Sex po porodu. Máte s tím problém?

0401
14. srp 2006

Nevím, jestli se sem hodí tohle téma, ale mám problém se sexem po porodu. Svůj problém jsem omylem načala na PARAGRAFECH 😒 tak mi své rady posílejte sem. Dík.

jabera
1. kvě 2009

munu, skoc k doktorke, to hej, ale myslim, ze je to normalne... si este kratko po porode, su baby co maju pobolievanie aj dlhsie... verim, ze ta to stve, ale neboj, to sa upravi, uvidis.

munu
1. kvě 2009

Jabera, myslis, ze je to normalne? A ja som si naivne myslela, ze sa to rychlo zahoji, dokonca este aj skor ako skonci sestonedelie a nakoniec musime cakat dokonca este aj dlhsie.. ale ku lekarke musim skocit hlavne kvoli tomu vytoku.. ja si myslim, ze uz by nemal byt ziadny.. no budem to musiet vydrzat.. 😔

ditka1
1. kvě 2009

munu...ja tiez este stale citim take pri chodzi ako tahanie a ako keby svalovicu tam dole ci co,taktiez sex sme uz sice mali ale az na piatysex sa podarilo muzovi zist dnu,aj to ma bolelo,bola som strpnuta cela-to je o psychike skor si myslim,ale tiez ma picha tam vselijako,aj vytok mam niekedy taky ze az ako keby mi plod.voda praskla zrazu take mokro velke...neviem co to je aj po kontrole som,vraj je vsetko ok 😨 asi to chce naozaj cas,ale zo sexu nemam pozitok zatial.

zuzik_p
1. kvě 2009

Ditka1 a ostatni,kdo mate ses bez pozitku nebo nalady - proc chvili nepockate; i ty 2 mesice po porodu jsou brzo. Sez by mel nastat az na neho ma zena chut, to prece manzel musi pochopit.

andy75
1. kvě 2009

munu- urcite je to normalne, co si pamatam, tak mne sa to tiez dost dlho hojilo a pobolievalo - este aj 3mes. po porode to nebolo OK a co sa tyka sexu,tak to trvalo naozaj dost dlho,kym sa to dostalo do starych kolaji teda ze ma nic nebolelo, nepichalo....

jabadaba
1. kvě 2009

Zuzik_P, suhlasim, zdielam presne tvoj nazor. Nepochopim jedno - kam sa baby tak ponahlaju, ze nemozu dodrzat ani tych standardnych 6 tyzdnov? Ved nejde len o pocit chute na sex, ta moze byt uz tyzden po porode, ale snad treba aj isty ohlad a respekt ku vlastnemu telu, nechat mu cas a sancu sa troksu spamatat. A v neposlednom rade sa vyhnut aj pripadnym infektom - ved porodne cesty po porode potrebuju cas na zhojenie, vo vnutri je to jedna velka mokvajuca rana, ktora je super cestou pre vznik infekcie. Tak preco nepockat? Asi to ti lekari neodporucaju len tak z pleziru. 😉

fodorka33
1. kvě 2009

mi sme mali sex po 5tyzdnoch od porodu a vsetko bolo v pohode aj som si to dokonca uzivala🙂bola som na kontrole po 6nedeli a ze vsetko je tak ako ma byt tak som stastna 😉 inak aj ja mam taky zlty vytok..ale samozrejme som to zabudla kaosi spomenut....daj vediet co ti nato doktorka povedala.

ditka1
1. kvě 2009

jabadaba...my sme pockali 6tyzdnov asi si zle citala 😉 ja som to tiez chcela,manzel ma nenutil,ja sama som to chcela skusit,ze co nastane a skusame to dalej lebo JA to chcem tak,aj mavam chut na sex,ale ked to pride k samotnemu aktu,tak akoby sa nieco zlomilo vo mne ci co,zablokovalo a koniec,predsa nebudem cakat este niekolko mesiacov zase cele tehu sme nemohli celych 9mesiacov tak musim skusat,snad to pride... 😀 zahojena som uplne akoby som ani nerodila len o psychiku ide,musim si uvedomit ze sex nie je nic bolestive a zle. 😀

zuzik_p
1. kvě 2009

Jabadaba, naprosty souhlas. Fodorka, tak snad jsi si neuhnala nejakou infekci z toho predcasneho sexu.

fodorka33
1. kvě 2009

keby som si "uhnala" asi by doki nieco uvidel.to je trosku tazka tema toto,pretoze niekto sa citi nato po tyxzdne a niekto nema sex ani po 3mesiacoch takze niet k tomu co dodat.....a ked sme isli nato tak sme si predtym hupsli do sprchy ale totu nebudem rozvadzat.

ellen
2. kvě 2009

ahojte, no ja som sice uz dlhsie po, ale stazovat sa nemozem (aj ma dobre zasili, tak aj preto...). my sme mali sex asi po dvoch alebo troch mesiacoch, ale to bolo hlavne z dovodu, ze sme boli unaveni a boli sme radi, ked sme sa poriadne vyspali, nie to este "santit".
co sa tyka vytoku, tak pokial je ciry, sklovity, nezapachajuci, je to prirodzene vlhcenie posvy, vo vacsom mnozstve sa vyskytuje v obdobi ovulacie (prirodzene z dovodu vacsej moznosti oplodnenia), cim blizsie k menstruacii, tym je hustejsi...
akykolvek zltkasty, zelenasty, hlavne zapachajuci vytok sposobujuci bolest, svrbenie alebo neprijemny pocit by ste mali riesit u dochtora...

tak vela zdaru a myslite hlavne pozitivne, vsetko chce cas, u niekoho dlhsie obdobie, u niekoho kratsie... dolezite je si to uzit v pohode, aby ste z toho obaja nieco mali 😉 😀

ditka1
2. kvě 2009

fodorka...presne tak 😉

munu
2. kvě 2009

dakujem vam babulky za nazory.. velmi mi to pomohlo.. uz som aj kecala s kamoskou, ktora rodila pred rokom a ta mi tiez poradila, ze je to normalne a ze mam pockat este aspon 2 tyzdne a ak sa nic nezlepsi,tak potom mam skocit do doktora.. ze je to este dost skoro 2 mesiace a ze sa nemusim obavat.. no ale mozno skocim predsa len skor kvoli tomu vytoku.. lebo ma to dost otravuje 😠

fodorka, urcite dam vediet ako som dopadla 😉

deathy
2. kvě 2009

Tak my teda 6ti nedělí dodrželi, sice chuť byla jak blázen, ale dost sem se bála, jak to tam dole bude fungovat, tak sem radši počkala na prohlídku...tomu se totiž člověk nemůže vyhnout.
Prohlídka dopadla dobře, nebolestivě, takže pak už nic nebránilo.
Ale k úplnýmu konci stejně nedošlo, protože mě to tak jako....jako když máte prasknutý koutek na puse, tak to je takový nepříjmný, jakoby to pálí když se s tím hejbne..no tak to se mi občas přihodilo, ale aspoň vim že sem funkční 😀 😀 😀 A budeme to pilovat, aby to bylo jako za mlada 😀 😀

tinus20
4. kvě 2009

ja som "rodila" chvalabohu cisarakom a so sexom po sestonedeli som nemala absolutne ziaden problem 😀
CHVALABOHU preto lebo som sa bala jak to bude vyzerat tam dole 😖 ak by som rodila normalne a vela som pocula o tom jak to niekedy vedia doktori dovrzat ked babu siju , a celkovo bolestivy sex po porode 🙄

boglarca
5. kvě 2009

Loni, po prvním porodu, jsme měli sex po pěti týdnech. Docela jsem se toho obávala, páč jsem byla docela hodně pošitá a přiškrcená 😀 , ale bylo to v pohodě. Nicméně nebylo to úplně vono. Letos, po narození druhého syna, jsme to zkusili po třech týdnech a já jsem byla jako v sedmém nebi. Tři stehy tam mám, ale při sexu nejsou znát. Naprosto jsem si to užila. 😉

veruska007
5. kvě 2009

My vydrzeli sestinedeli, i kdyz ja teda mela chut snad jeste na porodnim sale 😀 . Uzila jsem si to, bylo to pekne, ale siti na hrazi docela bolelo 🙄 , jeste druhy den jsem si nemohla poradne sednout 😠 .

sayast
5. kvě 2009

my meli sexik po 4 tydnech a naprosto bez problemu 🙂

munu
5. kvě 2009

ste stastne zeny...
ja idem zajtra na kontrolu k lekarke.. kedze som 9 tyzdnov po porode a stale ma to boli akoby tahalo dole.. a mam zlty vytok.. tak som zvedava ako dopadnem...uz som objednana, tak uz sa neda cuvnut, aj ked sa bojim tich kliestov... (kedze ma to boli) 😔

deathy
5. kvě 2009

Ženy, a blbá otázka...sex po porodu byl s nebo bez kondomu? Já jen že mi to prubli s, ačkoliv sme ho nidky nepouživali, ale tak ochrana je ochrana, infekce může být všude možně a ty porod. cesty sou ještě asi náchylný, a tak si říkám, že možná i kvůli němu to bylo takový nic moc..

codyrose
13. kvě 2009

Ahojky holky,
já jsem měla po porodu strašněj strac z prvního sexu 😲 byla jsem hodně zašitá a rodila jsem přirozeně bez epidurálu a opravdu jsem si to užila se vším všudy 😝 😨 takže i když jsem už ke konci šestinedělí měla chuť, tak když jsem si představila sex, tak mě rychle přešla, no a na poprvé to bylo jako "tenkrát poprvé" 😀 diole mě to na jedné straně táhne,ale čím je častější sex, tím se to zlepšuje a doufám, že to zy chvíli bude opět jako "zamlada" 😀 😀

andykov
13. kvě 2009

cody, já jsem po sekci, vlítli jsme na to 27dní po-už mě nic nebolelo a taky jsem si přišla jak poctivá 😝

andykov
13. kvě 2009

deathy, my bez ochrany. doufám, že nebudu v tom 😕

reruna
13. kvě 2009

deathy my s kondomem, páč jsem nechtěla antikoncepci, užila jsem si hormonů před otěhotněním až dost, ale ochranu jsme chtěli, je pravda že ani s lubrikačním gelem to s tím kondomem nebylo ono, vlastně se to dalo do pořádku až tak po půl roce, ale asi byla hodně na vině psychika a taky kojení, moc jsem na sex neměla chut a taky to dost bolelo, i když jsem byla po sekci.

deathy
13. kvě 2009

Takže kondom pouze proti těhu, jinak se to může rovnou i bez..já je kvůli tomu, jak je to uvnitř roztentočkovaný po tom porodu, tak co se smí a co ne.
Jinak já přítelovi rovnou řekla, že dokud nebude nějaká anti, kromě toho latexovýho pytliku, protože s tim fakt nemůžem, to je na prd, tak nic nebude 😀 Vydržel, zítra du na tělísko, tak sem zvědavá za jak dlouho se to nějak srovná a jak sex pak půjde..
Ale připadám si jak totální trotl, fakt jak poprvé, kdy je člověk úplně mimo a neví jak na to 😀 A to teda musim říct - ač s ostychem 😀 - že já nebyla žádnej neumětel 😀

misula2115
15. kvě 2009

Ahoj holky, tak mi to zkusili po třech týdnech a bylo ot v pohodě. Použili jsme kondom,a ani to nebolelo. Tedka už beru prášky, tak je to úplně o něčem jinym. 🙂
Deathy: Máš pravdu, bylo to skoro jako poprvé. Jo, a tři měsíce před koncem třetáku jsem otěhotněla. Jen tu maturitku jsem musela na rok odložit 🙂

deathy
17. kvě 2009

misula, taky dobrý. Já teda nic neodkládám, a doufám že díky jedný uč. nebudu muset v září, protože prudí - a to z toho její předmětu nematuruju 😀 Ale co.
My teda ještě sex nee, po tom tělísku mi nebylo trochu dobře, takže nic nebude ještě chvíli 😀

reruna
18. kvě 2009

deathy a bolelo to zavádění tělíska?

deathy
18. kvě 2009

reruna, jako bylo to nepříjemný, to jo. Nemůžu říct že to nebolelo, ale pro mě je teda horší např. injekce při vrtání zubů, nebo něco podobnýho. Jediný bolestivý je na tom to, když se to "vsune" přes čípek, řikaj že to štípne, ale je to takový nepříjemný tlak. Ale teda jako proti porodu je tohle naprostá brnkačka, klidně 3x po sobě 😀
A hlavně to celý trvá max. pár minut.

kaltia
2. čer 2009

ahojte, ja som už dva roky po pôrode a môj sexuálny život sa zmenil bohužial skoro k nijakému. Moje prirodzenie je po pôrode tak roztiahnuté že pri sexe necítim skoro nič, myslela som si že sa to po dvoch rokoch vráti do normálu ale mýlila som sa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru