Solárko 4 měsíce po císařském řezu. Vadí nebo nevadí?

kalo
2. lis 2007

Ahoj holky, ráda bych začala teď na zimu chodit do solárka, ale mám 4 měsíce starou jizvu a nevím, jestli je to záření na ni dobré (mám jí pořád takovou tmavě růžovou a trochu citlivou i když je zahojená) V porodnici mi říkali, že se nemá opalovat, ale už nevím, jakou dobu. Máte prosím, někdo zkušenosti? Vadí nebo nevadí?

terezkaaa
2. lis 2007

Přesně tak,kalo.Jizvy se nesmí opalovat,já mam taky jednu jizvu(ne teda po císaři)a přelepuji si to, když jdu na solárko 😉

kalo
autor
4. lis 2007

Díky terezkaaa...Škoda, že se na toto téma nechytl někdo, kdo s tím má zkušenost...
Ráda bych chodila na solárko i do sauny (jako dřív), ale nevím, co jizva na to....aby se třeba nějak nerozjela..

nikka.vo
4. lis 2007

to by mě taky celkem zajímalo 😉

sisstin
4. lis 2007

holky..je to trošku mimo..ale co solárko a kojení? 😕

nikka.vo
4. lis 2007

siss, v solárku se blbě kojí 😀 😝

nikka.vo
4. lis 2007

maximálně se ti stane, že budeš mít z prsou fontánky 😀

sisstin
4. lis 2007

nika: no já kojim, aby se tak neřeklo 😉 ale spíš, jestli mimisům nevadí smrad tý kůže 😉

nikka.vo
4. lis 2007

po umytí snad už ta spálenina cítit neni, ne? 😕

sisstin
4. lis 2007

nika: já jsem to cejtila teda furt 🤐 😕

nikka.vo
4. lis 2007

aha..to já ne 😝 😉

sisstin
4. lis 2007

nika: ono to s tím mým kojením stejně bude za chvíli pasé 😅

nikka.vo
4. lis 2007

snad ne... zkoušej to rozkojit 😉 , fakt to nevzdávej, já to vzdala a teď těch peněz 😒

dendisa
4. lis 2007

já tu spáleninu taky cítila furt. Ale myslím, že když si vezmeš podprdu bez ramínek (nebo ramínka stáhneš) a dáš si do ní ještě vložky, nemůže to prckovi obzvlášť vadit. Já to brzo hodlám vyzkoušet, vypadám jak zombice.

lenkarauchova
2. bře 2009

Mam dotaz, bohužel mě se kojení ani nerozjelo, takze mam ted dva tydny po cisari a rada bych si zasla na solarko,abych nebyla tak bílá, myslíte,že když si to přelepim, tak se nic nemuze stat?

jeudi
2. bře 2009

ahoj holky taky mam dotaz byla jsem zvykla chodit na solarko ale ted uz nemuzu jsem ve 21tt da se to nak nahradit??krome samoopalovaku po tech flekatim..mate nektera zkusenost s nastrikem?a nebudu treba taky lekata kdyz sem ted tehotna chyta mi i spatne barva na vlasy ted v tehu tak nevim jak bych vypadala po nastriku,a je to vubec v tehu vhodne??poradte sem jak sejra ☹

olioli
2. bře 2009

Ahoj holky, jsem 3 měsíce po císaři a do solárka chodím. Jen jizvu a prsa přikrývám. Jizva se sice hojí ok, ale může zůstat tmavá, zrovna tak pigmentová čárka na bříšku v těhu, takže raději zakrývám 🙂 zkušenost po slepáku 🙂 jizvu jsem přestala přikrývat po 3/4 roce a je ok.

lenkarauchova
2. bře 2009

oli Oli, a kdy jsi sla do solarka po císaři poprvé? Neni dva týdny moc brzy...???Tam kde jsem mela na karajich stehy mam uz jen obcas zbytky stroupků,dalo by se rict ze uz zadny...
no a kdyz uz tu mam nekoho kdo ma zkusenost se cisarem, jak to je se sexem, cekali jste cele sestinedeli nebo i dyl?Dík moc

lenkarauchova
2. bře 2009

😢 tak ja vam ti teda fakt nevim,jestli mam jeste pockat nebo ne... docela bych teda rada zase nejak vypadala.. docela mi to tehu vycuclo 😖

olioli
2. bře 2009

No já šla těsně po šestinedělí. Po slepáku jsem šla po 2 měsících a udělalo se mi naomdlení. Bála jsem se na jednu stranu, aby se mi to nestalo i teď protože před otěhotněním jsem moc nechodila a v těhu samozřejmě vůbec a bylo to ok. Já nevím v Tvém případě, zda není 2 týdny přiliš brzy - asi bych řekla jak se cítíš.... Já byla po císaři jak rybička hned, ale tak nějak jsem chtěla šestinedělí dodržet v klidu po všech stránkách 🙂

olioli
2. bře 2009

já zase řeším, zda vyrazit lehce do posilovny nebo ne... 🙂 případně kdy se po císaři může začít. Navíc jsem četla názory, že při cvičení se může přestat tvořit mlíčko a to my bychom neradi 🙂

olioli
2. bře 2009

jinak pozor, mě pan doktor varoval - když Ti otrne a jizva je krásná, nesmíš zapomínat, že bolavé je to uvnitř, sešitých je několik vrstev, které se různě dlouho hojí.

lenkarauchova
2. bře 2009

Me nikdo k tomu prave v nemocnici nic nerekli, jen mi rekli dodrzeujte hygienu, coz je snad logicky, k tomu nepotrebuju mít rozřízlý břicho... no ja nevim, citim se ted uz docela dobre, uz beham jak ciperka, jen kdyz si obcas blbe zakaslu nebo se nejak blbe natahnu pro malou,tak mi ty kraje zaboli, ale jinak v pohode a doktorka rikala, ze i ona mi tam sotva tu jizvu najde jak mi krasne srostla..ale radsi jeste pockam teda.. jinak jeste nam v nemocnici rikali, ze az nam zmizi stroupky, muzem delat sklapovacky uz a po deviti dnech ze muzem lezet na brise,takze ja si myslim,ze v tvem pripade lehci cviky na brisko nevadi..ale nic se nema si prehanet kord takhle na zacatku... tak zlom vaz, me to jeste ceka, dat to dolu hihi

olioli
2. bře 2009

držím taky palce, mám 1 kg než před těhu, ale celkově potřebuju dolů tak 6 kg, ale nějak se to nehne... 🙂

olioli
2. bře 2009

mělo být 1 kg navíc než před těhu

betina
2. bře 2009

ahoj holky,

olioli, po 3 měsících od císaře doporučují cvičit, ale pomalu....jinak třeba v poslice ještě nezatěžuj břicho, to se má zatěžovat postupně po půl roce. Kila moc neshazuj, pokud kojíš, dostávají se potom toxiny do mlíčka a to není dobře. já po císaři jako rybička nebyla dlouho a nezapomente na to, že jak tady někdo psal, je to několik vrstev a bacha na přílišnou námahu, srůsty vám pak už nikdo neodstraní, tak pozor.
olioli, já šla do posilky po 3 měsících, ale vyhýbám se břichu

olioli
2. bře 2009

betinko děkuju za info 🙂

obla
3. bře 2009

Jsem po s.c. již 16 měsíců. První tři měsíce to bylo stále ještě citlivé, postupem času vůbec, ale při větší námaza cítím po stranách jakoby pnutí.
Co se solária týče, chodím.. ale používám speciální přípravek (lze zakoupit v lékerně) kterým se mažou právě jizvy, mateřská znaménka, nebo tak. Funguje vlastně na bázy krému na opalování, ale s vysokým faktorem, takže se daná část vlastně vůbec neopálí. POZOR .. Nedotýkejte se s ním ale jiných částí, nebo budete jako dalmatini 🙂))
Optejte se v lékarně, oni Vám doporučí, který se hodí právě pro vaši pleť. Atopici, alergici,...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru