Špatné sešití hráze po porodu. Napraví to gynekolog?

svetluska.l
22. dub 2008

Ahoj holky,mam takovej dotaz...sem 4 tydny po porodu...mela jsem 4kilove ditko..takze nastrih,ale teprve ted sem mela odvahu se tam dolu podivat...a zjistila jsem,ze je to desny...pani doktorka mi bud zapomnela udelat jeden steh nebo se mi pri hojeni vytrhl,ale mam tam diru jak do tunelu ☹ Nemate nektera podobnou zkusenost?Mam to rict svemu gynekologovi?Napravi to?Udelaji mi ten jeden steh i ted,kdyz uz je vse srostle???Prece to takhle nemuze zustat,sem bezradna,manzelovi jsem to radsi jeste ani nerekla:(

sue
22. dub 2008

Svetluska, no šitie sa teraz už asi nebude dať. Skôr neskôr asi nejaká plastika... a všetko ti to skontroluje doki po šestonedelí...
Držím palčeky 😔

aponchie
22. dub 2008

svetlusko smaruj na gyndu a neboj se vsecko jde 😉

svetluska.l
autor
22. dub 2008

jezisi...tak to jsme zvedava,moje gynekolozka jeste ke vsemu neni nic moc...rikali,ze kdybych mela nejake problemy,mam jit na gynekologii do porodnice...tak ted nevim,co mam delat:(

susik77
22. dub 2008

mne vypadli pocas sestinedelia asi 2 stehy, hned som sla k svojmu gynekologovi, osetroval mi to laserom-bola som tam asi 5x. trochu pomohlo, ale teraz po 8 mesiacoch to aj tak nie je v rovn. stave ako pred porodom. Ale mna nestihli nastrihnut, tak asi aj preto 😒

svetluska.l
autor
22. dub 2008

aha,dekuju,uz jsem si to precetla...ale reseni nic moc:(jestli nekdo tu plastiku podstoupil,prosim prosim napiste...pochybujuu,ze by se takova duzna sama zatahla:(

aponchie
22. dub 2008

tak se seber a bez na gyndu do nemocnice a rekni,ze ti to dela potize klidne

susik77
22. dub 2008

aponchie: ja som bola na gynde v porodnici kde ma sili a zistila som, ze je to blby napad 😠
Mimochodom, neviem, kde rodila svetluska, ja som rodila v Prahe-v Podoli. Prisla som tam na gyndu, bola tam plna cakaren zien po porodu, vsetky s miminkami, cakali sme tam s manzelom asi 3 hodiny, ked naraz doktora z ambulancie odvolali na salu a nahrada ziadna 😝
nikto nam nepovedal, kedy a ci vobec tam pride iny doktor. Tak som sla k svojmu gynekol. a zobral ma bez cakania 😉
svetluska: ja som bola vtedy presvedcena, ze to je na plastiku, ale moj gynekol.povedal, ze to neni tak hrozne 😉
a fakt, teraz uz relativne poho 😉

janina84
22. dub 2008

Světluško, být tebou tak jdu co nejdřív do té nemocnice. Já jsem si myslela, že jsem taky špatně sešitá, ale bála jsem se podívat 😝 😀 , pak jsem dostala horečky a nakonec jsem tam musela taky. Nakonec to byla jen infekce, šití mám dobrý, ale je nejlepší nečekat a řešit to. Přeju ti, ať ti to dobře dopadne 🙂

navi
22. dub 2008

světluško mě vypadaly stehy asi týden od porodu, po pořádném nástřihu, takže znova šití(ambulatně) Pak vypadly podruhý, ale to už to trochu srostlo, tak se doktor rozhodl, že už šít nebude, prý se to dohojí samo. Dohojilo až na jeden kousek, ten ne a ne se zavřít, takže taky díra navíc 😅 Gynekolog už hrozil tím, že se to bude muset znovu nastřihnout a sešít, ale nakonec se to zavřelo a dobrý. Jen to hojení dohromady trvalo 2 měsíce, tak třeba se ti to taky ještĚ uzavře. Ale rozhodně se s tím zajdi ke gynekologovi a co nejdřív.

aponchie
22. dub 2008

susik77 tak to ja radim protoze mam ty nejlepsi zkusenosti z porodnice a mam gynekologa v nemocnici a jakykoliv problem jsem resila at uz s ditetem nebo semnou tam a hrozne rada na to vzpominam..pomohli ve vsem i po telefonu i osobne 😉

susik77
22. dub 2008

aponchie: no jo, moze byt, ale ked nemas znameho radsej ist vlast. gynekologovi

aponchie
22. dub 2008

ona neni znama gynekolozka je to normalni gynekolog 😅 proste sem se tam jednou zaregistrovala a chodim tam a je fakt ze cekat se tam musi vic to jo pac je nekdy odvolaji ale zase je vsecko pod jednou strechou a nemusim litat na kazde specialni vysetreni do nemocnice a zpet 🙂

pipisek
22. dub 2008

tak mě při první dceři nastřihli málo (měla 3,94 kg) a tak jsem se trhla, jizva bolela hodně dlouho, pár let 😒
můj tehdejší dr. říkal, že je vše ok, měla jsem pocit, že si myslí, že si snad vymýšlím .......
za pár let jsem si našla jiného dr. a ten při první prohlídce konstatoval, že je to lajdácky zašitý a pomohla by jedině plastika nebo rodit podruhé, že se nastřihuje ve stejném místě a že by to jako "opravili".
no otěhotněla jsem podruhé (samo, že ne kvůli "opravě" 😀 ), porod mi vyvolávali, bylo to celkem rychlý, nějak mi PA pořád nevěřila, že UŽ, řvala jsem na manžela ať rychle nědo přijde, že rodím....takže přiběhla dr., dala pokyn tlačit a jelo to. no a po porodu placenty mi oznámila, že mě střihla na druhou stranu 😢
takže jsem dopadla jak sedlák u Chlumce, blbě se to hojilo, pořád z toho tekl nějakej sajrajt, bolelo to jako čert, když jsem šla ven s rodinou, tak´jsem se šourala 10 metrů za nima..... nakonec jsem 9 dní po porodu skončila na ambulanci v nemocnici, tak na to dr. kouknul, že prý to není tak hrozný. poradil "višnák", tu smradlavou mast na gázu a koupat ve slabém roztoku hymermanganu. to pomohlo, za týden už to celkem šlo. no a na kontrole po 6nedělí zase mému dr. lezly oči z důlků, co že mi to provedli 😢 😢 😢
zvenku je to zahojený už pěkně, ale zevnitř to cítím....

světluško
určitě tam zajdi, nic za to nedáš, kup si Contractubex nebo tak nějak, je to mast na jizvy a tím to maž. teda pokud to máš určitě zahojené, na ránu se nesmí dávat. má to zabránit vzniku zatvrdliny v jizvě (keloidní jizvě), kterou já mám právě po prvním porodu, teď po druhém jsem se tím mazala a snad se mi ta zatvrdlina na druhé straně neudělá.

pipisek
22. dub 2008

světluško
a kde jsi rodila? já dvakrát u Apolináře

uhlikova09
22. dub 2008

Ahojte,mne sa asi 2 tyzdne po porode roztrhal steh,bolo to strašne,štipalo to,krvacalo,hned som utekala k dokine a ta mi to nezašila znova ale dala taky zeleny sprej,tušim sa volal chlorofil a to som si striekala,podla dokiny sa mi to zrastlo dobre 😉

zuzu_elen_sofie
10. bře 2012

@janina84 Ahoj, četla jsem tvůj příspěvek ikdyž starý o šití po porodu a infekci.. řeším tu infekci - jsem po porodu asi tři týdny a tak dva týdny mě dole štípe a je to mírně zarudlé spíše ve vrchní části než u šití.. a nevím zda to léčit canestenem či oplachy z dubové kůry a kdr se mi nechce kvůli té šílené výpravě s malým mimi, větším dítkem a manželem... no ale jak to jinak nepujde tak tam pujdu..jak jste tu infekci tehdy léčili? Díky za odpověd!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru