Sex v šestinedělí, jak jste na tom?

lakukacka
11. pro 2012

Ahoj,
chtěla bych se zpetat, jak jste na tom vy se sexem v šestinedělí?
Už jsem 4 týdny po porodu a nekrvácím. Jen špiním a občas také vůbec nic. Myslím že problémy žádné nemám - žádné bolesti, pnutí nebo něco podobného. Kočárek také tahám do bytu sama. A přižnám se, že už pomalu začínám i trénovat (což není žádná extra zátěž).
Jde mi ale o to, kdy budeme moci s manželem začít zase sexovat? Musím čekat do konce šestinedělí? A také jak to je s případným otěhotněním?
Díky moc

maciik
11. pro 2012

Tak pokud nemáš žádné potíže, tak v tom problém nevidím 😉 My jsme taky nečekali na koncec šestinedělí.. A otěhotnět můžeš klidně hned..

palomitacheca
11. pro 2012

@lakukacka u prvního jsme šestinedělí dodrželi. Krvácela jsem celou dobu a ani jsem neměla chuť. Teď podruhé jsme to zkusili asi měsíc po porodu a dobrý 🙂 určitě se ale chraňte, otěhotnět bys klidně mohla.

veri25
11. pro 2012

my sme teda dodrželi, a i mě o ještě tak trochu bolelo a ani sem neměla chuť, byla sem dost unavená, byla sem ráda za každou chvilku když jsem mohla spát. v tom šestinedělí se tělo čistí a dává se dohromady, já bych nesexovala, ale asi v tom nevidím problém, pokud je ti dobře a otěhotnět určitě můžeš... 🙂

haniplanetka
11. bře 2013

Já už jsem byla v pořádku, tak jsme necelý měsíc po porodu začali sexovat. Stala se nám ale menší nehoda, tak jsem zvědavá, jestli náhodou nejsem těhotná. Uvidíme.. letím pro test.

mabajan
14. bře 2013

Tradice velí některým Romkám mít sex do 24 hod. po porodu, jinak je partner může opustit 😀 . Takže měsíc po porodu bych se tím vůbec netrápila. U prvního porodu jsem měla sex asi za tři týdny po porodu, ale chtěla jsem dřív, jen manžel se bál. U druhého jsem měla chuť hned druhý den, ale realita byla asi těch 5 týdnů po porodu, ono s dvěma malýma dětma najít trošku času... 😉

lrg
4. dub 2013

Závidím.....Já měsíc po porodu pořád nemůžu ani sedět ☹

marketa1008
11. dub 2013

Pokud nemáš žádné problémy,tak klidně můžeš,my sexovali asi 3 týdny po porodu,takže bych se toho nebála 🙂

key25
23. dub 2013

já šestinedělí porušila ve 4 týdnech 🙂 musim říct že nejhorší to bylo poprvé a podruhé a potom úplná pohoda čim víc jsme trénovali tim mín mě to bolelo ted jsem 2 měsíce po porodu a úplně v pohodě a to jsem měla 4 vnitřní stehy zvenku 3 🙂

jaya
23. dub 2013

@lakukacka Jo, taky jsem slysela nekolik pripadu, jak zeny prisly na kontrolu po sestinedeli tehotne 😀 Takze bacha!

blahova_andrea
23. dub 2013

@mabajan teda já být romka, tak si chlapa rozhodně neudržím 😀

ladyhacek
31. bře 2015

Jsem 10 dní po porodu a a přestávám krvácet, jsem bez poranění a chutě už dostávám a manžel také > ale menší strach mám je hrozně brzo, ale vidím to tak, že 6 týdnu asi nevydržíme.

claris87
1. kvě 2015

ahojte, já sem 14 po porodu a už to nemůžem vydržet 😀 myslím že pokud ste ok, tak opatrně a jemně je to ok 🙂 s tou antikoncepcí - pokud hodně kojíte, měli bychom bejt chráněny ne? když se ještě neobjevila menstruace..... nebo je to blbost? 🙂 díky

ladyhacek
1. kvě 2015

@claris87 já bych se bála. My jsme právě kvůli ochraně chtěli počkat až po šestiedělí (končí zítra) > krvácela jsem jen 14 dní > no nevydrželi jsem ale skoro jo až po tom 5 týdnu 🙂, měli jsme raději kondom

zo_ja
1. kvě 2015

@claris87 Kojení teor. chrání, pokud kojíš i v noci a dost často atp., ale kojících matek, které otěhotněly v prvních týdnech či měsích po porodu jsou mraky. Znám případy sourozenců o 10 měsíců, ještě i do jedný třídy jim to vyšlo, 11 měsíců, okolo roka už je jich hodně. Můžeš otěhotnět i před první MS. Někdo to na sobě pozná, někdo ne...
Na druhou stranu bych si žádnou chemii v tuhle dobu do těla, kde probíhají velké hormonální změny dávat nenechala, už kvůli sobě, i kvůli kojenci.
Pravděpodobné je, že neotěhotníš, ale je potřeba počítat s tím, že stát se to může a zas taková rarita to není.

Jinak je na místě zvýšená hygiena, vás obou, jde hlavně o Tebe.

kocicinka
1. kvě 2015

Teda, to se člověk diví, co tu čte. Vás v porodnici nepoučili? Že v 6 nedělí můžete dělat všechno, jen nesmíte mít sedavou koupel a sex? Jde o to, že porodní cesty se stahují a hojí a děloha zavinuje a takto by se tam mohla dostat infekce.
Ale jak se říká, každému jeho nebe.

satecek
31. bře 2016

Zdravím možná to tu nepatří,ale chtěla bych se zeptat.Za jak dlouho jste po revizi znovu zkoušeli otěhotnět?

satecek
31. bře 2016

A za jak dlouho jste se eventuelně vrátili do práce.

biedronca
19. srp 2018

Holky, jak to teda je?
Po revizi v sestinedeli sex vubec, a nebo po 3 tydnech kdyz je vse ok, tak ano ale s ochranou?
Snazit se teď extra nechceme, mesic, dva, tri...po prvni porevizni Ms se chranit nebudeme,ale taky to uz nechci hrotit, resit,...
Jde mi o sex jako takovy v tom sestinedeli, ano ne?????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru