Sex v šestinedělí, vydrželi jste to? Jak dlouho?

aliamira
3. říj 2013

Ahoj holky. Jsem 2 týdny po porodu a už mam hroznou chut na sex...ale ještě se mi nezahojila jizva a nevypadali stehy,tak mam strach že by mě to ještě mohlo bolet.,a přítel má strach že by mi mohl nějak ublížit....Máte s tim někdo zušenosti?Po jaké v šestineděli jste měli sex a je to bezpečné? ...předem děkuji za radu

blahova_andrea
3. říj 2013

já teda osobně nechtěla ještě ani dlouho po šestinedělí, ale přítele to moc nezajímalo. tělo se naprosto změnilo a teď nemám na mysli vytahaný špek na břiše, ale celkově fungování, lubrikaci, naladění a ta jizva?...občas mi je to v určité poloze nepříjemné i teď a to malému budou dva roky ☹ ale mám kamarádku, co skočila na manžela taky po dvou týdnech a vše bylo ok. záleží na spoustě věcech a hlavně na vás dvou, možná třech...když vás prcek nechá a vám se chce...tak to zkusit můžete...přestat se dá vždycky 😉

angelsb
3. říj 2013

@aliamira Během šestinedělí dochází k zavinování dělohy, k uzavírání děložního hrdla a k hojení porodních poranění. Několik týdnů po porodu odcházejí z dělohy očistky. Z těchto důvodů se během šestinedělí pohlavní styk nedoporučuje, protože zvyšuje riziko vzniku infekčních komplikací.Dostaneš nějakou infekci a pak se z toho nemusíš jen tak dostat raději to vydržte 😉

aneta0707
3. říj 2013

po prvnim porodu mi rekli dodrzet sestinedeli a vzhledem k tomu, ze sem byla sita, mi to nedelalo problem. po ruhym porodu mi rekli dva tydny. ale to sem sita nebyla a nemela sem zadny poraneni.
onno stejne te to bude asi bolet pokud to zkusis, takze bych pockala dokud nebudes zahojena

aliamira
autor
3. říj 2013

@angelsb děkuju moc za názor 🙂

aliamira
autor
3. říj 2013

@aneta0707 No ja se teda pokusim to nejak vydrzet ale bude to asi hooodne tezky 🙂

aneta0707
3. říj 2013

@aliamira neboj, hormony se ti brzo uklidnej a uz takova chut nebude

lv
3. říj 2013

hele nevim, me to to po prirozenem porodu bez nastrihu a siti i po 2m bolelo, ale opatrne to slo..kamoska je naruziva, rikala, ze nedodrzela 6nedeli ani u jednoho decka a to ma 3.

sisstin
3. říj 2013

Mne se teda nechce ani sest let po porodu 😅

lv
3. říj 2013

tak kdyby to bolelo, coz predpokladam, tak te muze uspokojit rukou a ty jeho tez..

lv
3. říj 2013

@sisstin no to me taky, vyjimky potvrzuji pravidlo..jsme spolu 8 let, on by jo, ja unava-deti-vycerpani=deti_jo deti rusej.

mrazulkav
3. říj 2013

My za sebou ještě šestinedělí nemáme a už jsme to taky zkusili 🙂 a bez problémů... 😎 ale jsem bez nástřihu a minimálně šitá. Počkali jsme až vypadnou stehy a přestanou odcházet očistky... Záleží jestli se to fakt oba cítíte a máte chuť 😉

sisstin
3. říj 2013

No je zajimavy, jak to ma proste kazdej clovek jinak, ze nekdo nevydrzi ani dva tydny, ja klidne rok a pul a fakt me nic nebolelo a bylo mi to putna uplne. Tak vzdycky premyslim nad tim, jaky to je, kdyz bez toho nemuze clovek bejt, ja to absolutne neznam 😝

intimo
3. říj 2013

My jsme to zkusili po měsíci až když už jsem neměla žádné stehy a úplně v pohodě.Po porodu mi sestřička doporučila si šití mazat na noc Hema gelem a krásně a hlavně rychle se to zahojilo.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru