Tmavý pruh na břiše i po porodu. Kdy zmizí?

eatygrenee
18. čer 2009

Ahoj, jsem 3 týdny po porodu, v těhu se mi udělal na bříšku tmavý proužek, zajímalo by mě, kdy zmizí (jestli vůbec), jaké máte zkušenosti??

martulikk
21. čer 2009

Ahojte, s tou "tmavostí" pruhu je to zajímavé, ale nevím, jestli to bude až tak pravda. Čekáme holčičku a pruh nemám téměř vidět (jsem teď 34+3 tt), ale mám menší bříško... Kamarádka před rokem taky porodila holčičku a pruh měla tmavý... V každém případě určitě do půl roku ho měla pryč, ale neřeknu vám přesně... Takže nevěště hlavu 😉
Jinak k těm striím. Určitě hodně záleží na genetice. Já jsem byla vždycky nej prcek ze třídy a pak jsem hodně rychle vyrostla. No, takže mám ty úúúžasný proužky po vnějších stranách stehen a prostě s tím nic neudělám... Ale zase na druhou stranu je to spíš vidět, když jsem opálená, moc to neřeším. Protože vím, že k tomu mám sklony, tak od začátku těhu 2x (někdy i 3x) denně mažu mastným krémem a musím říct, že bříško mám zatím jak z cukru. Ale na prsa jsem se asi v půlce těhu vykašlala a teď bych si nafackovala 😒 To jedno to zespodu odneslo a holt mám smůlu... No, není to až taková trága, ale je to fakt ponaučení! Holky, takže: mazat, mazat, mazat!!! 😉 Určitě to aspoň trošku pomůže.

pospecka
21. čer 2009

Nechci zakládat nový téma, tak jen přidávám podotázečku:
MÁTE TEN TMAVÝ PRUH ROVNĚ??? A ODKUD KAM AŽ VEDE?
Mě vede od spodku 😅 k pupíku jakžtakž rovně, nad pupíkem zabočuje do strany a pak se srovnává mezi prsa a tak 4-5cm pod nima končí. Není nijak výrazně tmavej, ale je vidět. Měla jsem ho rovně, ale mám šišatý břicho 😅 (je to vidět, když ležím na zádech, že pravá část je "vyšší" - je tam obsazeno 😀 ), prcek zatím sedí na zadku jak paša zádíčkama podél mýho boku pod levým prsem, tak asi je to tím, ta křívá čára. Nebo ji máte taky? 😕

soanpe
5. črc 2009

tak já ten proužek ani neměla 😅
strie nemám a to jsem mezi 8.-9-měsícem přibrala 18kg a za celý těhu asi 24kg 😅

garfieldmail1
5. črc 2009

Jooo, to si taky pamatuju, jak jsem se asi 2 měsíce po porodu ptala sestřenky, kdy už ten pruh konečně zmizí. A ona na to, že už ani neví, že to pořád sledovala, furt tam byl, pak už ji to přestalo bavit a jednoho dne najednou zjistila, že už tam není. A u mně to bylo stejné 😵 Přestala jsem to pořád sledovat a najednou byl fuč, takže taky netuším kdy přesně zmizel, ale si ty 3-4 měsíce od porodu 😉

laterna
8. črc 2009

já jsem někde četla, že pruh zmizí s první menstruací. jestli to je pravda nevím, protože jsem ji ještě neměla, ale pruh mám furt..

wensdy
8. črc 2009

moj starší dcera ho má už ted' 🙂 sice slabej ,ale je tam

knobloska
9. črc 2009

Mně zmizel až tak za rok. Záleží prý na pigmentu, čím víc ( tmavé vlasy a chlupy ), tím pigmentovanější pruh.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru