Holčička se narodila o 14 dnů dřív. Nechce se přisát

miska3101
25. zář 2017

Ahoj všem,ve čtvrtek jsem porodila krásnou holčičku,2900,46cm. Malá chtěla na svět o 14 dnů dříve,teď se jí rozjela silná žloutenka,takže je pod světlem a už 2.den se nechce přisát ani k jednomu prsu. Bojujeme jak to jen jde. Sestřičky mi pomáhají,ale nedaří se,takže jí dokrmují. Já jsem zoufalá a jen brečím. Proč se nepřisaje? Co budu dělat doma? Co když mi bude pořád hubnout? Je to opravdu tak moc znát,že se narodila dřív? Co mám dělat?

belleelle
25. zář 2017

@miska3101 neni slaba, rodila jsem 38+1 2620g a 46 cm.
Ver, ze je to tim dokrmovanim, bohuzel. V nekterych porodnicich maji elektrickou odsavacku, ta pomaha i na rozkojeni. Chce to proste prikladat a tou stimulaci se mleko vytvori.
To, co popisujes je klasika, sestry ti narvou radeji prikrm nez cas a vysvetlovani. Po druhe to na me zkousely take, ale nenech se.

ela90
25. zář 2017

@belleelle teda to se to říká... nenech se... nikdo jsme miminko neviděli a nejde radit tak radikálně. Já znám zase bohužel případ, kdy se maminka "nenechala" a miminko skončilo vyhladovělé na kopačkách. Podle mě je menší zlo dokrmovat se snahou přikládání a až miminko nabere sílu tak dokrmování jde pomalu odbourat. Ale i kdyby nešlo... Jedna známá se z tlaku okolí které se neustále zajímalo o její kojení zhroutila, protože měla stále málo mléka i přes její obrovskou snahu stále kojit (s přidáním um). Nakonec se zjistilo že nemá vyvinuté mléčné žlázy a i kdyby se rozkrájela tak by plně nekojila.

Chce to zdravý nadhled a hlavně ať se miminko brzy ze žloutenky dostane!!!

belleelle
25. zář 2017

@ela90 nejsem bio, nejsem eko. Chce to zdravy nahled a vsechny zname pryc.
Laktace se rozjizdi hormony a prikladanim. Pokud budes dite prekrmovat um, proste se ti mm nerozjede. Je v porodnici, vazi. Takze snad by dite nevyhladovelo, nemyslis?
Existuje i adoptivni kojeni, pomoci bylinek i hormonu, pravidelnym odsavanim, se to.umi rozjet i bez tehu.
Chce to klid, vypnout mobil a jiste rady, nehroutit se z nekojeni (dnes masaz matek a laktacni poradkyne jsou sila).
Nevim, co je slabe dite, a podle seho se posuzuje. Ale problem muze byt pouze v sacim reflexu, i ten se da naucit.

bledulka84
25. zář 2017

Dcerka se taky narodila v 38+0 s 2900 g a pod lampou byla 4 dny, u kojeni mi usinala a moc toho nevypila, ale aspon se prisala, pomohla laktacni poradkyne a kontrola techniky prisati. Klidne bych si do porodnice pozvala soukromou LP, seznam napr. na Mamila.sk cena za poradenstvi vyjde urcite levneji, nez prechod na UM.

bonavoxa
25. zář 2017

My to zkoušeli půl roku, stříkačky, kloboučky, odsávala jsem ve dne v noci, malá měla to místo pod bradou už červené, z neustálého povzbuzování,...Prostě se nepřisála, vztekala. Přibírala málo, nechtěla ani UM. Jako poslední možnost jsem po jednom weekendu, kdy jen hysterický ječela, zašla k Dr. A nechala se opět týden hospitalizovat. Zkoušeli jsme zase všechno dookola, až primářka řekla, že to nemá cenu, že se z toho zblázním. Odsávala jsem, dokud se tvořilo mléko a pak jsme přešli na UM. Špatně jí doteď, ale paradoxně mléčné výrobky miluje. Naše malá je ve více směrech extrém, tak jsem ráda, že jsme to zvládli a jsem si téměř jistá, že u druhého dítěte mě už máloco překvapí.

mku
25. zář 2017

Nic si z toho nedelej. Ja jsem rodila vyvolanim o tri tydny drive, na 37+0, miminko melo 2090g a museli jsme do inkubatoru. K tomu ja CS takze kojeni se me nerozebehlo ani s elektrickou odsavackou. A presto mam doma krasne, zdrave miminko, kteremu nic nechybi.. Nestresuj se, bud kojeni pujde nebo ne...

pucmelinka
25. zář 2017

Malej se narodil 36+6,meril 49 cm,vazil 3230 gramu,s prisanim jsme meli taky problem,s klobouckem,bez kloboucku...navic mliko se mi rozjelo az doma...odchazeli jsme 72 hodin po porodu,s vahou 2910 gramu,na UM a maly byl 10 hodin pod svetlem kvuli zvysenym hodnotam...doma jsem z casti kojila tri tydny,do necelych 3 mesicu odsavala,mlika jsem mela mininum...byli jsme na UM...neboj,ono se to srovna,ted hlavne pracujou hormony...bude to dobry,uvidis 😉

lumiczek
25. zář 2017

Nečetla jsem všechny příspěvky, mě se malá narodila v termínu, ale díky hodně silné žloutence taky nechtěla pít. Sestřičky mi pomáhaly a když se nedařilo, dostala jsem injekční stříkačku s hadičkou a tou jsou dcerku krmila odstříkaným mlékem. Pustili nás po 9ti dnech se stříkačkou. Doma jsem si s dcerkou zalezla do postele tělo na tělo, ona jen s plenkou a pak se to po pár dnech spravilo. I primářka z nedonošeneckého mi to radila a prý k tomu patří i slzy. Jinak kojila jsem něco málo přes rok, dcera se sama odstavila.

codal
25. zář 2017

Jediné co můžeš dělat je, hodit se do klidu (v šestinedělí je to snad nejtěžší úkol ze všech). Dokrm neřeš, až budete doma, tak se to všechno spraví! Přesně jak holky píšou, doma pěkně tělo na tělo, mazlení, tulení, lehárko a všechno se to rozjede jak má... Opravdu se toho neboj, měla jsem to úplně stejně...jediné, co mi opravdu pomohlo byl klid. Prostě přestat řešit dokrmy, přestat si vyčítat, že nekojim tak jak jsem si představovala, bude to dobré!

ela90
25. zář 2017

@belleelle já jen rychle odpovím na tu část že je dítě v porodnici a váží a tak by snad nevyhladovělo. Příběh který znám se stal v porodnici kde matka chtěla za každou cenu kojit a slabé miminko nemělo sílu a došlo to až na ty kapačky. Jen proto jsem napsala, že bych nebyla tak radikální. Z vlastní zkušenost zase vím, že i dokrm se dá odbourat, tak proč trápit sebe i miminko. tak žádný stres.

opifka
25. zář 2017

Vim, ze je to pro tebe stres, ale nelamej to pres koleno. Mne se maly taky neprisal kvuli komplikaci u porodu, vubec jsem nekojila. Dokrmovali ho UM, ja ho k prsum prikladala, ale proste to neslo. Naky hubnul, pustit nas nechteli a hned me hnali k Dr. Doma jsme si poradili tak, ze jsem ho vzdy prilozila k obema, pak jsem ho dokrmila um. Po mesici jsem se rozkojila, dokrmovat uz nebylo treba. Cim vic stresu, tim je to horsi pro oba...ale chapu, jak ti je, ja taky strasne brecela, maly brecel, sestry na me furt tlacily kojte kojte...

katkabarmich
26. zář 2017

Nestresuj se! Vím, že se to lehko řekne, ale to ti jen ublíží. Já vím jak ti je, sama jsem v porodnici začala ráno brečet a do večera nepřestala, měla jsem hodně veliké deprese a syna mi taky brali kvůli žloutence na svícení. Je to tam dlouhé ale tvoje dcera potřebuje silnou maminku 🙂. Kojení je samozřejmě super, má spoustu výhod ale kolikrát se zase moc přeceňuje, takže když se prostě nepodaří svět se nezboří. Já i moje sestry jsme nikdy kojené nebyli a jsme zdravý a pěkný holky. To zvládneš, poslouchej co ti říká intuice a věř si. Drž se! 🙂

fallingstars
26. zář 2017

Neboj, bude to dobré! Jsi strašně krátce po porodu, mlíko se teprve spustí. Já rodila 37+5, malá měla 2,82kg a 46cm, bez žloutenky, ale byla spavá. Takže ač všude píšou nebuďte miminko, neřešte, po kolika hodinách, tak jsem ji v porodnici (a i pár týdnů doma) prostě budila a přikládala, byl to boj, pořád usínala, reagovala snad jen na šimrání za uchem a chlad (kojila jsem ji jen v plence). Rodila jsem v pátek a v neděli mlíko nikde, malá už měla evidentně hlad, tak jsem ji nechala dokrmit (unás dávají z takového kalíšku, nevím, zda je to UM, někde jsem četla, že glukóza?), což jsem ořvala a celej den jsem se utápěla v depresi. Den nato se prsa přestala tvářit, že se jich nastalá situace netýká a večer třetí den už jsem bez vložek do podprdy nemohla ani vstá z postele, prsa naběhlý až po podpaží. Takže vydrž, v nejbližších dnech se Ti mlíčko spustí a malou to snad namotivuje, že to nebude mít s takovou námahou...a i kdyby ne, UM není žádná tragédie, jen bych vyzkoušela laktační poradkyni, ať máš kdyžtak čisté svědomí, že jsi udělala vše. A malou přikládej, co to dá, nevím, jak je to s tím svícením, ale místo toho klidně co dvě hodiny stimuluj odsávačkou a ono se to rozjede 😉

luckylee
26. zář 2017

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-d...
Zavolej nektere a nech si poradit od zkusenych.☺

bachovy_esence_poradna
26. zář 2017

@miska3101 po porodu je hodne dulezity klid maminky...dite citi jeji energii a doslova ji nasava spolu s mlekem...pokud jste v napeti a obavach, tak dite misto bezpeci vnima ohrozeni ("neco se muze stat" je signal, ktery dostava)...

Energie ani mleko tak nemuzou volne plynout.

Ty obavy vlastne vyjadruji to, ze dcerku mate rada a prejete si, aby se ji dobre darilo. Tedy je to vyraz lasky, obavy si nevycitejte 😉
Zkuste se vic zamerit na prozivani lasky jako takove. Pri kojeni vnimat jak energie plyne primo ze srdce. A uzit si jake to je lasku davat a citit ten proud..

Tahle emocionalni vyziva je nejpodstatnejsi.
Zaroven prozivani lasky a otevreni srdce podporuje i rozproudeni mleka.

Na te prakticke urovni je dobre dovolit si odpocivat, pit teple a dcerku casto prikladat a to s co nejvetsim kontaktem kuze na kuzi.

V obdobi po porodu jsme plne pocitu, otevrene a citlive, nekdy je toho moc najednou. Pocity lze stabilizovat a usnadnit adaptaci na novou zivotni situaci napr. s pomoci Bachovych esenci, pozitivne ovlivnuji i detatko

Podstatna je laska. A ta muze volne plynout v klidu ❤

motley
26. zář 2017

Vůbec se ničeho nebojte. Rodila jsem dvojčátka ve 32+3tt. První přisátí bylo až po 3 týdnech, byly moc slabí a porod byl akutní CS, takže i rozjet laktaci bylo moc obtížné, nicméně poctivé domácí vývary, homeopatika a litry kojícího čaje společně s odsávačkou (medela swing) a následnou péčí - bepanthen proti popraskaným bradavkám byla super kombinace a zabralo to🙂 Nenechte se odbýt a sama sestřičky poproste a sdělte jim svoje obavy. Já rodila v ÚPMD Podolí a byly tam celkem 3 laktační poradkyně a nebyl problém se na ně obrátit. Pokud by v porodnici takový problém byl, doporučuji se obrátit na soukromou LP a kontaktovat ji ihned. Byla by škoda se o to alespoň nepokusit a nevěšte hlavu. Nakonec jsem kojila, odsávala i dokrmovala MM i UM.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru