu a teď mám zrovna zkouškové, takže když je chvilka klidu večer, tak se musím šprtat. Ale všechno (děti i školu) jsem chtěla a zařídila jsem si to tak, takže si vlastně nemám na co stěžovat 😀

gabadan
7. led 2012

@llluckaaa rozumím, no co naděláme, musíme chvíli ještě vydržet! Jsi dobrá, že jsi se dala na tu školu, měla jsem to naplánované taky, dvě děti už jsou a výška nikde 😀
Tak ať ti to dobře dopadne 😵

llluckaaa
7. led 2012

@gabadan Děkuji. Já to teda neměla naplánované úplně tak, že při mateřské s dvěma dětmi udělám tu školu, ale zrovna otevřeli dálkově ten obor, na který jsem chtěla, tak jsem toho využila, přihlásila se a následně podruhé otěhotněla. Jen si teď užívej dětí, na výšku se dá jít i až budeš v důchodu 😀 Jj, vydržet a užívat si toho, jak jsou ještě na mimince závislé a potřebují ji, ono to brzy pomine a ještě budeme rády vzpomínat.

andelka
7. led 2012

@llluckaaa přesně tohle probíhá u nás, akorát teda už běhá jak drak. No tak budou dva, ale snad si už i pohrají.
No jako já sama jsem zvědavá jak to u nás bude s intimním životem po porodu. 6nedělí dodržíme 100% a pak se uvidí podle chuti a možností.
S únavou bojujeme s manželem oba, jak jsem těhotná a ne vždy si s malým v poledne lehnu, to mi vyjde tak jednou týdně. V noci se ještě budí 1-3x a po 6h vstáváme. MAnžel bývá taky unavený přes týden, takže to vychází spíš o víkendu, je to většinou plánované, co se dá dělat, prostě tomu podřídím i program přes den, abych večer nebyla moc unavená. A to mám teda zatím jednoho prcka. Ale říkám si, čas letí tak rychle, ani se nenadějem a bude ve školce aspoň jeden, jednoho už na hlídání udám. No a pak až budu chodit do práce tak to zase bude jiné..holt v životě přicházejí změny a člověk se musí adaptovat, i v tom sexu.

monulka003
autor
8. led 2012

@andelka holky s tím hlídáním přes den je to na houby i když jde o jiné věci, třeba o úřady, rodiče mám 100 km daleko a v okolí není nikdo komu bych malou nechala i třeba na hodinu

dagina
8. led 2012

@llluckaaa jj, přesně, kdo pohlídá druhé..., takže lehnout jsem si byla naposledy, když jsem byla těhotná. Mladší sice kolem oběda spí, ale to jdu zrovna do školky pro starší, takže se vyspí v kočárku, máme to docela kus pěšky...

@jop už jsem párkrát využila hlídání za peníze - vození mimča, a to bylo super, ale chrápat jsem rozhodně nemohla, věnovala jsem se starší dceři....

A jaké to je po roce nevím, bo když byl malé rok a kousek, tak jsem otěhotněla 😀 , ale jesti říkáte, že bude líp, tak super a těším se... . Ale zatím ji i v roce v noci kojím cca 4-5x 😒 , přes den také hodně......

andelka
8. led 2012

@monulka003 to znám, já měla mamku, která teda pohlídala když jsem musela k doktorovi nebo na úřad, ale maximálně hodinu. Jinak všude s malým, do 8měsíců.
Jak na to koukám zpětně, tak jako takový "zlom" bych viděla 6-9měsíců, protože těch prvních 6 to kolikrát fakt není sranda, pokud se kojí, člověk má nespící dítě, nebo hodně řve, nemá hlídání...a 9měsíců zas někdy trvá než se tělo ženy dá dokupy. Ale nějak během té doby bych ten návrat sexu do rozumných kolejí fakt viděla. Beru to navíc podle sebe, chlapi "vydrží" většinou míň. Záleží fakt jakou má ten muž potřebu, jaké praktiky požaduje, jakou má schopnost empatie... Ale těch 6měsíců je tak průměr asi. Pak už se člověk cítí fakt špatně, pokud je odmítán.

takyja
9. led 2012

@monulka003 Já tě úplně chápu. Malé budou 2 roky a sex je u nás stále problém. Důvody?
- těžký porod, šití a komplikace po porodu (inkontinence, dodnes problém s konečníkem, atd.)
- nemám hlídání (babičky bydlí daleko a pracují)
- pracuji a vydělávám (od porodu, z finančních důvodů), takže nemám vůbec žádný čas pro sebe
- manžel moc pochopení nemá (např. mu vadil lubrikant, předehra ho nebere) a kolem sexu má "blbé kecy"
- dva roky jsem se nevyspala
- manžel doma kvůli práci prakticky vůbec nyní není, ani na Vánoce nebyl doma, pracoval
Ze všech uvedených důvodů u mne od porodu chuť na sex mě nepřišla, chybí mi duševní intimita s manželem, společné chvíle a zážitky, znám jen práci, únavu a péči o dítě. Btw. nezajímají mne ani muži okolo. A taky nevím, jak se z toho začarovaného kruhu hnout..

Pokud tady někdo píše, ať se přemůžeš - to lze aplikovat krátkodobě.. ne dlouhodobě.

denousek
11. led 2012

@monulka003 hlini atd dalsi veci ti stejne nepomuzou to je jak sex a předpis to by taky nešlo..musí byt ta správná chvíle a hlavne to musí byt neplanovaný....

monulka003
autor
17. led 2012

@takyja ty jsi to vystihla...díky moc za podporu, jsem ráda že v tom nejsem sama a zároveň doufám, že se nám všem otočí vše v lepší 😉
@denousek jj, svatá pravda 😒

slundo
3. dub 2012

Ahoj, tak u nás by chuť byla, i čas bysme si našli, ale bohužel i 10 měsíců po porodu pociťuju velkou bolest. Manžel se prakticky ani nedostane dovnitř, snažím se to vydržet a překonat to, ale nejde to. Přijde mi , jako kdyby mě sešili víc než bylo třeba.... Chystám se k doktorovi, ale bojím se, že řekne, že je vše v pořádku a jde o psychický blok. Ale to u nás není problém, oba chcem, špatný vzpomínky na porod nemám, postavu mám jako dřív, takže psychický to vážně není. Budu ráda za každou radu. Ikdyž asi nejlepší rada je nechat tomu čas 🙂

levandule_vanilkova
3. dub 2012

@slundo jediná rada která mě napadla je zvlhčovat a to pořádně - takže kup lubrikační gel (ne na vodní bázi, ten rychle vysychá) Mě to taky bolelo a pak mi doktor řekl, že po porodu, je pro ženy těžší dole zvlhnout, takže tomu musíme trochu pomoct 😉

alamo
4. dub 2012

@slundo Ahoj, ja to mela stejne. Sla jsem po 8 mesicich k doktorovi a rekl mi, ze je vsechno v poradku a je to asi psychicky blok (tvoje obavana hlaska 😀 ) , coz mi ale paradoxne pomohlo. Rikal, ze jeho zena to mela taky, tak at si nekdy udelame tu spravnou atmosferu se sklenkou vina a pomalu, centimetr po centimetru to zkousime. No a rok po porodu uz to bylo ok. Dulezity je lubrikant a taky se to u me hodne zlepsilo po ukonceni kojeni.

maki73
4. dub 2012

Jo já si taky myslela, že s tím mám problém a pak se ukázalo, že problém vůbec nebyl v sexu po porodu, ale v antikoncepci...blbý je, že tohle je na pořád, u mě to funguje tak: mám antikoncepci - je mi blbě, nemám nanic chuť, když ji nemám, je to přesný opak, ale s tím se funguje dost blbě, někdy to prý stačí jen změnit, já už vyzkoušela tři a je to pokaždé stejný...vysadím a najednou úplná paráda, při první ms začnu brát jinou a je tady zase bolest, vůbec na to nemám chuť...třeba to může být u někoho taky tímhle, když ten problém není fyzický...

jop
4. dub 2012

@slundo ahoj, jak už ti tady holky radily, chce to hodně zvlhčovat a uvolnit se. Já jsem se úplně zahojila až rok od porodu, kdy jsme mohli dělat všechno, co před porodem, aniž by mě to občas zabolelo 🙂

kasparci
4. dub 2012

Já má 7 měsíců po porodu a až teď se to začíná lepšit. Ještě to zdaleka není 100%, ale už začínám věřit v to, že to třeba bude zase dobrý🙂Mně teda nepomáhal ani gel - a uvolňovat jsem se samozřejmě snažila, ale.......

jop
4. dub 2012

@kasparci bude to dobrý, já to měla stejně 😉 Byla jsem nervózní z toho, že budou pořád nějaké problémy, ale do toho roka se to všechno naprosto spravilo 😉

kasparci
4. dub 2012

@jop Dík😉 Já jsem byla dost zoufalá i z toho, že chceme ještě jednoho cipíska - nikdy jsem si nedokázala představit, že tam tudy může projít miminko, ale teď teda už vůbec🙂 Jsem říkala, že příště jedině na CS. Švagrová mi na to řekla (rodila CS), že to by mi nedoporučovala, že jí trvalo třeba 2 týdny, než se "dala dokupy". Tak jsem jí na to řekla, že já nejsem v kupě ještě teď🙂 (to bylo třeba 5 měsíců po🙂 )

jop
4. dub 2012

@kasparci na CS néééé 🙂 Je to operace, dáváš se po tom opravdu dlouho dokupy 😉 Rodila tak kámoška, tak vím, že se pak o malou nemohla skoro vůbec starat, měla pak problémy s hnisáním jizvy a ještě něco dalšího, no docela peklo. Navíc je po tom vidět jizva 😉 Tam dole se to zahojí, někomu dřív, někomu pozděj, ale nakonec vždycky 🙂)

kasparci
4. dub 2012

@jop No, myslím, že někdo se dává horko těžko dokupy po CS, jiný zase po normálním. Já si tak nějak stojím za tím, že bych radši na CS🙂 Třeba bych po CS mluvila jinak, ale v tuhle chvíli ne🙂

diviska
4. dub 2012

@kasparci tak já jsem po sekci 8 měsíců a pořád to není ideální a když někde čtu, že by někdo chtěl radši na císaře, tak vyskakuju ze židle 🙂

kasparci
4. dub 2012

@diviska Tak pardon, že jsem Tě zvedla ze židle🙂 Slyšela jsem i názory mamin, co rodily tak i tak, že pro ně byl CS lepší.
Mně se líbil rozhovor v jednom filmu - bavily se tam ženský (maminy) a ta jedna jim tam říkala, že má už naplánovaný CS...... - byla tam mezi něma jedna mladá holka a říkala:" Já jsem myslela, že většina žena usiluje o to, aby mohla rodit přirozeně" - a ten hlouček žen se začal smát a říkaly:"Jo, většina těch, který přirozeně nikdy nerodily"🙂 Tohle není nic proti nikomu! Jak říkám, já jsem CS nezažila a věřím, že to může být taky špatný. Na druhou stranu jsem rodila holčičku 4150g a doteď nemůžu říct (jak říká skoro každá), že na to špatný se zapomene.

llluckaaa
4. dub 2012

@kasparci @diviska Já teda neumím porovnat, protože jsem rodila dvakrát sekcí. Asi jsem měla štěstí a ikdyž to poté hodně bolelo (při prvním postavení z postele jsem brečela bolestí 😅 ), dávala jsem se do kupy rychle a do 14 dnů jsem byla v pohodě. Poprvé mě hrozně mrzelo, že nebudu rodit klasicky, a podruhé jsem už byla ráda, že to bude opět sekce 😅

garfie
4. dub 2012

Holky já měla porod myslím vcelku normální, ale jizva mi zahnisala, týden po návratu z porodnice jsem tam byla zpátky a šili mi to znovu v celkové anestézii-ani to nebylo nic moc, nakonec mi na to dávali i antibiotika-bolelo to pekelně-ještě teď to občas cítím a to je to tři a půl roku....Myslím že prostě císař a přirozený porod mají svá pro i proti-prostě záleží na konkrétní situaci. A abych se držela tématu, první sex-za vééélké bolesti a s pomocí lubrikantu a opravdu velmi ohleduplného partnera byl po sedmi měsících. Takže asi tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru