Strach z návštěv v porodnici. Jak jste to měly vy?

klarikp.
14. srp 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem se prosím zeptat, jak jste zvládali návštěvy v porodnici?My máme termín skoro za týden a já už ted se děsím návštěv, protože mi slíbilo asi 30 lidí že se za mnou přijdou podívat, je mi hloupé je odmítnout,jenže v naší porodnici to funguje tak, že s miminkem musíte jet do takové velké haly kde je asi 1000 dalších lidí a návštěv a já mám hrůzu z toho, že tam mimčo něco chytí nebo prostě mám takový divný pocit.Asi jsem divná já 😅 ale jen jsem se chtěla zeptat jak jste to měli vy.....Děkuju moc a kdyžtak se prosím nezlobte za toto téma.

sisstin
14. srp 2008

klarikp.:divná nejsi 😉 já to řešila nadstandartem, tam chodí návštěvy na pokoj 😉

kijonkova.k
14. srp 2008

klarikp.:určitě nejsi divná,je normální,že máš strach o svoje mimi.Určitě to není dobré,mít v porodce tolik návštěv,budeš unavená,budeš si chtít miminko užít sama.Budete se seznamovat,učit se kojit.Já myslím,že každý rozumný člověk by měl pochopit,že v porodnici potřebuješ klid,takže se neboj říct kamarádkám,ať příjdou třeba až v 6nedělí.Tohle musí chápat.Když tak,ať příjde jen nejbližší rodina.Ty budeš rodit,Ty seš matka.

krista
14. srp 2008

Ahojky klarikp. divná opravdu nejsi, u nás v porodnici byly návštěvy taky na chodbě a taky jsem z nich měla strach, ale asi z jiného důvodu než ty, spíš to bylo blbý, protože jsem se teprve sžívala s malou a třeba tchán tam dvakrát vpadnul na pokoj aniž by se nějak ohlásil, švagr pak přišel zrovna když jsem kojila apod. 🙄 a to se mi ještě na návštěvu chtěli nacpat lidi hned v den porodu, bolesti jsem měla od 7.3., malá se narodila 8.3. v 6:00, takže já asi 32 hodin nespala a odpoledne chtěli hned lidi přijít na návštěvu, tak to jsem je fakt slušně odmítla! 😝

Takže jsem pak ve výsledku byla radši když taky lidi chodili až domů v šestinedělí - ale zásadně ohlášeně a když byl doma i manžel, protože jsem jinak neměla čas skákat kolem miminka kterýho trápí prdíky + dělat kafíčka a povídat si v klidu 😅

gabka.d
14. srp 2008

já mám taky z návštěv trochu strach, ale můj přítel na to vyzrál... zavoláme jen rodině, že rodím a kamarádům oznámíme narození mimča až budu doma... 😉

klarikp.
autor
14. srp 2008

Děkuju vám všem, strašně moc.Asi se taky budu muset naučit slušně odmítnout pár návštěv 🙂 Ještě jednou díky a mějte se pěkně

agness02
14. srp 2008

ahoj klarikp. - tak tohle jsem taky řešila, nakonec jsem skoro všechny odmítla dokonce i tchýni, přišli jen manžel naši a nej kámoška, ostatní až domů 😉 , prostě jsem pro nás chtěla soukromí, jestli to tvoji známí nepochopí, tak jsou divní oni, ne ty 🙂

ivulinda
14. srp 2008

a čehopak se bojíš??

klouzavka
14. srp 2008

Ahoj, já jsem spíše měla opačný problém. Byla jsem vděčná za každou návštěvu, protože už od 25.3.08 jsem byla v porodnici, přenášela jsem a kvůli tomu, že mám astma, tak mi to vyvolávali jen oxytocinem. Davídek se narodil až 29.3. císařským řezem, vůbec se mu nechtělo ven. I poporodu jsem čekala na každou slíbenou návštěvu. I když to bylo náročný, kojení nešlo, nebyl dostatek mlíka, tak jsem neustále vážila, kojila a dokrmovala lžičkou. al e naopak jizva se hojila, tak jsem byla v pohodě.

noangel
14. srp 2008

ja naprosto neslusne tchyni vyhodila. dolezla hned po ranu po porodu na pokoj. a volala me na pevnou na porodni sal. 😠

a zjevne mam rozumny kamose vsichno pogratulovaly smskou a pisli az budu chtit aby dosli na navstevu mam dat vedet.

jedina "navsteva" v porodnici byl MM. zbytek az doma jako rodina. a kamosi po 6nedeli. pokud tohle nekdo nechape klidne bych ho poslala nekam

ivulinda
14. srp 2008

jj přesně tak to bylo i mě!Malá se taky narodila císařem a hned zamnou přišel manžel a moje máma a ty jsem chtěla vidět zbytek ne!Pak jsem byla už na normálním pokoji a to zamnou taky pořád chodila rodina,ale už jsem to pak zakázala a tak chodil jen manžel a občas i moje rodina,zbytek až doma a po 6nedělí!a to jsem fakt chtěla až po 6nedělí dřív NE!!!!!!!!!taky gratulovaly SMSkou!

ina.b
14. srp 2008

Taky jsem nejak nezvládala návštěvy v porodnici 😅 Byla jsem po císaři, bylo mi mizerně, nalejvaly se mi prsa, do toho teploty (Kojit před tolika lidma mi bylo trapný, tak jsem měla pak prsa na prasknutí). V pokoji vedro a vydejchaný vzduch, lidí hromada a další se objednávali, že přijdou, tak jsem pak napsala hromadnou SMSku, ať nechodí, že se uvidíme doma a nejlíp až po šestinedělí 🤐 😵

muminek
14. srp 2008

Ahoj návštěv v porodnici bych se nebála přece každý musí pochopit že to nebylo jen tak porodit mimčo. Třeba se obáváš zbytečně mě potěšilo návštěva rodiny i přátel i když jsem tam měla mimčo i tak to bylo dlouhý celí den jen ležet. Jenže u nás se chodí nanávštěvu na pokoj. 🙂

maakule
14. srp 2008

Ahoj, já byla na nadstandartu a musím říct, že mi byli návštěvy příjemnější v nemocnici než doma. Měla jsem problém s kojením a v šestinedělí z toho byla trochu vedle a skoro pořád jsem kvůli tomu brečela a do toho ještě návštěvy, no hrůza. Ale v nemocnici jsem byla ještě uvolněná a hlavně jsem měla pocit, že tam jsou. když něco potřebuju, sestřičky. A hlavně se nestyď lidem říct, ať nechodí, když na ně nebudeš mít náladu. Hodně štěstí.

cazadora
14. srp 2008

tak já měla taky nadstandart a za návštěvy jsem byla ráda že tam nejsem sama ale já byla v pohodě nic mi nebylo pokud bych se necítila dobře všem bych to na rovinu řekla a kdo by nepochopil měl by smůlu

zoozi
14. srp 2008

klarikp: ahojky, já jsem byla na tom stejně jako ty, teda až po porodu. U nás to chodí stejně jako u vás a nadstandart byl zaplněn.
Takže jsem jednoduše všem po tatínkovi vzkázala, že návštěvy nepřijímáme 😀 U mě to bylo z důvodů, protože jsem byla hodně zašitá a nemohla jsem ani chodit a malá byla hodně plačtivá, takže by to stejně byla minutová návštěva. Všichni to vzali v pohodě, takže se toho neboj. Je to jen na tobě!!! 😉

andy80
14. srp 2008

Ahoj. U prvního jsme rodila u Apolináře a návštěvy byli na chodbách, byla to pohoda a děti by tam neměli nic chytnout, když kojíš, tak mají imunitu. Druhý porod jsem měla v Havlíčkově brodě a tam byli návštěvy na pokojích. Většinou za mnou chodil jen manžel, dalším lidem jsem řekla, ať přijdou až domů, byli jsme na pokoji dvě a vůči té druhé mamině mi to bilo blbý. Ale když tam měla manžela ta druhá, tak jsem se otočila, když jsem kojila a ona to dělala stejně, takže taky pohoda.

nadik
14. srp 2008

já rodila v Nerato a tam se dalo být jen na pokoji a to my přišlo vůči dalším nevhodné, taky jsem omezila návštěvy jen na rodinu je to lepší jak pro tebe tak i pro miminko...

zoozi
14. srp 2008

heh, ahoj Nadi

nadik
14. srp 2008

nazdarek 😀

listicka20
14. srp 2008

klarik, ono taky záleží na tom, jak se budeš cítit, a to dopředu neodhadneš. Já jsem třeba byla po porodu v těžký pohodě (myslím fyzicky), což jsem ani nečekala, takže první den jsem se prospala a druhý den jsem v tý nemocnici nevěděla, do čeho píchnout. Dítě tehdy ještě pořád spalo jako andílek. A´protože jsme v cizině a nikoho z rodiny tu nemáme, tak za mnou chodil jenom manžel, a to spíš sporadicky, protože musel doma uklízet a nakupoval atd. Takže bych ty návštěvy bývala i uvítala. Ale třeba kdybych byla po císaři nebo by mě ten porod sebral víc, asi bych byla ráda, že ležím a nikdo na mě nemluví...

niki2
15. srp 2008

Pokud navstevy nechces, tak je proste odmitni. Nikdo te nemuze nutit a ti rozumni to pochopi a nerozumni ti za to nestoji.
Uvidis podle situace, pokud se budes citit dobre a budes chtit nekoho videt, tak se s nim domluvis, zbytek az doma a klidne po sestinedeli.
Mne u prvniho ditete prisli navstivit samozrejme manzel, moje mamka a k tomu 3 kamaradky (z toho jedna neplanovane, ale prijemne). To bylo tak akorat. U druheho byl pouze manzel a to jeste sporadicky (byl hodne v praci a do toho jeste letal se zanetem zubu...) a skoro mi to bylo lito, na druhou stranu jsem si odpocinula.
Navstevy byly na pokoji v navstevnich hodinach, mimo navstevni hodiny ve spolecenske mistnosti nebo na chodbe.

agatka77
15. srp 2008

tak já měla nadstandart a díky bohu za něj.i tak jsem měla hodně návštěv,některý jsem poprosila,jestli by jim nevadilo přijít až domů,že jsem hotová (byla jsem po císaři a ondra v noci vůbec nespal) a některé jsem prostě přetrpěla.takže bych ještě návštěvy další maminky na pokoji už nezvládla

- vůbec se nestyď kohokoliv odmítnout,nebo jim to oznamte až budete doma,dobrý nápad! 🙂

a na chodbu bych s mimčem taky nešla

dukie
15. srp 2008

Já svoji zkušenost zatím nemám, ale myslím si, že nejlepší je, když všichni dají mamince a miminku pokoj co nejdéle... Moje představa je, že každý den chci vidět v porodnici manžela a jeden den svoje rodiče, jeden manželovu maminku, případně současně manželova bratra, když se bude chtít novopečený strýc přijít podívat 🙂 , a jeden den svého strejdu, protože to je prostě můj nejmilejší a nejhodnější strýc. 🙂 A tím mám všechny dny v podstatě vyčerpány. 😀 A jestli bude chtít miminko vidět někdo další, tak až budu doma a budu se cítit líp. 🙂 A nechci vidět nikoho, kdo nepřinese něco k jídlu, kafe si neuvaří sám nebo mi nepomůže s úklidem atp. 😀 Myslím, že zpočátku se maminka potřebuje hlavně s miminkem sehrát, naučit se být si jistá... a ne běhat kolem návštěv... 😵

Kdo to nechápe, je truhlík a zaslouží si naplácat na holou. 😀 Na návštěvy k novorozenému miminku se prostě chodí vždy až na základě pozvání maminky a hotovo. Tak. 😎

agatka77
15. srp 2008

dukie: 😀 😀 😀 ,super postoj! (s tím kafem,jídlem a úklidem, hihi).většinou sou ale návštěvy dost zabedněné a tohle je fakt nenapadne,hihi

já byla tak hotová,že mi padaly víčka u očí i přes den a byla jsem šťastná,že přišel manžel a jen tam seděl a byl moje psychická podpora 🙂

ale po normálním porodu budeš asi zřejmě na tom podstatně lépe

karot
15. srp 2008

Klari,.................když jsem nastpuvala do porodnice v Pcích v dubnu 2007,podepisovala jsem prohlášení o tom,koho chci,aby mi ne/pouštěli na oddělaní a komu ne/sdělovali info.Nadstandart jsem chtěla taky,ale nebyl v té době volný a na chodbách bylo každé odpoledne narváno 🙄 .Takže si manžal vzal dovču a chodil za námi dopoledne. 😵

dnada
16. srp 2008

tak to já návštěvy nechtěla a informovala sem o tom všechny už před porodem,jen své nej kamarádce s mažílkem a mrňousem sem řekla,že je ráda uvidím. Jinak 6ti nedělí se snažíme dodržovat,ale je to těžké,když sem sama a nakoupit si musim,takže malej cestuje se mnou ,ale nikde se dlouho nezdržujem.Jinak máte pravdu v tom,že kdo nepochopí to,že mamča s mimčem potřebuje klid je fakt truhlík a nemá smysl se kvůli takovejm trápit 😉

janula2008
16. srp 2008

aatka: ses si tim jista, ze po normalnim porodu je to takovy rozdil a je na tom mamca podstatne lip? 😉 Ja osobne si myslim, ze padaj vicka kazde po tydnu starani se o mimco a je fuk jestli si rodila cisarem jako ja nebo normalne 😅 .

janula2008
16. srp 2008

A dukie:dobrej pristup k navstevach, ja jich taky nastesti moc nemela, ale byla jsem nastvana kdyz nejaka dosla, hlavne pak doma a nezvana, clovek si rekl, tak si zdrimnu,mala konecne po dlouhe dobe vzhuru usla a najednou zvonek...na mrtvici 😀

berynka
16. srp 2008

Pro mě byly návštěvy v porodnici náročné, ale bylo to fajn 🙂 . V noci jsem se moc nevyspala a přes den tam stejně proudily procesí sestřiček, doktorů, návštěv druhé maminky, která se mnou byla na pokoji a pak mojich příbuzných a kamarádů. Všichni se dopředu ptali, jestli mohou přijít a já to dovolila. Rodila jsem v Motole a tam návštěvy mohou na pokoj, to beru jako výhodu.

agatka77
16. srp 2008

janula2008:nevim nevim,myslim si to,ale asi ne,vid? 🙂 ja spis myslela to,z e po normalnim porodu asi i spis vstanes hned k mimi,me trvalo 20 minut,nez jsem se vyhrabala z postele jak me strasne bolely vnitrnosti 😝 .ale únava je určitě stejná,to máš pravdu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru