Sex po porodu. Máte s tím problém?

0401
14. srp 2006

Nevím, jestli se sem hodí tohle téma, ale mám problém se sexem po porodu. Svůj problém jsem omylem načala na PARAGRAFECH 😒 tak mi své rady posílejte sem. Dík.

ikke
26. únor 2009

brabenec • Včera ve 21:31
ahoj, už je to několik měsíců od porodu a při sexu to pořád bolí - taková řezavá bolest ☹ a to jsem přitom neměla téměř žádné porodní poranění, hráz krásně rozmasírovaná..
Přejde to vůbec někdy? Můžu pro to něco udělat?

astrane • 2d • Včera ve 22:12
Můžeš zkusit při,,tom" použít lubrikační gel,trochu to pomůže.A zkoušet polohy (předpokládám,že partner je opatrnej).jinak mě to poprvé přešlo asi po půl roce po porodu-možná po 8 měsících-už je to delší dobu,tak přesně nevím- a podruhé už asi po 3 měsících
nejhorší je,že člověk to čeká už předem že to bude bolet a pak je to napendrek,takže taky zkusit se trochu uvolnit
Neboj,časem to přejde 😉

brabenec • Dnes v 07:58
gel používáme.. Jojo, po psychické stránce to člověku nepřidá..k chuti
otázka je, jestli to chce čas a "klid" nebo naopak trénovat 😀

lenkabu • 1d • Dnes v 08:11
Trénovat 😉 Mně to trvalo půl roku než to bylo bez bolesti a skoro rok než se vrátila chuť.

marsell
26. únor 2009

Tak koukám, že to trvá celkem dlouho. Počítala jsem, že po šestinedělí už to bude v pohodě

samik2008
26. únor 2009

marsell:u každé je to jinak,mi jsme po prvním i druhém porodu nedodrželi ani šestinedělí.Já jsem byla v pohodě,tak proč ne.A samozřejmě že se nesmí jít hrr do toho ale pomalu a partner by měl být opatrný.

monika77
26. únor 2009

holky a ako je to po cisárskom?

ja mám po pôrode 2 týždne, chuť by som mala ale ešte sa bojím, predsa maternica je rezaná, neviem čo by to urobilo ... no a čítala som, že niektoré ste pociťovali štípanie a pálenie ... neviem ako to bude u mňa, ale ja napr. pri malej potrebe ako sa utriem pociťujem štípanie, či to nebudem tak pociťovať aj pri sexe

vendulka
9. dub 2009

ahojky, jsem ráda, že je tu toto téma, já jsem po porodu necelé 4 týdny a po třech týdnech a pár dnech jsem si řekla, proč to nezkusit, špinění ani krvácení nemám a chuť teda obrovskou. Jenže....vše bylo super, dokud teda nedošlo na to, že manžel měl "zasunout" v tu chvíli to zabolelo jako čert a já už nechtěla a on raději taky ne, jenže pak jsem cítila jako by ze mě nšco vyteklo, rychle jsem se podívala a začala sjem krvácet,ale ne z dělohy,ale jako by ze stehů...je to normální?A taky mi přišlo, že prostě nemá šanci se do mě dostat, jako bych ji měla sešitou, myslíte, že se to po tom šestinedělí spraví?Docela mi to už chybí a ráda bych už zase začala sexuálně žít,ale teď už mám i strach to zkušet,ani ne kvůli tomu, že to bylo bolestivé, teda spíše nepříjemné,ale že se do mě nedostane....bude to o.k.?

petronelie
9. dub 2009

Holky, holky...ne nadarmo se říká šestinedělí!!! Kdo si počká, ten se dočká...my jsme zkusili den po šestinedělí a super 😀 Nemůžu si stěžovat 😀

vendulka
9. dub 2009

petronelie: tak myslíš, že když teda počkám po šestinedělí, že to bude ok?Asi se předtím objednám k mudr na gyndu a zkusím to s ní probrat, docela mě to yvděsilo, pač se cítím skvěle a nechápu co se stalo, že sjem krvácela, kontrolovala jsem to a stehy jsou v pořádku

petronelie
9. dub 2009

Vendul: Určitě počkej...mě teprv na konci šestinedělí přestal bolet zadek, když jsem šla na wc. Opravdu nemá cenu něco hrotit...zkuset zatím choutky ukojit jinak...a po šestinedělí bude dobře 🙂

petrolejka
9. dub 2009

Vendulko, počkej, hlavně kvůli infekci. Pak to bude asi ze začátku bolet, jak jsou stehy ztuhlé, u nás první děs a hrůza, partner se skoro nedostal dovnitř. No a postupně jsme zkoušeli o kousek dál a dál a ono se to poddalo, prostě si vyhloubil novej tunel 😀, ale chce to čas a předehru a uvolnit se. nějaký rychlovky po větším šití zpočátku moc nehrozí. 🙂

vendulka
9. dub 2009

no mě nebolí právě vůbec nic ani na wc(na malé a a ni na velké), nevím proč,ale prostě mám pocit, jako by mi ji zašili trošku víc než měli, dneska když jsem se koukala, tak mi to tak i přišlo... 😅
asi počkám až skončí to šestinedělí a poradím se s mudr, jestli ji to taky tak přijde a nebo to tak vidím jen já 😀
snad z toho nebudu mít nějaký psychický blok

vendulka
9. dub 2009

petrolejka: teda, docela mě děsíš...jak to tak píšeš, tak to je přesně to co jsem cítila já...no nevím teda jestli se mi do toho bude ještě někdy chtít 😅 😢 ale co to krvácení mělo znamenat? 😔

petrolejka
9. dub 2009

Vendulko, tak určitě ať Mudra zkontroluje, třeba máš fakt steh navíc ... a to je fajn, že tě to aspoň nebolí, ale ztuhlý to být může.

vendulka
9. dub 2009

no něco mě tak trošku zabolelo, tak trošku nepříjemně...no už teda jen 3 týdny , snad to vydržím...
mi fakt přišlo, že se tam nemá šanci dostat... ☹

radkar
9. dub 2009

vendulko, nechci strašit, ale mě to bolelo asi půl roku po porodu, prostě to nebylo ono. Nám pomohl gel. Ale chce to trpělivost, hlavně od chlapa 😉 . Přece jenom , když je ženská šitá, tak je to pak při sexu docela znát. všechny rány na těle ne jenom dole se hojí tuhým vazivem, takže to prostě chce čas, než to zase zvláční. Tak přeju, ať to brzo zvládnete.

vendulka
9. dub 2009

radkar: děkuji moc...no snad to půjde a nebude to takový horor, jak to tu popisujete... 😢

hupcza
9. dub 2009

no já jsem po porodu 2 týdny a už týden mám teda dost velkou chuť ..zatím si jinechávám zajít ...
nástřih sice nemám, steh jen jeden, očistky už skončily - takže se zdá být vše ready ....ale jak píše petronelie - ono to šestinedělí se z nějakého důvodu drží (a je to jedna z mála věcí, na které se shodují jak klasická madicína tak alternativci)
tak ještě počkám ..ale ještě 4 týdny ...to pak asi bude pěkný masakr 😀

petronelie
9. dub 2009

Tak koukám,že jsem štastná žena 😀

vendulka
9. dub 2009

jo ne nadarmo se to říká,ale ta chuť byla u mě větší než rozum...a myslím, že to byla blbost, že sjem to zkusila, pač z toho mám teď tak trošku obavy pro příště 😒

fodorka33
9. dub 2009

no mi sme mali sex po 5tyzdnoch a 3dnoch a musim si zaklopat super!!! 🙂 🙂
a to som bola dost zasivana hlavne teda zvnutra!

petka_s
11. dub 2009

ahojte,uz som to niekte v teme spominala ze sme mali sex na 9-ty
den a tiez si nestazujem,super!a tiez som bola dost zasivana zvnutra.. 🙂 😉

katka1981
11. dub 2009

Baby pisete aku ste mali chut po porode, mali ste taku aj pocas tehu? Alebo hormony po porode robia divy?

zuziacik83
11. dub 2009

Petka_s to hadam nemyslis vazne 9-ty den?...hadam 9-ty tyzden ked uz.???? ved to je este vtedy krcek maternice otvoreny a infekcie sa ti tam mohli zaviest a nie len to..ved aj rany kym sa zhoja..fuuu...ale asi si sa pomylila ze 😅 ved nie sme zvieratka...
no my sme prvy krat skusili asi 7-my tyzden po porode..veeelmi to bolelo..nic z toho nebolo len pokus..potom dalsi krat sme skusili a aspon sa manzel pokusil dostat dnu kusok, ale zas nevyslo uplne, ale na ten treti krat to uz bolo celkom v poho v ramci moznosti, aj ked zo zaciatku som zatinala zuby..potom sme dali skoro mesiac pauzu, kedze vzhladom na to ako ma to bolelo z toho nemal nic ani manzel, ale teraz sme to skusili a bolelo len zo zaciatku a celkom sme to rozchodili a to milovanie uz bolo celkom prijemne obojstanne 🙂 ..myslim ze to bude uz len lepsie a lepsie..ale s tou chutou na sex je to horsie..my sme s manzelom kazdy vecer tak unaveny, ze sme radi ze vobec sme... ☹ ...mala nam dava sakramensky zabrat a ked vecer konecne zaspi rychlo upratujeme riady umyvame, zehlim, periem...noo potom je 22.00 a jedine po com tuzim je spanok 😔 zial..dufam ze sa to zmeni

majsan
12. dub 2009

ja mam po porode 8 mesiacov ale nejak nemam chut na sex horsie je ze pri tom nic necitim
muz si uz namysla ze ho uz nelubim ale tym to nieje.k tomu sa citim velmi sucho a boli ma to ☹

miluska.h
12. dub 2009

pripajam uryvok z jedneho clanku:

"V tehotenstve sex nie je zakazany, avsak pocas prvych 6 tyzdnov po porode sa sexualna abstinencia doporucuje. Po odluceni placenty zostava v maternici jedna velka rana, ktora potrebuje zopar tyzdnov na kompletne zhojenie. V pripade zavlecenia infekcie do tejto rany (sexualnym stykom) moze dojst k tazkej infekcii endometria, ktore moze prerast az v sepsu, co je infekcia celeho organizmu a moze skoncit az smrtou."

petka_s
13. dub 2009

no,ano bol to 9.ty den..na hygienu sme mysleli,slo to pomaly,a nic sa nestalo,
baby,doktorka po sestonedeli sa ma spytala ze ci som vobec rodila,ze vsetko je perfektne zahojene a dokonca nevedla skoro najst ani steh,a inac..pocula som aj baby ,teda zeny,ktore hned po prihode z porodnice..to uz bolo teda hardcore..

fodorka33
13. dub 2009

tak ono ako sa kazda zena citi tak nech ma sex vtedy kazda ma sex s tym ze je tam aj to riziko.
a inak nic v zlom milus ale aj ja som si myslela ze vydrzime az po sestonedeli ale ked sa citis ok neni co riesit

kaleilah
13. dub 2009

Já se taky přidám, jsem skoro 7 měsíců po porodu a bolí mě to pořád opravdu hodně, kolikrát i ukápne slzička 😢 ted čekám druhý mimčo-povedlo se to naštěstí asi na 5 pokus tak se nemusíme trápit dál 😀 a ted v těhu nemám na sex opět chuť.Ale byla jsou opravdu hodně šitá-130 stehů a hráz mám obšitou kolem dokola, tak se ani nedivým že to tak bolí..jen mám i trošku osychický problémy, třebe do ted jsem se "tam" ještě nekoukla zrcátkem nebo ani nešáhla....prostě to tam dole už nejsem já a vadí mi to 😔

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ditka1
15. dub 2009

my az po sestonedeli,je to psychickeho povodu,ze to boli,bola som stiahnuta krcovito,tam dole to vsetko funguje ako ma ale psychika nie,ze boze zase sa tam ma nieco diat 😅 ale ked som sa uvolnila tak to vobec nebolelo a ani som necitila nic tam dole take to tam je teraz roztiahnute 😒 no uvidime snad sa to vrati do normalu..
a to ze na 9.den tak to zrejme nebola ta dotycna zasivana lebo to si neviem predstavit 😲 😲 😲 ved tam su este stehy nevypadane-to jedine bez nastrihu,ale aj tak vsak to vnutro booooze ved to je tam este rana,jedine zeby mala orgazmicky porod 😀 😀 😀

vendulka
19. dub 2009

no já teda psychiku v tom nemám, jen opravdu to že to nejde a trošku bolí, no ale 28/4 jdu už na KO po šestinedělí, tak uvidím co mi řekne a halvně na to, že se mi zdá, že jsem více zašita, jako i vchod po pochvy, tak už aby to bylo za mnou.....jinak to zkoušíme pořád,ale řekla bych, že je to už o trošku lepší, chce to asi pomalu a roztáhnout to zase

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru