Sex v šestinedělí, jak jste na tom?

31. března 2016 
Ahoj,
chtěla bych se zpetat, jak jste na tom vy se sexem v šestinedělí?
Už jsem 4 týdny po porodu a nekrvácím. Jen špiním a občas také vůbec nic. Myslím že problémy žádné nemám - žádné bolesti, pnutí nebo něco podobného. Kočárek také tahám do bytu sama. A přižnám se, že už pomalu začínám i trénovat (což není žádná extra zátěž).
Jde mi ale o to, kdy budeme moci s manželem začít zase sexovat? Musím čekat do konce šestinedělí? A také jak to je s případným otěhotněním?
Díky moc
11. pro 2012 ve 12:13  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pokud nemáš žádné potíže, tak v tom problém nevidím My jsme taky nečekali na koncec šestinedělí.. A otěhotnět můžeš klidně hned..
11. pro 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lakukacka u prvního jsme šestinedělí dodrželi. Krvácela jsem celou dobu a ani jsem neměla chuť. Teď podruhé jsme to zkusili asi měsíc po porodu a dobrý určitě se ale chraňte, otěhotnět bys klidně mohla.
11. pro 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my sme teda dodrželi, a i mě o ještě tak trochu bolelo a ani sem neměla chuť, byla sem dost unavená, byla sem ráda za každou chvilku když jsem mohla spát. v tom šestinedělí se tělo čistí a dává se dohromady, já bych nesexovala, ale asi v tom nevidím problém, pokud je ti dobře a otěhotnět určitě můžeš...
11. pro 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já už jsem byla v pořádku, tak jsme necelý měsíc po porodu začali sexovat. Stala se nám ale menší nehoda, tak jsem zvědavá, jestli náhodou nejsem těhotná. Uvidíme.. letím pro test.
11. bře 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tradice velí některým Romkám mít sex do 24 hod. po porodu, jinak je partner může opustit . Takže měsíc po porodu bych se tím vůbec netrápila. U prvního porodu jsem měla sex asi za tři týdny po porodu, ale chtěla jsem dřív, jen manžel se bál. U druhého jsem měla chuť hned druhý den, ale realita byla asi těch 5 týdnů po porodu, ono s dvěma malýma dětma najít trošku času...
14. bře 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Závidím.....Já měsíc po porodu pořád nemůžu ani sedět
4. dub 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pokud nemáš žádné problémy,tak klidně můžeš,my sexovali asi 3 týdny po porodu,takže bych se toho nebála
11. dub 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
já šestinedělí porušila ve 4 týdnech musim říct že nejhorší to bylo poprvé a podruhé a potom úplná pohoda čim víc jsme trénovali tim mín mě to bolelo ted jsem 2 měsíce po porodu a úplně v pohodě a to jsem měla 4 vnitřní stehy zvenku 3
23. dub 2013 v 17:11  •  čeká miminko, termín má v březnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lakukacka Jo, taky jsem slysela nekolik pripadu, jak zeny prisly na kontrolu po sestinedeli tehotne Takze bacha!
23. dub 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mabajan teda já být romka, tak si chlapa rozhodně neudržím
23. dub 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Jsem 10 dní po porodu a a přestávám krvácet, jsem bez poranění a chutě už dostávám a manžel také > ale menší strach mám je hrozně brzo, ale vidím to tak, že 6 týdnu asi nevydržíme.
31. bře 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, já sem 14 po porodu a už to nemůžem vydržet myslím že pokud ste ok, tak opatrně a jemně je to ok s tou antikoncepcí - pokud hodně kojíte, měli bychom bejt chráněny ne? když se ještě neobjevila menstruace..... nebo je to blbost? díky
1. kvě 2015 ve 20:02  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@claris87 já bych se bála. My jsme právě kvůli ochraně chtěli počkat až po šestiedělí (končí zítra) > krvácela jsem jen 14 dní > no nevydrželi jsem ale skoro jo až po tom 5 týdnu , měli jsme raději kondom
1. kvě 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@claris87 Kojení teor. chrání, pokud kojíš i v noci a dost často atp., ale kojících matek, které otěhotněly v prvních týdnech či měsích po porodu jsou mraky. Znám případy sourozenců o 10 měsíců, ještě i do jedný třídy jim to vyšlo, 11 měsíců, okolo roka už je jich hodně. Můžeš otěhotnět i před první MS. Někdo to na sobě pozná, někdo ne...
Na druhou stranu bych si žádnou chemii v tuhle dobu do těla, kde probíhají velké hormonální změny dávat nenechala, už kvůli sobě, i kvůli kojenci.
Pravděpodobné je, že neotěhotníš, ale je potřeba počítat s tím, že stát se to může a zas taková rarita to není.

Jinak je na místě zvýšená hygiena, vás obou, jde hlavně o Tebe.
1. kvě 2015 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, to se člověk diví, co tu čte. Vás v porodnici nepoučili? Že v 6 nedělí můžete dělat všechno, jen nesmíte mít sedavou koupel a sex? Jde o to, že porodní cesty se stahují a hojí a děloha zavinuje a takto by se tam mohla dostat infekce.
Ale jak se říká, každému jeho nebe.
1. kvě 2015 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Zdravím možná to tu nepatří,ale chtěla bych se zeptat.Za jak dlouho jste po revizi znovu zkoušeli otěhotnět?
31. bře 2016 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A za jak dlouho jste se eventuelně vrátili do práce.
31. bře 2016 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek