Strach z návštěv v porodnici. Jak jste to měly vy?

klarikp.
14. srp 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem se prosím zeptat, jak jste zvládali návštěvy v porodnici?My máme termín skoro za týden a já už ted se děsím návštěv, protože mi slíbilo asi 30 lidí že se za mnou přijdou podívat, je mi hloupé je odmítnout,jenže v naší porodnici to funguje tak, že s miminkem musíte jet do takové velké haly kde je asi 1000 dalších lidí a návštěv a já mám hrůzu z toho, že tam mimčo něco chytí nebo prostě mám takový divný pocit.Asi jsem divná já 😅 ale jen jsem se chtěla zeptat jak jste to měli vy.....Děkuju moc a kdyžtak se prosím nezlobte za toto téma.

eficenka
11. únor 2016

@lenjii
to není pravda, pediatr nemůže odmítnou dítě.
můžeš jít domů na reverz a k pediatrovi jít až za 3-5 dní po porodu a to už Tě vezme 😉
já rodila 300km od domu, porodila jsem 8.6. a u pediatričky byla až 17.6. ......

anetka1701
11. únor 2016

Já teda fakt nedokážu pochopit, že příbuzenstvo nechápe, že chce ženská bejt po porodu sama!!! Neříkám, že jsem nikdy za nikým nebyla, ale vždycky na výslovnou žádost/pozvání rodičky... Byli to výborné/nejlepší kamarádky... Dorazila jsem s nekofeinovym kafem, pochválila mimi, vyslechla co měla na srdci, pokud si vyžádala radu tak jí dala (jinak ne) a po půl hodině frčela domů. Pokud by mi kdokoliv řekl, že mně vidět nechce, tak mně ani smykem nenapadne bejt naštvaná (nebo se vnucovat).

lenjii
11. únor 2016

@eficenka takže ona prostě nepřijde hned, ale az po par dnech jo? Se ji budu muset zeptat. Díky

eficenka
11. únor 2016

@lenjii
někteří pediatři nechtějí nést zodpovědnost za novorozeně, ale a za dítě třebas starší 5dnů... takže to dítě vezme až "starší"
u nás by nebyl problém asi ani hned po porodu, ale jak jsem rodila jinde, tak stejně to vyšlo, že jsem šla s malou poprvé k pediatričce až jí bylo skoro 14 dní... a to už bylo uplně ok trochu bylo řečí, zže neví kolik předtím zhubla a přibrala, ale ok 🙂

katyxq
11. únor 2016

@lenjii možná by to chtělo dr. upozornit, že nemá právo odmítnout ... nebo to pořešit jinak, třeba kontrolou od PA (tebe i miminka)

pajula123
12. únor 2016

@anetka1701 Perfektni pristup! Ja byla po porodu absolutne nespolecenska,navstevy me opravdu vadily. Manzel neumi rict ne,takze se k nam obcas nekdo nacpal. Ja po cisari s postspinalni bolesti hlavy,chtela jsem se trosku szit s malym a naladit na jeho potreby a ne resit navstevy a jejich nevyzadane rady. Rusilo to i maleho,vzdy po navsteve v noci hodne spatne spal. Takhle empaticky pristup bych fakt uvitala 🙂

anetka1701
13. únor 2016

@pajula123 neumím si představit jiný... Ale je fakt, že tím, že z mého širokého okolí jsem byla první s dítětem a na dost dlouho, tak mně to asi vytrénovalo... Sama vím, jak to bylo první dny po porodu náročné... No ale zase mám výhodu, že si mně zvou kamarádky pak moc rády a já si můžu vesele užívat miminka :oD Nezapomenu, jak jsem byla v porodnici u kamarádky a zatímco pila kafe, já si chovala jednodenní miminko. Vedle nás (návštěvy na chodbě) byla maminka zjevně se svojí mámou a ta střídala pohled na mně a na svoje vnouče v postýlce, kterou ta maminka odmítla pustit z rukou... Každej má tohle jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru