Sex po porodu, máte s ním taky problém? Poraďte

monulka003
5. led 2012

jsem 4,5 měsíce po porodu (dost těžkém-klešťovém) a nemám absolutně chuť do sexu...štve mě to a nevím co s tím, hledám holky s podobným problémem na pokec a možná najdu řešení.... 😨

lucy222
5. led 2012

@monulka003 zkus si odstriknout nejake mlicko-at mas jednu,dve davky navic - a pak si s muzem otevrete vinko 😉 z vlastni zkusenosti nemluvim-my sotva dodrzeli sestinedeli...ale prijde mi,ze uz spolu bojujete - Ty jsi spatna,ze "ne" a on protoze Te nuti..to vinko by vas mohlo uvolnit. Jinak ono nechut k sexu zapricini i kojeni... MM videl jak jsem K.O.,tak mi kdyz mohl (vikendy,volno)pomohl a hned bylo lip 😉

reruna
5. led 2012

@monulka003 ahoj mrkni sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/sex-po-p... a je tu ještě spousta témat, zadej si do vyhledávače sex po porodu a najdeš jich hafo, je to fakt častý problém, měla jsi těžký porod, tak se není čemu divit, že nemáš chuť na sex, přidává se k tomu únava, hormony, které tu chuť tlumí, atd. atd. Dej tomu čas...

monulka003
autor
5. led 2012

@hpaja možná kdybych měla příjemné místo na tyhle věci, tak bych večer něco zkusila, ale není kde. Přítel od porodu spí v obýváku a já s malou sama v ložnici, chybí mi uplně jiné věci než sex, spíš bych se k němu jen tak přitulila a usnula, třeba bych se pak probudila s chutí

mcfc
5. led 2012

@monulka003 -my bydlime v garzonce 🙂neboli 1+kk

schnek
5. led 2012

@monulka003 že není místo bych teda spíš považovala za výmluvu 😉 Malá taky není věčně vzhůru, ne? A řeklas mu, že by ses chtěla jenom tulit a pak by se vidělo?

monulka003
autor
5. led 2012

@lucy222 já už nekojím, takže si dát můžu, ale to on zase nechce :(
@reruna o mě ani moc nejde, já to vydržím, ale ten nátlak je děsný
@mcfc taky dobrý 🙂 a jak to děláte?

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek výmluva to není, když se mám patřičně uvolnit, potřebuju k tomu víc než studenou podlahu, malá spí přes den tak 30 minut a večer když usne, okamžitě ji všechno vzbudí, takže ložnice nehrozí ☹

mcfc
5. led 2012

@monulka003 -jak to myslis? 😉

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek řekla, ale on si to předstauje tak, že se přitulím a za 10 minut na to vlítnem

schnek
5. led 2012

@monulka003 taky by třeba šlo šoupnout postýlku do obýváku a uspat tam, ne?

monulka003
autor
5. led 2012

@mcfc jako kde? 😀 😀 😀

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek to nešlo kvůli zvířatům, máme kočky a ty by malou nenechaly spát samotnou 😉

schnek
5. led 2012

@monulka003 a vy nemáte doma dveře?

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek máme , ale jen ložnici a obývák a v obýváku kočky

mcfc
5. led 2012

@monulka003 .na posteli 😀 ,mala je v postylce a spinka 🙂 ,taky mam strach ze se zrovna probudi ale zatim dobry 🙂 .Usina my kolem 9vecer a ma tvrdy spanek tak je to dobry 😀

reruna
5. led 2012

@monulka003 no místo - my taky mohli 4 roky jen v obýváku na pohovce, protože nejdřív byl 2 roky v ložnici jeden syn a pak tam byl další 2 roky druhej 😅 ....a měla bys dát prostě přečíst něco o sexu po porodu tvému muži, chlapi kolikrát prostě neví, jak to pro ženu je všechno složité a když tě bude nutit, tak se u tebe ta nechuť jen prohloubí, já fakt radím počkat, promluv si s ním o tom, u mě to bylo po obou porodech 5-6 měsíců, pak to najednou samo od sebe přešlo...

mcfc
5. led 2012

@monulka003 -tak se zbavte kocek 😀 .A jak je mala bere?neutoci treba na ni??

schnek
5. led 2012

@monulka003 hele, a co bys vlastně chtěla poradit? sex je problém, ano, mělas těžkej porod a velký šití, partner není chápavej, dítě je časově a na energii náročný, pohlídat vám nemá kdo, jinde než v ložnici nemůžete/nelze, ale tam to vlastně taky nejde, přítel nemá dost pochopení a trpělivosti a ty seš o to víc vyřízená a tím spíš to nejde... no, to je ale fakt situace, ke který mě nenapadá žádná rada, která by k něčemu byla.

lucy222
5. led 2012

@monulka003 no,tak to neporadim :-/ a vana nebo tak? Na to on asi nebude,vid?

monulka003
autor
5. led 2012

@mcfc tak to máš štěstí, moji malou vzbudí všechno a to jsem ji od začátku nedržela v tichu...nevím čím to je. Koček se zbavovat nechci, nebo spíš nedokážu, mám je už 5 let a dala bych je pryč asi jen kdyby chtěly ublížit malé....jsou v pohodě, neútočí, spíš si jí nevšímají, ale postýlka je láká
@reruna asi rozložím pohovku a otevřu si flašku a budu doufat, že nepřijede z práce totálně utahaný

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek hmmm a to je věc kterou řeším :( debilní situace ze které neznám cestu ven...spíš bych asi potřebovala radu jak získat čas a klid abych s tím vším mohla začít sama až ta cuť bude, protože když ji budu mít, tak to zvládnu i na zemi v obýváku
@lucy222 vana není, na to by i byl

mcfc
5. led 2012

@monulka003 drzim ti palce,aby to muzskej brzy pochopil!Ale s nekteryma muzskyma je to tezke ☹ !

schnek
5. led 2012

@monulka003 já se obávám, že žádná internetová diskuze nepřispěje k tomu, aby se tvůj partner stal chápavějším. Buď je dostatečně empatickej a chápavej a má tě rád, nebo je to dacan, kterýmu záleží jenom na sobě a ty se trápíš kvůli někomu, kdo za to nestojí. A věř mi, že vím něco o tom, jestli za to chlap, byť otec tvých dětí, ne/stojí. Jediná rada, která mě ještě napadá, je navštívit nějakýho odborníka, který by vám pomohl alespoň s komunikací a vzájemným pochopením.

paja83
5. led 2012

@monulka003 Bohužel musím naprosto souhlasit s @schnek.

Přijde mi, že se nesnažíš najít cestu z toho ven, ale vše, co Ti tady kdo navrhne, jako radu, tak zamítneš. Ale tady nemusíš nikoho přesvědčovat, proč nechceš, nemůžeš....Zkus se na to všechno podívat trochu jinýma očima. Samozřejmě já zatím nemám tušení, o čem mluvíš, ale jedno období jsem měla problém takový, že když na mě mm šáhnul, rozbrečela jsem se....neměla jsem na to chuť...ale našli jsme k tomu opět cestu a přesně to musíte udělat vy, pokud vám to za to stojí.

monulka003
autor
5. led 2012

@schnek
@paja83 samozřejmě máte pravdu, ale myslela jsem, že když to proberu s někým dalím, tak se mi uleví a nebudu se cítit jako že dělám všechno špatně

paja83
5. led 2012

@monulka003 Já myslím, že neděláš, děláš to, co je v Tvých silách, to je mi jasné. Ale zkus, jak Ti tady holky radí, trochu se navnadit a třeba se i překonat, dát si v obýváku na zem deku (peřinu) a zkusit to tam, když v ložnici nemůžete. Ale pokud to nejde, tak to holt bude chtít opravdu čas a pokud možno se tím trápit co nejmíň (což není lehké).

schnek
5. led 2012

@monulka003 určitě nikdo nechce tvrdit, že děláš všechno špatně. Samozřejmě pomůže problémy probrat s někým dalším. Řekla bych že jste v situaci, kdy jste jeden na just zabejčenej proti druhýmu a nechcete si ani poslechnout, co ten druhej říká. Každou radu, co tu padla, jsi smetla. Přijde mi, že nic víc ti už nikdo neporadí (snad jedině se přestěhovat do většího bytu 😉 ).

llllucka
5. led 2012

@monulka003:promiň,ale na mě to působí,že si opravdu hledáš jen výmluvy.Většina ženských nemá po porodu chuť na sex z různých důvodů.Podle mě je potřeba tuhle "nechuť"překonat.Byla jsem taky hodně šitá,vevnitř i venku a manžel na mě nijak netlačil,ale bylo mi jasný,že má svoje potřeby a věděla jsem,že pokud do toho neskočím rovnýma nohama,tak to taky můžeme odkládat donekonečna.První sex mě opravdu bolel (manžel chtěl několikrát skončit,ale překecala jsem ho,aby pokračoval s tím,že se to prostě udělat musí).A je pravda,že každý další sex byl lepší a lepší.Podotýkám,že první sex proběhnul po 2 měsících.Po druhém porodu jsme měli sex až později,protože jsem se bála,že to zase bude bolet.Svěřila jsem se manželovi a on to chápal.Kupodivu to vůbec nebolelo a bylo to úplně v pohodě.Je jasný,že po dítěti ta frekvence u všech klesne a občas se z toho stává plánovaný sex a nemůže na to člověk vlítnout,kdy má chuť,ale takovej je život.
Vy dva máte ale nejspíš ještě plno jiných problémů,které je potřeba vyřešit,ale klidně bych začala tím sexem,třeba se i zbytek pohne dál.Na tvém místě bych uvařila dobrou večeři,vychladila láhev víno a udělala si s mužem pěknej večer,který by mohl skončit i něčím víc.Každej z nás občas potřebuje nějakou romantiku a u vás je na ni už asi opravdu nejvyšší sex.Hlavně se uvolni a trochu se snaž,protože jak říkám,odkládat to můžeš donekonečna a já neznám chlapa,kterýho by to za čas neomrzelo.

andelka
5. led 2012

@monulka003 můj m taky spí v obýváku a já s malým v ložnici. Sexujem v obýváku na gauči (je rozkládací), nebo když je malý u babičky tak normálně v ložnici. Jinak mě napadá třeba kuchyň. Ale to až se to zase zaběhá, pro začátek je lepší mít pohodlí a pokud možno čas a klid, no.
Mi se malý do půlroka často budil, takže se mi ani nechtělo něco začínat, byla jsem i unavená, pak se to zlepšilo ale zas muž nechtěl/nemohl. Vlastně se to upravilo i tím, že malý začal slušně spát. Někdy jsme to stihli i místo oběda během jeho poledního spánku. a teď není problém ho dát na odpoledne k babičce a udělat si pohodu. Ono se to časem zlepší, jen teď je to ještě krátká doba a tvůj muž tím svých postojem a chováním tomu teda moc nepřidává.
Jinak bych si taky dala vínko, ne se opít, ale jen tak aby se trochu rozplynuly obavy a prostě zkusit aspoň něco a třeba to půjde. Ale dát si s mužem nějaké znamení, kdy přestat kdyby to fakt ještě nešlo.
Jinak než klasicky jsem myslela nekoitální techniky. Vždyť kolik je párů, které mají sex už v těhu zakázaný, a pak ještě 6nedělí a někdy i dýl - chlap prostě někdy musí mít pochopení,. od toho je sakra chlap a má i mozek, ne? a srdce.

schnek
5. led 2012

@llllucka a vážně se ti zdá ok, že se překonáš, že něco, z čeho máš mít radost, co má být vyjádřením vašich vzájemných citů, ti způsobuje bolest? a jenom proto, že máš dojem, že tvůj partner má na to nárok? a kdyby přišel, že tě chce našvihat na zadek řemenem, to bys taky vydržela? třeba by to taky postupně časem přestalo bolet... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru