Sex po porodu. Vůbec spolu nespíme. Jak je to u vás?

wendy7
9. led 2007

Dlouho jsem uvažovala zda založit tuhle diskuzi,ale protože mě to trápí,tak jdu do toho!Máme skoro roční holčičku,svatba se chystá letos v létě,jsme docela spokejní mladý pár,ale prostě spolu nespíme! ☹ Za ten rok co jsem po porodu jsme spolu spali jednou!A to narychlovku,aby se malá neprobudila.Jsme stále unavení,přítel taky,hodně pracuje a tak k sexu se skoro nedostaneme.Mě to trápí,nepřijde mi to normální.Co vy,jaké to bylo u Vás?

alkuska
11. kvě 2017

@1984maminka Já spíš myslím že mi chybí víc pohybu. Kolem dcerky se sice nachodím hodně, nazvedám se jí, ale nějak to není ten správný výdej a čas na sportování se mi hledá fakt těžce, večer když manžel může pohlídat už padám na ústa a jsem ráda, že se můžu někam svalit a ne jít ještě cvičit... Dcerka není vůbec kočárková, takže žádné kilometry jsem s ní v kočárku nikdy nenachodila. Nejraději bych chodila běhat, ale ta energie se mi na to hledá hrozně těžko, když už se vykopu ven, jsem opravdu uplně vyřízená. Není to tak jak někdo říká, že se mu nechce a pak je rád že šel, já už fakt večer nemůžu.

atei
11. kvě 2017

Jsem ctyri tydny po porodu, na sex uz se tesim. Pritel me kazdy vecer hladi, liba, dekuje za to, ze se staram o maleho. Ukazkovy pristup ;). U porodu byl, videl šílené veci, nechapu, jak ho muzu jeste pritahovat. Obavy mam, sice jsem byla jen skrabla, zadne velke poraneni. Ale citim, ze jsem hodne povolena, svaly ani nezatahnu. Snad to bude ok.

youngmommy97
14. kvě 2017

My jsme nedodrzeli ani sestinedeli...mám 8 měsíců po porodu a musím zatukat! Sex máme obden, chuť je pořád veliká. Možná je to i věkem. Mě 20, jemu 28. Neumím si představit, ze bychom to neměli měsíc, natož měsíce! Sex k životu prostě patří. 🙂

dohnalovic
15. kvě 2017

Nám se nepodařilo taky vydržet šestinedělí. Jelikož jsem se začala v 33tt otvírat, tak už i tak to pro nás byly muka vydržet bez sexu.

1984maminka
17. kvě 2017

Fascinují mě komentáře ve stylu já mám na sex spoustu energie protože chodím s malou celý den po lese..takovým maminkám nelze než jim to přát.Já opravdu nemám za zadkem černocha ani nikoho jiného,kdo by za mě zastal všechnu práci o domácnost.A ještě za mě chodil vydělávat peníze.Když máte partnera který celý den dře a večer vám staví dům,tak ho nechcete obtěžovat vynášením odpadků a ježděním s kočárkem.Večer pak už nemá chuť na sex vůbec nikdo.A s tím odpočíváním se to dobře radí...

nugetka20
17. kvě 2017

@1984maminka S přítelem sexujeme o víkendu, když malej raracha dopoledne spí. V týdnu večer toho máme oba dva tak nějak plné zuby, on z práce, já z toho všeho, plus noční kojení - no, jak píšete, co 3 hodiny celou noc 🙂

Jinak s těma domácíma pracema (mě chlap pomáhá v rámci možností, jako třeba veme koš, nebo uvaří, ale z vysavače má fobii a prachovku taky neveme) - děláme je s prckem. Uklízíme, vysáváme, pereme a věšíme prádlo. Jasně, vše trvá hrozně dlouho, ale zase malej se zabaví, vyřádí, vydá energii - a pak SPÍ. Spousta mamin to dělá tak, že si s děckem hrajou a když usne, tak migaj, aby stihli uklidit. Já to dělám obráceně - když je malej vzhůru, jdeme si hrát, ale u toho i dělám....a když spí, tak si chvilku prostě odpočinu, dělám třeba na zahradě.....relaxuju. Dost to pomáhá a pak i ta chuť na partnera je (já jsem ročník 83, nebudeme si nalhávat, že my starší, jsme prostě s tím dítětem víc unavené) ..... držím palce

1984maminka
18. kvě 2017

@nugetka20 děkuji za tipy,no ten můj doma jen jí a spí,případně sedí u počítače.Prcek ještě nelozí takže pracovat s ním znamená mít ho v nosítku na břiše a s těmi jeho téměř 9ti kily je to děs.Takže já taky raději čekám až usne a pak si v klidu udělám co musím.On si sám nepohraje.A pokud po vás partner sex vyžaduje,tak to máte kliku.U nás to fuguje tak že musím přilézt já.A já už na to nemám sílu.

nugetka20
18. kvě 2017

@1984maminka Pokud je prcek ještě malej, tak mi to přišlo jednodušší - ležel na dece, pod hrazdičkou, hráli jsme si na dece, když jsem si odskočila, tak neřešil. Šátek je fajn, ale na druhou stranu se matka hrozně rychle stává otrokem :( chtělo by to nějaký kompromis.

Pokud chlap jen spí, jí a sedí u PC, ani na sex chuť nemá .....no :( na to nějak nevím, co říct. Napadá mě jen ošklivá otázka - tak na co teda v té domácnosti je? ale to musíte vědět asi sama. Mě by život s takovým asi nebavil, jsme poměrně akční oba, pořád něco budujeme, stavíme - společná práce nás těší, společně se staráme o prcka. Ale jak zjišťuju, nen to taková samozřejmost v dnešní době. Já bych si asi s chlapem promluvila a vyhnala ho ven s kočárem, ať aspoň prcka vyvětrá venku, abyste s mohla dáchnout na chvíli.

1984maminka
18. kvě 2017

@nugetka20 Ráno odejde do práce v půl 8 a večer se vrací v půl 8 udřený.Po práci ještě dostavuje dům.A takhle jede 7 dní v týdnu.Oba toho máme dost.On navíc přišel nedávno o mámu.Já už nemám rodiče delší dobu.Takže ani není kdo by pomáhal,podpořil.Sourozenci občas,ale jsou vytížení.
Já když mám možnost chodím pracovat taky.Máme stejný obor,rozhodně si máme co říct a jsme velmi vyrovnaný pár.Až na to že nám na sex prostě došel čas a energie.Kupodivu to snášíme,což může být pro někoho nepochopitelný.Ale i když to nechybí,vyvolává to ve mě obavy z budoucnosti.Děkuji vám za snahu a za rady ale každý z nás jsme originál,proto řešení není tak jednoduché jak by se mohlo na první pohled zdát. Vidím že tady to nevyřeším,ale aspoň jsem se svěřila..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru