Tmavý pruh na břiše i po porodu. Kdy zmizí?

eatygrenee
18. čer 2009

Ahoj, jsem 3 týdny po porodu, v těhu se mi udělal na bříšku tmavý proužek, zajímalo by mě, kdy zmizí (jestli vůbec), jaké máte zkušenosti??

jeudi
18. čer 2009

jj ja ho mela prvne take zmizel mi po sestinedeli

aurecon
18. čer 2009

Já ho mám ještě trochu světlý a přitom jsem od porodu už přes rok.

poradvpohode
18. čer 2009

taky čekám, kdy mi pruh zmizí ...............nebo začne aspoň trochu blednout 😒

deathy
18. čer 2009

Ahoj, já teda zase tak moc tmavý pruh neměla. Sem 3 měsíce po porodu, a tenoulinkou čárku mám.

konja
18. čer 2009

tak já neměla přímo prh,ale tmavší čáru k pupku a na půl roce už nebyla skoro viditelná. Určitě někdy zmizí 😉 jen je to asi individuální

lenkicka
18. čer 2009

jsem půl roku po porodu a ještě ho tam mám...ale taky spíš jako čárku...ale trošku světlejší...ale zas nemám jedinou striii....tak mi zas tak nevadí...přece musí být vidět, že jsem rodila 😀 😀 😀

paolin
18. čer 2009

já ho ještě mám. ale jak se opálím, tak definitivně zmizí 😉

kaleilah
18. čer 2009

já homám do teď-9 měsíců po porodu a už mi začíná zase tmavnout 😀

konja
18. čer 2009

lenkicka: to je nespravedlivý!!! 😠 Já měla pruh i strie 😠 😀 😀 😀

lenkicka
18. čer 2009

konja...to bude tím, že jsem jak magor poctivě každý večer mazala a mazala bříško...fakt ani jedna...ale neboj, na pr..li (zadečku) jich mám za to požehnaně...tam jsem totiž poctivě nemazala 😀 😀 😀

f.miracle
18. čer 2009

Já jsem po porodu 4 měsíce a zatím nezmizel, je jen trošku světlejší...

deathy
18. čer 2009

Tak já mám teda strií že bych je měla rozdávat, břicho popraskaný jak nevim co, a do toho ten proužek..no krasavice první kategorie. Pruh by mi taky tak neva, ale ty strie...co s tim? Břicho mám jak zebru.

malka18
18. čer 2009

deathy.ahojky no s tymi striami už nič mala si sa mastiť cele tehotenstvo...ono by to pomohlo a čiara zmizne aj ja ju mám...

pospecka
18. čer 2009

deathy: zkusila bych se zeptat v lékárně, existují krémy, který pomáhají zahladit pooperační jizvy, tak třeba by to mohlo pomoct i na toto. A že´s nemazala se netrap. Je to hodně daný i geneticky, některý mažou a je jim to prd platný a popraskaj a některý nemažou vůbec (třeba moje mamka, ta ani nevěděla, že by měla 😀 ) a neprasklo jim vůbec nic.
p.s.vzpomínám si jak jsi řešila na začátku těhu, že nevíš jak pojmenovat malou jestli po Tobě nebo po otci nebo tak něco. Můžu se zeptat jak to dopadlo?

andykov
18. čer 2009

já jsem 10 týdnů po porodu a taky čekám, kdy se čára uráčí zmizet 😀 Strii nemám ani jednu a přibrala jsem 22kg 😨

dagina
19. čer 2009

Ahojky, jsem skoro půl roku po porodu, a tmavý pruh mám stále, postupně bledne.

Jinak jsem přibrala také 22 kg, a žádné strie ani popraskané bříško 🙂 , jenom pořádný špek 😠 .

konja
19. čer 2009

malka18 a ostatní - mazání je na HOVNO! Pokud se mažeš a nemáš ani jednu strii tak tleskám a gratuluji, ale s největší pravděpodobností by jste nepopraskali ani když by jste se nemazali. Já mazala jak idiot celých devět měsíců, manžel se mě smál, mě boleli ruce 😝 do cca 7 měsíce to bylo dobrý a pak už jen prd,prd,prd a byly všude! 🙄 Na zadku jsem se nemazala a nemám tam ani jednu!Mám je jen na pupku 😝 Strie jsou dané hlavně geneticky, někdo k tomu má sklon a pak mu ani kýbl nejdražšího a nejluxusnějšího mazání není nic platný 😠 Džív se ženský taky ničím nemazali (ono nebylo čím 😅 ) a některý byly popraskaný až za ušima a někdo neměl jednu jedinou potvoru 🙄 Jo a přibrala jsem v těhu 9 kg!

lenkicka
19. čer 2009

tak to je zajimavý, že na zadečku, který nebyl skoro mazán jich mám teda dostatek a na břiše nic 😀 ...a to mám od přírody dost suchou kůži, tudíš o elasticitě se moc mluvit nedá....ale je fakt, že jsem nepoužívala žádné vymoženosti určené na strie, ale "obyč" kvalitní tělové mlíko na bázi vody

a co se týče historie mazání....v antice se koupali, mazali a voňali...ve středověku bylo koupání hřích, tak se jen pudrovaly a voňaly (aby zamaskovali smrad) a drbali, poněvádž měli blechy...a koupali se jen prostí lidé...a dneska se zase koupeme, mažeme a voňáme...ale určitě hodně záleží na typu kůže (nikoli na genech) a péči o ni správně zvolenou kosmetikou 🙂...protože to, že e něco drahého a luxusního, ještě neznamená, že je to pro určené pro všechny 😉 🙂

přibrala jsem v těhu 22 kg 🙂 a o tom špeku mi ,Dagi, něco povídej 😀 😀 😀

jajinka27
19. čer 2009

tak já proužek ještě mám ale světlounkej a jsem 5 měsíců od porodu, strie se mi udělali mrchy po porodu 😠

barbika
19. čer 2009

Ahojky
Já jsem skoro 7 měsíců po porodu a proužek už začíná blednout, strie žádné, ale špíček pořád. Nějak se nemůžu dokopat k posilování bříška 🙂 V těhu jsem přibrala 13 kg, naštěstí jsem jela domu s porodnice a měla jsem nahoře už jenom 2 kg a ty se mě pořád drží. Tak čekám, jestli to zmizí až přestanu kojit 😒

kalo
19. čer 2009

Nevím jaká je to souvislost, ale četla jsem, že když je čára hodně tmavá, je bývá to chlapeček. U maminek s děvčátky je světlejší...

deathy
19. čer 2009

malka18, no já se právě mazala jak blázen naprosto všude, a strie (a teda i ten pruh) se mi udělali cca v 7 měsíci. Do tý doby nic. Takže asi sem fakt málo elastická bo co, ale co já toho na sebe napatlala..věčně sem musela chodit nahá, aby ty olejíčky apod. vcucly do mě a né do postele 😀 A i tak sem pruhovaná 😠

Zkusím se zeptat na to na ty pooperační rány..

prospecka, no dopadlo to tak, že je malá po mě. Dokud s přítelem spolu nebydlíme, tak chci aby byla po mě. Přítel hned vymýšlel i svatby, ale to sem taky teď "odmítla", protože nebydlet spolu a mít dítě je už tak trochu divný, no a být manželé, mít dítě a nebydlet...to je ještě divnější 😀

samik2008
19. čer 2009

Proužek mi začal mizet asi tak po půl roce.Strie nemám žádné ani na břichu ani na zadku a to jsem se vůbec nemazala,souhlasím s Konjou,že mazání je na prd!!!Komu se mají udělat tak se stejně udělají.Jo a přibrala sem 9kg a 11kg.

petja
19. čer 2009

Zmizel mi po šestinedělí

deathy
19. čer 2009

Koukám že tu ještě píšete jak ste přibrali, já přibrala 10kg, 7 šlo ihned po porodu dolu, 3 se mi zatím drží nahoře.

eatygrenee
autor
21. čer 2009

já přibrala 14 kg a ted 3 týdny po porodu mám pořád 7 kg nahoře. Hlavně se mi ale začaly dělat strie, v těhu ne, až ted. na stehně a i na lýtku. přitom mažu poctivě jako blázen. máte někdo zkušenosti s laserem? vím, ž uplně nezmizí, ale aspon aby zesvětlily

dedulka
21. čer 2009

tak já jsem už půl roku po porodu a pruh na bříšku mám stále, sice již o hodně světlejší, ale je tam... 😉
myslím, že to ještě chvíli porvá, než zmizí úplně (jestli vůbec teda 😅 )

deathy
21. čer 2009

eatygrenee, taky o něm časem přemýšlím...

pipet
21. čer 2009

Osm měsíců po porodu jde pořád pruh vidět. Ale já ho měla trošinku i netěhotná=) Strie jenom na zadku a stehnech, po porodu pak prsa, děsně to svědilo 😠 Mazání podle mě taky nepomáhá, možná se to tím trochu zmírní, ale nezabrání. Jo přibrala jsem asi 16kg? /na konci už jsem se nevážila/ v porodnici nechala asi 6kg - prostě jenom miminko, plodovka, placenta. A teď mám ještě asi 3 kg. Já jsem naopak chtěla aby mi pár kileček zůstalo, a prd. Každý chce, co nemá 😅

barusha
21. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem zahlédla tohle téma, úplně jsem se zapomněla sledovat...Tak jsem mrkla na břicho a s překvapením jsem zjistila, že pruh už tam není! 🙂 Jen nevím, jak dlouho 😀 Náš cipísek bude mít rok...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru