Sex po porodu. Máte s tím problém?

0401
14. srp 2006

Nevím, jestli se sem hodí tohle téma, ale mám problém se sexem po porodu. Svůj problém jsem omylem načala na PARAGRAFECH 😒 tak mi své rady posílejte sem. Dík.

jandalinka
2. říj 2009

😎

bobaska
2. říj 2009

Tak mi sme začali po 5 týždnoch od porodu, 600nedelie som už nevydržala, lebo ani posledný mesiac tehotenstva sme už nesexovali. Bolo to super, ale potom ma začalo bolieť v podbrušku dosť silno a ešte aj teraz pociťujem bolesť ako pred menštruáciou. Už nemám čistenie, myslíte si, že mám s tým ísť k doktorovi alebo sa to vráti do normálu???

xxveronikaxx
6. říj 2009

chcela by som sa spýtať boli veľmi sex po porode chceli by sme to už s manželom skúsiť ale bojim sa toho ešte či to neni skoro som už mesiac po pôrode

shaula
6. říj 2009

xxveronikaxx - já bych počkala až po kontrole po šestinedělí - ne kvůli bolesti, ale kvůli případné infekci - až budeš mít jistotu, že je vše zahojené tak, jak má být 😉
A bolí asi jak koho - mě to trochu bolelo (manža byl tak natěšený, že byl trochu divočejší 😅 ) - rozhodně doporučuji dopředu si o tom promluvit, aby byl opatrný (já to neudělala ☹ ), a taky neuškodí trochu nějakého lubrikantu 😉

xxveronikaxx
6. říj 2009

Dakujem že si mi poradila tak este tyzden musím pockat 🙂

fendulka
6. říj 2009

My to zkusili poprvé 5 týdnů po porodu s kondomem, ale taky tak "light", ale moc jsem si to neužila. Víc jsem se bála, než že by to tak bolelo. Partner byl velmi opatrný. Byla jsem dost zašívaná. Teď už je to přes 2 měsíce a je to v pohodě, jen v určitém místě občas ještě cítím šití, resp. jizvu. Na zážitky už to naštěstí vliv nemá 🙂

senja
17. říj 2009

Cau holky, tak "tram-ta-ra-ra, mam to za sebou!" 😀 Po trech mesicich a sice ten zacatek byl horsi nez prijit o panenstvi, ale nakonec uplne skvely 😵
Ale mam takovy problem: Rano jsem na kalhotkach mela par malych krvavych flicku. Je mozne, ze jsem se nejak natrhla? (ze by se pani doktorka chtela zavdecit MM a pridala mi steh navic?).
Stalo se nekomu z vas take? nebo mam letet za gynekologem? Pritom minuly tyden jsem byla na kontrole (po sestinedeli, tedy v mem pripade po 3 mesicich) a pry vse je v naprostem poradku.

shaula
17. říj 2009

Jestli to bylo jen pár flíčků, tak je to podle mě OK, i při běžném sexu mohou vzniknout drobné oděrky, které trošku zakrvácí. Jestli jsi nekrvácela hodně (např. jako při MS), tak bych to vůbec neřešila.

senja
17. říj 2009

Nojo, cely den mam krev (resp. hlen s krvi) na toaletaku jako na konci sestinedelniho krvaceni... ☹ A to uz jsou 3 mesice, fakt nechapu 😒

shaula
17. říj 2009

Hm, tak s tím jsem se nesetkala, na MS je to (snad?) brzy... Uvidíš do pondělka, jestli to nepřejde, tak můžeš třeba brnknout na gyndu. Sama asi vidíš, jestli to je nebo není "závažné", ale osobně se domnívám, že to bude OK, obzvlášť když kontrola dopadla dobře. Držím palečky 😉

bobicek5
17. říj 2009

Ahojte, ja som to tiez nevydrzala a prvy sex bol hned po navrate z nemocnice po 5 tyzdnoch. A to sa musim priznat, uz som mavala sexualne sny a nemohla som sa dockat, kedy sa na MM vrhnem 😅 . Bola som po sekcii a asi 3 tyzdne pred porodom sexik nebol, ale musim priznat, ze to prebehlo bez akychkolvek problemov. Bolo to skvele 😅

shaula
17. říj 2009

Bobicek - závidím 😵 Mně se do sexu nechce ještě ani 15 měsíců po porodu 😝 A to jsem předtím byla celkem dost aktivní 😀

senja
17. říj 2009

shaula Jj, pockam si 😉 MS to urcite neni, minuly tyden jsem byla kontrolovana a pry sliznice je nizka, takze MS nehrozi. To vazne nespravedlivy - nekdo se na to vrhne nez skonci sestinedeli, a my jsme poctive cekali na kontrolu az 3 mesice a takova nehoda 😠 Jako v tom vtipu: "Tak to je rez" 😀

salonka77
1. lis 2009

Ahojte, ja uz to mam tiez za sebou. Hrozne som sa bala, ze to bude boliet, tak som sa moc neponahlala. Skusali sme az 5 mesiacov po porode a bolo to fajn, bez akejkolvek bolesti, odlahlo mi. 😀 Hoci mangel chcel sexik ovela skor, uz takmer po 2 mesiacoch, ale pochopil ma, ze porod nie je ziadna hracka, tak pockal do 5 mesiacov. 😉 takze u mna faaaaaaaaajn

tomasek06
1. lis 2009

My jsme šli do sexu hned po šestinedělce a v poho. Ale bála jsem se jak hrom 😅 Cítila jsem se jak panna, nevěděla jsem co bude a jaké to bude.
Jinak schaula jsem na tom asi jak ty. Po narození malého se mi chce do sexu čím dál míň ☹

rimmel
2. lis 2009

my sme tiez sexovali uz po 6 tyzdnoch a v poho i ked som mala ake strachy a aj z toho to bolo najprv neprijemne ale postupne to slo lepsie a lepsie..

pehaka
2. lis 2009

Sex?? lepčí než kdy jindy!!!!!! 😀 dodrželi jsme šestinedělí na minutu.... 😀 😀 😀

stephen
20. bře 2010

Ahoj holky.
Jsem uz dost zoufala. rodila jsem pred 4.5 mesici, porod byl slozitejsi, museli pouzit kleste navytahnuti miminka. tyden po porodu jsem dostala infekci. pak dalsi infekci. brala jsem antibiotika asi 4 tydny. Rodila jsem v Anglii a tady se na me podival doctor az kdyz jsem rekla ze me to moc boli. rekl ze kousek je jeste ziva rana, koupala jsem jsem v olejicku, v soli atd. po dvou mesicich se na me zas podival a rekl ze od minule se to nezmenilo. poslal me do nemocnice kam mam jit za mesic, pry mi budou vyndavat stehy a zasivat znovu. mate nekdo zkusenost?? uz nemam bolesti stale jen tak obcas to tam dole boli, takova ostra bolest.vim ze to proste neni jeste ok. zkouseli jsme sex asi 2x ale museli jsme prestat. bolelo vas to tam dole dlouho po porodu behem dne ne jen pri sexu?

misulda
14. dub 2010

Ahoj, no mna to boli este aj 9-mesiacov po porode...behom dna ale nie (mala som aj nastrih aj vyrazne potrhanie)
Neviem, ci to vobec bude niekedy uplne bez bolesti...

vierkap
17. dub 2010

Ahojte,celkom mi prislo vhod ze som cez google nasla toto forum a preberaju sa tu rozne temy.Moj problem je v tom, ze odkedy som porodila (4mesiace dozadu),nie je sex takym akym bol pred porodom...presnejsie povedanie,vzrusena som,mam nan velku chut,ale nie je to ono..nedokazeme sa milovat v urcitych polohach,milujeme sa prakticky len v misionari...v inych polohach napriklad zo zadu to nejde,proste ma to dost boli.. a pravdu povediac, v jednej polohe nas to uz akoby nebavi. sama tomu dobre nerozumiem :( vsetko som uz riesila so zenskym no ten povedal,ze musim byt trpezliva a pomaly skusat. no my skusame az prilis a nejde to ani po 4 mesiacoch.
Mam 26 rokov.
ma tu este niekto podobny problem ze mu po porode neslo milovat sa v urcitych polohach,alebo som ojedinela co ma tento problem?
dakujem za vase nazory .

magdal1
18. dub 2010

ano, podobna skusenost, po druhom porode ma to dost bolelo, tiez mi vyhovovali len niektore polohy, vsetko chce cas, naozaj, netreba to silit , vsak telo nosilo 9 mesiacov babatko a potom porod...chce to cas a klud

heliik
18. dub 2010

vierkap já měla tento samý problé i v tu dobu 4.měs. po porodu, také jsem měla chuť se milovat,i mě to občas bolelo ale když na to přišlo, tak totální nechuť a nazájem,a orgazmus to už vůbec ne(pořád jsem na to myslela, proč to nejde, pořád jsem to řešila, ve své hlavě). Najednou jsme si daly s přítelem asi14dní klid, jan mazlení, já na to už tolik nemyslela, neřešila a potom to bylo krásné a vůbec to nebolelo.- Tím chci říct, tolik na to nemyslet, a dej si třeba s manželem(přítelem) chvilku oddych, třeba jen peting, bez sexu, přestaneš to třeba i tolik řešit, a pak to půjde samo, uvidíš 😀 .

marianna222
23. dub 2010

Mám jednu intímnu otázočku pre maminky, ktoré rodili viackrát. Mám 5 ročnú kočku. Počula som od priateliek (čítala aj nejaké príspevky od mužov), že sex po dvoch a viacerých pôrodoch, už nieje to, čo bývalo. Vagína sa vraj každým pôrodom rozťahuje a už sa nedá nikdy do pôvodného stavu . Zaujímalo by ma, či je to ozaj tak, či už žena po viac ako jednom pôrode nieje tam dole pre muža dosť dobrá? ☹ 😕

diusik
23. dub 2010

Ahoj,aj ja som po porode,teda len prvom a tiez sa toho bojim,ale predsa to nemoze byt take hrozne,ved zeny rodia uz od Adama a Evy a je to najprirodzenejsia vec na svete!!!Asi to je fakt potom ine,ale nemyslim si ze to bude prenho tragedia 😕
Muzi odjakziva mali radi ked to "tam" bolo uzke,ale ja si myslim ze sa da zvyknut aj na take ine...
A su aj tie kegelove cviky,mozno aj to trosku pomoze

landrea
5. led 2011

my sme skusali tesne pred koncom sestonedelia. uu , slo to z tuha 🙂
ale zakupili sme lubrikant a bolo to uz fajn..
ak zena koji chova sa jej nadobicko ako v prechode..hlane ta suchost sliznice.. ja som nemala kramy 10 mes. a cele to obdobie sme ficali s lubrikantom, a ziadne pocitove zmeny po prvych rozjazdoch (mala sompo porode par stehov aj vo vagine) a nacviceni tkaniva uz neboli.urcite skuste,ulahci to zaciatok 🙂

nikolet_89
28. říj 2011

ahojte maminky velmi sa bojim, ci po porode nebudem niak moc roztiahnuta zvnutra, alebo podobne ci nebude nas sex potom o niecom inom, lebo teraz ho mame skvely respektive mali sme nez sme otehotneli, lebo teraz je tiez dobry, ale uz som otvorenejsia a nieje to uplne ono, ale kazdy mi vravi, ze po porode sa to vrati do normalu, ale rada by som sa tym uistila samozrejme viem, ze kazda je ina, ale ake mate skusenosti vy ?

landrea
11. pro 2011

@nikolet_89 nie je to ziadna velka zmena niky, nemas sa coho obavat. tie prve skusania su skor v opacnom duchu. panna podruhe :ODD

andelka
12. pro 2011

@nikolet_89 no, je fakt, že u nás hodně měsíců nic nebylo, první pokus byl po sedmi, ale po roce se to spravilo všechno (byly v tom psychické problémy, ne fyzické) a nikdo si nestěžoval 😀 subjektivně žádný rozdíl necítím a manžel taky ne. Po druhém porodu na to dojde určitě mnohem dříve, tak se budu asi taky trochu obávat, ale kdyžtak se chvíli počká, až se to vrátí do normálu zase. Musí se zpočátku opatrně.Ale žádný strach. 😉

nikolet_89
12. pro 2011

@landrea
@andelka dakujem dievcata tohto som sa bala, lebo predsa len je to dost dolezite 🙂

luciferkax
12. pro 2011

@vierkap ahoj, ja som 9 mesiacov po pôrode, a "zo zadu" mi stále nie je akosi pochuti, stále bolí.. tak isto zboku... ja najradšej misionára alebo na manžela, tieto dve polohy sú "bezbolestné", ostatné mi akosi stále nie sú príjemné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru