Tipy a rady na zatahování bříška po císařském řezu

Dobrý den.

Na předporodním kurzu nám sestra doporučila po spontánním porodu si lehat jak to jde na bříško, aby se krásně zatahovalo. Ovšem mě včera naordinovali plánovaný císařský řez, tak se chci zeptat, co dělat pro zatahování bříška v takovém případě po císařském řezu?

Taky se chci zeptat v jakých polohách se dá po porodu císařským řezem ležet?

Děkuji.

helcenka
26. čer 2014

@lenickalenickalenicka - první porod jsem měla akutním císařem, 3 dny po porodu k nám přišla rehabilitační sestra a ukazovala nám cviky, které dělat po císaři. Ležení na bříšku tam také bylo, pak sedy-lehy, ale do stran, ne rovně, nesmí se napínat rovné břišní svaly, posilovat jen šikmé břišní svaly, víc si už nepamatuju...

picasso
26. čer 2014

Já mám po císaři a ležení na břiše mi nevadilo, dokonce i na záda (měla jsem obří pupek) mi to pomohlo od bolesti. Jinak velice doporučuji stahovací pás. Ten doporučovala fyzioterapeutka taky. Nepořídila jsem si ho a litovala jsem. Ale opravdu pak cvičit, hodně to pomůže 🙂

diniki
28. čer 2014

Já mám taky po císaři a i když mi jizva trochu v porodnici tekla, tak bylo vše úplně v pohodě. Hned jsem mohla ležet, jak jsem chtěla. Bolelo to, ale mimčo všechnu bolest utlumí 🙂 Za námi (maminkami po císaři) přišel druhý den fyzioterapeut a radil nám spoustu věcí: lehat si na břicho přes polštář, masírování správným směrem, cviky s dýcháním, tak snad taky budeš mít podobný servis ve tvé porodnici (já rodila v Jablonci n. N.). Důležité je i jizvu promazávat. Já používala bepanthen care mast na střídačku s domácím olivovým olejem a pomohlo to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru