Sex po porodu. Vůbec spolu nespíme. Jak je to u vás?

wendy7
9. led 2007

Dlouho jsem uvažovala zda založit tuhle diskuzi,ale protože mě to trápí,tak jdu do toho!Máme skoro roční holčičku,svatba se chystá letos v létě,jsme docela spokejní mladý pár,ale prostě spolu nespíme! ☹ Za ten rok co jsem po porodu jsme spolu spali jednou!A to narychlovku,aby se malá neprobudila.Jsme stále unavení,přítel taky,hodně pracuje a tak k sexu se skoro nedostaneme.Mě to trápí,nepřijde mi to normální.Co vy,jaké to bylo u Vás?

jita2
26. led 2007

cantarela,
no naše malá je na umělém mléce, už nekojím asi 2 měsíce, s tím to bohužel nemá u mě spojitost ☹

cantarela
26. led 2007

Alemě to taky pořád bolí,hlavně na"začátku",ale mezi náma:ani pak to už není co dřív 😒 ,doufám,že se to spraví,pak po druhém dítěti... 😲

jita2
26. led 2007

cantarela,
mě to taky bolí ze začátku, pak se to jakoby uvolní a je klid úplně...ale jak jsem zpozorovala, záleží taky na poloze..

cantarela
26. led 2007

Tak vidíš,že v tom nejsi jediná 😉 ,taky mám s určitýma polohama problémy a naopak ty,které mi dřív nebyly příjemné mi nevadí.

pattie
9. říj 2008

Hollky, takovej dotaz, co sex po "císaři"? Malé budou 4 týdny, docela bych si už dala říct, ale trochu mám strach, co jizva, vnitřní stehy atd... nějaké zkušenosti? 😀

karenina
10. říj 2008

pattie: ja vydržela po císaři opravdu na konec šestinedělí a na návštěvu u gynekologa, který potvrdil, že je vše v pořádku, ale musím říct, že to zatím vevnitř dost bolí a dře 😖 , připadá mi to jako bych znovu byla panna 😝 a to používáme hodně lubrikačního gelu, jizva je v pohodě ta mě nebolí

lu777
10. říj 2008

tak ja jen pisnu dve veci

- tahle diskuse je uz v rubrice porod 😉

- a pridam, ze ja jsem sla na reflexni terapii (na chodidlech) kvuli bolestem patere a pani mi tam odblokovala krec "nekde na pohlavnich organech"... a od te doby to boli minimalne o polovinu min 😵 (mluvim teda o polohach, ve kterych ten nastrih jeste citim, vetsinou uz to odeznelo, ale nekdy to jeste najednou zazlobi)

Takze jak je videt, je dobry se podivat i na reflexni body nebo na pater 😅 😅 vsecko souvisi se vsim

Jo a doporucuju vrele lubrikant ASTROGLIDE. Nevim jestli se prodava u nas, ale je naprosto nesrovnatelny s jakymkoli lubrikantem, ktery jsem vyzkousela (a ze jich bylo 😝). Vetsina se po peti minutach nekam zahadne vstreba nebo naopak vytece apod., Astroglide je fakt super !!
My na nej dostali doporuceni od jedne zname z USA a tady jsem ho nikde nevidela, tak jsme ho objednali pres net z te Ameriky.

Je drazsi, ale vydrzi vecnost, protoze ho neni potreba moc a vetsinou ani pri dlouhem sexu neni potreba dalsi davka 😉

lu777
10. říj 2008

koukam, ze ta druha diskuse je zavrena, ale je tam hodne info, tak tam zkuste nakouknout

jo, jinak mne dost pomohly i cipky Cicatridina na poradne zhojeni uvnitr

janulle22
10. říj 2008

teres-my jsme ani 6nedeli nedodrzeli... 😀 prestala jsem spinit asi po 5tydnech tak jsme na to vlitli a kolikrat aj 3x za den...za to ted?1-2 do mesice a kolikrat ani to ne...porad se mi nechce nemam chut jsem unavena a tak...a jeste v 6nedeli to nebolelo vubec ale ted jo... 😠 mozna to me odrazuje...nevim asi je to ve me...pritel chudak trpi mohl by kazdy den... 😀 😀 😀 hold uz to neni co to byvalo...

honzik1
15. srp 2013

Ahoj devcata,
ja vim ze je to divne ale i chlap muze mit zajem na tom pomoct manzelce.
tak k tematu. jsem 4ty tyden po porodu. Manzelka je nadrzena ze by me znasilnovala i trikrat denne ALE problem je v to m ze ji to boli a to nejenom kdyz tam vniknu ☹ / ano pouzivame lubrigacni gel/ ale i samotny orgasmus/kdyz se ji snazim jen masirovat z venku/ 😒 . nevime jestli zajit na gyndu. stejne nam reknou ze to jeste neni 6 nedel ale kdyz ja bych ji tak rad uspokojil bezbolestne. no a hlavne mam strach aby to netrvalo dlouho.. i ja jsem je chlap.. 😠

janeka86
30. zář 2013

ahoj holky, no chtěla jsem se zeptat, jestli máte i zkušenost s dosáhnutím orgasmu po porodu. Před porodem to bylo v pohodě, i po prvním dítěti, ale teď mám po druhým porodu, malej má 4. měsíce, spíme spolu - pro mě sice ne zas tak často 😉 , ale aspoň něco, že? 🙂 ale prostě nemůžu dosáhnout orgasmu 😢

jennyska
14. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Mohu Vás oslovit v souvislosti s tématem, které zde probíráte a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka, kam si vedle základních informací o daném tématu píšeme se všema maminkama i zkušenosti s ním? 🙂 Když jsou tyto zkušenosti ve Wiki Modrého koníka, je to daleko přehlednější než fórum, protože se dá vše rychle a přehledně dohledat...

Jde o to napsat svou vlastní zkušenost se sexem po porodu zde: https://www.modrykonik.cz/sex-po-porodu , kterou tak určitě pomůžete ostatním maminkám, které mají dotazy hlavně ohledně zkušeností apod. Zabere to minutku a pomůže drtivé většině žen...

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

evcat
10. led 2014

Ahoj maminky. mame 8mesicniho syna,ktery nam dava zabrat. Je hodny,ale bude to asi velkej zivel. Ja jsem vyrizena,v noci k nemu vstavam a tatinek si stezuje,jak se nevyspi. Uz jsme nemeli sex ani nepamatuju. Bud je to unava z prace nebo lenost nebo boleni hlavy. Partner mi vycita,jak porad uklizim,ale ani ho nenapadne mi pomoct. A to uklizim hlavne po nem. Co se malej narodil,velkej hrozne zlenivel a sex je pry moc narocny,tak ho nedelame.

markuc
7. bře 2017

Ahoj, tady chlap, takže trochu pohled z druhé strany ..
Chlapečkovi jsou skoro 3 roky a za dobu, co je naše štěstíčko na světě, byl sex
dohromady tak 20krát. Je mi 52 a mohl bych denně a fakt mi to hodně chybí, nechci to řešit nějakými výlety do exteriérů ..
Píšu to všechno jen proto, abych upozornil na skutečnost, že pokud máte doma chlapa, co to má rád a vy na to, třeba po porodu, nemáte chuť (což se běžně stává), snažte se mu to nějak vynahrazovat, nebo aspoň o tom otevřeně promluvte. Jinak je téměř jisté, že začne chodit jinam.
Ta moje zatím nedokázala ani přiznat, že na to ztratila chuť, pořád ji něco bolí (prsa nebo uvnitř) a nic s tím nedělá. Zoufalost, těším se na Plzákovu "spásnou impotenci" ..

odula
7. bře 2017

@markuc zdar tady ženská. Budu extrapolovat. Skoro tři roky, takže +- 30 měsíců, 20x sex, to je cca jednou za cca 5-6 tejdnu... Kurna to je výkon 😀 ale hele, buď rád, ze něco. A tedka - ja po porodu druhý dcery jsem mela takový poranění, že me každej sex bolel, nehledě k tomu, že jsem vůbec nebyla citlivá, gyndar doporučil plastiku s tim, že to po ni může bejt taky ještě horší.... Takže to k tomu "něco s tim dělat"... 😒 trvalo to šest let (ta bolest), a spravil to az třetí porod 😀 moje rada - vymysli nějaký pěkný nekoitalni potěšení pro svoji vyčerpanou a dorvanou manželku nebo jdete do dalšího 😉 PS mel bys chuť každej den, kdyby te pri každým sexu bolelo všechno to úplně nejpodstatnější tak, ze by sis ani nesedl? 😝

markuc
8. bře 2017

Tady jde spíš o tu komunikaci, je potřeba o tom promluvit, což nám zatím moc nejde. Nekoitální metody snad nemusím vymýšlet, ty jsou dávno vymyšlený a ve většině případů to tak u nás dopadne, protože ty bolesti uvnitř byly i před porodem. Jde prostě o to, že k tomu u nás vůbec nedojde.
Manželka je vyčerpaná asi tak stejně jako já, máme oba volnou profesi a náš model rodiny funguje jinak, než je asi obvyklé .. Pokud by mě bolelo to nejpodstatnější, že bych si nemoh ani sednout, chuť bych určitě neměl, ale to není náš případ, takže tohle je spíš hyperbolizace, než extrapolace 🙂 ale dík za reakci.

mr_falko
8. bře 2017

@odula pan psal o tom, ze zena si to jeste ani nepriznala, ne ze ji neco ukrutne boli apod. Muzsky pohled na vec naprosto chapu, i mne samotnou sere, ze to neni tak jak to bylo predtim a doufam a taky delam maximum proto, aby se to zase vratilo do starych koleji.

jenda23
16. bře 2017

Ahoj, tady taky chlap.
U nás veškerý sexuální život skončil početím (nikoliv porodem, ale početím). Malému už je rok a už ani nespíme ve stejné místnosti, natož spolu - prý je ruším, protože chrápu (což je asi i pravda), nicméně před početím to zřejmě nevadilo.
Veškeré pokusy o cokoliv se setkávájí s odporem - jakékoliv pokusy o dialog na toto téma končí "já jsem unavená a nemám na to chuť", když se zeptám, jestli by manželka nechtěla společnou koupel, akorát protočí oči a řekne "no to tedy ne". Chodím do práce, naprosto všechno (úřady atd.) zařizuji výhradně já, občas zajdu na nákup, doma taky pomáhám jak to jde, ale vše je marné.
Svojí ženu miluji, ale už jsem z toho hodně frustrovaný... prostě mi ten sex chybí. No a teď je dobrá rada drahá.

amazonka.k
16. bře 2017

@jenda23 Zdá se, že jí nepřitahujete, zeptala bych se jí, co byste pro to mohl udělat, někdy za tím může být něco absolutně banálního ( třeba Vám smrdí z pusy, nebo máte panděro, či má z nějakého důvodu k Vám averzi a je to jen psychické - třeba si to ani sama nedokáže logicky vysvětlit ), omlouvám se za upřímnost, je něco co jí na Vás může zkrátka odpuzovat a bojí se Vám to říct. Takže jediná rada je MLUVIT MLUVIT MLUVIT.

janyshka
16. bře 2017

Tohle je velký problém a rozhodně v tom nejste sama... Často se sexuální život po porodu zásadně změní. Někdy je to otázka poranění při porodu. Bolestí při styku atd...někdy to je primárně otázka psychiky...strach z bolesti, strach z toho, že to nebude takové jako dřív atd... Navíc při kojení je často velký problém s lubrikací pochvy. Lubrikace je řízená hormonálně - to je při kojení utlumeno. A pokud není pochva při sexu dostatečně lubrikovaná, tak to může být velmi nepříjemný a bolestivý zážitek. Jinak u Vás mi spíš přijde, že máte trošku problém začlenit sex do toho nového životního uspořádání s dítkem.... Myslím si, že to vždycky jde vykoumat 🙂 A sex prostě k životu patří...ano někdo ho potřebuje častěji a někdo méně, ale každopádně potřeba je... Zkuste si někam vyrazit na ,,rande´´...nebo jestli nemáte hlídání, tak až dítě usne, mrkněte na nějaký filmík, dejte si skleničku a a zavzpomínejte, jak to bylo hezké dřív... nebo zkuste nastudovat tantrickou masáž... to sice primárně není o sexu..ale nedovedu si představit, že by to mezi partnery u toho neskončilo 🙂
Jinak již mám výsledky ankety na téma sex po porodu a v těhotenství, kterou jsem dělala tady na koníkovi a brzy dám dohromady celý článek, tak třeba Vám přečtení pomůže 🙂
Mějte krásný den a věřte, že důležitou součástí harmonického vztahu je i zdravý sex 🙂

amazonka.k
16. bře 2017

@janyshka Teď po deseti letech už zakladatelka snad sexuje, doufejme 😀

janyshka
16. bře 2017

@amazonka.k Ježíš já jsem strašný ignorant :-O Vždycky se zapomenu podívat na datum toho prvního příspěvku 😀 Tak snad už ano....

amazonka.k
16. bře 2017

@janyshka To neva, napsala jste to moc hezky a třeba si v tom to své najde i pán, který se tu dnes svěřil s trápením 🙂

fialka58
16. bře 2017

myslím si že pokud aspoň dojde k nějakým intimnostem, tak je to v pořádku.. Vůbec se nestresuj a spíš začínejte velice pomalu, tak aby to vyhovovalo oboum a hlavně se o tom bavte...🙂

jenda23
18. bře 2017

@amazonka.k Díky za tip, snad se mi postupně podaří zjistit, co je příčinou.

1984maminka
11. kvě 2017

Mám úplně stejný problém,7měsíců po porodu to nebylo ani 1x ☹
Super odpovědi najdete tu

1984maminka
11. kvě 2017

htt://kamasutra.cz/content/dotaz-vymizen%C3%AD-touhy-po-sexu-po-narozen%C3%AD-d%C4%9Bt%C3%AD

1984maminka
11. kvě 2017

Mám to asi podobně jako Jendova paní.U mě to není tím že by mi na něm něco vyloženě vadilo.Po porodu s nástřihem a následnou megarupturou mě nadobro opustila chuť na sex s kýmkoliv.A asi je to i tím,že stále kojím,nemám měsíčky,jsem stále unavená a napůl nemocná.U mě by pomohlo kdyby mi víc pomáhal s dítětem,aspoň někdy ho vzal ven a dal mi 2hodiny na regeneraci.Chybí mi má profese,můj klid.On je jediný kdo mi s miminkem může pomoct,ale pomoct víc než jen prebalit nebo podržet abych se mohla najíst.Chlapi si neumí představit jaké to je mít na sebe upoutané dítě 24h denně 7dní v týdnu.Platí tady že 100x nic umořilo slona.A se sexem,on tvrdě pracuje a očekává že ho večer nakrmím a svedu.S tím krmením ok,ale jak mám svádět když na to nemám chuť?V tomhle případě by měl přijít se sváděním on.Ale on jen pasivně čeká a svádí to na svou ohleduplnost vůči mě,ačkoli jsem mu řekla že až bude chtít,tak to zkusíme.Tak se v tom plácáme oba a kvůli práci a únavě se nám do toho nechce..A čím déle to trvá,tím míň se mi chce.Je to začarovaný kruh.

alkuska
11. kvě 2017

Popravdě u nás je to podobné. Nějak na to není nálada, energie... Je teda fakt že manžel měl vždycky v tomto směru menší apetit, ale teď je to extrém. Došla jsem k tomu, že aktivita musí vyjít ode mě, jinak nic není. Dcera má dnes 15 měsíců a odhaduju že sex byl od porodu tak třikrát, čtyřikrát? A to jsem prosím vůbec nekojila, respektive snažila jsem se kojit 5 týdnů a nešlo to. Bolesti nemám, ale přibrala jsem, možná i proto se cítím tak unavená, ale nejsem schopná s tím nic dělat, je to docela začarovaný kruh a sex s tím podle mě hodně souvisí ☹ Když jsme se milovali naposledy (už je to minimálně měsíc, ani nevím), měla jsem pak cca 10 dní uplně úžasnou náladu, energii... Jinak se cítím dost schlíplá.

1984maminka
11. kvě 2017

S tou váhou,třeba by vám pomohlo dělat si smoothie a koktejly z ovoce a zeleniny.Místo sladkého,k svačině,ono to fakt zasytí a je to nejlepší pro tělo.Já mám mixér Eta Blend fit a je to fakt bomba! Bývá těžké vykročit z každodenního stereotipu.Chtěla bych zmizet někam k moři a sama tam týden je tak být.Potom bych měla chuť něco podnikat 🙂 Takhle člověk jen pořád mele z posledního.Vydává ze svých rezerv mnohdy do mínusu,na svůj úkor.Nejhorší je,když to chlap neocení,že má nejlepší péči o dítě i domácnost,bere to jako automatické a hledí jen na to co ještě nemá a je furt nespokojený.Vyčítá vám že můžete být doma s dítětem zatímco on musí makat.Nechápe jak to je s miminkem náročný,zvlášť když vás budí v noci po 3h půl roku v kuse a ani pres den nespí déle než 1-2h.Takže v podstatě bez pomoci je těžké něco souvislosle dělat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru