Špatné hojení po vaginálním porodu. Co vám pomáhalo?

pazhitka
1. zář 2008

Dnes jsem byla na prohlídce po šestineděli (no ve skutečnosti po 10 tydnech, hl. kvuli dovolenym) a k memu prekvapeni mi gyndr. sdelila, ze mam stale rel. velke a NEZHOJENE poranění. Měly jste to některá taky? Jak tak surfuju na netu, tak mi přijde, že to není moc časté a když tak třeba 5-6 týdnů po porodu... Taky mi řekla, že ještě nemám ani zavinutou dělohu (takže to břicho není jen tuk🙂 Jak jste se po porodu hojily vy? A kdy se vám zcela zavinula děloha? A popř. co vám pomáhalo??

kaczka
1. zář 2008

Nám na zavinování radili ležet na břiše,ale dýl jak půl hodiny,bo to s eteprve začne zavinovat 😉

pazhitka
autor
1. zář 2008

kazcko- na brise pravda lezim jen obcas- ale myslis, ze to zabira i tak dlouho po porodu? ja jsem tam (k dr) dneska nabehla docela zvesela, myslela jsem si, ze jsem uz OK a najednou toto- myslela jsem si, ze u vnitrniho vysetreni umru bolesti ☹

kaczka
1. zář 2008

To nevím jestli to pomáhá,ale tak nic tím neztratíš,že?Pokud tě to nebolí tak ležet!!Jinak na omývání je dobrá dubová kůra!NEvím teda jestli se to dostane i do vnitř,ale tak při koupeli třeba jo 😉

simi.w
1. zář 2008

Pazhitka,10 týdnů po porodu a máš ještě velké nezhojené poranění? Ty jo,nějak dlouho. A bolí tě to?

simi.w
1. zář 2008

Tak teď čtu,že tě to vyšetření bolelo. Zkus Rosalgin,pomahá hojení.

pazhitka
autor
1. zář 2008

kazcko-jasne, zkusim to, tim nic neztratim a urco to pomuze🙂 dubovou kuru mi predepsala dr, ted jsem si v ni udelala sedaci koupel, ale nevim,jestli se to dostane i dovnitr?
simi- bolelo to desne☹ k te dubovce mi predepsala i rosalgin, ted to studuju,ale nemam ten irigator a bez nej to asi nepujde,ze? zitra si ho musim koupit. jeste mam jakesi bobule,tak snad to vsecko dohromady zabere...

simi.w
1. zář 2008

jo,ten irigátor budeš potřebovat,já to taky po porodu kupovala a stejně nepoužila,měla jsem velké šití,ale dva týdny po porodu to bylo v pohodě a při kontrole po šestinedělí podle dr. taky OK 🙂

simi.w
1. zář 2008

Ten irigátor je nádoba na roztok Rosalgin,stojí kolem 150 korun. Myslím,že mě nejvíc pomohla homeopatika,která jsem brala už před porodem,pro lepší hojení,hned po porodu jsem měla pocit,že už nikdy nebudu moci normálně sedět a teď ani nevím,že mám nějaké šití.

pazhitka
autor
1. zář 2008

simi-diky za info, zitra si pro nej skaknu. Ja jsem byla taky hodne potrhana, maly mel 4kg a dlouho nesestupoval. Paradoxne jsem si mohla skoro hned po porodu sednout, tak jsem se radovala, jak se dobre hojim! toto je ale nejaky problem vevnitr- ted jsem si aplikovala ty bobule, co mi predepsala dr (globulus cum natrio tetraborico) a myslela jsem, ze se zblazim- siiilene to palilo (do te doby, nez jsem to zase odaplikovala). Ach jo- uz jsem se citila fakt dobre a ted toto ☹

simi.w
2. zář 2008

Tak to je určitě problém vevnitř a měla jsi nástřih? Měla jsi vnitřní poranění,to já ne. Neboj,když to všechno použiješ,určitě to zabere a budeš v úplně v pořádku. 🙂

pazhitka
autor
2. zář 2008

simi- jj, nastrih jsem mela taky- diky za podporu, snad to opravdu zabere!

simi.w
2. zář 2008

pak písni. 😀

pazhitka
autor
2. zář 2008

pisnu🙂

tannawe
2. zář 2008

pazhitko: to je mi te lito...vsechny vime jak je to neprijemne...nas maly mel taky ctyri kila... 😅 a nastrih byl opravdu to nejbolestivejsi na celem porodu i v sestinedeli. Mne hodne pomohly oplachy a vyplachy Rosalginem, ale opravdu je treba ten irigator - mam ho dodnes, a pokud nekdy citim, ze neco neni v poradku, hned se s nim zaviram do koupelny a aplikuju Rosalgin, vetsinou to zabere -
Jinak ja jsem si jizvu mazala bepanthenem, treba pro maminky, co je nastrih jeste trapi... 😉
Ale vnitrni poraneni se mi zhojilo celkem dobre, diky bohu...protoze jak to ctu tak to musi urcite byt hodne neprijemne a nic moc na psychiku. Tak at ti zaberou leciva od doktorky a je ti lip... 🙂 🙂

pazhitka
autor
2. zář 2008

tanawe- diky za ucast🙂 Ten irigator jsem dneska zakoupila a prave jsem ho umyla a cekam,az mi vychladne roztok a jdu na to...

poosleda
2. únor 2013

Ahoj, sice uz je to hodne stara sikuze, ale @pazhitka jak jsi to vyresila?? a fungujes normalne? ja mam 8tydnu po porodu a dr mi rekl, ze se mi to borti - kdyz chodim mam pocit, jakoby ze me neco vylezalo a boli to.. Dr me ani nevysetroval, ze do tohohle nemuze sahat..

pazhitka
autor
3. únor 2013

@poosleda Ahojky, nakonec to dopadlo dobre- myslim, že mi hodně pomohl ten Rosalgin (výplachy) a hlavně čas. Od té doby jsem rodila ještě dvakrát a rekonvalescence byla mnohem rychlejsi a vic v pohodě, přitom porody srovnatelne, siti a tak- myslím, že mi pomohla homeopatika- arnica montana 9ch na urychlení hojení a Staphysagria 5 nebo 9 CH na hojení násttřihu... snad budeš brzy OK! doktor ti nic neporadil?! prý je dobrý i wobenzym, ale to mám jen z doslechu...

pampeliska1
3. únor 2013

@poosleda na hojení je skvělý Hemagel! Sice stojí šílené prachy, ale fakt pomáhá.

lisanda81
5. únor 2013

sedací koupel v slabém roztoku hypermanganu

olusenka
5. únor 2013

pomáhaly sedací koupele v odvaru dubové kůry a taky jednoznačně Hemagel. Rána se mi začala rozpadat, na jednom místě se to trochu rozjelo, ale Hemagel to spravil.

terezadr
19. bře 2013

Na hojení hráze jsme používala Labael http://www.slonecek.cz/product/kosmetika/tehote...

adelaslaba
28. bře 2013

Mě moc pomohl Sudocrem, dostává se v kufříku z porodnice a dá se koupit i v lékárně.

nanynka2013
1. dub 2013

ahojte, mám podobný problém. mám 3 měsíce po porodu, bolesti nemám, ale pokaždé když jdu na WC (na stolici) tak mám pocit, že se mi znovu natrhne hráz a krvácím...Měla jsem velké šití a hodně stehů, na kontrole po šestinedělí doktor nic neříkal, tak nevím...Mám strach, že je něco v nepořádku, bojím se infekce, navíc mám stále jakýsi výtok ☹...Nemáte s tím někdo zkušenost?

hojda
1. dub 2013

@nanynka2013 Kamarádka prý po porodu roztahovala konečník nějakým kolíčkem, tak nevím třeba by to mohl být stejný problém.

nanynka2013
1. dub 2013

a kde na to přišla? to jí poradil doktor? předpokládám, že to nebyl obyčejný "kolík" 😀 😀 😀 !
@hojda

bezradna
15. čer 2016

Ahoj všem, taky se přidávám a prosím o radu. Po 2.porodu jsem měla nástřih + rupturu II.stupně, nebylo to nic příjemného, bolelo to snad 5 týdnů, pak se to ale začalo pomalu zlepšovat. Používala jsem Hemagel (vypotřebovala jsem celé to velké balení), pak ke konci mast Cicatridine. Na kontrole po 6N mi bylo sděleno, že se to zahojilo relativně dobře (bolesti už skoro nemám), až na jeden steh, který vypadl, rána se rozjela, pak zase nějakým způsobem srostla a na tom místě se vytvořil granulom. Laicky řečeno, vypadá to jako kus živého masa, občas to trošíčku krvácí, když se utřu papírem... Dr tvrdila, že se to bude muset pod narkózou vyříznout a ono místo znovu sešít.... Nestalo se to některé z vás, nevíte, zda by se to dalo řešit konzervativně? A co sex, dá se s tím provozovat? Nějak si to neumím představit... Díky za jakoukoliv radu

bibiben
19. kvě 2017

@bezradna já mám to samé, prej to budu muset vyřešit pod narkozou :( takže teď hledám informace :( pod narkozu se mi fakt nechce, už kvůli kojeni....

bezradna
20. kvě 2017

@bibiben Od doby,co jsem psala svůj příspěvek, už uplynul rok, takže můžu přidat zkušenost... Žádná operace se nakonec nekonala, granulom sám úplně zmizel asi za další 2 měsíce. Sex jsme začali opatrně provozovat cca 8 týdnů po porodu, to tam ještě byl, ale nijak to nebolelo, jen asi jednou zakrvácelo. V říjnu na kontrole u Dr bylo vše v pořádku, zahojené. Jistě, že to nevypadá stejně, jako dřív, ale když si vezmu, jak jsem vypadala těsně po porodu, tak je to nakonec hezký 🙂
Takže se ještě nevzdávej, třeba to taky zmizí samo,ale opravdu to trvá....... Držím palce!!

lucasice
6. čer 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Ahoj holky přidávám svojí zkušenost. Kamarádka mi poradila ať si rovnou do porodnice vezmu něco s dubovou kůrou, že ta super hojí poporodní poranění. Koupila jsem si Herbalon s dubovou kůrou, je to mycí gel. Takže když jsem běhala umyvat očistky vážně mi moc pomohl.

lucasice
2. črc 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Ještě jsem zapoměla dodat, že jsem měla snad 10stehů a všechny holky v porodnici mi záviděli, že něco takového s sebou mám, protože je to nenapadlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru